Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

ezeknél a kártyáknál számolja valami izé az írási ciklusokat, vagy manuálisan kell huzogatni a strigulákat?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) Sanya válasza velizare (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

manualisan

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Allien


Allien
veterán

Megint a szokásos. NÁLUNk tutira nem kapható legalább egy évig!:((( Ha igen, akkor meg horror áron. Ma még a sima SD 512-t is nehéz beszerezni.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4) LordX válasza velizare (#1) üzenetére


LordX
veterán

Ez a szám egy becsült cucc, nem feltétlen fog a 10001. írási ciklusnál szétégni a chip, szóval értelmetlen huzigálni bármiféle strigulákat.. Elvileg az elektronika automatikusan kizárja a hibás cellákat, és csökken a felhasználható méret, innen észre lehetne venni, hogy vmi kiégett, ha nem lennének backup celák, amik csak a kiégettek helyére lépve használhatók.

(#5) velizare válasza LordX (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

azt gondoltam, hogy egy becsült érték. strigulákat húzogatni annyira nem tűnik értelmetlennek, mert ha nincs benne egy smart-hoz hasonló automatizmus, ami visít az elhasználódás jeleként, azért én mégiscsak szeretném valahogy tudni, hogy mikortól kezdjek el gyűjteni új kártyára.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) brainticket


brainticket
aktív tag

Már amikor olvastam a cikket akkor fura volt, hogy miért hangsúlyozza ennyire, hogy keveset bír a kártya.
SD-kártyákat néztem mostanában, és elég jó árban vannak itthon az 1 és 2Gb-os 150X-es A-DATA kártyák is.
Eltévedtem a honlapjukra, ahol elég hamar leesett, hogy a cikkben annyira hangsúlyozott alacsony írás/törlés szám félrefordítás!

''ám egyetlen flash cella minimális élettartama itt is csak 10 ezer írás/törlés műveletpárra terjed ki''


Angolul: ''Durability:Minimum 10,000 insertion/removal cycles''

Ez szerintem azt jelenti, hogy legalább ennyiszer lehet betenni-kivenni a kártyát fizikailag a gépbe, ami baromira nem ugyanaz mint a 10.000 írás-olvasási művelet!

Bővebben: link
Bővebben: link


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.