Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stavi


Stavi
tag

hmmm....

akkor készülhetünk a hdd árak emelkedésére...? kevesebb konkurencia -> kisebb árverseny? :S

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#2) szesa


szesa
senior tag

vagy arra hogy az eddigi jo seagate vinyok helyett suxx maxtorokat fogunk kapni csak seagate logoval :)
remelem nem

-

(#3) Scae [Edgar] válasza Stavi (#1) üzenetére


Scae [Edgar]
tag

pontosan

(#4) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Quantum -> Maxtor -> Seagate -> ?:)

(#5) jpisti


jpisti
senior tag

én is ettől tartok, a maxtort sokan szidták de olcsó volt és nekem még bajom sem volt vele.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#6) szesa válasza jpisti (#5) üzenetére


szesa
senior tag

milyen jo neked, nekem otthon is melohelyen is allandoan szivtunk a mxtorokkal most is itt hever 3 maxtor doglott az asztalomon mar csak disznek jo

-

(#7) liksoft


liksoft
nagyúr

Remélem a Max sebességével és a Sea biztonságával rendelkeznek majd az új fejlesztésű darabok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8) Konflikt


Konflikt
addikt

Ez nagyon nem tiszteséges huzás volt...rohadt kapitalizmus :( :( :((
Régota Seagate párti vagyok: (3 éve eegy 60as, 2 éve egy 120as, 1 honapja egy 300as seagate tulajdonosa, sose volt velük baj) de ez nagyon nem szép...
Utltam a Maxtort, mert a 20-30-40-es vinyojuk egy szar. az sajnos.

De ez nem szép... nagyon nem.

Emlékszik vki még 2000 dec-re? nvidia megveszi 3dfx-et? :(( mostmeg az uli-t is?
Milesz itt? a végén egy proci gyárto, egy alapla, egy vinyo, egy vga gyárto? nemlesz versenypiac? Csak ezt dönthetem el h melyik nvidia kártyát vehetm meg vagy melyik seagate vinyot? nemjo ez igy....

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9) Ganger


Ganger
aktív tag

:D
kiváncsi vagyok Maxtor hiba jellemzi majd a seagateket, vagy seagate lassusag a maxtorokat. :))

vagy seagate lassusag, es maxtor hibafaktor?!? :Y


komolyság ON: remélem lesz vmi + ebben.
amúgy elszomorító...

[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#10) Trak


Trak
addikt

Miért van erről két hír :F
[link]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) ArGab válasza Trak (#10) üzenetére


ArGab
őstag

Gondolom egyik IT-s, a másik PH-s.

[Szerkesztve]

(#12) mr_ricsi válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Quantum -> Maxtor -> Seagate -> ?''

Én még csak itt tartok: Conner -> Quantum -> Maxtor -> ???

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) viharhozo


viharhozo
addikt

Erdekes, h a Seagate-nek jo masfel-ket eve nincs normalis drajvja, megis piacvezeto.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#14) Fawkes


Fawkes
őstag

Nem értem azokat akik mondják h nem szép meg minden.Mint leírták a maxtor pályája lefelé ívelő volt.Szvsz mind1 h tönkremegy v fölvásárolják.Meg amúgy is a seagate miért ne vásárolhatná föl?Van pénze tőkéje stb konkurencia meg mindíg lesz.

(#15) liksoft válasza Konflikt (#8) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nyugi! Előbb a számítástechnika, majd az autoipar. Választhatsz, veszed, vagy nem veszed. Minek az a változatosság. Nem jobb, ha mindenki ellenőrizhető?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) Konflikt válasza Fawkes (#14) üzenetére


Konflikt
addikt

Konkurencia? hát épp most szükül a kör...kitudja mi a köv. lépés

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17) mr_ricsi válasza viharhozo (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Erdekes, h a Seagate-nek jo masfel-ket eve nincs normalis drajvja, megis piacvezeto.''

