Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) erdoke válasza Tsunami (#100) üzenetére


erdoke
titán

Inteles lap tesztjét még nem láttam, bár nem is kerestem. :P

A legjobb aláírás a héten

(#102) Tsunami válasza erdoke (#101) üzenetére


Tsunami
senior tag

Ha megnyerem a lottót, beruházok egy amd x2 be a kedvedért ok?:)

''három a kettő tizen''

(#103) ftc válasza erdoke (#101) üzenetére


ftc
nagyúr

Inteles még nem lesz csuszan k vele

Amúgy volt már Sapphire lapom sokkal jobban bejött mint az MSI

(#104) Tsunami válasza ftc (#103) üzenetére


Tsunami
senior tag

Sebaj, addig gyűjtök:D Biztos lesz vagy 60k:)

''három a kettő tizen''

(#105) ftc válasza Tsunami (#104) üzenetére


ftc
nagyúr

Kizárt.
Ati olcsobban adja chipsetjét mint NV.Jah és a Sapphire alaplapok nem szoktak tul drágák lenni.Max 30K lesz

(#106) _cirmos_ válasza erdoke (#93) üzenetére


_cirmos_
őstag

ha van szíve a sapphire-nak akkor gyártanak nekem fehér nyákos x800xl aiw-t is :D. nem vagyok a karácsonyfák híve, de úgy beruháznék egy plexis oldallapba az biztos.

(#107) rocket válasza erdoke (#96) üzenetére


rocket
nagyúr

Sapphire cuccok eleg hamar megerkeznek hozzank is, altalaban a nyugat europai premierrel egyidoben.
Foleg a highend cuccok, es ezt az alaplapot lehet annak nevezni nyugodtan :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#108) Jaeger válasza ftc (#105) üzenetére


Jaeger
tag

Nekem is ennyi jött ki:). Már alig várom...:DD

(#109) MrStokes válasza Jaeger (#108) üzenetére


MrStokes
csendes tag

Hat a 450es deli hiddal rendelkezonel az az 50-51 % CPU utilization lvl az azert durva. Persze kesobb a 600asnal biztos kijavitjak. De ki tud ra annyit varni? :DDD

(#110) MrStokes válasza MrStokes (#109) üzenetére


MrStokes
csendes tag

En most tervezek lapcseret az elkovetkezo 1-2 hetben es eddig van egy tuti befutom, ami mellesleg ar/teljesitmeny viszonylatban is a legjobb szvsz. O az Epox 9PNA+Ultra. Mar ne m a legujabb gyerek, de meglehet nezni a juliusi tesztekben, sztem ott van a szeren. Amugy is Epox fan vok... :U;)

(#111) Jaeger válasza MrStokes (#109) üzenetére


Jaeger
tag

Csak a LAN esetében 50-51 % a CPU utilization, az is csak az 1GB-os folyamatos terhelés alatt. Nem mondom hogy ez kevés, de azt írják, hogy ez ne zavarjon senkit, mert ez alatt jóval kisebb a prociterhelés, és a gyakorlatban nagyon ritkán és rövid időre fordul csak elő.
Mivel az én gépem nincs hálózatba kötve, csak ez internetes letöltés, feltöltés, játék terheli, a szolgáltató által biztosított sávszélességen, ami jelenleg 1,5 Mbit/s. Ez ugyi a gigabitnek csak töredéke, úgyhogy nem aggódom a prociterhelés miatt...De akit ez is zavar, használhat eternet-kártyát is és máris megoldódott a probléma...:)

(#112) Jaeger válasza Jaeger (#111) üzenetére


Jaeger
tag

Már fáradt vagyok...Természetesen nem 1GB-os, hanem 1 Gbit/s-os terhelésre gondoltam...:)

(#113) erdoke válasza MrStokes (#110) üzenetére


erdoke
titán

Majdnem én is egy EpoX SLI-t kértem hirtelen, de aztán arra gondoltam, azt nehezebb lesz továbbadni. Így aztán a Sapphire-ig egy általam nagyon kevéssé becsült MSI-vel kell kihúznom.

A legjobb aláírás a héten

(#114) Chieftec


Chieftec
őstag

Úgy néz ki ez az alaplap mintha az alkatrészek beszerelése utána leöntötték volna az egészet tejcsokival lakk helyett.:) Egyébként nagyon egyedi kis deszka.

