Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iguana


iguana
őstag

nekem a lego jutott az eszembe a kinézet alapján. :)

''programozható, digitális LED-panel...'' a pontos időt ugye tudja?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#2) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

úgylátszik Corsairt is megvette kilóra az Intel

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) kowk válasza MUŁĐER (#2) üzenetére


kowk
tag

:C

(#4) killahdrums válasza MUŁĐER (#2) üzenetére


killahdrums
senior tag

Ahol a lóvé ott a hatalom! :DD

Mondjuk csinálhatnának már Intelék valami ''jót'' is, legalább is processzor téren...

There is no God, just Technology...

(#5) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

AZ AMD eltérés nem eredhet a saját belső memvezérlő miatti dolgokból? Tehát a SocketA rendszerek Intel időzítéssel mennek? Egyébként nem értem én sem. Mindegy. :F

42

(#6) Renwick válasza Adrian Mole (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Azért érdekes a dolog, mert a másik, korábbi modellnél nincs ilyen különbség.
Kétségtelenül furcsa megoldás, nem tudom minek köszönhető.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) killahdrums válasza Adrian Mole (#5) üzenetére


killahdrums
senior tag

Szerintem is tecnikai oka van, nem pedig az, hogy Intel bácsi fizetne.
Corsair Intel párti! Mármint technikailag. Szerintem ezen nincs mit irigyelni az AMD-és oldalról. Amúgy is most ők vezetnek...

There is no God, just Technology...

(#8) killahdrums válasza Renwick (#6) üzenetére


killahdrums
senior tag

...persze konkrét okot én is szívesen olvasnék!

There is no God, just Technology...

(#9) Renwick válasza killahdrums (#8) üzenetére


Renwick
őstag

Majd megkérdem Fiery-t, ő úgyis jó kapcsolatot ápol a Corsairrel, meg amúgy is biztos keni-vágja a témát. :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#10) anulu válasza MUŁĐER (#2) üzenetére


anulu
félisten

már bocs, de dögöljenek meg! mindenhol útálom a diszkriminációt, itt is...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) anulu válasza Adrian Mole (#5) üzenetére


anulu
félisten

nem. szerintem ezzel akarta a Corsair elérni, hogy mindkét proci mellett ~uolyan teljesítményt fusson a RAM. csak annyi a poén benne, hogy (igaz, hogy nem akkora név, de) az A-DATA Vitesta sorozatok sokkal jobb időzítéseket mennek az esetek többségében adott órajelen, mint a Corsair-ek, viszont sokkal olcsóbbak.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) anulu


anulu
félisten

mellesleg érdekelne, hogy hogyan oldja meg a proci érzékelését, mikor tudtommal 1db SPD chip van a RAM modulokon, ami egyfajta időzítést enged ''by SPD'' beállítani... :U:F

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) Fiery válasza anulu (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Volt mar elozoleg is olyan, hogy egy Corsair XMS modul csak Intel platformon tamogatta a stabil CAS = 2T beallitast.

Ertelemszeruen a modul ilyen esetben CAS = 2.5T beallitassal indul el alapesetben, de a BIOS Setup-ban szepen at lehet loni 2T-re. Ez AMD procikkal is megteheto, de a stabil mukodesre ilyen beallitasnal a Corsair nem vallal garanciat.


Fiery

(#14) anulu válasza Fiery (#13) üzenetére


anulu
félisten

ahammm... akkor sem értem a Corsair ezen húzását :U:O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) polika


polika
senior tag

Szerintem eltévesztették az irányt ezzel a húzással, ui aki twin, dual ddr-es megoldást keres 1gb ram-al az nem kispályázik és kifizet még +5-10kt mer ő már vmilyen szinten sebeség és megalomániás számítógép buzi...szal ez a kuncsaft informálódik és megveszi az A-Data-t (szerintem)...


Ja és bocs a sarkított fogalmazásért nem sértésből írtam a ''számítógép...-it'' engem is kísért nagyon hogy megvenném már nagyon az a64-es rendszert (ergo magamra is mondhatnám...) de itt szegeden még mindig csak a dfi lanparty-t lehet csak venni 939tűs pcie-s deszkaként

(#16) killahdrums


killahdrums
senior tag

Én úgy gondolom, hogy akinek van pénze (!) és nem az ''olcsón jót'' célkitűzéssel akar memót venni hanem ''nagyon jót'' akar akkor nem ajánlható az A-DATA!