Azért, mert 1collos vinyóból nem tud annyit gyártani, amennyit az MP3 lejátszógyárak el ne hordanának tőle. Mostanában ide öszpontosítja a gyártói és fejlesztői potenciálját, ezért nincs nem nagyon képes desktop irányban komolyabbat alkotni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) Konflikt válasza liksoft (#15) üzenetére


Konflikt
addikt

Veszed v nemveszed? jaaaa... :D
Azért ez nemigy megy. Jobb ha van verseny a piacon ergo választék nő, gyorsabban fejlődnek a termékek, de több tré cucc is megjelenik az igaz. A lényeg h ez senkinek sem jo huzás... legalábbis nekünk vásárlóknak nem. Szvsz

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#19) liksoft válasza Konflikt (#18) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi. Úgy látszik nem értetted. Itt kit érdekel a vásárló? Vagy van benne lóvé vagy nincs. Ez a globalizáció. Mi csináljuk magunknak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20) Konflikt válasza liksoft (#19) üzenetére


Konflikt
addikt

Te nemvagy vásárlo? én nemvagyok vásárlo? sztem itt mindki vásárlo... szval minket érdekel. Az más kérdés, h nem mi döntjük el h megvegye vagy nem, ez egyértelmü. de attól még nem kell neki örülni...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#21) mr_ricsi válasza Konflikt (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nem mi döntjük el h megvegye vagy nem, ez egyértelmü. ''

Részvénytársaság. Vannak a tulajdonososk, akik nem is tudják, mi az a vinyó, csak az érdekli őket, hogy nyereséges-e a cég, és ekkor tartják a részvényeiket, vagy vesteséges, és akkor szabadulnának tőle. Erre jön valaki, aki a tőzsdei árfolyan felett venne, és már rohannak is odaadni. Ennyi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) Protezis


Protezis
őstag

Én örülök a hírnek. Szerintem rossz nem fog kisülni ebből, sőt!

(#23) Male válasza liksoft (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Ha így lesz, akkor valószínüleg az árcimke is a kettő összege lesz...

(#24) Muton


Muton
addikt

szerintem kár túlprázni ezt az árdolgot. ott van még a hitachi, wd, samsung, tehát konkurencia akkor is lesz majd. (hacsak nem egyesülnek azok is :DDD)
emellett remélhetőleg ötvözni tudják majd a két drájv jó tulajdonságaikat!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#25) L3zl13 válasza Muton (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Már a Hitachi is az IBM HDD részlegének felvásárlásával jutott a jelenlegi pozíciójába.

Javaslom, hogy a WD vásárolja fel a Samsungot! Úgyis unom már azt a nagy Samsung dicsőítést... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Muton válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Muton
addikt

Tényleg! volt egykor IBM is :D már nem is jutott eszembe hirtelen.
remélem a maxtort az ibm-nél is hamrább elfelejtem ;]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#27) Konflikt válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Konflikt
addikt

Sztem jok a samsungok: halk, 3 év gari, viszonylag gyors is, árban se olyan rossz

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#28) L3zl13 válasza Konflikt (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem is mondtam, hogy rosszak. Csak unom már, hogy mindeni annyira isteníti őket, mintha ők sz@rták volna a spanyolviaszt...

Aki hülye, haljon meg!

(#29) Muton válasza Konflikt (#27) üzenetére


Muton
addikt

tudod, vannak azok a vibrációs elven működő földdöngölő gépek
na, azokban samsung vinyó van :P ;] :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30) Uralkodó


Uralkodó
csendes tag

Minek nincs jobb dolguk. :P

(#31) Konflikt válasza L3zl13 (#28) üzenetére


Konflikt
addikt

én maradok seagate-nál, mégha ilyen mocskos kapitalista huzásuk is volt.Igaz nem a leggyorsabbak, de 3 év alatt lett összessen 3 db ilyen hddm, szval ez már megszokás is.

