Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) g4dg3t válasza BOOSTER (#148) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Felreertesz...nem aggodok...nekem igazan mind1, hogy melyik kartya a gyorsabb. Nem jaccok szinte semmilyen jatekkal, szal nem nagyon erint a dolog. Egyszeruen csak szeretnem, ha korrekt lenne. :)

(#152) faster válasza g4dg3t (#150) üzenetére


faster
nagyúr

Hát én másképp tudom. Bár nem nagyon szokás több threadet driverből indítani, de lehetséges.

(#153) Firestormhun válasza g4dg3t (#149) üzenetére


Firestormhun
senior tag

fleSsék azért már vannak annyira tapasztaltak, hogy eltudják dönteni bugos a driver vagy sem.

Én is már ezt használom mióta megjelent és semmi rendering error vagy globálisabb anomália nincsen. Legalábbis 7800-on. :)

...

(#154) RpPRO


RpPRO
őstag

A slide-haboru 2. reszenek egy erdekes kockaja ez: Bővebben: link

nvnews.neten is vegyesek a kepek, s fele isteniti a 81.84-et, a masik fele tele van problemakkal. Bővebben: link

Ezek a problemak messze tulmutatnak a felhasznalokon, szal minden hibat rajuk kenni kicsit eros.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#155) rudi válasza g4dg3t (#149) üzenetére


rudi
nagyúr

Kétségtelen, hogy ma már veszettül sok múlik a drivereken. Nehéz azt is megmondani, mi számít csalásnak. Mi nem dualcore procival teszteltükn, szóval az új driver legtöbb trükkje nem jön majd le. Ha jól tudom, az ATI kártyákat is nem WHQL driverrel mérik, mert azokhoz csak olyan van. Idővel ha lesz tényleges termék, és hírek jelentősebb drivergyorsításokról, biztosan visszatérünk az X1800 vs 7800 kérdéshez, de egyelőre azzal főzünk, ami van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#156) fLeSs válasza RpPRO (#154) üzenetére


fLeSs
nagyúr

lenyomtam az nv kártyákat 81.84-gyel, semmi problémár nem tapasztaltam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#157) fLeSs válasza rudi (#155) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a 68u nem bírta az 500/500-at. :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#158) RpPRO


RpPRO
őstag

Meg nekem sem volt eddig semmi bajom a driverekkel, egyet kiveve: ha java-s oldalt nyitok meg, akkor elmosodik a kepernyo, mintha AA-t rakna ra. 1 eves problema ez kb...

Persze megoldhato, felbontasvaltasnal megszunik, de mi ez mar. :U

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#159) rup1u5


rup1u5
nagyúr

a 81.84-el egyelore megszunt nalam a 6800+nf3-ra jellemzo 3d-s akadozas bug.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#160) rocket válasza rudi (#155) üzenetére


rocket
nagyúr

Egy apro kulonbseg van azert, az egyik esetben 4 honapos hw-rol van szo, semmi nem indokolja a beta drivert, a masik esetben egy uj termekrol van szo, amit csak ez a beta driver tamogat, nem ugyanaz azert.
Ha mas megoldas nincs meg kell varni az 5.10-es catalyst whql drivert, meg 8x.xx szeriabol valamelyiket amibol whql lesz, bar lehet megoszulnel ha az utobbira varnal :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#161) g4dg3t válasza rudi (#155) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Mi nem dualcore procival teszteltükn, szóval az új driver legtöbb trükkje nem jön majd le.

Korrekt :R

(#162) rocket válasza fLeSs (#157) üzenetére


rocket
nagyúr

Hasznaljatok liquid nitrogent a hutesehez :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#163) g4dg3t válasza fLeSs (#135) üzenetére


g4dg3t
senior tag

fakk sikerult a vesszot figyelmen kivul hagyni...

Nem azzal kéne?

Mennyivel masabb igy a HSZ jelentese :B

(#164) faster válasza rocket (#160) üzenetére


faster
nagyúr

A WHQL sem csoda, max. annyit jelent, hogy lefutottak rajta a WHQL tesztek, lehetőség szerint nincs memory leak benne, probe nélküli pointer átvétel st stb... Szerintem messze semmiféle garanciát nem nyújt arra nézve, hogy nincs benne kézi optimalizáció bizonyos alkalmazásokra nézve.
Ha pedig a driver használja az X2 másik magját, az még lehet jó is akár.

