Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Allergiát okoz a Pentium (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Den


Den
veterán

Szőke nő?

www.simson4t.hu

(#2) Nowhereman válasza Den (#1) üzenetére


Nowhereman
őstag

Érdekes... nekem a celeronok okoztak egészségügyi problémát: felment tőlük a vérnyomásom! (bizonyos esetekben a tetülasúság...)

Utánam a kondenzcsik!

(#3) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Az amcsiknál egy fész tűzkárra biztosította a bazi drága szivarjait, majd szépen sorjában elszívta őket. Ezek után kopogtatott a biztosítónál a biztosítási összegért. A biztosító nem fizetett, a tag perelt, és nyert. Erre a biztosító beperelte a fazont többrendbeli gyújtogatásért, és szintén nyert...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#4) Den válasza Satan-Claus (#3) üzenetére


Den
veterán

Amerika...

www.simson4t.hu

(#5) Den válasza Nowhereman (#2) üzenetére


Den
veterán

Nowhereman, ki kéne már találni valami jó kis offtopic témát, már olyan rég filozofáltunk egy jót. :)

www.simson4t.hu

(#6) Dalai Láma válasza Den (#5) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Be lehetne szállni majd, vagy zárt körű lenne?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7) gyozi


gyozi
aktív tag

De jó, hogy MAGYAR vagyok! Remélem, hogy mi nem fogjuk átvenni a ki talál ki nagyobb faszságot mentalitást, a'la Amerika!

(#8) Satan-Claus válasza gyozi (#7) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Dehogynem :(
Nézd meg egyszer a Fókuszt, vagy az Aktívot!
Avagy adjunk műsoridőt a súlyosan retardáltaknak is...

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#9) Elrood


Elrood
őstag

Az amerikai Disneylandet is perelte egy amcsi anyuka, mert a Miki mouse nem az eredeti volt, hanem egy jelmezbe öltöztetett ember:)) Per végeredményét nem tudom. Egyébként az USAban már mindenért perelnek.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#10) twollah


twollah
nagyúr

Fókusz rulz forever.
Az a sok szánalmason előadott hír, hoz némi kikapcsolódást az életembe.
Ritkán szoktam olyan jókat röhögni, mint amit a Fókusz prezentál színvonal címszó alatt.

Ennél rosszabbak csak a dél amerikai sorozatok, és az a szomorú az egészben, hogy mind a kettőre igény van ebben az országban :(.

(#11) Elrood


Elrood
őstag

AMD-t meg azért fogják perelni, mert túl olcsó:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) LordX


LordX
veterán

ááááááááááá, ez hülye!

(#13) danteshell


danteshell
aktív tag

nem allergiát hanem agresszivitást okoz!!! :) windows-al spékelve már egyenesen halálos adag...

7447 óta folyamatosan...

(#14) laja válasza danteshell (#13) üzenetére


laja
tag

MI AZ HOGY AGRESSZIVITÁST OKOZ A TÚLHÚZOTT P4-ESEM, MIIII??!! GYERE CSAK IDE BAZZEG, KETTÉPISÁLLAK, MINT EGY HÓEMBERT, TEEE !!!!!

:) :)

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#15) Egon


Egon
nagyúr

Igazi ''uborkaszezon-hír''...:)
De azt bezzeg nem írtátok meg, hogy egy amerikai arc negyedfokú égési sérüléseket szenvedett, amikor hozzáért a túlhúzott XP-jének a hűtőbordájához...:DD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Yutani válasza Egon (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vagy éppen egy magas faktorszámú leégés elleni napozókrémet... :))

#tarcsad

(#17) CsendPenge válasza Egon (#15) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hja, Egon, nem kellett volna húzni...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) Den válasza Yutani (#16) üzenetére


Den
veterán

Vagy egyáltalán nem adnak hozzá bordát :)

www.simson4t.hu

(#19) Yutani válasza Den (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vagy borda helyett egy ATX-kompatibilis serpenyőt, amin Quakelés közben megsül a rántotta is...

