Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rocket válasza faster (#48) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez nekem is szemet szurt, fura egy darab ez igy.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#52) Ősember válasza Reac^ (#44) üzenetére


Ősember
őstag

azthiszem férre értettél. én is támogatom a váltást. azért sem értettem, miért kell még ezekböl a kártyákbol is agp-s a nép egyik részének. ez az 5k különbség nekem is feltünt. én is váltottam gyengébb 915-ös 478as ddr1-es lapra csak pci expressz miatt és olcsobban kijöttem, de aztán jol ráb@sztam mert ratyi az a 915 chipset! :C azota visszaálltam p4c800-e deluxe-ra és agps 6600GT-re. talán még egy körre uj agps x800-at veszek, de azt is csak késöbb... remélem még legalább egy évig elmegyegetek ezzel a konfiggal, mert tul megszoktam ahhoz, hogy csak ugy leváltsam.
visszatérve a topichoz :D nagy grat az atinak a 90nm eléréséért! 16 pipeal kihozták ugyan azt, mint nvidia 24-el, ami figyelemre mélto. ugyanakkor az orajelekkel nagyon megdurvitották a dolgot! végre egy küzdele, ahol nincsenek olyan ficsörelönyök, amiket amugysem használnánk ki! (egyenlöre a sm3 volt ilyen).

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#53) Ősember válasza thaler2 (#42) üzenetére


Ősember
őstag

milyen véletlen, hogy pont ezt mondod... nekem is 4ghz-en ketyeg :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#54) rocket válasza Ősember (#52) üzenetére


rocket
nagyúr

Tobb ujdonsag is van az r5xx-ban ami a g7x-ben nincs, tobb mint az elozo generacional (r4xx vs nv4x) a sm3.0+hdr, kivancsi vagyok lesz e hasonlo kaliberu hype korulotte.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#55) Peter13


Peter13
senior tag

Répa rágja meg...X1600XT, 12 pipa, 128 bites busz, 4 text egység, 5 vertex shader....miféle öszvér ez? Az OK, hogy pörög mint k*rva a körhintán, de én nem adnám oda érte az X800 GT-et sem...azon legalább 256-os a mem interface és 6 vertex van benne...nem értem én ezt:(
Kicsit olyan íze van, mint amikor a 8500-ös széria után kilökték a 9000-est, emelt órajelek, qtyafüle, csak az erő nem volt benne...hát nagyon kíváncsi leszek...:U

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#56) thaler2 válasza Ősember (#53) üzenetére


thaler2
senior tag

Nekem 2.4Ghz-en:O az A64em:DDD

(#57) Thom!


Thom!
veterán

Mi a különbség hogy a 12pipeos X1600XT ''és'' 4ROP vagy mi a szösz található benne?
ROP minek a rövidítése? az én fejemben 4pipa 3db textúrázó egység??

De így nem lehet vmi fényes a X1600Pro teljesítménye!
De driver ide-oda, majd meglájuk, + a jó tuning sem hiányozhat hozzá.

de tényleg érdekes jómunkásember aztbiztos :) :D

(#58) Thom!


Thom!
veterán

a másik ahány review annyi eredmény, kérem szépen (ez olyan Orbános volt):F

(#59) orbano válasza Thom! (#58) üzenetére


orbano
félisten

szólítottál? :D

Nagyon kíváncsi leszek a végleges, eladűsra szán verziókra és a tuningra. 1 hónap... Istenem de jó hogy eladtam a gépem, így esélyem se lesz hogy vegyek egy darabik. Januárra meg már talán letisztulnak a dolgok... bár hamarosan jön a usm meg a ''dx10'' :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#60) Peat;)


Peat;)
veterán

Fura hogy a teszteken a nvidia és ati szinte ugyanazokat az értékeket hozza.. nekem úgy tűnik egyiknek sem tudjuk a valós teljesítményét a proci limit miatt, ennyire azonos gyorsaságot két gyártótól nem is láttam még.

(#61) Thom! válasza Thom! (#57) üzenetére


Thom!
veterán

A lényeg ''nem szabad'' venni X1600 sorozatot, mert jóformán a ''6-os számozás'' azt követte hogy maradt a 4pipe, kicsit GF FX stílusú a dolog sajnos.

ellenben várom a 6600/GT utódját :R

(#62) franko


franko
csendes tag

ÚrIsten! Milyen hosszú már a X1800-as kártya!
Emlékszem régen, hogy fikázták az Nvidia-t a hosszú kártyája miatt, meghogy nem fér bele egyes házakba. Hát ez....

