Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laja


laja
tag

Hát nekem ez a hűtő elsőre elég baromságnak tűnik. Az az egyetlen kis cső mitől vinné fel a sok hőt a felső, nagyobb bordákhoz? Na meg ez a csavarozós talpmegoldás... igen primitívnek tűnik.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#2) Den


Den
veterán

Na végre egy komoly megoldás, nem olyan parasztvakítás mint az eddigiek.

www.simson4t.hu

(#3) badbrother válasza laja (#1) üzenetére


badbrother
aktív tag

Egy 1 cm átmérőjű hőcső jobb esetben 200-300 W hőenergiát képes elszállítani, ráadásul mindezt szállítás közben alig-alig adja le, csak ott ahol kell.
Jelen esetben az alu bordán. A vízzel töltött réz hőcső hővezető képessége kb 100 szorosa a rézének. Ezért tudhatja az a 3 vékony cső elvinni a meleget.
A csavaros megoldás tényleg ronda, viszont, gondolom olcsó. :DD

(#4) utax válasza laja (#1) üzenetére


utax
aktív tag

bocs, de:
1.: 3 cső
2.: ez heatpipe. ha még nem hallottál róla, olvass utána. a notebookokban régóta használják.

Use the force, Dude !

(#5) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Hááát!!!! Kissé barkács kinézete van :)
Persze ha lesz teszt akkor kiderül, hogy mennyire jó vagy sem.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#6) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Nem tűnik rossz ötletnek a megoldás, csak a kivitelezés nagyon igénytelen. Csavarozás, csövek vége, stb. Az meg végképp agyonvágja, ahogy felül a hőcsövek átadják a hőt (nem tűnik hatékonynak a megoldás). Konklúzió: nem venném meg.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Ploszi


Ploszi
senior tag

a coolermasternak is van heatpipe-os hűtője, bár már a venti elhelyezés, de kidolgozottabbnak tünik. Meg azért ez bazi nagy! lehet hogy halk, de bazi nagy

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#8) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Remélem egyre több gyártó vállal be ilyen terméket igényesebb kivitelezés mellett.

....What's up!....

(#9) Sidaries


Sidaries
őstag

Hát nekem egyáltalán nem tetszik. Lehet, hogy jó, de ilyet nem fogok belerakni a gépembe az biztos. Ronda.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#10) Genialis


Genialis
aktív tag

Azért ezt a taknyolást remélem nem gondolják komolyan...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#11) Ploszi válasza Genialis (#10) üzenetére


Ploszi
senior tag

a pasztára gondolsz? (gondolom) mert az aztán, így a csavarokkal kombinálva tényleg olyan, mint a 4es út menti cigány örömlányokon a zizegős pink melegítő :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#12) >guest<


>guest<
tag

Eléggé orosznak tűnik tényleg, de nekem teccik (A Raketa porszívó is így kezdte).
Kíváncsan várom mit tud.

Na leléptem...

(#13) biker


biker
nagyúr

nekem csak a ''szokásos'' alu-réz páros nem tetszik...

ott sem hallottak arról az elektrolizisről, ami alu-réz-pici pára trió hatására létrejön, és egy kiváló oxid réteget alakít ki, ami sem hőt, sem áramot nem vezet.

vagy ezeket csak fél évre készítik???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) supercow


supercow
őstag

én csak azt nem értem, hogy a pipe alul és felül vízszintes, oldalt meg kanyar, ebbe igen keveset segít a gravitáció, ami a heatpipe-oknál igen fontos tényező... Ami meg így is működik az sokszorosa a hagyományosnak... namind1.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#15) Den válasza supercow (#14) üzenetére


Den
veterán

a te egyik linkeden olvastam hogy a cső falán kapilláris bevonat van az vezeti a vizet a megfelelő helyre. Működhet.

www.simson4t.hu

(#16) LordX válasza supercow (#14) üzenetére


LordX
veterán

Rakd be egy házba, és mindjárt függőlegesek lesznek ezek a csövek.
Vagy töltsd meg a csöveket hűtőgázzal, azt tök mindegy, miféle gravitáció van ott. :))

(#17) utax válasza supercow (#14) üzenetére


utax
aktív tag

de ért itt mindenki a heatpipehoz ...
ebben a vizet nem a gravitázió mozgatja (mint ahogy egyik csőben sem, a benzincsövet kivéve :))

Use the force, Dude !

(#18) Den válasza LordX (#16) üzenetére


Den
veterán

azért ez nem ilyen egyszerű, nézd meg a heat pipe-os topicot.

www.simson4t.hu

(#19) Den válasza utax (#17) üzenetére


Den
veterán

Meleg víz fel hideg víz le. ja a termoszifonos vízhűtőben. csakhogy ez egy picit máshogy műxik :)

www.simson4t.hu

(#20) utax válasza Den (#19) üzenetére


utax
aktív tag

nem mertem jobban belemenni a témába, látva a sok hozzáértő hozzászólást ... :)
ehelyezz bepastézok inkább egy idézetet a frostytech HHC-001 tesztjéből:
''When one end of the heatpipe gets hot, say from a nice little processor, that small amount of water vaporizes in the vacuum atmostphere inside the copper tubes. As the vapor makes its way to the other end of the copper tube it cools down and begins to condense. With no place to go but back, the condensed water vapour travels along the wick structure (coating the inside of the tube remember) back to the heat source where the entire process is repeated again, and again.''

