Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xero


Xero
nagyúr

Nah erre kíváncsi leszek... életem egyik kedvenc CD író gyártója volt. Remélem feljön és köv dvd pörkölőm ismét Teac lehet :)

Üdv

(#2) Sárpac válasza Xero (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nah erre én is csak ne olyan legyen mint a 2520as sorozat!:DDD
(írni királyul, olvasni csapnivalóan)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3) TommyGun válasza Xero (#1) üzenetére


TommyGun
őstag

Én a Yamaha-val vagyok így :) Plextor ide vagy oda de én mindig Yamaha buzi voltam és vagyok nomeg leszek is :DD
De volt Teac íróm is egy pár és maradéktalanul megvok velük elégedve....PLex, Yamaha (kár hogy a Yamaha kiszállt az optikai cuccok piacáról :( ) és Teac, ők már évek óta a az élvonal nekem, najó manapság a NEC is nagyon ottvan :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#4) Peet


Peet
senior tag

Külsőre pont olyan, mint a régi 16x -os CDíróm, csak éppen fekete! :DDD
Én is nagyon szerettem és szeretem a Teac-et, de manapság, már az előnye (olcsó, de mégis jó) elúszott, hiszen 10-15 ropi már jobb DVDíró is.:U

(#5) erdoke


erdoke
titán

Tipp: Pioneer DVR-110? :D

A legjobb aláírás a héten

(#6) Xero válasza TommyGun (#3) üzenetére


Xero
nagyúr

Hehe első cd pörkölőm egy 4x-es Yamaha SCSI volt mellette egy ultraplex 40X jaj azok a szép idők :) Azok még most is mennek! Azután jött a 8x-os TEAC Ide utána 40x-es ide ezután pio 108 majd most 109.. :) Jó lenne egy lightscribe-os(aszem ez az övék) yamaha vagy valami szép új teac :)

Üdv

(#7) Xero válasza erdoke (#5) üzenetére


Xero
nagyúr

Nah az megoldaná a gondomat :) pio-ban dvd ügyileg nem csalódtam eddig és szép Teac név alatt örülnék neki :)

Üdv

(#8) velizare válasza TommyGun (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

nem is vagy te olyan rossz ember. ;)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) PPeter


PPeter
addikt

Ha számít valamit amit írok, akkor leírom: 99%, hogy nem saját TEAC fejlesztés :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) Renwick válasza PPeter (#9) üzenetére


Renwick
őstag

Nem számít. Nyémáinnen! :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11) PPeter válasza Renwick (#10) üzenetére


PPeter
addikt

:DDD Nézdmá!

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) Xero válasza PPeter (#9) üzenetére


Xero
nagyúr

Ajj.. ez kb olyan csalódás mint anno 200-ben mikor leírtátok a pcgurus cebit beszámolban a plextor cikket :( Tisztára elkeseredtem hogy nem lesz dvd pörkölő SCSI csatolóval :( Nah mind1 azért ha mondjuk tényleg pio belső lesz benne akkor meggondolom :)

Üdv

(#13) vtechun válasza PPeter (#9) üzenetére


vtechun
veterán

ez elszomorítana :( Imádtam a TEAC cuccokat, van 4x írom, meg 40x olvasom.. mind2 király! És van bennük anyag... a többi drive súlya ezek 3/4 -e...

(#14) PPeter válasza Xero (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Hehe, ha tudnád mennyi olvasói levél jött akkor, hogy ugye tréfa volt és mégis lesz SCSI Plextor meghajtó? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) PPeter válasza vtechun (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Ne szomorodj, már az utóbbi három DVD-írójuk és az utolsó kettő CD-írójuk sem önáló TEAC fejlesztés volt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) Xero válasza PPeter (#14) üzenetére


Xero
nagyúr

Én addigra már ide cuccokat használtam de éppen azon filózgattam hogy visszatérek scsi-ra és elolvastam azt a beszámolót. Kissé lesújtott :) De c'est la vie.

Üdv

(#17) rocket


rocket
nagyúr

Szomoru hova jutott a TEAC par ev alatt, nekem is van meg mindig jol mukodo scsi 8x teac cd irom.
Bar ez a trend manapsag, egyre tobb ceg veszi meg valakinek a dvd irojat es ragasztja ra a matricajat, es jonevu markak ''gyartoi'' is ezt csinaljak mar.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18) vtechun válasza PPeter (#15) üzenetére


vtechun
veterán

tudom, ezért sem vettem TEAC cuccokat miota nem gyárt..