méga a samsungot is megveheti a seagate :U
na meg a WD-t aztán lesz Seagate Raptor ;]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#32) Konflikt válasza Muton (#29) üzenetére


Konflikt
addikt

LOL :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#33) Uralkodó válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Uralkodó
csendes tag

Jó a géped nincs kedved odadni neke szerinztm ugy sincs rá szükséged. :D

(#34) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Én annyiból nem örvendezek, hogy a Seagate-et pont a megbízhatósága miatt vettem (Barracuda IV-től kezdve legalábbis), a Maxtorokat meg pont ezért kerültem. Lehet persze, hogy szerencsétlen és véletlen rossz tapasztalatok miatt, de ebben nem hiszek annyira. Szóval eddig egyszerű volt a képlet: jöhet a szígét, maxtort nem kérek, de hogy vegyek ezután szígétet?

Még annyi jutott eszembe, hogy a Maxtor vinyók emlékeim szerint jónak számítottak, és a Quantum felvásárlása után kezdtek el kattogni-csattogni. Nekem volt egy 740X-em (ha jól emlékszem a típusra), ami már Maxtor név alatt futott, de állítólag 100% Quantum fejlesztés volt, amit megerősíteni látszik hogy ugyanazt a kattogós kínhalált szenvedte el mint az azelőtti Quantumom. És a fórumtámák alapján úgy tűnik, hogy a kattogás továbbkísérte a Maxtorok diadalútját.

(#35) afterburner_


afterburner_
őstag

nekem van 2db 2003-as nyári maxtor 120-as winyóm, utana 2db 2004-es 160-as maxtor wincsi mindegyik satas raidben van a 2 120-as egy 240-esként, a masik meg 1 db 320-asba fűzve.éjjel nappal megy a gépem, egyszer kétszer volt jellegzetes kattogó hang, de kontakspray a 4 tűre aztan minden helyreallt:) tökéletesen megy

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#36) Chieftec válasza TudorVigyor (#34) üzenetére


Chieftec
őstag

Első winycsim Quantum volt megy mai napig :)

(#37) Konflikt


Konflikt
addikt

Egy 2 gigás nekem is van... még mindig megy, bad sector nélkül, pedig énis használtam vettem ugy 5 éve 6000ért :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#38) Arnold2


Arnold2
őstag

A konkurencia szűkűlésre: Nézzük például a vidikarikat.Ott van az Ati és a Nvidia.Ketten vannak,mégis egymást letromfolva hozzák ki újabbnál újabb kártyáikat.
Vagy nézzük a procikat: AMD vs. Intel. Ugyan az a helyzet, mint fönn írtam.
Nem feltétlen rossz,ha csökken a konkurencia,ha a bennmaradók jók.

(#39) PPeter válasza Arnold2 (#38) üzenetére


PPeter
addikt

Azért ne keverjük ide a komponens- és chipgyártókat, az ATI és az NVidia nem kész kártyákat gyárt, hanem elsősorban GPU-kat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#40) Arnold2 válasza PPeter (#39) üzenetére


Arnold2
őstag

Értem mire gondolsz. De én csak arra céloztam,hogy ''mindössze'' két rivális van mégis magas a színvonal.

(#41) TeeJay válasza Chieftec (#36) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem meg van egy 600megás Seagate még 96-97-ben lett vásárolva azt hiszem
elkértem rokontól mert már csak poénból ment a gépében nem tárolt rajta semmit se.
fogtam szétszedtem itthon darabokra és nagyokat lestem :DDD
2tányér (4fej) kellett akkoriban 600mega tárolásához.
jó mi?

ha kell fotó tudok csinálni :DD
és mondom azóta is járatta poénból a rokon a gépében mert kiváncsi volt meddig bírja.
csak nem akart kipurcanni :DDD
Seagate az aztán tud :D

