Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HXY


HXY
addikt

''ezentúl megkülönböztető matricát ragaszt a biztos forrásból származó hálózati eszközökre.''

Mintha ezt nem tudnák hamisítani....

Amikor volt a csirkebotrány, és senki nem vette, amikor a Laci bátyám, meg ''Magyarország legerősebb embere'' kampányolt a védjegyes magyar csirke mellett, akkor is azt is hamisították, és szerentem még hamisítják is...

(#2) edipqe válasza HXY (#1) üzenetére


edipqe
senior tag

hűha nagyon kitoltak a ahamisítókkal most :DDD

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#3) jerry311


jerry311
nagyúr

Azért matrica, hogy lehessen hamisítani? Nyilván egy fehér lista egy weblapon túl szigorú lett volna.
Meg arra is kíváncsi lennék, mennyivel rosszabb egy D-Link által készített eszköz, csak mert nem a hivatalos importőr profitját növelte?

(#4) joghurt válasza jerry311 (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Nem a rosszabb eszközről van szó, ha figyelmesen elolvasod a cikket. Hanem arról, hogy ha mondjuk egy szlovák boltban veszik meg olcsóbban, és onnan hozzák be, garanciát viszont nem adnak rá rendesen (mert ugyebár kinek van kedve vele visszafurikázni külföldre), az a D-Link imidzsét (szép szó) rontja.

Mert van olyan cég, akinek ez számít. Ellentétben pl. a HP-vel, aminél a world-wide guarantee ''természetesen'' Magyarországra nem vonatkozik.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) bambano


bambano
titán

Ha jól tudom, több éve beléptünk az EU-ba. Röviden összefoglalva, amit a dlink csinált, az marhaság. Nincs honnan szürkeimportálni, minden termékre van garancia a származási országban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) edipqe válasza bambano (#5) üzenetére


edipqe
senior tag

ez nem igaz.
annyi okos kis ide-oda hurcolászom a terméket trükk van mint a huzat.
és ha valaki ügyes akkor kiviszi nem unios területre, ott megken ezt azt aztán meg vissza a és máris tisztára van mosva a fekete cucc.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#7) Hebry


Hebry
senior tag

Szerintem túl sok haszna nem lesz.
De image (imidzs) növelésnek, és önmarketingnek jó.

(#8) Kraptor válasza Hebry (#7) üzenetére


Kraptor
őstag

''(imidzs) növelésnek'' szerintem csak akkor lenne igazi, legalább is az én szememben, ha 24hs és ingyenes vonal lenne a tech support. Mondjuk eddig 1x hívtam őket mert elfelejtettem egy régi dlink router jelszavát, gondoltam hátha tudnak benne segíteni de nem nagyon tudtak...

(#9) pampika válasza bambano (#5) üzenetére


pampika
őstag

Hát ez így szépen hangzana, csak sajnos nem így van :(
Sok terméknél a világ gari csak Mo-n érvényes, vagy bárhol az EU-ban, csak épp itthon nem. Hiába EU tagországban vetted és EU tagországban (itthon) gariztatnád. Ilyen szempontból sajnos még nem igazán vagyunk Eu tagok...

Jó ellenpélda az IBM, ahol simán vonalkód alapján bárhol a világon gariban javítják a notidat. De pl. a HP notimra azt mondták, hogy hiába a világgari, külföldön nem biztos, hogy szóba állnának velem, még a garijegy és a számla ellenében sem. Már csak az a kérdés, hogy akkor ez mitől világgari :F

A fentebb említett kiviszem-visszahozom játékot pedig jellezően a gsm bótok szokták alkalmazni, így tudják jelentősen a hivatalos ár alatt adni a készülékeket. Meg sokszor előfordul, hogy a ''gyári garijegy'' sem a gyárban került a dobozba, hanem házilag nyomtatták hozzá, csak épp a szerviz nem fogadja el.

