Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Hajrá AMD! Én neked drukkolok!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) elmo válasza Sidaries (#1) üzenetére


elmo
aktív tag

Keblemre, Testvér! :D

(#3) Den


Den
veterán

Nekik kedvez viszont hogy a jövő év végéig tuti ki lehet húzni a mai alaplapokkal.

www.simson4t.hu

(#4) Qorthral


Qorthral
őstag

Hehh. Hajrá AMD!!!!!!!!!
Annyit szeretnék csak hozzáztenni kedves prohardver hogy kis matematikai tudással belátható hogy jövőre nem 40,hanem mindössze... 33millió procit akar eladni az AMD. Ti ugyanis (nyilván véletlenül) az elkövetkezendő 5 negyedévet számoltátok 1 évnek...:)) Ez persze nem komoly kritika,csak ennek fényében más 1 kicsit a dolog... Ugyanis így már nem 27jön ki,hanem csak... kb 22:)) Az meg lássuk be,talán reálisabb célkitűzés! Szal hajrá AMD!!!! És jöjjön már az a Hammer!
;)TommyG voltam;)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#5) Parci válasza Qorthral (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hopp, teljesen igazad van, ezt jól elnéztük. A 22% már emberségesebb is, igaz, még mindig túl soknak tűnik. A hír javítva, a lényegi mondanivaló nem, bár mérsékelve (a teljesen irreális 27%-hoz képest).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) greenface


greenface
aktív tag

Én is nekik drukkolok, de nagyon szkeptikus vagyok... Sok dolognak kéne összejönnie ahhoz, hogy valamelyest jobb helyzetbe kerüljenek. Pl. időben megjelentetni tudni a procikat, eleget gyártani, normális (gyors és megbízható) chipsetek, stb.
Sajna az igazán jelentős piacokon, mint a vállalati megrendelések ill. ezzel összefügésben a nagy sz.gépgyártók vonatkozásában a fasorban sincs az AMD... és ennek azért oka van: megbízhatóság (méééér nem bírnak már egy nyamvadt hővédelmet rakni a procijaikba???, szállítási problémák, chipset-bugok...)

De azért hajrá!

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#7) Sidaries válasza greenface (#6) üzenetére


Sidaries
őstag

Az AMD teljesen megbízható, ha valaki menet közben le akarja verni a hűtőt az megérdemli. Ha pedig az alapllap miatt füstöl el, akkor az nem az AMD hibája. Egyébként az AMD eddig azért maradt ki ezekből a szeletekből, mert az pl. az Intelnek nagyobb a neve, több a pénze és jobb a reklámja.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) robekri válasza Sidaries (#1) üzenetére


robekri
addikt

Én is!! :))

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#9) CsendPenge válasza Sidaries (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Csatlakozok! AMD FoREveR!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) CsendPenge válasza greenface (#6) üzenetére


CsendPenge
őstag

Megbízhatóság egy fenéket. Van benne hővédelem, csak éppen az alaplapoknak is támogatniuk kell. És ma már támogtják is.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#11) [amne]


[amne]
senior tag

Csatlakozom: Hajrá AMD!
Mi akkor járunk a legjobban na frankó versenyhezet lesz, árak meg lefelé mennek.

AMD rlz!

(#12) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Jó érzésű ember AMD-t választ, nemigaz?

(#13) [amne] válasza tothjozsef (#12) üzenetére


[amne]
senior tag

Hát igen...meg a kis pénzűek is :O

(#14) greenface


greenface
aktív tag

Nem tudom, mit szólnátok, ha össze kellene raknotok egy mondjuk 100 gépből álló vállalati hálózatot, és viselni kellene az esetleges hardver-hibákból adódó károkat - és akkor az egyik gépben megsül a proci, mer' belelógott a floppykábel a ventibe v. mittudomén...

Az AMD procijaiban NINCS HŐVÉDELEM!!! Ez tény, ezen fölösleges vitatkozni. (Melleselg az Intel ezt már a Coppermine-nál - vagy 2-3 éve - megoldotta, az legalábbb nem sül meg, a P4 meg még le se fagy.)

Az alaplapi hővédelmek vagy működnek, vagy nem - ez is tény.

Az AMD-nek szerintem nem lenne szabad az alaplapgyártókra hagyatkozni, nem hinném, hogy olyan bonyolult egy hővédelem beépítése.

Az pedig megintcsak tény, hogy az Intel chipkészletek a leggyorsabbak és legstabilabbak - lehet, hogy ritkábban adnak ki újakat, mint a VIA, de az Intelek elsőre jók szoktak lenni...


És most kapaszkodjatok: 100%-ig meg vagyok elégedve az Abit KT7E-mel, meg az Athlonommal, én nem vennék Intelt, mert ugyanazt a teljesítmény olcsóbban is megkapom, mellesleg szimpiatikusabb is az AMD.