Tapasztalatból mondom, mielőtt megtámadnátok! :) Ki is fejtem bővebben:

Az A-DATA-t azért kapod meg annyiért amennyiért (10-20 ezerrel olcsóbban) egy márkásabb ''csúcs'' memóhoz képest, mert:
– BULK (nem kapsz hozzá csomagolást, egy dolog, hogy élienben bele*asszák kingmaxos csomiba...)
– Nincs igazán tesztelve a gyárban... (Szerencse kérdése, hogy jókat fogj ki!)
– Nincs KIT (Dualra nincs tesztelve, nem garantált semmi!!!!!!)
– Sok a hibás modul (szaladgálhatsz vissza a boltba, hogy cseréljék...)
– A qurva epromba nem képesek semmilyen adatot beégetni, ami sztem elárul mindent... SPD-ben ennyi van 3-4-4-8@285
– A ''gyári'' honlapon szinte semmilyen adathoz nem jutsz hozzá a modulokról. (Időzítések, stb.)

Szóval azt a +10-20-30 ezer forintot nem csak a ''corsair'', ''kingston'', ''ocz'' feliratért fizeted ki!!! A igazi ''minőséget'' kapod érte!


Mielőtt félreértenétek: az A-DATA 566 és 600-as moduljai nagyon jók (egyébként sztem AMD-ben jobbak, ha már diszkrimináció! :) ), amennyi az ára annyiért meg főleg!
DE! Nem jobb és még csak nem is olyan jó mint a ''nagy nevek'' csúcs ramjai.


...szerintem! :B





[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

(#17) anulu válasza killahdrums (#16) üzenetére


anulu
félisten

nagyon sokáig úgy voltam vele, hogy ha tuning RAM, akkor csak Corsair. aztán eljutottam oda, h RAM vétel, és lőn 1x512 DDR566 A-DATA. másnap vettem mégegyet (a hogyan egy hosszú történet), lényeg, h lett 2x512 DDR566. maximálisan elégedett vagyok velük!

na akkor sorjában:
- BULK: igaz, Aqua-ban a KingMAX-ot egy fél antistatival tekerik úgy-ahogy körbe, Alienben legalább egy ''dobozba'' berakják (nekem mindkettőt Kingstonba pakolták)
- teszt: egy Corsair vagy OCZ is lehet gyári hibás, erre van a gari
- nincs KIT: ez igaz, lehet h szenvedni kell vele, de még nem hallottam olyanról, h A-DATA ne ment volna rendesen Dual-DDR-ben. single-ben meg alapból úgy megy, h öröm nézni :)
- szintén gari. amúgy nem hiszem, h 1-2%-nál több lenne a hibás, mint mondjuk a Kingston HyperX szériájából, amivel komoly gondok lehetnek D-DDR-ben
- SPD: szerintem a max érték (3-4-4-8 @ 285MHz) belövése SPD-be pont elég, ugyanis, valszeg, aki ilyet vesz, már saját maga fogja beállítani a cuccot, akkor meg nagy ívben kilőve az SPD érték.

idézet Alien árlistájából:
DDR 256MB CORSAIR XMS 500MHz PC4000 - bruttó 22000,-
DDR 512MB A-DATA Vitesta 500MHz - bruttó 24000,-


nekem spec nagyon nem mindegy, hogy minimális +pénzért 2x akkora RAM-ot tudok venni, bár a szívem szakad meg egy TwinX1024 4400C25 kit-ért, de nincs rá ~130e pénzem.

tudod, szegény ember kézzel nőz...

utolsó gondolatként még annyi, h annyival nem ''hígabb a leve'', mint amennyivel olcsóbb.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) killahdrums válasza anulu (#17) üzenetére


killahdrums
senior tag

...én kb egy hétig birtokoltam 2db-ot és nagyot csalódtam!!! :O

Le kellett írnom amiket írtam, vhogy kitört belőlem. :B


Úgy gondolom, hogy a Te véleményed teljesen megerősíti a konklúziomat az előző hozzászolásom végén! :)

Ezt azért csekkold meg: Bővebben: link :C

(Ebben nem csalódtam!)

[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.