(#19) PPeter válasza vtechun (#18) üzenetére


PPeter
addikt

Ez így alapjában véve nem túl megalapozott, nem túl bölcs döntés, hiszen azóta is állati jó cuccaik vannak (rebadged Pioneer írók).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#20) Zoz válasza PPeter (#15) üzenetére


Zoz
őstag

Na igen amikor megláttam az első nem TEAC gyármányú TEAC címkéjű CD írót, akkor hatalmasat csalódtam bennük! Egy újabb régi nagy céget lehetett kihúzni a kedvencek listájáról...
Késöbb a meghibásodási %-ok is alátámasztották a csalódást :(

(#21) TommyGun válasza rocket (#17) üzenetére


TommyGun
őstag

Szerintem ezzel nincs probléma, mindig van 3-4 gyártó akik saját fejlesztésű és jó cuccokat csinálnak....CD írós korszakban is megvolt az a 3-4 márka meg most a DVD írás korszakban is megvan ez a pár márka... a többiek meg megveszik ezeket....
Nincs ezzel baj, legalább nem saját szar fejlesztést raknak bele ami drágább vagy egy árban van, és nem annyira jó mintha megvennék mondjuk a PIO belsőt....

PIO CD írós korszakban is ottvolt meg most a DVD írós korszakban is....Plex szintén....Teac is igaz hogy mostanában kissé eltüntek dehát visszatértek :)

Egyedül a Yamaha-t sajnálom :O Igaz valamennyire betömi az űrt hogy a NEC most egész jó írókat csinál...bár nekem volt régen NEC CD íróm is és azis korrekt volt....de akkoriban vhogy nem volt olyan elterjedt mint ma...

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#22) vtechun válasza PPeter (#19) üzenetére


vtechun
veterán

NEC 3520-at vettem :) Azért nem veszek TEAC-et, mert az a neve. Akkor vennék, ha ők gyártanák.. :)

(#23) Pred


Pred
tag

Nekem is most TEAC :R belső ide-s cdpörlölőm van.. lehet, hogy nem teljesen az övék a fejlesztés, de eddig semmi problémám nem volt vele... És most lehet, hogy rászánom magam a DVD író vásárlására is :DD Ha elérhető áron lesz, TEAC :R lesz még ha a lapka nem is az benne :O

Piot meg valamiért nem kedvelem... Biztos jó, de nekem nem jön be, ezért inkább nem is reagálok.. NEC elmegy, de soha nem volt a nagy kedvencek között..

Yamat én is sajnálom, mert tényleg jól nyomták!

(#24) Surranó


Surranó
aktív tag

Tényleg, ki gyárt most egyáltalán belet? Pio, NEC, Plex? Még valaki? Vagy ők sem? :U

Más: ez a drájv télleg ilyen rövid, vagy csak a fotó csalóka? Olyan fura a kép...

(szerk: kérdéspontosítás)

[Szerkesztve]

(#25) L3zl13 válasza Surranó (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