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42) xcbiker


xcbiker
addikt

Szerintem majdnem mindegy melyiket veszed.
Lényeg: Legyen megbízható, stabil tápod, normális állapotú adatkábeled és figyelj oda a megfelelő szellőzésre, hűtésre.
Csak hab a tortán ha rendszeresen arhiválsz.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#43) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Én a seagate et pont megbízhatatlansága miatt nem veszem már régóta (lehet a mostaniakra már nem jellemz, de most meg lassú és hangos ;))
az 1-2G -s szériája mind tönkrementek..13 hónapig ment mind..pont mire lejárt a gari dobhatta ki az ember:S
van 1 8G -s quantumom meg még pár kisebb ami azóta is megy...40G -s maxtor PATA (kb 6-7 éves) és 1 160G -s sata ami ha joltom 2 éves és azóta sem volt vele gond..
az új MaxLine 3 már nem azzal a fejjel (sőt már a dmx10 sem..) van gyártva mint a régi elvileg tönkremenők..a Maxline ra 5év gari van..annyira szar azért nem lehet, ha ezt bevállalják (sztem egyik másik gyártó sem ad ennyi garit...)
én még Samsung-Hitachi egyesülés -t nézek, de annak még örülnék is, mert 2 remek gyártó és talán együtt olcsóbban mégjobbat tudnának csinálni :)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#44) xcbiker válasza ^Bundi^ (#43) üzenetére


xcbiker
addikt

azért ne a pár gb-osokkal hasonítsd a maiakat. igenis jó diskeket gyárt a seagate és hangosnak sem mondanám őket. A sebesség más dolog, de nem vészes, no meg aztán hova is sietünk? :DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#45) sekli


sekli
addikt

Hülye maxtor, végre megpurcant a cég is, nem csak a termékei...:)

(#46) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Nekem pl. semmi bajom nincs a Maxtorral. Van egy 40GB-os 3-4 éves vinyóm, ami már megvétele óta átlag napi 10 órát húz rendszervinyóként (kb 1 éve átlag napi 15 óra). 1 Bad sector sincs rajta, egyik jumpere hiányzik, és 35-40-nel másol. Bár ha most vennék vinyót, tuti satásat és Samsungot a halksága miatt. De azért hajrá Szígét :)

///

(#47) Loha


Loha
veterán

Nem tudom mit kell ezen problémázni, a Maxtor alulmaradt a versenyben mint a 3dfx ennyi. Lesz így is elég nagy gyártó (Seagate, WD, Hitachi, Samsung)
A gyengég elhullanak, ílyen a kapitalizmus, és az evolúció is.
Seagate-et meg Maxtort egyébként sem szerettem volna venni... :U

(#48) Zamery


Zamery
senior tag

Nekem van egy seagate meg egy maxtor vinyó is a gépemben. Lassanként akkor mondhatjuk, hogy mind a kettő egy cégtől van. :DD

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#49) mh197


mh197
senior tag

Hát ez durva. Tényleg kissebb konkurencia --y nőnek az árak.
Nálam 2 db maxtor megy raid0 -ban, és semmi gondom nem volt velük eddig. Nagyon jó értékeket ad a hdtach is róluk. Nem tudom mi lesz, ha seagate megveszi maxtort, de számomra akármennyire is sux mások szerint a maxtor, nekem nagyon bevált. Meg ugye gyorsabb is mint a seagate.
Én nem örülők ennek a dolognak egyáltalán, de gondolom van ezzel más is így! Marketing, meg pénz, ... áh felhúztam magam! :(((

(#50) burgatshow válasza TeeJay (#41) üzenetére


burgatshow
veterán

Akkor eddig én vezetek, mert nekem van itthon egy Quantum 170 MB-os vincsi null bad sectorral, működő állapotban. Ott dekkol a polcon. :)