(#115) ftc


ftc
nagyúr

Nah találtam öregebb Sapphire lapot Ati chipsettal az is max 4200SK azaz max 26 000FT.
Szal ez se lesz drágább


(#116) Balinov


Balinov
félisten

Hmm.most már értem,Erdoke miért is várja annyira a Sapphire lapját. Csemege ez,kéremszépen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#117) Tsunami válasza ftc (#115) üzenetére


Tsunami
senior tag

Egy csúcskategóriás lap? Az durva, akkor nem biztos hogy minőségi alkatrészekkel dolgoznak:F

''három a kettő tizen''

(#118) ftc válasza Tsunami (#117) üzenetére


ftc
nagyúr

Minöségi alkatrészekkel dolgozik a Sapphire.Volt már tölük KT600-as lapom is és nem volt vele gondom nem ugy mint MSI-kel....

(#119) Jaeger válasza Tsunami (#117) üzenetére


Jaeger
tag

Na szóval...
Az nVidiák árai folyamatosan csökkennek (habár ez nálunk nem mindig vehető észre), sőt az NV őszre jelentős ár csökkentést jelentett be...Namármost, ha az ATI egy már bejáratott, kiforrott rendszerrel szeretne versengeni, nemigen adhatják a vadiúj, ismeretlen technológiájukat drágábban. Az új ''mono'' lap kb. az ultrával vethető össze. Ismerve az ATI általános árstratégiáját (megpróbálnak mindig árban az NV alatt maradni) a 30 rugó körüli bevezető ár igenis reálisnak tűnik.

Ja, és még valami. Ne aggódj, ha a legcsúcsabb minőségű alkatrészeket használják is, bőven marad rajta hasznuk még ilyen ár mellett is...Nézd meg pl. az Abit passzív hűtésű AN8 Ultráját: remek alkatrészek (japán kondik, stb), gondos tervezés és brutto 27 rugóért már hozzá lehet jutni...:)

(#120) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Nekem nagyon bejön ez a fehér cucc. Már eldöntöttem, hogy csak akkor állok át SocketA-ról, ha itthon is beszerezhető lesz ez a lap. Bár valószínű én is megvárom az SB600-at.
Viszont tetszenek a Tul (ex. PowerColor) alaplapjai is. RS480 északi híd, ULi déli híd, és van s754, és s939-es is. Biztos jó kis lapok, de eddig még nem nagyon láttam hazai boltok polcán. Sőt, egyáltalán nem.:F
Remélem a Sapphire alaplapjai azért eljutnak a mo-i kiskerekbe is.

(#121) Jaeger válasza #PeTeY# (#120) üzenetére


Jaeger
tag

Már én is nagyon várom, de sajnos annak ellenére, hogy elvileg 5-én indult világhódító útjára, nyomát nem találom sehol. Még a Zafír honlapján sem...
Ha erőt tudok venni a lustaságomon, írok nekik egy mélt és rákérdezek...

(#122) Toness


Toness
őstag

Semmi hír róla? Aug 5 már tényleg elmúlt,erre a lapra várok most, szeptember környéki forgalmazás az reális?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#123) erdoke válasza Toness (#122) üzenetére


erdoke
titán

Nemcsak itt nincs hír, még az USA-ban se árulják. Ha nem a déli híd feljavítása miatt csúszik tovább, akkor újabb fekete pont az ATI-nak. :(

A legjobb aláírás a héten

(#124) Toness válasza erdoke (#123) üzenetére


Toness
őstag

Pedig le kéne cserélnem ezt a gigabyte alaplapot, mert ebben tényleg nem lehet tuningolni. :(

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#125) Toness válasza erdoke (#123) üzenetére


Toness
őstag

Találtam egy angol oldalon róla infot, annyi hogy szeptember elejére várhatóan már elő lehet jegyezni:
Bővebben: link

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#126) erdoke válasza Toness (#125) üzenetére


erdoke
titán

Akkor talán itthon is lesz szeptember végére. :F

A legjobb aláírás a héten

(#127) Jaeger válasza Toness (#125) üzenetére


Jaeger
tag

Hááát...Én azt hiszem nem várok rá tovább, ilyen árért vegye meg az, akinek két anyja van...:(( Inkább rendelek egy Lanparty ultrát 35 rugóért...