[Szerkesztve]

(#165) rocket válasza faster (#164) üzenetére


rocket
nagyúr

Azert elkell ra egy Windows Hardware Quality Labs teszt, nem linuxon tesztelnek, 3dmark pontokhoz meg egy fm approved driver, bar az ugyse lesz ph tesztben gondolom, igy ez lenyegtelen :)
Egyebkent ha a whql minosites ilyen egyszeru dologokon alapszik ahogy leirod, miert van ilyen keves whql nv driver ? es miert minden iden megjelent 9 ati driver whql?
Mondjuk ezeket atugorjuk, akkor is vegeleges driver kellene minimum, nem beta, egy 4 honapos hw-nel.
A legegyszerubb az lenne megvarni a drivereket mindket kartyanal, amig vegeleges whql minositest kapnak, csak addigra ''ehen halnanak'' a cikk irok, meg a hw oldal is, es az ujdonsag varazs is odaveszne :)

szerk. :Garancira semmire nincs whql mellett se, de megis megkapja az operacios rendszeren valo futtatashoz a minositest.
Azzal semmi gond , hogy kitudja hasznalni a dual core proci masik magjat (bar az nem mind1 mikent teszi ahogy fentebb mar irtak rola), csak ez nem sok embert erint es fog erinteni a kozeljovoben, szep meg jo dolog, de nem azt a 0.1%-ot kene boldogga tenni, hanem a masik 99.9%-ot akinek nincs dc procija.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#166) Goose-T válasza rocket (#165) üzenetére


Goose-T
veterán

A Hyper-Threading-et is kihasználja az új driver, olyan pedig azért elég sok embernek van. Nekem is sokat lőtt a teljesítményen, nem csak a kétmagos procik birtoklói örülhetnek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#167) Firestormhun válasza rocket (#165) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Allan: I know you dont want to comment on ATI, but right now we get a driver a month from the guys in red. As you know there are many unoffical Nvidia sets hitting the net each month, are there any plans to follow ATI's idea on releasing more official drivers?

Adam: I really don’t see the point in putting out a new driver each month. I think it is much better to put a new driver out when there is a reason to put one out and not just for the fact that it’s that time of the month again. We have new builds of a driver every day, but this doesn’t mean it is better everyday. The unreleased drivers are really not a good idea to use as they may have some major features missing from the actual final released driver or released Beta driver. What we do at NVIDIA is release a beta driver to our nzone website first, get the feedback from users and reviewers, and then release the final WHQL driver to the main website.

Tájékozódhatnál szélesebb körben is.

...

(#168) faster válasza rocket (#165) üzenetére


faster
nagyúr

Mondjuk azt nem értem, hogy miért baj, ha többthreades a driver adott esetben. És mit kell foglalkozniuk a userek 99,9%-kal? Mi baja van azoknak a usereknek? Egyébként most béta driverek minőségéről beszélünk vagy miről? A WHQL nem a driver belső működéséről informál, hanem arról, hogy lehetőség szerint ne faggyon tőle az XP.

[Szerkesztve]

(#169) fLeSs válasza faster (#168) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#170) RpPRO válasza Firestormhun (#167) üzenetére


RpPRO
őstag

Igen, ezt az okot ugy hivtak: x1800xt :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#171) rocket


rocket
nagyúr

Johetnenek mar a tesztek, vegen meg kijon a 81.85-os driver, 30%-os teljesitmeny javulast igerve ;]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#172) rocket válasza Firestormhun (#167) üzenetére


rocket
nagyúr

Erre vannak a beta teszterek, egy normal felhasznalo miert kockaztassa a gepe stabilitasat egy beta driver miatt?

Az amit vastagon kiemeltel semmit nem mond, ok mindig van kiadni drivereket, ennyi erobol akkor naponta johetnenek az uj driverek mert x bugot kijavitottak, ami lehet 23 felhasznalot erint csak, de kijavitottak.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#173) faster válasza rocket (#172) üzenetére


faster
nagyúr

Normális felhasználó ne az Nzone publikus bétáit installálgassa, hanem az official drivert.
Mi a baj a publikus driverrel, hogy mindenki messiásként várja a következőt?

(#174) rocket válasza faster (#168) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem irtam, hogy baj azt irtam, hogy a kisebbseget erinti, vannak mas bugok is, amik esetleg tobb embert erintenek.
Mar mindenrol beszelunk a beta-n keresztul a whql-ig, total off topic lett.

