Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Még 1hónap?!:F
Hááát jól le vannak maradva remélem karácsonyra azért feltűnik nálunk is a boltok polcain.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2) thaler2


thaler2
senior tag

A legalsó X1300 Hyper Memory az a rendszermemóriát fogyaszthatja?mert ahogy nézem 1Ghzes memói vannak,, 450MHz magfrekvi, és messze a legolcsóbb...

(#3) thaler2


thaler2
senior tag

És én úgy tudtam, hogy az x1800as sorozat, már mindegyike fellesz szerelve Crossfire csatival, ehhez képest ''csak'' 2db DVI van...

(#4) sirtomi


sirtomi
tag

Crossfire csati miatt nem lehet másik DVI, külön CF Edition kártyák lesznek vagy mi.

Miért kell mindjárt 7 féle belőle? Már ki sem tudok igazodni a sok kártya között.

[Szerkesztve]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#5) thaler2 válasza sirtomi (#4) üzenetére


thaler2
senior tag

Lehet jót mondasz, PH!-s tesztben is CF Edition karival ment a teszt...

(#6) Steven


Steven
addikt

Ez mind szép is jó , arra leszek kiváncsi mit mutat a gyakorlatba küldhetnénke szerte szét teszt példányokat....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7) Sundesz


Sundesz
őstag

Lehet nem mondok újdonságot, de a HEXUS.net és a Hardware Analysis oldalán már van hiteles X1800 XT teszt.

Bővebben: link
Bővebben: link

Hörcsög Powa'

(#8) anulu válasza Sundesz (#7) üzenetére


anulu
félisten

az 1. sajnos reálisnak tűnik. felnőtt az ATi a feladathoz... főleg Far Cry alatt...
a 2. a sokat emlegetett fake teszt! :(((

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) anulu


anulu
félisten

hardocp.com-ék is tesztelték. ők elég hitelesek szoktak lenni. most nézegetem az írásukat. X1800XL vs 7800GT

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Chieftec


Chieftec
őstag

nForce 4 el menni fog a CorssFire, lehet, vagy tuti nem?

(#11) Alvin_ti4200 válasza anulu (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát sajnos nem gyorsabb egyik sem a másiknál:( Ellenben 7800GT-t bármikor vehetek...

(#12) anulu válasza Chieftec (#10) üzenetére


anulu
félisten

CF teszt szerint fekete képet kaptak rudiék... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) anulu válasza Alvin_ti4200 (#11) üzenetére


anulu
félisten

pont akartam írni.

X1600XT vhol a 6600GT és a 6800 között
talán egy bolhafingnyival gyorsabb a 7800GT, de lehet azért, mert ez BFG OC volt, ami asszem +20/+30MHz-el gyorsabban pörög.

szeretnék már látni egy xbitlabs vagy anandtech (esetleg PH! :D) tesztet. azokon könnyebben kiigazodom.

és igen, 7800GT-t bármikor vehetsz.

az XT vs GTX harc érdekel hivatalos forrásból :) (anand, xbit...)

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) Chieftec válasza anulu (#12) üzenetére


Chieftec
őstag

Igen, olvastam de később nem lehet, hogy úgy csinálják az Atiék, hogy mennyen nForceal is? Vagy az még nem mostanában lesz, hogy bármelyik 2 kártyás chipsettel megy az Atié meg az NVé is?

(#15) anulu válasza Chieftec (#14) üzenetére


anulu
félisten

szerintem nem adják át a pályát a másik cég kártyáinak... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Chieftec válasza anulu (#15) üzenetére


Chieftec
őstag

Kár, na mindegy akkor 1db X1800 at veszek csak.:D

(#17) engusz válasza anulu (#8) üzenetére


engusz
veterán

Ahogy nézegetem a teszteket és a specifikációkat, az ATI az órajelekkel próbálta ellensúlyozni a kevesebb futószalagot. Első blikkre jó kártyáknak tűnnek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) anulu válasza Chieftec (#16) üzenetére


anulu
félisten

szerintem még mielőtt megvennéd
1. várjuk meg az új ForceWare-t
2. és egy nevesebb HW oldal tesztjét, hogy mi/hol/hogyan megy.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) anulu válasza engusz (#17) üzenetére


anulu
félisten

érdekelne az XT hűtőjének a hangja pl... saját tapasztalatból tudom, h a GTX-é halk.