LG, Philips-Benq még biztosan a felsoroltakon kívül. Aztán nem tudom ki még.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) PPeter válasza Surranó (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Philips/BenQ: a BenQ gyártósorain készülnek, Philips tervezés és Philips vezérlőchip, közös know-how, minden drove-nak van BenQ és Philips megfelelője, a firmware csereszabatos
Plextor PX708/712/716: a Plextor tervezése, Sanyo chipre, bérmunkában készültek valamelyik nagy cég gyártósorain, nem tudni kién.
Plextor PX-740A: ez már Philips/Benq drive (de a Plextor firmware-t a Plextor team fogja adjusztálgatni, majd meglátjuk)
Pioneer: saját fejlesztés, NEC chip, saját illetve bérelt gyártósorokon
NEC: saját fejlesztés, saját chip, gyártósor nem tudom hogy kié, de jó eséllyel saját, mert a cég baromi nagy
Asus: egy az egyben a Pioneer bele van benne. A helyzet érdekessége, hogy az Asusteknek van saját üzeme, ahol ODD cuccok készülnek, de ezt másoknak adják ki bérgyártásra (pl. Pioneernak), de ez csak bérmunka, tehát ezek nem Asus tervezésű cuccok. DVD-ROM olvasójuk sem saját design.
TEAC: DVD-írókat a Pioneertól illetve a TEAC-tól vette át, a legújabb írójukról meg ugye most filózunk, hogy vajon mi lesz.
Lite-On: saját fejlesztés, saját gyártás, szerintem a gyártókapacitásuk óriási, szóval lehet hogy egy csomó más üzemnek is gyártanak.
LG: elvileg saját gyártás és fejlesztés, gyártókapacitás a legnagyobb, döbbenetes mennyiséget gyártanak és adnak el viágszerte
Freecom: nem gyártanak semmit, mástó vesznek (mostanában NEC).
MSI: nem gyárt semmit, mástól vesznek
Gigabyte: nem gyárt semmi, mástól vesznek
BTC: elvieg saját tervezés, bérmunkában gyártatják, borzalmas minőség
Samsung/Toishiba: közös fejlesztés és gyártás, mint a Philips/BenQ párosnál, azzal a különbséggel, hogy itt sikerült csak a szart megtartani a házasságban. Minden drive-nak van Toshiba illetve Samsunk megfelelője, a firmware ezek között csereszabatos.
Panasonic/Matsushita: saját tervezs és gyártás, nálunk alig látni a cuccaikat, Japánban kapható még Plextor márkanév alatt is az egyik DVD-RAM írásra is képes DVD+/-R írójuk.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) L3zl13 válasza PPeter (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Sony-t nem mondtad. Az saját cucc?

Aki hülye, haljon meg!

(#28) PPeter válasza L3zl13 (#27) üzenetére


PPeter
addikt

Sony: Lite-On belet használnak újabban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) Surranó válasza PPeter (#26) üzenetére


Surranó
aktív tag

Ez kimerítő volt :) csipek felsorolása is elég lett volna, a többi úgyis csak sallang körülötte. Nem? *casts fire shield [cold]*

(#30) PPeter válasza Surranó (#29) üzenetére


PPeter
addikt

Nem lett volna elég. Mert a Pioneer és NEC is ugyanarra a NEC chipre épít, de ennyiben ki is merül a közös alap. Illetve ugyanazt a Sanyo chipet is használta más cég, amire a Plextor épített, de a drive-ok teljesen különböznek (fej, alaplap, egyéb kompnensek). Ugyanez a helyzet a BTC-vel is, van olyan meghajtójuk, amiben Sanyo vagy Lite-On vezérlők vannak, mégis teljesen más lett a drive felépítése.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) headhunter


headhunter
addikt

DVD Író és Olvasó vásárlás!
Melyik a legjobb válsztás?

Írók:
1. TEAC DV-W516E Bővebben: link
2. LITEON SOHW - 1693S Bővebben: link
3. BENQ DL DW1640 Bővebben: link

Olvasók:
1. BENQ DVP 1650P Bővebben: link
2. AOPEN DVD1648/AAP PROBővebben: link
3. LITEON SH-HD167T Bővebben: link

(#32) Rapid


Rapid
aktív tag

van aki egyetemen tanul.... én meg itt:R

(#33) Pred válasza headhunter (#31) üzenetére


Pred
tag

Szerintem egyértelműen TEAC vagy BenQ... Én a TEAC-re szavazok!

(#34) headhunter válasza Pred (#33) üzenetére


headhunter
addikt

Olvasóban mit javasolsz?

(#35) Pred válasza headhunter (#34) üzenetére


Pred
tag

mivel nincs TEAC :R (én annak a híve maradok, amíg egyszer fel nem robban a gépben :D ), ezért BenQ jó vételnek tűnik szerintem, de vannak itt nálam okosabb hardveresek is :R

(#36) PPeter válasza headhunter (#31) üzenetére


PPeter
addikt

Én ezek közül vennék egy BenQ 1640-est írónak, olvasónak meg egy NEC ND-3540-es írót :DDD ezzel az összeállítással nagy baj nem érhet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) lazydog válasza PPeter (#36) üzenetére


lazydog
addikt

Így megjavult a NEC-ek olvasási képessége ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#38) PPeter válasza lazydog (#37) üzenetére


PPeter
addikt

Szépen alakulgat, jó lemezzel félelmetesen gyorsak. Mondjuk a BenQ 1640 / Plextor PX-740A is. :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.