Use the force, Dude !

(#21) Den válasza utax (#20) üzenetére


Den
veterán

Na akkor fodítsd is le :) mert spec nem arról szól hogy a melegvíz fel, hideg víz le :)

www.simson4t.hu

(#22) utax válasza Den (#21) üzenetére


utax
aktív tag

nem én tehetek róla, hogy nem tudsz angolul !
ha meg ilyen okos vagy, mondd el te, hogy működik a heatpipe ! :) :) :)

Use the force, Dude !

(#23) boca111 válasza utax (#20) üzenetére


boca111
tag

Elég, ha csak ezt az egy szót megkeresed : vaporizes :DD

(#24) utax válasza boca111 (#23) üzenetére


utax
aktív tag

most miért belém köttök ?
próbáltam 4 szóban elmondani, ennél egyszerűbben nem tudtam
vessetek meg ...
ÉN tudom, miért működik fektetve is, supercow az aki nem tudja

Use the force, Dude !

(#25) boca111 válasza utax (#24) üzenetére


boca111
tag

Ez rendben is van, és nem cikizésnek írtam be legalábbis Én :))
De a félreértéseket el kell oszlatni, vagy nem ? :))

(#26) utax válasza boca111 (#25) üzenetére


utax
aktív tag

naja, de ne mások égetésével ... :))

Use the force, Dude !

(#27) Den válasza utax (#22) üzenetére


Den
veterán

A halmazállapot változáskor fellépő nagy hőenergia felvételt használja fel. Azaz a meleg részen a víz elpárolog, ezáltal hőt vonva el majd a gőz a hűtőfelületen lehülve kicsapódik, azaz hőátadás során folyadék halmazállapotúvá változik. Ezt a kondenzvizet kell visszajuttatni a meleg felülethez. Ez lehet gravitáció, azaz lecsorog, de ezekben a gyári hítpájpokban egy ksapilláris anyaggal vonják be a cső falát így gravitációtól függetlenül is visszajut a víz a a megfelelő helyre

A ''melegvíz fel hidegvíz le'', a termoszifonos vízhűtés, nem a halmazállapot változást hanem a víz hőtárolóképesságét és a különböző hőmérsékletű víz fajsúlykülönbségét használja föl.

de nézz be a heat pipe topicba :)

www.simson4t.hu

(#28) utax válasza Den (#27) üzenetére


utax
aktív tag

ezt most ugye nem nekem magyaráztad ?

ezbaz, látom már, kár volt megszólalnom ... :)

Use the force, Dude !

(#29) Den válasza utax (#26) üzenetére


Den
veterán

Nem akartalak égetni.

www.simson4t.hu

(#30) utax válasza Den (#29) üzenetére


utax
aktív tag

ja, nem, persze hogy nem.
hanem leiskolázni.
:)) :))
na, mi értjük, a többiek meg nem érdekelnek, maradjanak a 50 dB-es ventiknél. kész.

Use the force, Dude !

(#31) Den válasza utax (#28) üzenetére


Den
veterán

De neked. Nem te írtad hogy meleg_víz_fel hideg víz le? Ebből következtettem hogy te azt hiszed hogy termeszifon elven műxik a hítpájp ezért írtam, de ha ez nem így van akkor bocs.

www.simson4t.hu

(#32) utax válasza Den (#31) üzenetére


utax
aktív tag

nem így hiszem, ld. fent.
ok, megbocs :)
azért köszi :)

Use the force, Dude !

(#33) Den válasza utax (#30) üzenetére


Den
veterán

Leiskolázni sem akartalak. Ezer bocs.

www.simson4t.hu

(#34) supercow válasza Den (#15) üzenetére


supercow
őstag

Den én sem azt mondtam hogy nem működik, csak viccesen akartam mondani hogy az a cső amiben bevonat is van csak magasabb áron állítható elő. Nem tudom, hogy ez a hűtő mennyibe kerül de nem valószínű hogy kapilláris bevonatos csövekről lenne szó, de ha mégis, akkor is szerintem csak az egyszerűbb kivitel.

majd atus megcsinálja és meglátjuk. :D

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#35) utax válasza Den (#33) üzenetére


utax
aktív tag

okéoké
még mielőtt meggyanúsítanak, hogy kisajátítom a topicot ... :)
na de ez a megoldás szerintem is kicsit taknyolós, de ez a ventit_a_bordák_közé megoldás nem lehet hülyeség, a heatpipe-pal kombinálva pláne nem. csak hát a heatpipe azért már megérdemelne egy HHC-001 minőségű megoldást ...

Use the force, Dude !

(#36) Den válasza supercow (#34) üzenetére


Den
veterán

Azéret gyanakszom kapilláris bevonatra mert az akik ilyet vesznek, mind toronyházat használnak.

www.simson4t.hu

(#37) Den válasza utax (#35) üzenetére


Den
veterán

Hát a talp lehetne öntött réz.

www.simson4t.hu

(#38) rog


rog
addikt

végülis mire jo egy ilyen pipe-os huto?