első blikkre lehet, h jó, de érdekelne az nV válasza.

amúgy a nagyon magas órajel és a bonyolult mag miatt érdekelne, h mennyi lesz az, ami nem fogja bírni ezt a tempót és kiadnak még kismillió kategóriát, hogy a ''hibás'' magokat is el tudják sózni. ebből megint kavar lesz, előre félek :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) Chieftec válasza anulu (#18) üzenetére


Chieftec
őstag

Az még odébb lesz most rendeltem meg az A8N-SLIt, meg az x700 at, novemberbe X2 tehát van még időm tesztet nézni.:))

(#21) bullseye válasza anulu (#19) üzenetére


bullseye
addikt

ne akard hallani azt a szélvihart :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#22) engusz válasza anulu (#19) üzenetére


engusz
veterán

Gondolom, hogy X850XT kaliberű az új kártya hűtője is. Mint tudjuk, az NV válasza csak akkor fog érkezni, ha az ATI kidobja több futószalaggal üzemelő kártyáját. Kíváncsi volnék, hogy milyen OC lehetőségek vannak az egyes modellekben.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) anaqer


anaqer
veterán

Az X1600-nál tényleges az a 4 ROP...? :\

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) anulu válasza bullseye (#21) üzenetére


anulu
félisten

hallottam már ''nem-HIS'' X850XT hűtőt. nem volt halk, sőt, engem határozottan zavart a hangja. ez elsőre uolyannak tűnik.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) anulu válasza engusz (#22) üzenetére


anulu
félisten

szerintem kb üveghang alatt az első tisztességesen szép számra felhajtották a magot. a RAM meg elég lutri.

GTX-nél nem ritka, h mennek 500MHz-et. erősen kétlem, h ebben a magban is van még +70MHz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) Scream007


Scream007
őstag

kár hogy nem lesz agp-s, egyikből sem.
egy x1600xt-re szívesen beruháznék, nem is drága és azért 12 pipa 256rammal eléggé versenyképes.:B

mostanság merrefelé járnak az x800pro, 6800gt árai újonnan/használtan?

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#27) Speed


Speed
őstag

Hát mit ne mondjak nem csalódtam de ojan nagy meglepetés se ért:(
Így majdnem mindegy hogy X1800xt vagy 7800gtx ez atól függ ki mit szeret jobban. Enyi várakozásnak azt hittem jobban meg lesz a gyümölcse:O

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#28) Speed válasza Scream007 (#26) üzenetére


Speed
őstag

Ez a téma hogy AGP lassan el fog felejtődi ''hála istennek'' rászorítlyák az embereket az egyre jobb platformokra:D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#29) szatocs


szatocs
őstag

Hát azok az órajelek elég furák, biztos nem lehet valami hideg a mag+memó:U

=== Szatocs ===

(#30) Sanya


Sanya
nagyúr

32 pipeline lol
512bites memória félig lol
nagyonüberbrutál teljesítmény teljes lol

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) szatocs válasza Sanya (#30) üzenetére


szatocs
őstag

32 ?

=== Szatocs ===

(#32) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Első ránézésre versenyképesnek tűnik a cucc...Viszont talán a várakozásokat nem igazolta...
7800GTX vs. X1800XT közel egy szinten vannak...:DD:DD:DDEz jóóóóó....

Mindenki hülye aki nem normális?

(#33) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szerintem az X1600 XT sikerkártya lehet, márcsak az ára miatt is;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34) Motion_Blur válasza szatocs (#31) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, még az elején voltak ilyen hírek:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35) szatocs válasza Motion_Blur (#34) üzenetére


szatocs
őstag

Igen, azt tom, de most nem írja..., vagy ez csak irónikus Lol lett volna?:B

=== Szatocs ===

(#36) Elrood


Elrood
őstag

Remélem itt a PH! hamarosan lesz olyan színvonalas teszt az X1800akról mint amilyen a 7800GTXről volt.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#37) thaler2 válasza Elrood (#36) üzenetére


thaler2
senior tag

Sz.tem ez nem Rudin múlik:)