''A WHQL nem a driver belső működéséről informál, hanem arról, hogy lehetőség szerint ne faggyon tőle az XP.''

Ezt irtam en is abban a hozzaszolasban, amire valaszoltal :)
''Garancira semmire nincs whql mellett se, de megis megkapja az operacios rendszeren valo futtatashoz a minositest.''

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#175) rudi válasza rocket (#160) üzenetére


rudi
nagyúr

És akkor addig ne is írjunk a kártyákról? Szerintem most most van, azzal kell tesztelni ami van. Az X1800 és a 7800 is majd majd futja ki magát amikor az egyikhez lesz driver a másik meg támegy 0,09, de nem várhatunk örökké (így is eleget vártunk már). Szenek még itt R5xx G7x villongások a jövőben is :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#176) rocket válasza faster (#173) üzenetére


rocket
nagyúr

Bővebben: link , olvasd el, hol latsz beta-ra utalo dolgot? egyedul az nzone-nal irjak, kozvetlen ftp eleresnel nincs ott a ''beta'' a konyvtar neveben es a fileok neveben sincs, ez persze biztos veletlen :)
Na mind1 lehetne meg irogatni pro-kontra de felesleges mert olyan ez mint egy ragogumi minnel tovabb ragjuk annal izetlenebb, igy reszemrol befejeztem.
Johetnek a tesztek :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#177) rudi válasza fLeSs (#157) üzenetére


rudi
nagyúr

Végülis nem akkora gáz, lényeg, hogy a két új generáció elbírta :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#178) rocket válasza rudi (#175) üzenetére


rocket
nagyúr

Dede, irjatok le milyen szep pirosak, es a paksi atomeromu bekapcsolta hozzajuk a 4-es blokkot :)
Mikor jon a teszt ? heten meg?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#179) faster válasza rocket (#176) üzenetére


faster
nagyúr

olvasd el, hol latsz beta-ra utalo dolgot?

Hát, például itt:

Az új (béta státuszban lévő) drivercsomag nemzetközi változata 30,4 MB méretű, és letölthető az nZone oldaláról vagy a vállalat FTP-szerveréről.

De jó, legyen igazad, ez nem béta, hanem csak ''nem hivatalos''. A hivatalos ugyanis az nvidia.com-ról érhető el. De ismét sikerült bebizonyítani, mekkora egy szar ez az nvidia, atiakiráj

[Szerkesztve]

(#180) fLeSs válasza rocket (#178) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt egy 81.84-es drv teszt Bővebben: link

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#181) danteshell válasza fLeSs (#180) üzenetére


danteshell
aktív tag

tomshardware-en van teszt...
egyenlőre úgy tűnik jövőre egy 7800gt-t veszek occsóért :)
addig is elég colin2005-re a jókis 9250esem...

1800xt nem egy nagy durranás... max akkor lehet jobbnak kikiáltani a 7800gtx-nél ha olcsóbban fogják adni annál...
erre elég kevés az esély

kíváncsi leszek 1600asokra 7800gt-ellenében :)
:)

7447 óta folyamatosan...

(#182) rudi válasza danteshell (#181) üzenetére


rudi
nagyúr

1800xt nem egy nagy durranás

Végülis a PS és VS egységeken kívül mindent de mindent átterveztek benne, áttolták 32 bitesre és letették 0,09-re. Tényleg semmi extra... ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#183) rocket válasza faster (#179) üzenetére


rocket
nagyúr

Javitottak azota, mert nem volt benne eleinte, de szemuveget kell vennem azert :)
Nem akarok semmit bizonyitani, csak megkerdojelezem egy beta driver hasznalatat amire sok user panaszkodik egy tesztben, mi ezzel a gond? furcsa lenne mindenki egy velemenyen lenne a kulonbozo dolgokban, nem lenne ertelme a forumnak.
Matyas volt kiraj. (tudom ly-vel kell irni mielott valaki kijavitana :) )

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#184) faster válasza rocket (#183) üzenetére


faster
nagyúr

Ha megnézed, az Nvidia nem nagyon adott ki ilyen néven drivert, hogy ''ez béta''. Nyilván az is a cél, hogy a médiafigyelmet magukra irányítsák azáltal, hogy időről időre kiraknak valamit a nzone-ra, ezek a driverek viszont elég hullámzó minőségűek, de a teszterek meg persze lecsapnak az új driverekre, mint gyöngytyúk a t****-ra. :D
Mindenesetre support nem jár hozzájuk, hivatalos oldalra pedig nem szoktak felkerülni ezek, pedig oda nem kizárólag WHQL driverek kerülnek fel.