#tarcsad

(#20) Den válasza Yutani (#19) üzenetére


Den
veterán

Hehe, de természetesen nem teflont, hogy a toronyba szerelt alaplapnál, se csússzon ki a rántotta a serpenyőből.

www.simson4t.hu

(#21) Nowhereman


Nowhereman
őstag

És az milyen lehetett, mikor egy öreglány amiatt perelt be egy mikrohullámúgyátót, mert a használati utasításban nem figyelmeztették arra, hogy a készülék nem alkalmas a macska megszárítására!
Nem tudom:ilyenkor ezek az emberek nem fogják fel, hogy a saját hülyeségüket verik nagydobra?! - alap lett a Homo Sapiens(v.i. :Domestic) Bios beállisában:
Inteligence support by own hardware:OFF
REAL-Emotional support by own hardware:OFF
Dial-on for Inteligence-Emotional support to NORMA-server:ALLWAYS
Imitation generator:ON
EGO-accelerator:TURBO

Utánam a kondenzcsik!

(#22) Nowhereman válasza Den (#1) üzenetére


Nowhereman
őstag

Kistehén! (ami nagyon állat...)
szmájlik ott is a hova nem akartam - no mindegy!
Den: ha tudod, hogy probáltam küldeni, miért nem válaszoltál? - vagy mi(?)...
Gondolkozom egy Nowhereman vs. Intel peren... -kizárólag Egon kedvéért.
Igaz, mostanság néhányan az legalsókategoriás holmikra(nadrág, TV, +minden) jelölésként a celeron szót használják...

Utánam a kondenzcsik!

(#23) localhost


localhost
Közösségépítő

És UFO-t láttak Vásárosnamény felett!
Én az ilyen hírektől kapok allegro-t vegy mi a fenét, izé....allergiát! (Hapci!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24) Den válasza Nowhereman (#22) üzenetére


Den
veterán

''Den: ha tudod, hogy probáltam küldeni, miért nem válaszoltál? - vagy mi(?)...''

???

www.simson4t.hu

(#25) Satan-Claus válasza localhost (#23) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nálunk pár éve a komplett falu kiállt az utcára éjszaka és azt sikítozta, hogy: UFO, UFO, amikor a diszkóban először beüzemelték a pásztázó reflektort...:(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#26) Turmoil válasza Den (#20) üzenetére


Turmoil
senior tag

AMD Teflon, vagy csak úgy simán teflon? :D

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#27) Egon válasza Nowhereman (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

''Igaz, mostanság néhányan az legalsókategoriás holmikra(nadrág, TV, +minden) jelölésként a celeron szót használják...''

Nyilván mert még sosem láttak működni TUALATIN magos celeront...:))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) Turmoil válasza Egon (#27) üzenetére


Turmoil
senior tag

A mostani Cerkák nem azok a raktáron maradt Willamatte P4-ek, amiket egy éve nem tudott eladni az Intel? :PPP

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#29) Yutani válasza Den (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Természetesen ezek után be lehet perelni az AMD-t a koleszterinszint emelkedéséért, hiszen az ő serpenyőjüktől, és a benne sülő rántottától lesz az magas...:)

#tarcsad

(#30) Yutani válasza Turmoil (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

De azok, csak csavarhúzóval kiiktatták a fele cache-t...:))

#tarcsad

(#31) Egon válasza Turmoil (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Az lehet, de én nem is dícsértem a Willamette magos cerkákat...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Egon válasza Yutani (#30) üzenetére


Egon
nagyúr

Csavarhúzóval??? Az amcsik??? Azt se tudják mi az a csavar (valszeg túl bonyolult nekik, hogy lehet jobb- és balmenetes is)!!! Szögbelövőt használtak!!! :D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) CsendPenge válasza Egon (#27) üzenetére