Szóval a kezdeményezés jó, csak hát ugye egy matrincát nem nehéz rányomni bármelyik szürkeimportőrnek sem :F

(#10) strike-force


strike-force
őstag

kíváncsiságképpen felhívtam a heves megyei (egri) soho pratnert és semmit nem tudtak az akcióról, sőt a nő 13k-s árat mondott be a rendelésre, ha kellene, merthogy raktáron sincs nekik. ezután felhívtam a d-link matricán szereplő számot, és mondtam a srácnak, hogy mi a helyzet. mondta, hogy kiment az email az összes kisker partnernak. felvette a telefonszámomat, és az egri bolt számát és azt mondta, hogy visszahív rövidesen. ez volt kb. 10 perce.
kíváncsain várom a végkifejletet. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) gex75 válasza bambano (#5) üzenetére


gex75
tag

Az hogy benne vagyunk az EU-ban semmit nem számit.
Ha kimész Ausztriába routert venni - megveszed,hazahozod, elromlik akkor csak
Ausztriában tudod érvényesiteni a garanciát.
Ez az akció arra van hogy a sok k*cs*g kisker bolt aki kamionszámra hordja be a
routereket németországból - mivel ott 5 euróval olcsóbb - bukjon meg.
Ezért van az hogy esetleg kapsz olyan routert ami mondjuk német nyelven kommunikál veled, adnak rá 1 év garanciát (és utána jól elfelejtik) illetve nincs mellé a törvényben előirt
magyar nyelvű leirás.

Szóval egyátalán nem marhaság a D-Link részéről - valószinüleg náluk csapódik le a
ilyen problémák nagy része.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#12) gex75 válasza HXY (#1) üzenetére


gex75
tag

Gondolom minden normális gyártó az országba behozott termékeit nyilvántarja - gyáriszám és egyéb azonosító szerint.
Ez a matrica szerintem csak arra jó hogy az egyszerű felhasználó felismerje - és ne a garancia intézésénél derüljön ki hogy az általa vásárolt router Szlovákiából van.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#13) Lala6 válasza strike-force (#10) üzenetére


Lala6
őstag

A t-com alcsóbban adta: [link]
Én vettem egy pakkot, és tényleg annyiba került. Magyar d-link papírok voltak hozzá...

(#14) g@bo


g@bo
nagyúr

emberek -1000 ft-nál már lebagozzák a matricát. nem véletlen életképes a szürkeimport.

(#15) HXY


HXY
addikt

azért a 11 év gar nem semmi :Y :C

[Szerkesztve]

(#16) gex75


gex75
tag

Ha jól emlékszem úgy irják a 11 év garit hogy 11 évig kicserélik a rossz eszközöket - ha akkor még gyártanak olyat akkor arra,ha pedig már nem akkor eg hasonló kategóriájú eszközre.
Szóval ha 5 év mulva kijön a 802.11x ami 1000000 mbit-et tud, csak el kell rontani a régi routered és kapsz egy új eszközt :) nem is rossz.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#17) Komplikato


Komplikato
veterán

Remélem a matricán lévő telefonszám most már ér is valamit, mert 1,5-2 éve nagyon köpködött egy angol vásárlónk a D-Link supportjára (magyarra és nemzetközire is!), vettek többszáz hálózati eszközt, aminek vagy a harmada D-Link volt, aztán ha gond volt akkor support ide, support oda, vehettek helyettük más márkát, hogy menjen is. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) Komplikato válasza HXY (#15) üzenetére


Komplikato
veterán

Van valami ultranoname hálózati cucc, ilyen nagyon sárga dobozban árulják, átlag felébe kerül minden belőle, mint a többi márkából ... de 5 év gari van rajta. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19) Balage76 válasza g@bo (#14) üzenetére


Balage76
senior tag

A kedves kereskedő meg megveszi itthon, papíron kiviszi, ÁFA-t csal rajta, aztán Te megveszed olcsóbban. Ezen az egészen állam bácsi bukik nem kicsit, amit Te adóban (valószinűleg) befizetsz. Tehát lehet hogy az adott pillanatban egy ezressel olcsóbban megveszed, de összességében valószinűleg drágábban jössz ki, mintha az itthoni hivatalos forgalmazónál vásárolnál. Természetesen ez nem minden termékre igaz, de a számítástechnikára például már igen. A hivatalos kereskedelmi képviseletek nagyságrendileg ugyanannyi profitot képeznek minden országban, ez a nemzetközi cégeknél belső szabály.
Elárulom neked, hogy nagyon sok magyar ''cég'' szállít be a német piacra, aminek a ''költségeit'' Te és én fizetem, aki adót fizet...
Szóval akit esetleg nem érdekel egy ilyen matrica, vagy úgy gondolja, hogy például a hivatalos garjegy helyett megfelel a himi-humi cég ''számla garanciája'' az gondolkozzon el, hogy kinek és mikor fizeti ki a teljes árat... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.