[Szerkesztve]

(#185) rocket válasza fLeSs (#180) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezt olvastam mar, benne van a lenyeg amirol eddig hablatyoltam:

''Known Issues in this beta version of 81.84
- GeForce 7800 GTX/GT – Application crash with Half-Life 2 Lost Coast. This game functions properly with 78.05 drivers.

- GeForce 7800 GTX / GeForce 6800 Ultra / GeForce 6600 – Far Cry with patch 1.33 does not work with HDR. This is also an issue on 77.77, 78.01, 78.03, and 78.05 drivers, but does not occur with 77.72.

- GeForce 7800 GTX SLI – Opening the inventory screen in Everquest 2 causes SLI performance to drop to single card level.''

Ennyi, errol beszelek, hogy szep meg jo ez az igergetes, de total bughalmaz a driver, es ez nv altali know issues, szinte minden jatekhoz mas driver kell, hogy normalisan fusson? inkabb ezeket kene fixalgatni.

Akkor nem lesz ezzel a driver-rel far cry hdr teszt nalatok gtx-el? vegre itt az ati fele hdr, erre kimarad ez a teszt, mert a ''csodadriver'' nem tudja futtatni? ha azt veszuk a far cry az egyik legnagyobb benchmark program, igy ez eleg gaz lesz ha kimarad, vagy ott mas driver lesz hasznalva? az meg total gaz :)

Mostmar tenyleg jojjon a teszt, es hagyuk a drivereket, ez a 3 bekezdes ugyerzem allatamasztja amirol eddig beszeltem, ennyi nekem eleg, nem akarok senkit meggyozni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#186) Firestormhun válasza rudi (#182) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Az ára is extra. $450 :D

...

(#187) rocket válasza danteshell (#181) üzenetére


rocket
nagyúr

''tomshardware-en van teszt...''
Techreport,xbitlabs,beyond3d,driverheaven stb. ha mar mindenaron olvasgatni akarsz, tom hw oldala nem eppen a fuggetelensegerol hires, hogy finoman fogalmazzak :)
Pro Bővebben: link es kontra(k) Bővebben: link
Bővebben: link

''kíváncsi leszek 1600asokra 7800gt-ellenében''

En meg varom a suzuki swift meg a mercedes c osztaly osszehasonlito tesztjet.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#188) Firestormhun válasza rocket (#185) üzenetére


Firestormhun
senior tag

nHancer-rel kikell törölni FarCry-nak a profilját és voilé már is megy hdr-el. :)

...

(#189) faster válasza rocket (#185) üzenetére


faster
nagyúr

Akkor nem lesz ezzel a driver-rel far cry hdr teszt nalatok gtx-el? vegre itt az ati fele hdr, erre kimarad ez a teszt, mert a ''csodadriver'' nem tudja futtatni? ha azt veszuk a far cry az egyik legnagyobb benchmark program, igy ez eleg gaz lesz ha kimarad, vagy ott mas driver lesz hasznalva? az meg total gaz

Jajjaj, Far Cry HDR és Splinter Cell: Chaos theory SM3, HDR nagyon jó lenne, ha szerepelne a tesztben. Ezek a szavak (SM3, HDR) az egyik leggyakrabban elhangzó érvek voltak az Nvidia részéről.

(#190) rocket válasza Firestormhun (#188) üzenetére


rocket
nagyúr

Szuper, akkor mostmar programozonak is kell lennie a felhasznalonak, hogy tudja hasznalni a termeket amit megvett, ez egyre viccesebb, es csak azt erositi amit leirtam :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#191) fLeSs válasza rocket (#185) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Far Cry 1.33-ban csodálatosan ment a HDR az NV kártyákon, nemtom milyen bug ez? ;] Ellenben még mailben leírtam neked, hogy az ATI kártyák alatt nem röccent be a HDR Far Cry alatt (nem történt semmi, amikor bekapcsoltuk).
SZóval az ATI kártyák miatt nem lesz HDR teszt. :U
Engem qrvára nem érdekelnek az ilyen bugok, mert nem találkoztam eggyel sem, mivel nem is érintik a tesztelést. Viszont nem látok olyan hibát, hogy árnyékok eltűnése a játékokból, vagy pl. shader precizitás csökkenése vagy mitomén amiről beszéltél nekem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#192) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként a HIS küld nekünk egy X1800 XL-t, úgyhogy ha majd lesznek normális driverek, akkor újra összeugrasszuk a 7800 GT-vel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#193) eXodus válasza fLeSs (#191) üzenetére


eXodus
őstag

Szerintem az nv driverbe virust építettek hogy az ati drivert megfertőzze és bugzódjon.:DDD