Na de hogy a témához is szóljak:
Nem feltétlen kell egyből a rossz oldalát nézni. Lehet, hogy ezzel a lépéssel egy olyan rendhagyó döntést hoztak, hogy ezek után lehet, hogy olyan vinyók fognak kijönni a két cég mérnökeinak agyából, amik lehet, hogy mindkét gyártó (Seagate, Maxtor) korábbi vinyóit lemossa a pályáról, mert ha van egy kis eszük, akkor megnézik majd, hogy mi volt a betegsége a Sea, és Maxtor vinyóknak, és azokból kiindulva egy olyan családot hoznak majd létre, ami csak a jó tulajdonságokat fogják örökölni őseiktől, de persze ez nem zárja ki azt az esélyt, hogy visszafelé nem sülhet el. :DDD

(#51) afterburner_ válasza mh197 (#49) üzenetére


afterburner_
őstag

nekem sincs gondom velük, eddig egy maxtor wincsim ment szarrá igaz ami egy 60 gigás volt kb 99 ben vettem vagy hogy még 40-50.000 Ft közt, és most par éve döglött meg de mert kölcsönadtam k es mar ugy jött vissza hogy búgott mint állat...

quantumból amugy nekem rengeteg 10 gigás szállt el...fireball szeriabol

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#52) mr_ricsi válasza burgatshow (#50) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Akkor eddig én vezetek, mert nekem van itthon egy Quantum 170 MB-os vincsi null bad sectorral, működő állapotban. Ott dekkol a polcon.''

Csak vezettél: Quantum GoDrive 40MB-os vinyó, null bad, full müx, itt tartom a kezemben.
40AT P/N GF40A014 Rev 04-B
:))

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#53) #65675776


#65675776
törölt tag

Szép: végre van magyarországi képviselete a Maxtornak, erre felvásárolja a Seagate...

Nekem van mindkét fajtából. Egyikkel sincs bajom, viszont a másfél évvel későbbi Seagate konstrukció éppencsak gyorsabb a Maxtornál.

(#54) Chieftec válasza mr_ricsi (#52) üzenetére


Chieftec
őstag

Legalább 5.25 ös? :)

(#55) Button


Button
aktív tag

Eggyel több ok, hogy továbbra is csak WD-t vegyek :DDD
Amúgy azt hittem sokkal hátrébb van a WD már csak az árai miatt is..

(#56) CocooN-z válasza burgatshow (#50) üzenetére


CocooN-z
őstag

ez mind szép és jó, de ritka az ilyen miracle...

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#57) simonzé


simonzé
addikt

Ez egyszerű üzlet. A Maxtor pedig megérdemelte, hogy elpusztuljon. Amilyen botrányos minőségű lemezeket gyártott, ez csak idő kérdése volt.

I don't fit in. I fit out.

(#58) simonzé válasza mr_ricsi (#52) üzenetére


simonzé
addikt

Hát ha a polcon dekkol, nem csoda, hogy nem használódik... nekem van kb 1990-ből származó 20MB-s vinyóm, ami működik, csak már régen nincs olyan gép, amibe csatlakoztatni lehetne...

I don't fit in. I fit out.

(#59) liksoft válasza mr_ricsi (#52) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha lúd, legyen kövér: ST 412 eredeti IBM XT vezérlővel. 2 éve még hibátlanul működött.

Simonzé: Megvan hozzá az XT is, 286, 386 SX DX, 486, P1, P2, stb...; ST4096, IDE 20MB-tól pár száz G-ig. (Igaz, szakmai ártalom.)


[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#60) DcsabaS válasza viharhozo (#13) üzenetére


DcsabaS
senior tag

VAN! Inkább csak az a kérdés, hogy akik errefelé tesztelni szoktak, azok miért
1.) olyan programokkal tesztelnek, amelyek szintetikusak, és semmit sem fejeznek ki hitelesen,
2.) vagy olyanokkal, amelyekre alig gyakorol befolyást a HDD sebessége,
3.) vagy olyanokkal, amelyeket ugyan befolyásol, de a való életben úgysem számít, mert így is úgy is hamar lefutna a program, és
4.) miért felejtkeznek el mindig arról, hogy az egyre nagyobb HDD-knél egyre inkább a MEGBÍZHATÓSÁG a legfontosabb szempont (ami egyébként nem keverendő össze a garanciával).