(#128) ftc


ftc
nagyúr

Bővebben: link
remélem meg nem volt belinkelve

(#129) Allien


Allien
veterán

Remélem, amikor én akarom majd cserélni a cuccosomat, már lesz több ilyen gyönörűség is kishazánkba, és akkor talán egy kissé olcsóbb is lesz, bár, ha jól fog szerepelni a tesztekben, akkor tutira megveszem, mégis csak FEHÉR!:)) Már csak egy fehér nyákos VGA KELL hozzá, meg pár ultraledecske, és kafa lesz!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#130) Jaeger válasza ftc (#128) üzenetére


Jaeger
tag

Hát ez érdekes...Itt a Zafír által megcélzott ár 169$ körül van (bár lehet hogy ez netto), míg az Overclockers 141Ł-ot (!!!!!) kér érte ami egyenesen nevetséges!!!! Főleg, hogy mono lapról van szó (bár őszintén szólva egy crossfire-es lapért sem adnék 52 rugót)...:(((

[Szerkesztve]

(#131) ftc válasza Jaeger (#130) üzenetére


ftc
nagyúr

Mire ideérnek olcsobbak lesznek...De ha a tung lehetöséget megnézzük nem lehet okunk a panaszra

(#132) Jaeger válasza ftc (#131) üzenetére


Jaeger
tag

Hát, ha az ATI tényleg versenyezni szeretne az NV-vel, nagyon fel kell kötnie (itt most az árakra gondolok). Főleg most, hogy jönnek az új NF4-es lapkák, a jelenlegiek jóval olcsóbbak lesznek...

(#133) ftc válasza Jaeger (#132) üzenetére


ftc
nagyúr

Sztem csak ez a lap lesz ily drága mivel specko lap...
A mostani MSI lapom is Ati chipsettel van és az 20K azota is.
Jah és ne feledjük Ati leginkább integrállt VGA-s chipseteket ad ki....illetve annélkül is ad ki de én olyan lapot még nem láttam élöben.

(#134) Allien válasza Jaeger (#132) üzenetére


Allien
veterán

No, de melyik lesz FEHÉR!?:)) Ha megnézed, nincsen olyan nagy külömbség az azonos (pl amd-s) lapok között (már ha jól látom). Ergo, ha teljesítményben u.a.-t tudják, akkor mit nézzen az ember? Mennyi usb-,firewire-, vagy gigalan-t kap hozzá alapban? Esettleg a szinét?:DDD Az, hogy ''csak'' mono, egy dolog, nekem akkor is jól jönne, már ha ki tudom rá perkálni a szükséges pluszt.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#135) Jaeger válasza ftc (#133) üzenetére


Jaeger
tag

A Radeon® Xpress 200 szériának két változata van. Az egyik tartalmaz integrált grafikus magot, a másik (és ez van ezen a Zafír lapon is) nem.
Nekem egyébként bőven elég lenne a mono változat (tehát ez a lap), de az egyedüli különlegessége a színe (se dual lan, dual bios, stb..., ami drágíthatná)azért pedig - bármennyire tetszik is - nem fogok plusz 20-25 rugót kiadni.

(#136) ftc válasza Jaeger (#135) üzenetére


ftc
nagyúr

Megmondom még mi drágitja a szinen kivül:a speciális kialakitás.

(#137) Jaeger válasza ftc (#136) üzenetére


Jaeger
tag

Milyen speciális kialakításra gondolsz?

(#138) Allien válasza ftc (#136) üzenetére


Allien
veterán

Itt mire gondolsz? Hogy szarul van megoldva pl. a tápcsatlakozás? Tehát a nagyobbik átnyúlik a ramok felett, és jobb esetben még a cpu hűtésbe is beleszól, ráadásul, a kisebbik csatlakozója meg jó távol esik a nagyobbiktól. Bár, lehet, hogy így a jó, nem értek hozzá!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#139) ftc válasza Jaeger (#137) üzenetére


ftc
nagyúr

Itt gondoltam: a tranyokon mind hütöborda,azt csrélhetö IC-k ilyen aproságok...
De ha belegondolunk az árba pl MSI sokszor csak azért drágább a lap mert fölös dolgokat adnak hozzá...

(#140) ftc válasza Allien (#138) üzenetére


ftc
nagyúr

Sajna a tápcsati mostanság mindig igy van,elég sok bosszuságom volt vele

(#141) Jaeger válasza ftc (#139) üzenetére


Jaeger
tag

Bizony-bizony. Ráadásul pl. ott van az Abit AN8 Ultra, passzív, hőcsöves OTES hűtéssel, plusz hatalmas bordákkal a MOSFET-eken, japán kondikkal, stb... és 26-28-ért elvihető...A Zafír lap fícsörök tekintetében egyedül a 4 SATA mellé adott plusz 2 SATA2-vel tud többet, ez is csak azért, mert a jelenlegi déli híd nem támogatja a SATA2-t, így rá kellett, hogy tegyenek egy Silicon csipet (az NF4 ultrák meg csípőből adnak 4 SATA2-t).

