Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Allergiát okoz a Pentium (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Den válasza Egon (#50) üzenetére


Den
veterán

Hát téged is látni? Hova tűntél? Tiszta pangás van, mindenki eltűnt, egy jobb hétvégén több hzzászólás van.

www.simson4t.hu

(#52) Nowhereman válasza Egon (#50) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nem cserélte le a vinyót! Csak az alaplapot - mert ugye nem intel az intel, ha azt se kéne! Az ok a Túl-latin cerka lassabb memoriakezelése. Más: a K5 nem ment mint a K6 olcsobb, hülyitett verziója, csak mint egy korábbi tipus. A celeron, pedig miota a név megy, a hülyitett verziót jelenti.

Utánam a kondenzcsik!

(#53) Egon válasza Den (#51) üzenetére


Egon
nagyúr

Szabin voltam...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#54) Egon válasza Nowhereman (#52) üzenetére


Egon
nagyúr

''Az ok a Túl-latin cerka lassabb memoriakezelése.''

??? 50%-kal lassabb működést eredményez? Nanemár... Egyébiránt milyen lassabb memóriakezelés??? Amennyire én tudom, max. a cache van késleltetve (a PIII-hoz képest), de egyrészt ennek a késleltetésnek a mértéke elenyésző (mindenesetre jóval kisebb, mint a régi Cerkáknál volt), másrészt meg a Tualatinban fejlettebb cache van, mint a régi PIII-akban (ennek mibenlétére már nem emlékszem, mindenesetre úgy rémlik, hogy kb. egy szinten van sebességileg a két proci - ilyen szempontból).
Ezen túlmenően anno teszteltem egy 800-as PIII-at a gépemben (566-os Celeron volt benne 850-en), és hát kb. 10%-kal volt gyorsabb átlagban a PIII (ami simán betudható a 133 MHz-es fsb-nek). Úgyhogy amit a haverod mond, az egyszerűen lehetetlen.

''Más: a K5 nem ment mint a K6 olcsobb, hülyitett verziója, csak mint egy korábbi tipus. A celeron, pedig miota a név megy, a hülyitett verziót jelenti.''

Na ja. Csakhogy mivel a Celeront úgy is árulták, mint butított verzió, a K5(K6) meg az AMD teljes értékű procija volt azidőtájt, és teljesítményben mégis olyan volt, mintha duplán herélték volna, ezért talán jogosabb azt fikázni.
A Celeronokról:
Anno az Intel üzletpolitikai okokból kiadta a Celeron procikat. Ezt a lépést lehet kritizálni (de akkor anyázzuk már az AMD-t is: a Duron se TB...). A Celeronnal mindenki tudja, hogy mire számíthat: meg kell nézni egy pár netes tesztet és kész. Viszont van olyan felhasználási terület, ahol tökéletes: irodai gép, és tuning. Irodai gépnek (Office) teljesen fölösleges bikább gépet venni (persze most átlag felhasználásra gondolok: a titkárnő bőven megírja rajta a 2-3 oldalas leveleket...). Tuningolni meg általában igencsak jól lehetett: a tuningolt Celeronok ár/teljesítménye pedig eléggé meggyőző volt mindig is (pl. 300->450, 366->550, 566-600-633->850-900-950 stb.). Ráadásul volt két hatalmas előnye a régebbi Cerkák tuningjának: egyrészt eltüntette a 66 MHz-es fsb negatív hatásait (ami a Celeronon lassúságának legfőbb oka volt), másrészt pedig ezeréves alaplapokban is jól lehetett használni őket (a BX chipsetre gondolok), ha ''cserében'' az ember lemondott pár fícsörről (4x-es AGP, UDMA66-100, bár ez utóbbit PCI-os kártyával elérhető, ha valaki ragaszkodik hozzá...).
Aztán vannak azok a Celeronok, amik végeredményben ''teljes értékű'' prociknak tekinthetők: szvsz ide tartoznak a Tu. Cerkák is, de a Northwood magosak mindenképpen: tulajdonképpen ugye a Willamette procik specifikációját hozzák (a csíkszélességet laszámítva). Persze fanyalogni mindig lehet: Csendpenge erre azt mondaná: ''mióta teljes értékű procik a P4-ek...'' :))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55) Nowhereman válasza Egon (#54) üzenetére


Nowhereman
őstag

Igen, ahogy mondod: az, aki celeront vesz tudhatja mire számíthat! Egy durci mellett triplán heréltnek tünik! ERRŐl SZÓL A LECELERONOZÁS! Csak annyiból duront vesz, akkor mind ezeket a funkciókat 1-2 évvel tovább nyomhatja, mielött ráütheti a totál elavult cimkét!

Utánam a kondenzcsik!

(#56) Turmoil válasza Egon (#54) üzenetére


Turmoil
senior tag

''És még valami: a hosszú távú fikázás is allergiát okoz, ráadásul ''kétoldalú'' allergiát: egyrészt a fikázott terméknek már a neve (képe, hangja stb. ) is kiváltja a delikvensnél az allergiás tüneteket, másrészt meg egy idő után a környezete lesz allergiás a (jogtalan) fikázás ''elkövetőjére''...''