De értsétek már meg: a sz.gépet használók 99,8%-a NEM ilyen. Ők nem használnak Vcool-t, meg MBM-et, hogy riasszon, ha leáll a venti. Ők nem tudják - és nem is érdekli őket, és ez érthető - hogy mi az a 4in1. Ők egyszerűen egy sz.gépet szeretnének, ami tuti tökéletesen müxik. És a nagy gyártók őket akarják kiszolgálni. És ezt, amikor milliószámra rakják össze a gépeket, Intel-alapon könnyebb elérni.


''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#15) [amne] válasza greenface (#14) üzenetére


[amne]
senior tag

Teljes mértékben igazat adok neked.

(#16) Den válasza greenface (#14) üzenetére


Den
veterán

A nem amd-t vásárlók nem a hővédelem miatt nem vesznek amd-t. azt sem tudják hogy egy proci leéghet, de leginkább azt sem tudják hogy mi van a dobozban. Viszont majd egy évtizede töltik a fejekbe az intel pentium szópárost. meglátja a címkét ajemdé atlony.. a' meg mi? ja itten van a számítógép látom már a zintelpentium, aztán fizet és viszi...

A nagy gyártók meg a szállítási határidok miatt (is) választják az intelt, mert olyan kapacitása van hogy biztos tud határidőre elég procit szállítani, + az it vezetők nagy részének a fejébe is a zintelpentium van bevésve.

www.simson4t.hu

(#17) zeg válasza greenface (#14) üzenetére


zeg
senior tag

Ha bármelyik pénégyes alaplap nem támogatná a hővédelmet, akkor ugyan úgy elfüstölne a p4 hűtés nélkül mint az amd. Bármilyen nagyszerű a p4, azért a proci önmagában nem képes a hővédelemre.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#18) Egon válasza Den (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért ez nem teljesen így van, ezt a tájékozott Intel-vásárlók (azaz többek közt a magam) nevében kikérem magamnak...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) mzperx válasza Egon (#18) üzenetére


mzperx
aktív tag

Én nem tudom, hogy miben jobb a P4, csak azt tudom, hogy saját szakterületemen az AMD-s gépek, a náluk jóval nagyobb P4-eseket is simán elkalapálják. De sajna sokszor tényleg az van amit az előbb említettek, hogy a gépek beszerzéséről nem azok döntenek, akik értenek az adott szakterülethez. Illetve sokszor tényleg a dobozt veszik, és a cég tulajdonosi orientációja határozza meg a készgép forgalmazót.
Nekem szimpatikus az, hogy az egy éves alaplap még mindig jó, és processzorcsalád cserénél nem kell újra alaplapot venni.... ami valljuk be nem hátrányos. Amíg bizony Intel bácsnál így van, majdnem mindig az van, hogy ha procit cserélsz vegyél hozzá új alaplapot, mert vagy a FSB vagy a lábkiosztás nem stimmel. Ez nem más mint egy kellemetlen árúkapcsolás, ami egyátalán nem szimpatikus.....Ezért nem is értem a P4 fanokat... mi a jó benne?

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#20) Egon válasza mzperx (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

Én csak az általánosítás ellen tiltakoztam: vagyunk itt (is) egypáran, akikre azért nem lehet azt mondani a legnagyobb rosszindulattal sem, hogy tök lámák lennénk a dologhoz (és ezzel nem azt akarom mondani hogy pl. én valami hűdenagy hw-guru lennék), és mégsenem AMD-t használunk...
Miért is használok Intelt? Túl azon, hogy a személyes, tökszubjektív véleményem miatt jobban bízok benne, mint az AMD-ben (illetve inkább az AMD-s chipsetekben...), speciel nekem (a tuning miatt) még ár/teljesítményben is megérte...:) Na erre varjá' gombot!!! :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Nowhereman


Nowhereman
őstag

A dolog egyszerü: ha egy hozzánemértö fazon bemegy a boltba, azt szinte tuti, hogy megceleronozzák. Nekem a multkor egy elado tiz percen percen kersztül probálta beadagolni, hogy a 1,7-es p4 cerka az egy kategoria a 1,8-as XP-vel!:O Férfiember ennyire rég kérdöjelezte meg az intel-igenciámat!

Utánam a kondenzcsik!

(#22) Nowhereman válasza Egon (#20) üzenetére


Nowhereman
őstag

Egon: lépj tul az egyszeri árakon! én sem ragadtam le ott, hogy mikor megvettem a K6-osomat akkor az deszkával, ventivel együtt olcsobb volt mint egy csupasz azonfekis cerka!;]

Utánam a kondenzcsik!

(#23) mzperx válasza Egon (#20) üzenetére


mzperx
aktív tag

Ja én is Inteles voltam egészen a P!!! 700-ig, ut'na azt mondtam, hogy esélyt adok másnak is, és láss csodát az XP bejött... és most is azt vettem... cak kíváncsiságból ránéztem az Intelre és nem tetszett amit láttam...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#24) Egon válasza Nowhereman (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

1. ??? Itt arról van szó, hogy a ''teljes értékű'' P4 (azaz NEM celeron) volt többé-kevésbé egy árban az AZONOS kategóriájú XP-vel.
2. Miért lépnék túl az árakon??? Ha egyszer ''ugyanannyiért'' megveszem az Intelt, miért vegyek AMD-t??? Azért mert ''garázscég rulez''?!?!? ;];];]

OFF

Ez volt az utolsó, hogy reagálok a b*romságaidra... Egyszer látnék már tőled egy konstruktív, segítő hozzászólást (pölö választ egy ''miért nem megy az akármim'' típusú kérdésre...), de az utóbbi egy évben az összes hozzászólsáod az Intel fikázásáról szólt (mindegyik tartalmazta a ''Celeron'' szót). Ennyit tudsz?!?