CsendPenge
őstag

De, szerintem láttak, és a neves gyártóktól származó gagyi dolgokra szokták mondani :) Egyébként mit is értünk a ''láttak működni'' alatt? Azt, hogy kinyitod a procimagot működés közben? :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#34) Egon válasza CsendPenge (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

''De, szerintem láttak, és a neves gyártóktól származó gagyi dolgokra szokták mondani''
Mit, hogy K5? :))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) CsendPenge válasza Egon (#34) üzenetére


CsendPenge
őstag

SZerintem azzal te járnál a legrosszabbul, mert AMD-s létemre a te Inteles torokodon akadnék :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#36) Egon válasza CsendPenge (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

:) De én élnék a gyanúperrel, és csak a levét enném...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37) CsendPenge válasza Egon (#36) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ott is jelen leszek, és akkor hasmenésed lesz! Nem fogom megvárni amíg eljutsz majd ahova szeretnél :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#38) localhost válasza CsendPenge (#37) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:DD
Hasmenés!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#39) Egon válasza CsendPenge (#37) üzenetére


Egon
nagyúr

:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) CsendPenge válasza localhost (#38) üzenetére


CsendPenge
őstag

Már le is töltöttem:) Nagyon tuti !

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#41) guest


guest
veterán

Ja megamikor egy tüdőrákos amcsi nő beperelt egy cigarettagyártót azért, mert a cigarettadobozon nem volt elég nagy betűkkel feltüntetve: ''a dohányzás sulyosan kárositja az egézséget'' vagy mi.
És megnyerte.

Amugy látta valaki az aktivban amikor valami csóresz család aztmondta, hogy mérgeskigyó van a háznál és megölte egy csirkéjüket?
És a hüllőszakértő srác aszonta, valszeg egy mérgezett patkány volt vagy mi.
De az röhej volt mikor a nő letérdelt a kamera elé a földre és ott ''könyörgött'' a kamerába, hogy tüntessék el akígyót. :) ;)

prohardver vendég

(#42) guest válasza guest (#41) üzenetére


guest
veterán

Azert perelte mert NEM volt rajta a dobozon mint ahogy nagyon sokan masok is es mind megnyertek. Azert az egy kicsit mas mint ez a baromsag... :)

Az a mikros poen meg olyan szar... mar kb 100.000-ik embertol hallom de mar elsore sem hittem el.

Usaban az a szokas, hogy ha tobben beperelnek egy ceget valamiert akkor az onnantol kezdve ranyomtatja a cuccra, hogy mit is nem lehet, nehogy pereljek oket pl.: hajszaritora, hogy ne hasznald furdokadban.... eloszor butan bambultam a cimket :D

prohardver vendég

(#43) guest


guest
veterán

Nem lepődnék meg , ha tényleg allergiát okozna a Pentium . :)

prohardver vendég

(#44) Egon válasza guest (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Valószínűbbnek tűnik számomra a (tuningolt) K7-es architektúra allergén volta...:) Hiszen miért ne lehetne bárni allergiás a grafitra...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) Spensers


Spensers
aktív tag

Szerintem tuti hogy IGAZ mikor át megyek haverom hoz neki Petiumma van!
Hát minden bajom lessz meg o is ollyan furcsa (két füle ,két lába ,két keze stb van szoval valami baj lessz ott eddig nem tudtam mi lehet a baj de most már tudom majd modom neki hogy addja el a Petiumot és vegyen AMD ét :))))))))

(#46) CsendPenge válasza Egon (#44) üzenetére


CsendPenge
őstag

Egon, most így utólag visszagondolva mintha kicsit sápadt lettél volna a talin! Nem valami allergia? :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#47) Nowhereman


Nowhereman
őstag

No igen. Az egyik ilyen fazon aki még a kutyasz@rt is leceleronozza, az a 800-as PIII át cserélta le 1200-as tulcerkára. Megállapítása: minden kétszer hosszabb idő alatt töltődik be.

Utánam a kondenzcsik!