(#39) utax válasza rog (#38) üzenetére


utax
aktív tag

hatékonyabb, mint a hítpájpatlan

Use the force, Dude !

(#40) rog válasza utax (#39) üzenetére


rog
addikt

azaz..

(#41) Den válasza rog (#40) üzenetére


Den
veterán

Nem kell rá aktív hűtő, vagy nem olyan brutál

www.simson4t.hu

(#42) rog válasza Den (#41) üzenetére


rog
addikt

de mondjuk egy ilyen mennyivel halkabb, illetve mennyivel hut jobban mint az a fura alaku 8cm-s titan?

mer hogy meg hulyebben nez ki az biztos :)

(#43) supercow válasza rog (#42) üzenetére


supercow
őstag

annyival halkabb hogy ha jól van megcsinálva akkor nem kell rá venti vagy csak minimális rpm-mel. a hatékonyságról meg annyit, hogy egy heatpipe-ban kb. ezerszer gyorsabb a hőátvitel, mint egy azonos méretű réztömbben. De a heatpipe önmagában nem hűt, csak jól szállítja a hőt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#44) rog válasza supercow (#43) üzenetére


rog
addikt

ezeket gondoltam.
de az lenne erdekes hogy mit mutat a gyakorlat.
hany dB a kulonbseg, ez mennyinek hallatszik egy lezart gepbol?
es hany fokkal alacsonyabb tole a procihomerseklet?


(#45) Yutani válasza Hun'reeth (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztos, hogy most kötekedésnek veszed, de nézd csak meg a saját ''aláírásod'', és nézd meg rajtad kívül itt a PROHARDVER!-en bárkiét!

Látsz különbséget?

Ugye?

Mert itt a PROHARDVER!-en SENKI nem írja ki a konfigurációját!

Mivel ez NEM AZ A FÓRUM, ahol hivalkodásból vagy akármilyen motivációból kifolyólag büszkén(?) kiíratják a tagok minden hozzászólásukkal a gépük kiépítését.

Szóval, megkérnélek rá, valami okos:) dolgot próbálj meg kitalálni mottóul, mint itt mindannyian...

Köszi.

Peace!

#tarcsad

(#46) Godfather


Godfather
aktív tag

Kicsit béta a dolog.
Mostanában láttam egy mini shuttle pc-ben egy heatpipe hütőt, az elég korrekt volt, p4-re. Mondjuk a hatékonyságát nem sikerült megtudni, mert egy kicsit lusták voltunk, és mást hackeltünk, de jónak tünt.
A prociról 2 cső vezette a meleget a ház hátlapjára szerelt bordába át, és ezt fujta át egy 8centis venti, ami még a proci fölött keletkezett hőt is, ha ebben az esetben ott keletkezik is valmi komoly mennyiség, kifelé terelte.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#47) Godfather válasza Godfather (#46) üzenetére


Godfather
aktív tag

de ha jól sejtem, itt, a prohardveren is lesz róla valamikor valami szösszenet. Mármint a minipc-ről.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#48) Parci válasza Yutani (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Viszont a PROHARDVER! az a hely is, ahol a szabadság ''rulezik'', úgyhogy bárki bármit írhat alája, ha az nem közszemérem / többieket sértő.

Így a ''büdös a pina, de jó'' aláírást például napokon belül bannelni fogok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) atus


atus
senior tag

Tény, hogy gyomorforgató gányolás amit a Taisol művelt ezzel a hűtővel, elég igénytelen megvalósítás. Pont a CoolerMaster fordítottja. Ott semmi ötlet nem volt, de nagyon igényesre vették a figurát. Csak fogtak egy rézcsövet, hogy ráírhassák a hűtő dobozára, hogy HEATPIPE-os, és gondolták a nép majd venni fogja 1000L. Persze igazuk is lett... :D
Ez a hűtő még nem is lett letesztelve semmilyen oldalnál(szerintem), a képek is egy full ferdeszemű oldalról vannak. Valószínűleg nem valami nagy dobás a teljesítménye, mert tényleg nagyon el lett szúrva a jó ötlet. A lényeg, hogy a lehetőséget meglátják más gyártók, és ők már talán igényesen fogják lekoppintani az ötletet.
utax te meg lásd be inkább, hogy összekeverted a két dolgot, ettől nem leszel kevesebb... :P

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#50) Yutani válasza Parci (#48) üzenetére


Yutani
nagyúr

Te tudod Parci, te vagy a házigarázda...

Csak éppen attól tartok, hogy úgy fog kinézni ez a fórum is, mint a HWSW fóruma, ahol is mindenki a hipe-szuper gépét reklámozza... Rendicsek, ott én is kiírtam.

Azonban én a PROHARDVER! fórumot a másiknál sokkal többre becsülöm, így nem örülnék annak, ha az a szokás itt is elterjedne. De lehet, hogy csak én vagyok így ezzel...

Parcinak igaza van: mindenki azt ír, amit akar...:(

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.