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) greenface


greenface
aktív tag

Értsétek már meg, a világon eladott PC-k elenyésző %-át adják az egyénileg, a user által összeállítottak. USA-ban, az EU-ban az emberek túlnyomó része úgy vesz gépet, hogy bemegy a boltba és ''kérek egy számítógépet!'' ( (Ez különben önmagában nem baj, ez minden terméknél így van - nem érthet mindenki mindenhez. Ő csak dolgozni és/vagy szórakozni akar a géppel, nem érdeklik a technikai részletek.) IBM, Compaq, stb. nagy márkákban bíznak, az eladott gépek nagy része márkás, komplett gép. Azaz az esetek túlnyomó többségében NEM A USER VÁLASZT Intelt v. AMD-t, hanem a sz.gép gyártók. Innen kell közelíteni a témához, nem onnan, hogy 'hülyék az emberek, mert Intelt vesznek jó drágán...'

A sz.gép gyártókat viszont aligha lehet azzal vádolni, hogy nem értenek hozzá, nem térképezik fel a piacot, nem igyekeznek a legversenyképesebb áron a legjobb (leggyorsabb, legmegbízhatóbb, stb.) terméket kínálni - nekik ez élet-halál kérdés, erről szól a piacgazdaság. És akkor, kérdem én, miért választják szinte kizárólag az Intel procikat, ha azok még egy picivel drágábbak is?

Higyjétek el, ezres-milliós tételben bizony kevesebb gond van az Intel alapú gépekkel, mint az AMD-kel. Természetesen ha vki ért a gépekhez valamennyit, saját maga rakja össze, konfigurálja a gépét, figyeli a procihőt, bele tud nyúlkálni a bioszba, ha kell, fel tud rakni egy újabb chipset-drivert stb., akkor az utóbbi 1-2 évben valóban jobb választás volt az AMD. Én is AMD-t használok, mint írtam, és nem bántam meg.

Félre ne értsetek, nem vagyok Intel párti, sőt. De azért nem csak a balszerencse, meg az Intel 'ármánykodása' akadályozza az AMD-t a piacszerzésben, vannak bizony olyan hiányosságai az AMD platformoknak, amelyek megakadályozzák a TÖMEGES (értsd. nagy gyártók általi) elterjedést.
(Azt meg ugye meglehetősen nagy naivitás gondolni, hogy az AMD nem viselkedne az Intelhez hasonlóan, ha ő lenne piacvezető szerepben...)

Bocsi a hosszú hozzászólásért...!

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#26) Nowhereman válasza Egon (#24) üzenetére


Nowhereman
őstag

JO! Szinte a teljes prohardver és kémhálozat tudja 1.6A-d van. Az akkor került annyiba,(kiárusitás tartott az intel) de az év maradék 51.5 hetében viszont majd kétszer annyiba kerül az az ''ugyanannyi''!:O
Más, hogy ez is konstruktiv segitség a mért sántit az érvelés szférában...

PS:és most láss neki keresni a kedvenc kulcsszavad!:P

Utánam a kondenzcsik!

(#27) Nowhereman válasza greenface (#25) üzenetére


Nowhereman
őstag

Mi több, a legtöbb esetben, nem a juzer választ a DEL és a HP között sem!

Utánam a kondenzcsik!

(#28) LukE


LukE
veterán

Tudom, csunya dolog hallgatozni, de: A mult heten vettem 1 CD irot, mikozben vartam a kasszanal, bejott egy ~40-es vasarlo.

Vasarlo:Gep, ...gyereknek, ...200k Huf, ...2Ghz
Elado:AMD vagy Intel? Mert mas alaplap kell.
V:Mindegy, miert?
E:AMD gyorsabb ugyan annyiert...
:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#29) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Hajrá AMD! Csakazértis AMD! Ki a jobb?! AMD!
Nekem tökéletesen elegem lett az intel szivatásaiból, hogy minden új procihoz új alaplap kell /P60 - P75,100-P133 - P200- P233mmx-...,hogy az ABIT BX133...stb-ben AZÉRT nem ment a tualatin, mert EGY azaz 1 láb, ami a procit azonositja máshová került, ...aki pegig vett egy P4 423-at méreg drágán, az néhány hónap múlva egy elavult alalplap boldog tulajdonosa lett, amihez ma már nem is gyártanak procit. Nem is akarom elképzelni azt a horrort, ami akkor következne be, ha teljesen monopopl helyzetbe kerülne az intel. Szóval szorítunk neked AMD!

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.