[Szerkesztve]

(#194) rudi válasza eXodus (#193) üzenetére


rudi
nagyúr

Gonosz mode ON
If áj vér envídija, az nforce chipset driverbe tennék olyat, ami bekavar az X1xxx memvezérlőjének, így kiütném alóla az egyik legelterjedtebb alaplapcsaládot :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#195) eXodus válasza rudi (#194) üzenetére


eXodus
őstag

Egyéként mókás lenne. Ez illegális ?

Voltak pletykák az sli lapban cf karik.
Ezzel mi van? Itt ha lenne cf ''gyilkos'' driver nem lepne meg senkit.

(#196) fLeSs válasza eXodus (#195) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egyelőre ott tartunk, hogy a CF Radeon 850 páros még képet sem ad nem Crossfire lapban, szóval messzi vagyunk még a driver-korlátozásoktól, ahhoz először be kéne töltődnie az oprencernek. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#197) RpPRO válasza fLeSs (#196) üzenetére


RpPRO
őstag

Utalnek a #140-es hsz-ra, valszeg, user error. :DDD ;]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#198) fLeSs válasza RpPRO (#197) üzenetére


fLeSs
nagyúr

rudi próbálta összerakni. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#199) Donnie válasza rudi (#194) üzenetére


Donnie
őstag

Teljesen jogos húzás lenne:D ''Ati kell? Akkor húzzál innen, én egy nv lap vagyok:DDD''

(#200) rocket válasza fLeSs (#191) üzenetére


rocket
nagyúr

Oke, akkor updateld majd a cikket ha kijon az 1.34-es patch, az mar tudja majd a hdr+aa-t is, amit egyik nv kartya se tud :)
Tavaly ennyivel a nv40 megjelenese utan mar sokan hdr meg sm3.0-at hypeoltak, most meg nagy kuss van a hdr+aa, szogfuggetlen af stb. korul :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#201) rocket válasza Donnie (#199) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez jogilag elegge megkerdozelezheto lenne (bar nem vagyok jogasz),de ez mar a szabad verseny akadalyozasa, es ezzel egyutt arukapcsolas is lehetne, ami nalunk senkit nem erdekel, de eu-ban meg eszak amerikaban komoly bunteteseket kaphatnak a cegek ezek emiatt, persze ezt bizonyitani, az mar egy masik dolog :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#202) fLeSs válasza rocket (#200) üzenetére


fLeSs
nagyúr

talán azért nincs nagy hype, mert akkor a HDR még újdonságnak számított? ;)
a szögfüggetlen AF egyáltalán nem hat meg, mert játék alatt úgysem látod a különbséget, a HDR+AA pedig az X1800 XT tulajokon kívül nem szól másnak, mert ahhoz túl nagy lesz a teljesítménycsökkenés, sztem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#203) faster válasza fLeSs (#202) üzenetére


faster
nagyúr

A szögfüggetlen AF nagyon is fontos, a textúrázás jó képminősége ma már alap kéne hogy legyen.

(#204) fLeSs válasza faster (#203) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem azt mondtam, hogy nem fontos, hanem azt, hogy nem látod a különbséget.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#205) Donnie válasza rocket (#201) üzenetére


Donnie
őstag

Ha nem vetted volna észre, akkor vicceltem:U Ennyit erről..