De hozok néhány példát, hogy szerintem a HDD sebessége szempontjából miket és hogyan érdemes vizsgálni:
A.) partícionálási/formattálási idő
B.) egy adott program installálási ideje
C.) file kopírozási idő kicsi file-okra
D.) file kopírozási idő NAGY file-okra (tesztelhető pl. az ingyenes VirtualDub videó vágó programmal is).
E.) CPU foglaltság

Természetesen lehet tovább is cifrázni, de sebesség terén ezek a fontos dolgok, nem az ilyen-olyan Markokban nyújtott teljesítmény.

*************
(#43) ^Bundi^: ''Én a seagate et pont megbízhatatlansága miatt nem veszem már régóta (lehet a mostaniakra már nem jellemz, de most meg lassú és hangos )''
Ezen csak kacagni lehet (:))))...

''az 1-2G -s szériája mind tönkrementek..13 hónapig ment mind..pont mire lejárt a gari dobhatta ki az ember:''
Vagy úgy! Az már régen volt. A Barracuda ATA IV-től új világ kezdődött a Seagate-nél.

''a Maxline ra 5év gari van..annyira szar azért nem lehet, ha ezt bevállalják''
Ami azt illeti, éppen mostanában veszi meg őket egy másik cég...

**************
(#55) Button: ''Amúgy azt hittem sokkal hátrébb van a WD már csak az árai miatt is..''
Én is. Egy éve még talán a 3.-4. helyen voltak.

(#61) mr_ricsi válasza Chieftec (#54) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Legalább 5.25 ös?''
2.5-ös. (Notivinyó)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#62) fLeSs válasza DcsabaS (#60) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kicsit körülnézhetnél mielőtt hülyességeket beszélsz. ;) (márha az ''akik errefelé'' az a PH-t jelenti).
Köszi...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#63) burgatshow válasza mr_ricsi (#61) üzenetére


burgatshow
veterán

Jó, akkor te a 2,5''-ben vezetsz, én az 5,25''-ben. ;)

(#64) DcsabaS válasza fLeSs (#62) üzenetére


DcsabaS
senior tag

1.) Korulneztem.
2.) Sirni tudnek.

(Persze nem allitom, hogy nincs fejlodes, hiszen pl. Te is irod a legutobbi teszttel kapcsolatban: ''Az eddig használatos tesztprogramok közül kidobáltunk párat, és újakat vetettünk be. Erre azért volt szükség, mert voltak olyan tesztek, amelyek, mint időközben kiderült, nem voltak alkalmasak a merevlemezek tesztelésére ''.
Csak eppen jo lenne gyorsabban lepdelni ebbe az iranyba. Olyan valos applikaciokkal tesztelni, amelyeknel fontos a HDD sebessege, es nem a hasznavehetetlen csillivilli tesztek sokasagaval villogni es ertekelni.)

(#65) fLeSs válasza DcsabaS (#64) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1. köszi
2. erre nemtok mit mondani. :D (de jöhetnek a javaslatok)

szerk: a formázáson kívül mindent tesztelünk, amit lentebb felsoroltál. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#66) fLeSs válasza fLeSs (#65) üzenetére


fLeSs
nagyúr

köszi a rengeteg javaslatot. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#67) #65675776 válasza DcsabaS (#60) üzenetére


#65675776
törölt tag

A.) Partícionálás/formatálás ideje nem hinném, hogy nagyon lényeges lenne a mindennapi használat szempontjából. Egy vinyót normálisan egyszer partícionál, formatál az ember. Ha ez mindennapi szinten zajlik, akkor valami nincs rendben. Eleve a partíciós tábla írása nem egy időigényes feladat, nem érdemes vele foglalkozni. Meg létezik gyorsformázás is.