(#38) Ősember


Ősember
őstag

hál istennek nem tér el nagyon a csucskártyák teljesitménye! ez örvendetes. nem tudom miért kell még sokaknak agp-s kártya? egy agp-s rendszerhez max x800-at érdemes venni vagy 6800-at. hogy néz már ki az 1.6-os cerka x1800-al? nekem is agps rendszerem van de eszem ágában sincs pci expresszesre váltani, mert még tul drágák a csucskártyák, amit meg érdemes ebbe venni az van agp-ben is. sokak meg azon is meglepödtek, hogy ''jéé... versenyképes''. miért mit vártatok? :U

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#39) viharhozo


viharhozo
addikt

No, ez igy ebben a formaban eleg buktaszagu az Atinak. Az egyetlen dolog, ami megmentheti, ez az elvetett felmondat, ami vagy igaz vagy nem.

The form factor could use some work, this reviewer not happy with the noise and the profile of the cooler, especially given an experiment that proves the XL's cooler can handle XT clocks (!), but it contains such a potent piece of 3D silicon and fast memories, that it's a downside that most who'll be able to afford it shortly will likely suffer.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#40) thaler2 válasza Ősember (#38) üzenetére


thaler2
senior tag

neked egy agps rendszer egy 1.6os cerkát jelent?:F no comment... :Y

(#41) Ősember válasza thaler2 (#40) üzenetére


Ősember
őstag

csak példa volt... belátom elég sz*r dehát istenem éppen ez jutott eszembe :DD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#42) thaler2 válasza Ősember (#41) üzenetére


thaler2
senior tag

4Ghzes p4 is van agp-ben:DDD

(#43) rollins


rollins
őstag

Nem lesz AGP -re X1600? Akkor b@ak meg.

[Szerkesztve]

(#44) Reac^ válasza Ősember (#38) üzenetére


Reac^
őstag

PCIe-re váltás igen is elérkezett szerintem! Manapság már teljesen hasonló árban lehet kapni pcies lapokat. Nforce4-4x s754-el pedig váltja helyböl az nf3as szériát.

Nekem is ilyen lapom van és olcsóbb volt mint anno az akkor is nagyon jó áru DFI NF3.
Másik fontos tényező, az hogy ha valamivel de olcsóbbak a pcies kártyák!

Én pl. amikor tönkrement a dfi nf3as lapom akkor azért váltottam pcie -re mert a pcies 6600gt 5e huffal volt olcsobb az agpsnél (nagyker nettón)!

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#45) Reac^ válasza Reac^ (#44) üzenetére


Reac^
őstag

Az más tészta, hogy ok nélkül persze én sem cserélnék alaplapot! De nekem tönkrement az agp slot 9800pro-val együtt és igy váltottam...

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#46) Mikádó


Mikádó
senior tag

Hali

Nekem most egészen megtetszett az x1600xt várom az eredményeket meg hogy mennyi is leszz az annyi :D

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#47) fLeSs válasza thaler2 (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezt eltaláltad... :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) faster válasza Mikádó (#46) üzenetére


faster
nagyúr

X1600 elég furcsa jószág. 12 pipe, 4 ROP, 4 textúrázó? :F

(#49) pisti válasza Motion_Blur (#33) üzenetére


pisti
őstag

Nemtudom miért lenne akkora siker kb annyit tud mint a 6600gt, ha ehhez hozzáveszzük, hogy 6600gt-t újonnan lehet 3x ezer forintért is már venni, akkor nemtudom mit akar 200$os nettó árral az x1600.

Bővebben: link
Itt a táblázatból látszik is a probléma. 4 textúrázó egység (lol?) ugyanannyi mint az x1300ban. Nem is csoda hogy többnyire annyira gyors mint egy 6600gt vagy annyira se, D3ban pl. továbbra is csúfosan kikap az ATI.

(#50) pisti válasza faster (#48) üzenetére


pisti
őstag

Ez a tipikus esete annak amitől kész idegbaj leszek, direkt csinálták ilyen szarra, hogy ne jelentsen versenyt a saját jobb kártyáiknak, de sebaj ilyen kártyám se lesz az tuti.

Najó, ha kiderül, hogy lehet softmoddolni akkor még lehet szóba jöhet a dolog, mert ebben a formában nagy csalódás ez az x1600 nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.