(#48) guest


guest
veterán

Szerintem a Pentium igenis okozhat allergiat! Allergiat az AMD-re...

prohardver vendég

(#49) Egon válasza Nowhereman (#47) üzenetére


Egon
nagyúr

Érdekes lenne, és rácáfolna mindenféle független és elfogulatlan tesztre, a procik architektúrájából és órajeléből adódó teljesítmény-különbségre (természetesen a Tualatin javára...). Persze lehetséges: pl. ha egyidejűleg lecserélte az ATA100-as vinyóját egy PIO3-asra... Vagy csak újra kellene telepíteni a Windowsot... De ha úgy érzi, hogy mégis jobb volt a 800-as P3, akkor cserélje vissza, vagy vegyen tutkó XP-t... Ki tudok akadni az ilyenektől...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) Egon válasza Nowhereman (#47) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja és mégvalami! Mivel imádok szlengeket tanulni, nálam ezentúl a szutyok, a sz*r termék-szolgáltatás-műsor-stb. röviden csak K5 lesz... Sokkalta kézenfekvőbb, jogosabb hasonlat, mint a Celeron...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#51) Den válasza Egon (#50) üzenetére


Den
veterán

Hát téged is látni? Hova tűntél? Tiszta pangás van, mindenki eltűnt, egy jobb hétvégén több hzzászólás van.

www.simson4t.hu

(#52) Nowhereman válasza Egon (#50) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nem cserélte le a vinyót! Csak az alaplapot - mert ugye nem intel az intel, ha azt se kéne! Az ok a Túl-latin cerka lassabb memoriakezelése. Más: a K5 nem ment mint a K6 olcsobb, hülyitett verziója, csak mint egy korábbi tipus. A celeron, pedig miota a név megy, a hülyitett verziót jelenti.

Utánam a kondenzcsik!

(#53) Egon válasza Den (#51) üzenetére


Egon
nagyúr

Szabin voltam...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#54) Egon válasza Nowhereman (#52) üzenetére


Egon
nagyúr

''Az ok a Túl-latin cerka lassabb memoriakezelése.''

??? 50%-kal lassabb működést eredményez? Nanemár... Egyébiránt milyen lassabb memóriakezelés??? Amennyire én tudom, max. a cache van késleltetve (a PIII-hoz képest), de egyrészt ennek a késleltetésnek a mértéke elenyésző (mindenesetre jóval kisebb, mint a régi Cerkáknál volt), másrészt meg a Tualatinban fejlettebb cache van, mint a régi PIII-akban (ennek mibenlétére már nem emlékszem, mindenesetre úgy rémlik, hogy kb. egy szinten van sebességileg a két proci - ilyen szempontból).
Ezen túlmenően anno teszteltem egy 800-as PIII-at a gépemben (566-os Celeron volt benne 850-en), és hát kb. 10%-kal volt gyorsabb átlagban a PIII (ami simán betudható a 133 MHz-es fsb-nek). Úgyhogy amit a haverod mond, az egyszerűen lehetetlen.

''Más: a K5 nem ment mint a K6 olcsobb, hülyitett verziója, csak mint egy korábbi tipus. A celeron, pedig miota a név megy, a hülyitett verziót jelenti.''