[Szerkesztve]

(#142) erdoke válasza Jaeger (#141) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos elég sok beszart belőle, az enyémen pl. már gyárilag nem ment az integrált LAN. Az ára pedig 30e fölött van a Sapphire-hoz hasonló 2 év garral. Tuningban pedig nem éri el ezt a szintet.
A SI SATA-II vezérlője pedig szerencsére az egyik PCIe x1 buszt használja, úgyhogy nem vesztesz vele PCI sávszélességet, ill. nem lesz az szűk keresztmetszet.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#143) Jaeger válasza erdoke (#142) üzenetére


Jaeger
tag

Szegény...Ezek szerint nem oldódott meg a LAN-gondod. Sokan viszont nagyon jókat mondanak róla (még tunig szempontjából is, bár nem egy tuningkirály, az igaz). Az ára pedig már elég sok helyen 30 alatt van...
Persze nem kérdés, hogy melyiket venném meg, ha hasonló árban lennének (amibe még a + 5-8 rugó is beleférne), de mint fentebb említettem, az Overclockers-nél pl. 141 Ł-ért (52 rugó) lehet előrendelni, ami igazán nevetséges...:(((

(#144) erdoke válasza Jaeger (#143) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem 40-42e Ft-ért fogják mérni itthon, de ez csak tipp.

Amit a lap gyengeségének tartok, az az USB 2.0 teljesítménye és az árhoz mérten gyatra körítés (1 db SATA kábel már egy olcsó lapnál is LOL).

A legjobb aláírás a héten

(#145) Jaeger válasza erdoke (#144) üzenetére


Jaeger
tag

Bizony-bizony...És ha jól emlékszem neked USB-s és FW-s wincsiid vannak, úgyhogy meg kell várnod az SB600-at...

(#146) erdoke válasza Jaeger (#145) üzenetére


erdoke
titán

A firewire vezérlő ugyanaz a VIA chip, ami az összes lapon van, egy NEC chipes PCI-os USB kártya pedig nettó 2500 Ft.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#147) Allien


Allien
veterán

Mindegy, én elkezdek spórolni! Még megvannak a küszöbök itthon!:DDD Ja, meg NEM megyek a mekibe.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#148) nRu3


nRu3
addikt

nem tudom ezt nézegetétek-e Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#149) erdoke válasza nRu3 (#148) üzenetére


erdoke
titán

Nézegettünk mi anno mindent, de sajnos másfél hónapja semmi hír a lapról. :(

A legjobb aláírás a héten

(#150) westlake válasza erdoke (#149) üzenetére


westlake
félisten

tudtam en elore, hogy nem lesz szerencsed ezzel a lappal;)
minel jobban varod, annal inkabb csuszik a megjelenes:D
pedig ez mar kezzelfoghato (hamarosan meg is fogom;) ):
Bővebben: link
mellekesen jegyzem meg, hogy az usb 2.0 teljesitmenye meg mindig nevetseges!

Play nice!

(#151) MyKonzerv válasza westlake (#150) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

Magnetic-levitate fan on chipset heatsink

ez mit jelent?

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#152) westlake válasza MyKonzerv (#151) üzenetére


westlake
félisten

szerintem azt jelenti, hogy nem csapagy van a ventillatorban, hamem olyan elven mukodik a ventillator - elektronika kapcsolat, mint a magnesvasutaknal.. magnesesen taszitja az elekronik a ventilatort es igy nincs surlodas:F

Play nice!

(#153) erdoke válasza westlake (#150) üzenetére


erdoke
titán

Ilyenem már nekem is lehetne, de a CF miatt egyetlen PCI vagy PCIE portot sem nélkülöznék, nemhogy súlyos 10e Ft-okkal többet fizessek. :U
A végén még az is lehet, hogy az új VIA déli híd lesz nálam a befutó. ;)
Az USB sebesség gond egyszerűen orvosolható egy 3e Ft-os NEC chipes USB kártyával. Persze ez rögtön elvisz egy PCI portot...

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#154) westlake válasza erdoke (#153) üzenetére


westlake
félisten

''Ilyenem már nekem is lehetne''
mondjuk az megneznem, hogy honnan;)
ha nem dolgozik valami rokonod a dfi gyarban, akkor nem hiszem, hogy leakasztottal vola mar ilyen lapot

Play nice!

(#155) erdoke válasza westlake (#154) üzenetére


erdoke
titán

Árlista alapján rendelhető egy ideje, más kérdés, hogy mikorra lett volna belőle lap.
Nem minden cucc indul az USA-ban előbb, sőt gyakoribb a Távol-keleti debüt. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#156) Thrawn


Thrawn
félisten

Semmi, már rájöttem... Bocsi

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#157) westlake válasza erdoke (#155) üzenetére


westlake
félisten

tudtommal amerikaban tegnaptol kezdtek el tenlyegesen raktarrol szallitani.. azelott csak elorendeltetni lehetett

Play nice!