C.), D.) Miért nem lehet azt írni, hogy másolás? Az alapelvekben szerepel a következő kitétel: a fórum nyelve a magyar. Egyébként mind a két említett teszt lezajlott errefelé.

E.) Ez inkább az alaplapi vezérlőtől függ.

Nem hinném, hogy a PEAK-nél hitelesebb, reálisabb teszt létezne.

(#68) Hequila


Hequila
őstag

Nem hiszem, hogy a Seagate saját neve alatt fogja forgalmazni a felvásárolt gyárakban előállított vinyókat, ugyanis ott volt a hírben, hogy még költséghatékonyabbá akarják tenni a termelést. Valószínűleg nem a munkások bérén fogják megspórolni a különbözetet, és azt sem hinném, ha valóban érdemileg akarnak továbbra is merevlemezeket előállítani, hogy tömeges elbocsátások várhatóak (hiszen a csődben lévő Maxtor valószínűleg már minimalizálta a dolgozók számát).
Másrészt megkérdőjelezném azt is, hogy valóban ki tudják-e húzni a Maxtort a szarból. Volt ugye a Quantum, ami csődbement, és így felvásárolta a Maxtor. Érdekes módon néhány évre rá a Maxtor is csődbe ment, amit most a Seagate vásárol fel. Vajon a történelem megismétli önmagát, és a Seagate-nek is beletörik a bicskája a ''teszkó gazdaságos'' vinyókba? Nem tudom, ez a jövő zenéje, de szerintem megemlegiti még ezt a napot az óceánkapu.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#69) mr_ricsi válasza Hequila (#68) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Volt ugye a Quantum, ami csődbement''
A Quantum nem ment csődbe, ma is létezik. (www.quantum.com) Mindössze profiltisztítást hajtott végre anno, amikor eladta a HDD gyártó részlegét. (Ha jól rémlik, a főtulaj Pioneer nyomására, aki beszállítóként valamelyik másik HDD gyártóval ápolt jó kapcsolatokat. De hát ez olyan rég volt már, ki tudhatja pontosan...)

''a csődben lévő Maxtor''
A Maxtor sincs csődben, csak veszteséges. (Pl. az AMD sem termelt nyereséget hosszú éveken át.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#70) nn687


nn687
tag

Hát én ennek nem igazán örülök, de én a többséggel ellentétben pont a kiváló Maxtor vinyókat féltem, mi lesz belőlük ha a *** seagate mérnökök hozzányúlnak...
Na de félre a flamemel, lehet ebből még jó is, mint mikor a mobiloknál a sony+ericcson egyesült.

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#71) liksoft válasza nn687 (#70) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát szakmámból adódóan a Maxtor 7040, 7080 és 7120 típusát megölhetetlennek tartom, de az azóta gyártottak egyre inkább a fogyasztói társadalom termékei. Én inkább a Seagate-et féltem. Nem lenne jó, ha ha egy-két firmware és szervo megoldást átvennének. Nagyban csökkenne az adatbiztonság és a hibatolerancia. Nézd meg, hányan keresnek Maxtor és hányan Seagate firmware-t. (Nem azzal van a baj, de kívülről úgy látszik.) Egy-két típus valóban ott hibázott, de a Maxtor ki tudja gyilkolni maga alatt, míg a Seagate nem. Adatmentéskor a Seagate-nél kicserélem a hibás alkatrészt, és jönnek az adatok. Maxtor esetén fel kell éleszteni az eredeti alkatrészekkel (nem csereszabatos :Y ), és utána javítani kell a firmware-t is. Csak utána szenvedhetőek le az adatok. Hát bravo :R . Ezt nevezem megbízhatóságnak egy adattároló eszköznél. Ez a macera nincs meg a Hitachinál, Samsungnál, Toshibánál, WD 2,5 szériánál. Viszont a Quantum, Maxtor és WD 3,5 széria ilyen. :C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#72) liksoft válasza burgatshow (#63) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Az a típusszám egy 5,25''-os teljes magas (2 DVD író magassága) 10MB-os MFM winchestert takar. (Az orig IBM XT-ket szerelték vele, előlapján ott is virít az IBM felirat.) Sajnálom, hogy elvettem az elsőségedet, de azt hiszem ennél kisebbet / nagyobbat már tényleg nehéz találni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#73) mr_ricsi válasza burgatshow (#63) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Idejében le kellett volna fektetned a szabályokat, hogy a topic a Maxtorról és a Seagate-ról szól, ezért csak ilyen márkájú vinyókkal lehet versenyezni. (És felvásárlás okából kifolyólag Quantummal vagy Connerrel is)
:)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#74) ALI_G válasza Protezis (#22) üzenetére