(#206) rocket válasza fLeSs (#202) üzenetére


rocket
nagyúr

HDR mint ujdonsag nv4x szerianal megkerdojelezheto,az r300-ban is volt mar HDR implamentacio.
HDR+AA nem ujdonsag? tudtommal az az ujdonsag ami eddig nem volt.
Ha mar hasonlitgatunk, senki nem latahatta a hdr es a sm3.0 elonyeit a premier utan ennyi idovel, mert nem volt jatek ami tamogassa, mig a szogfuggetlen af nem jatekfuggo, es az 1.34-es patch se jovo februarban jon far cry-hoz.
Teljesitmeny lenyegtelen , tudja es kesz, tavaly ezt szajkozta a tobbseg, most meg csond van :)
Az idok valtoztak, a lehetosegek valtoztak, a hozzaallas nem valtozott, hiba van a matrixban ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#207) rocket válasza Donnie (#205) üzenetére


rocket
nagyúr

Lattam , hogy viccnek szantad, de megtortenhetne ilyen, kapitalista cegektol minden kitellik, hazon belul eleg csak a t-com/t-mobile lehendo fuziojara gondolni :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#208) Donnie válasza fLeSs (#204) üzenetére


Donnie
őstag

Teljesen igazad van. Én is ezt szerettem volna mondani. Játék közben nem érzékeled a különbséget.

(#209) faster válasza Donnie (#208) üzenetére


faster
nagyúr

De ezt honnan tudod, ha még nem játszottál ilyen kártyával? ;)
Az összehasonlító screenshotokon a különbség elég feltűnő volt, és egyre több olyan játék van, ahol nem 0-45-90 fokos poligonlapok vannak...

(#210) Donnie válasza faster (#209) üzenetére


Donnie
őstag

Magamból kiindulva, és abból, hogy a játék hevében nem hiszem, hogy feltűnik. Én nem is arról nyilatkoztam, hogy milyen jó a másik megoldás, hanem arról, hogy mennyire nem zavaró a jelenlegi...

[Szerkesztve]

(#211) rudi válasza rocket (#206) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó kis szlájdsor volt ismét ez a techpoweupsos Bővebben: link. sok-sok igazság van benne, de ott a kedves kamuk is, amik miatt érezhető hogy ez szimpla negatív PR.

Egyfelől a HDR-t mindenki meglovagolta eddig, az R300 kapcsán verte rá magát az ATI és semmit nem láttunk. Utána verte rá magát az NV az NV4x kapcsán, ott már láttunk valamit, most megint az ATI-n a sor, és most már tényleg jónak tűnik, bár 64 bites HDR + FSAA már szinte mindennek sok lesz, az Int10-es meg fenetudja mire lesz elegebnő.

Másodsoron az NV3.0 WHQL-t gátoló hibáiról annyi értelme van beszélni, mint egy 64 bites nyomatódriver bugjáról. Majd ha odaértünk, hogy kasználjuk is az SM3.0-t, és a ''hiba'' korlátozó tényezőnek bizonyul, akkor foglalkozzunk vele.

Harmadsoron felettébb érdekes árak (jópár hónaposk) vannak megadva az NV kártyáihoz, ami bizonyítja a próbálkozás nyomorúságát. Beszéljen inkább arról az ATI, hogy továbbra is hol vannak a kártyái, az ő hibátlan driverjük és az ő HDR-jüket támogató alkalmazások, meg a kétkártyás megoldásuk. Majd ha erről tudnak biztatót mondani, akkor warozzanak a szlájdokkal (amit én nevetségesnek tartotk).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#212) rocket válasza rudi (#211) üzenetére


rocket
nagyúr

2. es 5. pont, ott a lenyeg, tobbit lehet marketingnek gondolni.
Ennek az lesz a vege, ha tovabbra is falaznak a hw oldalak, az ati is elkezdi ezt az ''optimalizaciot'', hogy kideruljon az igazi teljesitmeny kulonbseg, es akkor az iq visszalep egy szintet, az meg kinek lesz jo? mert a felhasznaloknak nem.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#213) RpPRO válasza rudi (#211) üzenetére


RpPRO
őstag

Nem bizonyitja semmi, h ezek Ati slajdok, ahogy azt sem, h tobb korabbi slide (pl the truth about CF) az nvidiatol szarmaznanak. Mindenesetre eloszor a zold oldalrol jelentek meg ilyenek, majd masodszor is....

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#214) faster válasza rudi (#211) üzenetére


faster
nagyúr

Annyira lenyomozhatatlan ezeknek a slide-oknak az eredete, hogy még csak szóra sem érdemes méltatni őket.

[Szerkesztve]

(#215) rudi válasza rocket (#212) üzenetére


rudi
nagyúr

Amit tényként lehet kezelni az az NV HDR+AA hiánya és az ATI kártáyk késése - ezeken nem lehet váltóztatni. A texture shimmering és WHQL minősítés hiánya ugyanúgy zavaró mint a normális OpenGL driver vagy a HDR+AA alkalmazások hiánya, de ezek mind-mind orvosolhatóak, és a gyártó belátásától függenek.

