Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60) DcsabaS válasza viharhozo (#13) üzenetére


DcsabaS
senior tag

VAN! Inkább csak az a kérdés, hogy akik errefelé tesztelni szoktak, azok miért
1.) olyan programokkal tesztelnek, amelyek szintetikusak, és semmit sem fejeznek ki hitelesen,
2.) vagy olyanokkal, amelyekre alig gyakorol befolyást a HDD sebessége,
3.) vagy olyanokkal, amelyeket ugyan befolyásol, de a való életben úgysem számít, mert így is úgy is hamar lefutna a program, és
4.) miért felejtkeznek el mindig arról, hogy az egyre nagyobb HDD-knél egyre inkább a MEGBÍZHATÓSÁG a legfontosabb szempont (ami egyébként nem keverendő össze a garanciával).

De hozok néhány példát, hogy szerintem a HDD sebessége szempontjából miket és hogyan érdemes vizsgálni:
A.) partícionálási/formattálási idő
B.) egy adott program installálási ideje
C.) file kopírozási idő kicsi file-okra
D.) file kopírozási idő NAGY file-okra (tesztelhető pl. az ingyenes VirtualDub videó vágó programmal is).
E.) CPU foglaltság

Természetesen lehet tovább is cifrázni, de sebesség terén ezek a fontos dolgok, nem az ilyen-olyan Markokban nyújtott teljesítmény.

*************
(#43) ^Bundi^: ''Én a seagate et pont megbízhatatlansága miatt nem veszem már régóta (lehet a mostaniakra már nem jellemz, de most meg lassú és hangos )''
Ezen csak kacagni lehet (:))))...

''az 1-2G -s szériája mind tönkrementek..13 hónapig ment mind..pont mire lejárt a gari dobhatta ki az ember:''
Vagy úgy! Az már régen volt. A Barracuda ATA IV-től új világ kezdődött a Seagate-nél.

''a Maxline ra 5év gari van..annyira szar azért nem lehet, ha ezt bevállalják''
Ami azt illeti, éppen mostanában veszi meg őket egy másik cég...

**************
(#55) Button: ''Amúgy azt hittem sokkal hátrébb van a WD már csak az árai miatt is..''
Én is. Egy éve még talán a 3.-4. helyen voltak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.