(#158) Achill3uS válasza westlake (#157) üzenetére


Achill3uS
veterán

akkor az előrendelteket szállítják most le, aztán elfogy :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#159) Angelo69


Angelo69
senior tag

Nem lehet meg kapni semmien ati chipes alaplapot???? :( :O
(es nem a regebbiekre gondolok :DDD )

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#160) erdoke válasza Angelo69 (#159) üzenetére


erdoke
titán

Az új CF-es lapok most indulnak a boltokba, viszont a kicsit korábbi CF nélküliekről még mindig semmi hír. :F

A legjobb aláírás a héten

(#161) Angelo69 válasza erdoke (#160) üzenetére


Angelo69
senior tag

Akkor meg az egy jo honap. :O
Vagy itthon idultak a boltokba?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#162) westlake


westlake
félisten

SAPPHIRE PC-A9RD480Adv
[link]
japan.. ma..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#163) westlake


westlake
félisten

ez volt mar?
[link]

Play nice!

(#164) erdoke válasza westlake (#162) üzenetére


erdoke
titán

Kell a fenének a CF. Röhej, amit mostanában az ATI csinál, úgy az alaplapi chipsetjeivel mint a videokártyáival. :((
Előbb lesz VT8251-es déli híddal VIA lapom mint ez a trágya déli hidas ATI.

A legjobb aláírás a héten

(#165) Jaeger válasza erdoke (#164) üzenetére


Jaeger
tag

Jelenleg az RS480 mellé a legjobb déli híd az ULI M1575 (single és crossfire esetében is), érdemes ezt átfutni [link]

Ráadásul az Abitnak már van ilyen lapja (AT8).

(#166) erdoke válasza Jaeger (#165) üzenetére


erdoke
titán

Az AT8 nem RS480 hanem RD480. Nekem pedig CF nem kell, csak elveszi a helyet a PCIE és PCI portoktól, illetve zsúfoltságot okoz a lapon.

A legjobb aláírás a héten

(#167) Jaeger válasza erdoke (#166) üzenetére


Jaeger
tag

Ez valóban így van (remélem, előbb-utóbb lesz single megoldás is), de a lényeg az ULI déli híd volt (ami mind a két típ. északit kiszolgálja - csak nem akartam annyit írni), ill. az, hogy már van ilyen megoldás és az Abitok általában elég gyorsan eljutnak hozzánk.
Hogy a CF miért vesz el helyet a PCIE-től, nem igazán értem, úgy tudom, az egyik x16 slot x1-esként is simán használható...



[Szerkesztve]

(#168) westlake válasza erdoke (#166) üzenetére


westlake
félisten

lehet... azert a dfi lapja nem lesz rossz..

Play nice!

(#169) Jaeger válasza westlake (#168) üzenetére


Jaeger
tag

Csak azt a gyenge SB450-et, csak azt tudnám feledni...Nem csak a harmatos USB FW teljesítménye miatt haragszom rá, hanem mert a SATA2-t sem támogatja (az ATI magához térhetne végre). Így, ha eladhatóvá akarják tenni a lapot, külön SATA2 csip kell rá, ami szintén drágítja.

Ha az ULI M1575 előbb kijött volna, a DFI is valószínüleg azt rakja a lapjára az RD480 mellé...Persze CF-es lapot én sem vennék (ill. csak akkor, ha nem drágább a simánál ;] ).

(#170) westlake válasza Jaeger (#169) üzenetére


westlake
félisten

most oszinten... igaz, hogy nem tamogatja a sata2-t, de szvsz nem sokkal gyorsabb, mint a sata1.. az usb dolog meg.. engem nem zavar, hogy mennyi idot kell eltoltenem a masolgatassal, mivel nem hasznalok usb 2.0-t ;)
szerintem ezek a hianyossagok sok emberenk nem fognak problemat okozni

Play nice!

(#171) Jaeger válasza westlake (#170) üzenetére


Jaeger
tag

No, akkor még egyszer (és utoljára :) ): nem azért gond, hogy nem támogatja a SATA2-t, mert így lassabb, hanem azért, mert ma már SATA2 nélül nem tudnak eladni alaplapot (ebben a kategóriában) így külön SATA2 csip is kell a lapra, ami megdrágítja! Fóleg, hogy soha nem fogok 6-8 vincsit rakni a gépembe...És egy új innovációtól joggal elvárhatja az ember, hogy az összes aktuális szabványt támogassa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.