Hogy ki merre mit fog optimalizálni, az csak idővel derül ki, de szerintem a mai memsávszélességek és architektúrák mellet már nem kérdés az AA és AF tisztességes megvalósítása (ebben most éppen az ATI vezet, de nem indig volt ez így), inkább a shaderes és dual cuccok hozhatnak új trükköket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#216) rudi válasza faster (#214) üzenetére


rudi
nagyúr

pontosan!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#217) rocket válasza rudi (#211) üzenetére


rocket
nagyúr

''Másodsoron az NV3.0 WHQL-t gátoló hibáiról annyi értelme van beszélni, mint egy 64 bites nyomatódriver bugjáról. Majd ha odaértünk, hogy kasználjuk is az SM3.0-t, és a ''hiba'' korlátozó tényezőnek bizonyul, akkor foglalkozzunk vele.''

Ezen a teman mar reg tulvagyunk, ne menjunk bele ujra :)

''Harmadsoron felettébb érdekes árak (jópár hónaposk) vannak megadva az NV kártyáihoz, ami bizonyítja a próbálkozás nyomorúságát.''

Msrp arak vs street arak, egyfelol a felhasznalok szempontjabol lenyegtelen ha valami olcsobb csak jobb nekik ebbol a szempontbol hulyeseg amirol irnak, de masfelol az msrp arak a mai napig a tablazatban szereplok, pont. :)

''Beszéljen inkább arról az ATI, hogy továbbra is hol vannak a kártyái, az ő hibátlan driverjük és az ő HDR-jüket támogató alkalmazások, meg a kétkártyás megoldásuk. Majd ha erről tudnak biztatót mondani, akkor warozzanak a szlájdokkal (amit én nevetségesnek tartotk).''

4 honap keses nem fog eltunni egyik naprol a masikra,amit irtal az igaz, de ido nelkul ezt megoldani nem lehet, cf-et elkapkodtak alig lehet kapni, pont.
Sw szinten szinte teljes monopolium van, igy ne csodalkozz nem lesz egy jatek se amiben lesz, parallex occlusion mapping, vagy hdr+aa, a 3Dc sorsara fognak jutni, pont.
Egy orok mondassal befejeztem: minden eremnek ket oldala van....

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#218) rudi válasza rocket (#217) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem úgy tűnik, hogy a parallax mapping megy akármilyen hardveren (9550-esmen nemt a Humus féle demo), és a FarCry HDR+AA-sítása sem tartott tovább pár óra kódolásnál, szóval ezzel sem látok gondot. A render to vertex buffer és a 3Dc már kérdésesebb, de majd idővel meglátjuk...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#219) rocket válasza rudi (#218) üzenetére


rocket
nagyúr

Errol Bővebben: link valami velemenyed van Rudi?, erdekes dolog ez, egy masik oldalat is megmutatja a dolgoknak, a fps hdr aa af stb.oruleten kivul :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#220) rudi válasza rocket (#219) üzenetére


rudi
nagyúr

Szeretem ezt a témát, nem is értem, hogy a nagyobb HW oldalak miért ma rukkoltak elő az ATI-s fizikás témával, miért nem látják már évek (R300) óta, hogy ez GP-GPU. A véleményem az, hogy ilyen jellegű munkában eddig egyértelműen az ATI volt a király mert futószalagonként mind a két shader ALU tudott dolgozni és az NV ne profitált a dual issue-ból (nem tudom, hogy ez kódpotimalizálatlanságból vagy a számolások jellegéből adódik-e) ráadásul az ATI magasabb órajeleket tudott. Most az R5xx-ekkel sem lesz más a helyzet, hiszen az ATI még magasabbra tolta az órajeleket és komplex shaderben állítólag (mert ugye szintetikusan tesztelni nem nagyon van mivel) az ATI új architektúrája a jobb. Majd írok erről (és lehetőleg az új a ATI demokról is) egy passzust a cikkbe, bár már így is annyi mindent szeretnék érinteni, hogy nehezen férek majd be a határidőkbe és a korrektorok baromira útálni fognak...

Ja még valami: matekben az R300 óra jobb volt az ATI (lásd RightMark tesztek).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#221) t1 válasza rudi (#220) üzenetére


t1
addikt

rudi tom ez nem ide tartozik de a minitesztekkel mivan?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.