(#63) engusz válasza franko (#62) üzenetére


engusz
veterán

Kivételesen nem a méret a lényeg. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#64) nfsu17


nfsu17
veterán

Várjak erre? Vagy most 6800gt?

(#65) rudi válasza Thom! (#61) üzenetére


rudi
nagyúr

Semmiképpen sem jó jel, hogy a húzó gémerszegmensbe most egy GF6600 GT GF6800 közötti kártyát delegáltak, főleg úgy nem, hogy ott az 252 bites memóriás X800 és X800GT. Ez az asszimetrikus felállás nem tett valami jót a kraftnak. Egyelőre a Beyond3D-n írták le legjobban, hogy mi is ez a kártya Bővebben: link. Szégyen gyalázat, hogy ők (és a Digit-life) nem kaptak X1800-as tesztpéldányt!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#66) Alvin_ti4200 válasza nfsu17 (#64) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Vagy most X800XL:)

(#67) nfsu17 válasza Alvin_ti4200 (#66) üzenetére


nfsu17
veterán

Gondolkoztam rajta..de nem tudok dönteni..x800xl...6800gt..itt a PH!-n van egy teszt, amiben a játékok picit jobbak 6800gt-n.

(#68) rudi válasza Alvin_ti4200 (#66) üzenetére


rudi
nagyúr

Nenevettess! Itt az új gamek és olyan hardvert ajánlgatsz ami se HDR-t se SM3.0-t nem tud?! Legjobb lenne várni a sima 16 futószalagos GF7800-ra vagy a 7600-ra, ami lefogadom, hogy röviddel az X1600 TÉNYLEGES megjelenése után érkezik is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#69) maszat


maszat
senior tag

8 pipás kártya nem lesz? Elvitte a cica?:U

(#70) Alvin_ti4200 válasza rudi (#68) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Érdekes:U Mintha valakik azt mondták volna itt többen a fórumon, hogy 9700-tól felfelé működik a HDR:U

(#71) Thom! válasza rudi (#68) üzenetére


Thom!
veterán

na most X1600XT ha olyan lenne amilyen, akkor 7800GT-t szagulgatná erős túlzással, de igazad van rossz útra tértek, 7800GT high-end-ben best buy termék lesz, X1800XT sehol se lehet kapni, X1300 felejős, GF 7600 sikerre van itélve ha nem cseszik el, de nem hinném :D

[Szerkesztve]

(#72) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

x1600Xt..ez lesz az én kártyám..ez nagyon üt :)
remélem tényleg lesz is ilyen jo :)

Nos Omnes Una Manet

(#73) Thom! válasza maszat (#69) üzenetére


Thom!
veterán

GF7600-ra várj

(#74) Thom! válasza ^Bundi^ (#72) üzenetére


Thom!
veterán

4pipával üt mint állat, csak 7600 ''12 pipával'' hogy fog ütni(úgy hogy meg is érzed, héé ez nagyon fájt) :C

[Szerkesztve]

(#75) rocket válasza rudi (#65) üzenetére


rocket
nagyúr

Beyond3d kapott (idohiany miatt kesobb jon az x1800xl/xt review), digit-life-ot nem tudom, de eleg sok fake infot kozoltek a cuccrol az elmult hetekben, lehet ezzel honoralta az ati oket :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#76) rocket


rocket
nagyúr

A keses oka:
Kiderult a keses oka is:
''According to public reports ATI noticed that as late as July, issues occurred that prevented the R520 core being clocked close to its target speeds, which is consistent with leakage issues. Curiously, the issue was not consistent across all their 90nm products - ATI had already delivered Xenos to Microsoft using the same 90nm process R520 does, and other derivatives of the R520 line suffered the same issue (RV530) but others did not (RV515) - the fact R520 and RV530 share the same memory bus, while RV515 and Xenos have different memory busses is not likely to be coincidental in this case. ATI were open about talking about the issue they faced bringing up R520, sometimes describing the issue in such detail that only Electronic Engineers are likely to understand, however their primary issue when trying to track it down was that it wasn't a consistent failure - it was almost random in its appearance, causing boards to fail in different cases at different times, the only consistent element being that it occurs at high clockspeeds. Although, publicly, ATI representatives wouldn't lay blame on exactly were the issue existed, quietly some will point out that when the issue was eventually traced it had occurred not in any of ATI's logic cells, but instead in a piece of ''off-the-shelf'' third party IP whose 90nm library was not correct. One the issue was actually traced, after nearly 6 months of attacking numerous points where they felt the problems could have occurred, it took them less than an hour to resolve in the design, requiring only a contact and metal change, and once back from the fab with the fix in place stable, yield-able clockspeeds jumped in the order of 160MHz.''