Részedről ez elég bátor és meggondolatlan kijelentés:DDD

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#57) Den válasza Nowhereman (#2) üzenetére


Den
veterán

Akkor már értem miért jön rám mindig a viszketés mikor Egon Amd-vel kapcsolatos hozzászólásait olvasom. :)

www.simson4t.hu

(#58) CsendPenge válasza Satan-Claus (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

Den, egyetértek, én is tapasztaltam, most legalább tudom miért, és befogom perelni Egon p4-esét :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#59) Den válasza Den (#4) üzenetére


Den
veterán

Én meg bírósággal tiltatom el az amd fikázástól :))

www.simson4t.hu

(#60) Nowhereman válasza Den (#5) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ne bántsátok már Egont! Ez az egész fikázás olyan mint a kutyahergelés! Nem kell komolyan venni! Hogy is vehetnétek komolyan olyan fazonok beszólásait, aki szerint 1000-es cerka 100-as Fsb-vel midenre elég, de odahaza 2GHz-s P4-e van(Egon), vagy egy olyanét aki szerint a pénzéért többet érdemel a magyar átlagjobbágy, mondjuk duront, miközben egy K6/2-500-al vagyok élettársi kapcsolatban már a harmadik éve!

Utánam a kondenzcsik!

(#61) GeorgeTerror válasza Dalai Láma (#6) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

topic==Intel vagy AMD :P

Minek fikázzátok a celeront? (lásd cikk mire jó 1GHz). Más. Lehet a pc lamerül használni (1.6A P4 alapon) és lehet okosan (1.6A P4@ 2.4).
Aki okosan használja (én 700@1082 májer vagyok :D ) olcsón jut a neki megfelelő erőhöz. Viszont ugyanezt meg lehet tenni AMD proccokkal. Csak a celeronok alaposan tuningbarátok (coppermine 66@1xx) Hát így

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#62) Egon válasza gyozi (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Hagyd, GT! Fölösleges. Úgy látom, senki nem akarja fogni a lényeget...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#63) Egon válasza Nowhereman (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Első látásra valóban, de egyrészt mi személyesen ismerjük egymást Nowhereman-nel (Prohardver Club rulez!!! :D), másrészt a végén ott figyel a szmájli...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#64) Den válasza Satan-Claus (#8) üzenetére


Den
veterán

Te ezt túl komolyan vetted.

www.simson4t.hu

(#65) CsendPenge válasza Elrood (#9) üzenetére


CsendPenge
őstag

Jaj, Egon, ezt tényleg túl komolyan vetted! Én speciel azt szeretem a legjobban a P4vs.AMD beszélgetésekben, hogy lehet nyomni a hülyeséget 1000L! Amúgy valóságban szerintem mindkettő proci jó, bizonyos területeken az egyik jobb, máshol meg a másik. De annyira jót lehet hülyéskedni rajta! És eddig te is vetted a lapot! (És legyünk tényszerüek:anyumnak P4-ese van, bátyámnak tuacerka, ahol dolgozok ott meg csupa P4, és a procikkal még soha semmi bajom nem volt). Poén Rulez! :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#66) Nowhereman válasza Elrood (#11) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nekem spec volt(pl:Qvék megy csak a vinfost nem lehet felinstallálni), nem titkolom: szinte mindig cerka volt, ha proci volt.
Tesztek: azokat ált. nevetségesek. - más, hogy használat közben mit tapasztal az ember!
Hány olyan CD tesztet láttál, amikor már az egy, két éves példányokat is befogták, vagy leirták a meghibásodási arányt.
Videokártyák több féle gépben... ? Mert a többség nem 2,53-as P4, vagy XP2200+ -ba pakolja a holmit...!
Proci: Sysmark 2001 vs. 2002 -no coment!
Más huzás: (by Tom's)
P4 2800: 2800->3100
Xp 2600+: 2133->2800 itt például milyen számitás alapján huzhato jobban a P4?
A huzás mindig esetleges, és nem csak a procitol függ. A negativ hatások néha késöbb jelentkeznek: Pl: alaporajelen se megy fel a vinfos.

Utánam a kondenzcsik!

(#67) GeorgeTerror válasza LordX (#12) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Celeronok: mindegyik hibátlanul ment nálam. Sőt simán megy a környezetemben is mindenkinek. A 700-ast 1082-n járattam, úgy ment föl a win ahogy akartam. Szóval em bizti, hogy a procival volt baj.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#68) Nowhereman válasza danteshell (#13) üzenetére


Nowhereman
őstag

Igazad van! Biztos azzal a 3-4 deszkával volt inkompatibilis amibe belgyömöszöltem!
Más: azon a lóvén amiért veszel egy húható celeront, álltalában vehetsz egy olyan durcit ami alapból gyorsabb, mint a cerka nitrogénhűtéssel húzva! Ez meg a PC értelmes használata...

Utánam a kondenzcsik!

(#69) GeorgeTerror válasza laja (#14) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Aztán meg hogyan állunk a speciális alkalmazásokkal. Mert néhány esetben az amd konfigok hibáznak. Azzal mit fogsz tenni? Vagy kit érdekel, összedől a ház?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#70) Nowhereman válasza Egon (#15) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ha ilyesmi van(esetembe 2x fordult elő 10 év alatt) volt hibajavitó pecs. Olyan pecset viszont nem láttam amelynek a celeronra heréket akasztott volna...

Utánam a kondenzcsik!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Allergiát okoz a Pentium (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.