Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PPeter


PPeter
addikt

Ahogy a tetejét elnézem, akár télnyleg tök ugyanaz lehet, mint amit Sony (és Plextor)márkanéven eddig kapni lehetett - azaz egy Panasonic drive. De majd ha bele lehet kukkantani, akkor derül ki biztosan...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2) rudi válasza PPeter (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt is a Panasonic-kal teszik rokonságba [link]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Teljesen jól összhangban van ezzel a hírrel: [link]

(#4) blunt


blunt
aktív tag

fasza, csak még mindig drága szerintem...

(#5) X@b3e


X@b3e
addikt

''Optiarc Blu-ray lemezeket 2-szeres, DVD-ket 8-szoros, CD-ket pedig 32-szeres tempóval képes olvasni''

Azt hittem, írni...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#6) PuFFoK válasza X@b3e (#5) üzenetére


PuFFoK
tag

Nem úgy volt, hogy kompatibilisek lesznek ezek majd a hd-dvd-vel?

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#7) PPeter válasza PuFFoK (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Két teljesen külön szabvány.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) Apicius


Apicius
tag

SATA csatlakozóval nincs?

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#9) zombikiller válasza Foglalt név (#3) üzenetére


zombikiller
tag

Hát ja, ahány embernek telik erre nem csodálom, hogy kihal a francba :))

(#10) X@b3e válasza zombikiller (#9) üzenetére


X@b3e
addikt

Na attól azért nem félek :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#11) zombikiller válasza X@b3e (#10) üzenetére


zombikiller
tag

hát énse annyira egy jópár évig azért még bírni fogja :)

(#12) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Számomra akor fogja megérni, ha a meghajtó max. 25e, az egyszer írható BD lemez pedig 3e lesz - addig jól elleszek a DVD-kkel is.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#13) dchard


dchard
veterán

Első dvd írók is ennyibe fájtak, aztán másfél év múlva már ezzel szerelték a média marxos PC-ket is.

PPeter: nem az volt a kérdés, hogy külön technológia-e, hanem hogy arról volt szó, hogy nemsokára jönnek a hibrid írók, chipset és optikai fej már van hozzá, szóval elvileg nincs akadálya.

MÉg mindig azon az állásponton vagyok, hogy olyan PC drive kéne, ami a Blu-ray-t olvassa, a HD-DVD-t meg írja, mivel a nyersanyag HD-DVD-ből az olcsóbb, és ez így is fog maradni, ha csak el nem picsázza a HD-DVD-t a blu-ray, de ez nem várható.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#14) dezz válasza dchard (#13) üzenetére


dezz
nagyúr

Miért gondolod, hogy ennek így kell maradnia? A HD-DVD (akár a DVD) két vékony lemez összeragasztva, amiből az egyiknek nagyon tisztán átlátszónak és keménynek kell lennie, a Blu-ray lemez meg alapulhat akár egy átlátszatlan, olcsó anyagon, amire felhordanak egymás után héhány réteget, és kész. Talán licencdíjak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.