ALI_G
veterán

azért én kíváncsi leszek 2 év múlva pl mi lesz (ekkor már 1 éve teljesen egyesültek).
én még azért kétesélyesnek látom a dolgot, viszont én is bizakodom, hogy a SEA csak jó irányba tudja majd terelni a szekerét... :)

(#75) simonzé válasza ALI_G (#74) üzenetére


simonzé
addikt

Engem pedig az érdekel főleg, hogy a Maxtor mint HDD márkanév eltűnik-e a piacról. A Seagate nyilatkoztai szerint nem, de vajon van értelme megtartani egy olyan sokszor elátkozott, és megerőszakolt nevet?
Ha megmarad a Maxtor név, akkor úgy járhatnak, mint a Renault a Dacia Logan-nel. Ha nem Dacia lenne a Logan előtt, sokkal többen megvennék.

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#76) L3zl13 válasza simonzé (#75) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem úgy lesz, hogy a jelenlegi tipusokat még saját néven adják ki, de az újabbakat már seagate alatt.

Aki hülye, haljon meg!

(#77) mr_ricsi válasza L3zl13 (#76) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem pedig a jelenlegi Sea-s gyárakat mind átállítják a 2,5coll alatti vinyók gyártására, és a mostani Maxtoros gyárakból fognak az asztali vinyóik kikerülni. (És -szvsz- a ''quantum data protect system''-es fejtartókarokat át fogják venni az új termékeik számára is, kivéve, ha időközben begyűrűzik a tangenciális kar a vinyókba.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#78) Balage76 válasza TudorVigyor (#34) üzenetére


Balage76
senior tag

A Seagate eddig minden számára a gyártáshoz szükséges író/olvasó fej alkatrészt és a korongok maga állított elő házon belül. A Maxtor termékekben TDK fejek voltak. Ha van egy kis eszük, akkor megmaradnak a saját maguk által gyártott, már bevált alkatrésznél, mert ez (elméletileg) a megbízhatóságot jelenti a vásárlók szemében.
Ez viszont azt jelenti, hogy jelentősen meg kell növelni ezek gyártási kapacitását, ami ugye nem megy egyik pillanatról a másikra.
Tehát ha ezentúl vásárolsz egy Seagate terméket, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy valóban azt veszed meg amit szeretnél, lehet hogy egy eddig utált Maxtort, csak más cimkével a tetején...

Én maradok a Samsungnál... :)

(#79) Balage76 válasza ALI_G (#74) üzenetére


Balage76
senior tag

Olyan lesz mint az IBM - Lenovo.
Azért ez nem egy sarki vegyesbolt ahol átfestem a cégtáblát, holnaptól máshonnan rendelem a kenyeret és a tejet...
Egy év múlva tuti hogy nem a jelenlegi Maxtor + Seagate piacrésze lesz termékeknek, hanem valahol félúton max.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.