Na ja. Csakhogy mivel a Celeront úgy is árulták, mint butított verzió, a K5(K6) meg az AMD teljes értékű procija volt azidőtájt, és teljesítményben mégis olyan volt, mintha duplán herélték volna, ezért talán jogosabb azt fikázni.
A Celeronokról:
Anno az Intel üzletpolitikai okokból kiadta a Celeron procikat. Ezt a lépést lehet kritizálni (de akkor anyázzuk már az AMD-t is: a Duron se TB...). A Celeronnal mindenki tudja, hogy mire számíthat: meg kell nézni egy pár netes tesztet és kész. Viszont van olyan felhasználási terület, ahol tökéletes: irodai gép, és tuning. Irodai gépnek (Office) teljesen fölösleges bikább gépet venni (persze most átlag felhasználásra gondolok: a titkárnő bőven megírja rajta a 2-3 oldalas leveleket...). Tuningolni meg általában igencsak jól lehetett: a tuningolt Celeronok ár/teljesítménye pedig eléggé meggyőző volt mindig is (pl. 300->450, 366->550, 566-600-633->850-900-950 stb.). Ráadásul volt két hatalmas előnye a régebbi Cerkák tuningjának: egyrészt eltüntette a 66 MHz-es fsb negatív hatásait (ami a Celeronon lassúságának legfőbb oka volt), másrészt pedig ezeréves alaplapokban is jól lehetett használni őket (a BX chipsetre gondolok), ha ''cserében'' az ember lemondott pár fícsörről (4x-es AGP, UDMA66-100, bár ez utóbbit PCI-os kártyával elérhető, ha valaki ragaszkodik hozzá...).
Aztán vannak azok a Celeronok, amik végeredményben ''teljes értékű'' prociknak tekinthetők: szvsz ide tartoznak a Tu. Cerkák is, de a Northwood magosak mindenképpen: tulajdonképpen ugye a Willamette procik specifikációját hozzák (a csíkszélességet laszámítva). Persze fanyalogni mindig lehet: Csendpenge erre azt mondaná: ''mióta teljes értékű procik a P4-ek...'' :))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55) Nowhereman válasza Egon (#54) üzenetére


Nowhereman
őstag

Igen, ahogy mondod: az, aki celeront vesz tudhatja mire számíthat! Egy durci mellett triplán heréltnek tünik! ERRŐl SZÓL A LECELERONOZÁS! Csak annyiból duront vesz, akkor mind ezeket a funkciókat 1-2 évvel tovább nyomhatja, mielött ráütheti a totál elavult cimkét!

Utánam a kondenzcsik!

(#56) Turmoil válasza Egon (#54) üzenetére


Turmoil
senior tag

''És még valami: a hosszú távú fikázás is allergiát okoz, ráadásul ''kétoldalú'' allergiát: egyrészt a fikázott terméknek már a neve (képe, hangja stb. ) is kiváltja a delikvensnél az allergiás tüneteket, másrészt meg egy idő után a környezete lesz allergiás a (jogtalan) fikázás ''elkövetőjére''...''

Részedről ez elég bátor és meggondolatlan kijelentés:DDD

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#57) Den válasza Nowhereman (#2) üzenetére


Den
veterán

Akkor már értem miért jön rám mindig a viszketés mikor Egon Amd-vel kapcsolatos hozzászólásait olvasom. :)

www.simson4t.hu

(#58) CsendPenge válasza Satan-Claus (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

Den, egyetértek, én is tapasztaltam, most legalább tudom miért, és befogom perelni Egon p4-esét :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#59) Den válasza Den (#4) üzenetére


Den
veterán

Én meg bírósággal tiltatom el az amd fikázástól :))

www.simson4t.hu

(#60) Nowhereman válasza Den (#5) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ne bántsátok már Egont! Ez az egész fikázás olyan mint a kutyahergelés! Nem kell komolyan venni! Hogy is vehetnétek komolyan olyan fazonok beszólásait, aki szerint 1000-es cerka 100-as Fsb-vel midenre elég, de odahaza 2GHz-s P4-e van(Egon), vagy egy olyanét aki szerint a pénzéért többet érdemel a magyar átlagjobbágy, mondjuk duront, miközben egy K6/2-500-al vagyok élettársi kapcsolatban már a harmadik éve!

Utánam a kondenzcsik!