Ezt hivjak ugy, hogy pech.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#77) Integra


Integra
titán

egy, másfél hónap múlva remélhetőleg lesz végre péhás ati vs nvidia fájt:)
mondjuk égbekiáltó különbségekre nem tippelnék, szerintem szép, kiegyenlített verseny lesz, egyik ebben lesz jobb valamivel, a másik meg abban, a végén pedig a júzernél győz a szimpátia:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#78) Reac^ válasza Thom! (#74) üzenetére


Reac^
őstag

Alig jött meg a 6600gt megfizethető szegmensbe már is az utód érkezik?! Bár tényleg logikus lépés, nem is gondoltam még erre! 8pipával és magas órajeleivel, nameg a tunginghajlandoságával méltó utódja lett a ti4200nek!

Kiváncsi leszek, ha bejön az x1600 után a 7600 mekkora plusz tejjesitményt hoz a 6600gt-vel szemben!

A PH!-n volt nagyon jó a 7800GT/GTX teszt, tetszett, hogy 6800u hoz képest mérték, hogy soksok beépíitett fícsör alig meg a finomhangolások alig magasabb órajelekkel ''mekkora'' tejjesitmény pluszt hozott!

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#79) Reac^ válasza Reac^ (#78) üzenetére


Reac^
őstag

Milyen paraméterei lesznek a 7600nak?
12 pipa 0,11mikron(most is az), 256bites interface? 500+/1000+ orajelek mellett...
belegondolni is csufos;]

Megint az lesz, hogy az új generáció középkategóriás termékei az elözö generácio felsökategorias termékeivel fognak veresenyezni (7600 vs x800,x850) - (9800pro vs 6600(gt) )

[Szerkesztve]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#80) szatocs válasza rudi (#68) üzenetére


szatocs
őstag

Akkor te inkább ajánlasz egy Nvidiát, mint egy ATI - t? Nem kimondottan az x1000 - re gondoltam...

=== Szatocs ===

(#81) nRu3


nRu3
addikt

Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#82) Thom! válasza Reac^ (#79) üzenetére


Thom!
veterán

0,09
12pipa
450+ core
1GHz+ memory
128/256MB GDDR1-3
128bit
G72 talán

[Szerkesztve]

(#83) Thom! válasza nRu3 (#81) üzenetére


Thom!
veterán

8pipa X1600XT furcsálom nagyon :Y

(#84) Thom!


Thom!
veterán

R580 több mint valószínű 16 ROP, és 48 pixel shadert fog tartalmazni!

(#85) RpPRO válasza Thom! (#83) üzenetére


RpPRO
őstag

Ez nem ilyen egyszeru. :)

Ezt az oldalt ajanlom figyelmedbe, h tisztabban lass:
Bővebben: link

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#86) rudi válasza Alvin_ti4200 (#70) üzenetére


rudi
nagyúr

Tud valami HDR-t de blendet nagyon nehezen, szóval játékban soha nem volt és nem is lesz már HDR R5xx előtti ATI chipeken.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#87) rudi válasza rocket (#75) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó tényleg, lehet a Beyond3D-nek is sampleje, nekem ez maradt meg az első rohamolvasásból Note: We have X1600 XT and X1300 samples at our disposal however in this article we will concentrate on the X1800 XT and X1800 XL. We will go back and look at each of the X1600 XT and X1300 PRO boards individually in later articles. azt hittem csak a kicsiket kapták meg.