(#61) GeorgeTerror válasza Dalai Láma (#6) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

topic==Intel vagy AMD :P

Minek fikázzátok a celeront? (lásd cikk mire jó 1GHz). Más. Lehet a pc lamerül használni (1.6A P4 alapon) és lehet okosan (1.6A P4@ 2.4).
Aki okosan használja (én 700@1082 májer vagyok :D ) olcsón jut a neki megfelelő erőhöz. Viszont ugyanezt meg lehet tenni AMD proccokkal. Csak a celeronok alaposan tuningbarátok (coppermine 66@1xx) Hát így

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#62) Egon válasza gyozi (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Hagyd, GT! Fölösleges. Úgy látom, senki nem akarja fogni a lényeget...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#63) Egon válasza Nowhereman (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Első látásra valóban, de egyrészt mi személyesen ismerjük egymást Nowhereman-nel (Prohardver Club rulez!!! :D), másrészt a végén ott figyel a szmájli...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#64) Den válasza Satan-Claus (#8) üzenetére


Den
veterán

Te ezt túl komolyan vetted.

www.simson4t.hu

(#65) CsendPenge válasza Elrood (#9) üzenetére


CsendPenge
őstag

Jaj, Egon, ezt tényleg túl komolyan vetted! Én speciel azt szeretem a legjobban a P4vs.AMD beszélgetésekben, hogy lehet nyomni a hülyeséget 1000L! Amúgy valóságban szerintem mindkettő proci jó, bizonyos területeken az egyik jobb, máshol meg a másik. De annyira jót lehet hülyéskedni rajta! És eddig te is vetted a lapot! (És legyünk tényszerüek:anyumnak P4-ese van, bátyámnak tuacerka, ahol dolgozok ott meg csupa P4, és a procikkal még soha semmi bajom nem volt). Poén Rulez! :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#66) Nowhereman válasza Elrood (#11) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nekem spec volt(pl:Qvék megy csak a vinfost nem lehet felinstallálni), nem titkolom: szinte mindig cerka volt, ha proci volt.
Tesztek: azokat ált. nevetségesek. - más, hogy használat közben mit tapasztal az ember!
Hány olyan CD tesztet láttál, amikor már az egy, két éves példányokat is befogták, vagy leirták a meghibásodási arányt.
Videokártyák több féle gépben... ? Mert a többség nem 2,53-as P4, vagy XP2200+ -ba pakolja a holmit...!
Proci: Sysmark 2001 vs. 2002 -no coment!
Más huzás: (by Tom's)
P4 2800: 2800->3100
Xp 2600+: 2133->2800 itt például milyen számitás alapján huzhato jobban a P4?
A huzás mindig esetleges, és nem csak a procitol függ. A negativ hatások néha késöbb jelentkeznek: Pl: alaporajelen se megy fel a vinfos.

Utánam a kondenzcsik!

(#67) GeorgeTerror válasza LordX (#12) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Celeronok: mindegyik hibátlanul ment nálam. Sőt simán megy a környezetemben is mindenkinek. A 700-ast 1082-n járattam, úgy ment föl a win ahogy akartam. Szóval em bizti, hogy a procival volt baj.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#68) Nowhereman válasza danteshell (#13) üzenetére


Nowhereman
őstag

Igazad van! Biztos azzal a 3-4 deszkával volt inkompatibilis amibe belgyömöszöltem!
Más: azon a lóvén amiért veszel egy húható celeront, álltalában vehetsz egy olyan durcit ami alapból gyorsabb, mint a cerka nitrogénhűtéssel húzva! Ez meg a PC értelmes használata...

Utánam a kondenzcsik!

(#69) GeorgeTerror válasza laja (#14) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Aztán meg hogyan állunk a speciális alkalmazásokkal. Mert néhány esetben az amd konfigok hibáznak. Azzal mit fogsz tenni? Vagy kit érdekel, összedől a ház?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#70) Nowhereman válasza Egon (#15) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ha ilyesmi van(esetembe 2x fordult elő 10 év alatt) volt hibajavitó pecs. Olyan pecset viszont nem láttam amelynek a celeronra heréket akasztott volna...

Utánam a kondenzcsik!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Allergiát okoz a Pentium (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.