A Digit-life az utóbbi időben nem szokott az első körben ATI kártyát kapni, kár.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#88) rudi válasza rocket (#76) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, ez a szopás :) Ilyenekkel lehet találkozni pl. akkor, amikor az ember egész nap próbál életet lehelni egy konfigba, kicserél minden hardverelemet többször is és a végén kiderül, hogy a monitor a hibás. Lehet ezt szerencsének is nevezni, mert azért csak kiderült mi a gond :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#89) rudi válasza szatocs (#80) üzenetére


rudi
nagyúr

Pillanatnyilag váltás van, szóval fenetudja milyen lesz a sima 7800 és a 7600-asok. Én a sima 7800-at ugyanolyannak várom mint most a 6800GT: 16 futószalag 400 MHz körüli GPU és 256 bites GDDR3. No egy olyan kártya feltehetőleg az újabb csúcsgamekat is elviszi majd 1280x1024-ben AA és AF mellett. Ha nem akarsz várni, akkor figyelj a jó árú 6800GT-kre, szerintem ahogyan szállingóznak majd a vasak, úgy csökken az áruk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#90) rudi válasza Thom! (#84) üzenetére


rudi
nagyúr

Mindenképpen az RV530 valami felszorzása lesz tehát x-1-3-2 lesz a felállás, ahol:
x - ROP szám
1 - textúrázó ROP-onként
3 - sahder izék száma ROP-onként
2 - Z/Stencilek szám a ROP-onként
Aztán hogy az x az 16 vagy 20 vagy mennyi lesz, az a jövő zenéje...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#91) max-pain válasza rudi (#90) üzenetére


max-pain
senior tag

Az eddig bejott pletyik alapjan 16-1-3-1 lesz a felallas...

(#92) rudi válasza max-pain (#91) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem kell a végére az a 2-es, ha másért nem, hát azért mert a konkurensenk is ott van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#93) anulu válasza rudi (#65) üzenetére


anulu
félisten

ez az egyik, hogy a 6600GT és 6800 közé vágtak be egy ilyen kártyát. egyrészt megvan a kialakult erősorrend, másrészt nem tud olyan hihetetlen pluszt, ami miatt érdemes lenne X1600XT-t venni, mint egy sima 6800-at :U illetve még a 6600GT is nagy sokhelyen veri.

másrészt szerintem nagyon okosan csinálta az nVidia, hogy csak a high és mid-high kártyáit dobta piacra, a többivel pedig megvárta, h az ATi mire jut, és így az utolsó utáni pillanatban még tekerhet rajtuk. bár szerintem jobban járnának, ha a 6800GT-t húznák le a 6800 szintjére, a 7600GT(??)-t pedig a 6800GT-jére. szépen, lépcsősen meg lenne oldva a dolog, és jóval átláthatóbb lenne, mint az ATi-é.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#94) orbano válasza anulu (#93) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem annyira már nem foglalkozik az Ati a 6-is gyíkforsz szériával. Gondolom hamarosan mindkét oldalon beszüntetik a régi karik szállítását, amint kijönnek az újak. Onnantól kezdve meg tök mindegy mit tud a 6600gt, meg a 6800 :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#95) rudi válasza orbano (#94) üzenetére


rudi
nagyúr

Kétségtelen, hogy most az X1000 bemutató után a kíváncsi szemek ismét az NV felé fordultak. Most rajtuk a sor az űberelésben :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#96) max-pain válasza max-pain (#91) üzenetére


max-pain
senior tag

Hat a pletyik alapjan nem 2-es van a vegen (R520: 16-1-1-1, RV515: 4-1-1-1, RV530: 4-1-3-2, R580: 16-1-3-1)

(#97) rocket válasza rudi (#88) üzenetére


rocket
nagyúr

Igyis meglehet kozeliteni a dolgot (a pohar felig ures vagy felig tele van, ugye :) ), de azert ez tenlyleg pech kategoria.


[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#98) rocket válasza rudi (#95) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem ott a luk az ati palettajan, es az x1700 meg kiado :)
Most, hogy latja a mainstream kartyat az nv, nem fog semmi csodakartyat kiadni, ezek kapitalista cegek, nem az a lenyeg, hogy elso lepesben kipaszirozzanak mindent 1-1 termekbol, hanem csak minimalisan legyen jobb mint a masik, ha mar kesobb jelenik meg :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#99) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én úgy hallottam, hogy a jövő héten érkeznek a kártyák a Mistralba. (GeCube-ok)

Lehetséges?:)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#100) rocket válasza Motion_Blur (#99) üzenetére


rocket
nagyúr

x1300 es x1800xl eseteben igen, tobb gyarto is megkezdte a szallitast, csak ugye valahogy elis kell jutatni a boltokba a cuccot elobb, az meg beletellik par napba.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.