Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hungeek


hungeek
senior tag

kúl... bejelentik szept 30.
boltokban már itthon kapható lesz egy-két boltban jó drágán nov. elején.
karácsonyra kezd elérhető ára lenni.
én meg márciusban veszek egy ilyet :))

(#2) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Szeptember 30? Ez poén, mert a Half Life 2 is akkor jelenik meg... :)) Peeersze. :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) L3zl13 válasza hungeek (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És lehet, hogy még túl optimista vagy.
Lehet, hogy bejelentik a megjelenést Szept 30.-án. És egy fél évig nem lehet kapni sehol, csak épp nem merik tovább húzni.
Vagy épp eltolják későbbre a megjelenést.
Sok minden közbejöhet még...

Aki hülye, haljon meg!

(#4) gericooper


gericooper
aktív tag

várjuk szeretettel!

(#5) Power válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Power
senior tag

Csak elfelejted, hogy Opteron már van. :)

Power

(#6) HEBI válasza L3zl13 (#3) üzenetére


HEBI
senior tag

Szerintem nem merik tovább húzni ki fog jönni, viszont a teljesítmény szerintem meglepetés lesz, negatív értelembe, mindenki nagyon sokat vár tőle, pedig nincs benne korszakalkotó ötlet.
Az Intelt pedig nem fogja elérni sem teljesítményben, sem órajelben.
Sajnos... :((

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#7) L3zl13 válasza Power (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez hogyan befolyásolja azt amit én mondtam?

Aki hülye, haljon meg!

(#8) HEBI válasza L3zl13 (#7) üzenetére


HEBI
senior tag

Csak annyiban, hogy ''lényegében'' a két proci u.a.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#9) L3zl13 válasza HEBI (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kibírom, ha nem veri meg az Intelt rögtön teljesítményben, ha van még tartalék az architektúrában.
Ugye a p4-ben még van tartalék, a k7 viszont már régóta késélen táncol.
A P4 megjelenésekor is elég nagy csalódást nyújtott. Az 1,7-es P4-et simán lekörözte az 1,3-as Tua. De most már egyértelmű, hogy melyik a nyerő.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Peat;)


Peat;)
veterán

Inkább a ghz-ekről adhatnának hírt,hiszen lehet hogy egy 1600mhz-es athlon64 is király,de így semmi esélye sem lesz az intellel szemben,hiszen ha nem növekszik a mhz és már a megjelenéskor alacsony azt jelenti,hogy problémák vannak a proci felépítésével.Remélem kijavítják,már volt hír előrelépésekről a technikában,de arról nem mennyivel nőtt az órajel.Egyébként én bizakodó vagyok hiszen az opteron 1400mhz-es már áfával 70000.Mivel server proci alapból drágább és az új technológiát is meg kell fizetni,de annyira nem vészes teljesítméníét tekintve,és csak most jött be.Vajon az opteron (újjabb változatok) vagy a sima athlon64 lesz a drágább?Mert ha az opteron akkor addigra lemegy az ára és az alacsony órajelű athlon64-et meg lehetne venni nekünk is.(ami valószínű hogy jól húzható,hiszen már fém bigyusz van rajta(amit le is lehet gondolom szedni mint a p4-nél) és javítottak a hőtermelésen is)

(#11) L3zl13 válasza HEBI (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lényegében ugyan az, csak rohadt drága az opteron, mert szerverekbe és multiprocesszingre lett tervezve. És semmit nem éreke vele, hogy opteron van amíg nem Athlon64-et nem tudok használni.

Az hogy az opteront megérte kihozni sokkal magasabb áron, sokkal kissebb darabszámban még nem jelenti azt, hogy az olcsóbb tömegcikknek szánt proci gyártása probléma mentes.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) HEBI válasza L3zl13 (#11) üzenetére


HEBI
senior tag

De ezen a ''pár'' darabon kijönnek a hibák és a HAMMER reméljük már egy megbízhatóbb stepping lesz.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#13) Peat;) válasza HEBI (#12) üzenetére


Peat;)
veterán

Egyébként hammer maradt a neve?Már rég láttam ezen a neven pedig nekem tetszik:)

(#14) Benőke válasza Peat;) (#10) üzenetére


Benőke
őstag

Csak közlöm, hogy az 1,8Ghz Opreon odalépett a 3.06Ghz Xeon nak.
Annyira, hogy mondjuk a nem kizárólagosan SSE2 re optimalizált programokban szépen elporolja eme Intel csodát. 3D ben továbra is az Intel volt a lejgob, de csak pár % -al. Az eddigi akár 50% -os különbséghez képest.
de ezek kizárólag mind 32 bites alkalmazások.
Na most 64 biten Jelenleg az Intel számára gyakorlatilag verhetetlen ebben az árszegmensben. Ami versenyezni képes vele az az Itanium az meg ugye nem éppen olcsó a Xeon hoz képest.
Kicsit el vagytok tévedve. Vajon miért akarnak olcsó Itaniumokat kiadni?
Na ötlet valakinek? Hát segitek. A P4 architektúra nem képes lépést tartani.
Hiába emelik az órajelet. Pláne mert a P4 vagy xeon kizárólag 32 bites.
Mig a Hammer meg 32/64 akár egymás után váltakozva is. Ráadásul mindezt ugy tudja, hogy mindenféle program módositás nélkül képes a régi kódok futattására.
Hát nem tudom, de szerintem ez baromi jó ötlet, hiszen igy be lehet végre vezetni a 64 bitet ami a 386 óta az első igazi ujitás. Ezen kivül igazán nagy lépés nem történt az architektúrában.
Az órajel meg egyáltalán nem minden mint a mellékelt ábra is mutatja.
Ha 1,8Ghz -en képes olyan eredménye amire más 3Ghz -n sem.
Főlleg nagyválalati környezetben elég jelentős a különbség.
Az 1,4 -s teljesitményét tekintve mennyire nem vészes?
Mármint, hogy 64 bites? És hogy nagyválalati környezetben képes a 2,6 -ios Xeont utólérni de akár meg is előzni? pl Adatbáziskezelés Webszerverek vagy hasonló területen. Még igy is gyengének tünik?

Akkor kanyarodjuk vissza egy kicsit a Ghz -hez mi a jó nyavaja kell egy 3,4ghz -s P4 lehűtéséhez? Elgondolkodtatok rajta? Mert hogy 120-130W körül lesz na az is biztos. Szóval ezen is el kéne gondolkodni. Igy az Opteron a maga 55W körüli fogyasztásával tekintve a teljesitményét azthiszem elég komoly vetélytárs.

Semmi kétség felőlle, hogy az Intel elég komoly fejlesztéseket tesz és sebes iramot diktál. Most viszont olyan ellenfelet kapott amire igazán nem tud válaszolni.
Nincs megfefelő piaci szegmense erre. Nincsen ilyen árkategóriában 64 bites procija ekkora sw -támogatottsággal. És egy darabig nem is lesz neki ilyen csak hasonló. Márpedig szükség van Xeon árkategóriában a 64 bit -re.

Az athlon 64 meg szükséges rossz vagy végtermék. Az meg hogy az Opteron jött be előbb annak egyetlen triviális oka van. A szerver procikból még ha kevesebet is ad el nagyobb nyeresége származik, amivel a cég kilábalhat a vájúból.
Aminek azthiszem nem a kárát látnánk.

(#15) Benőke válasza Peat;) (#13) üzenetére


Benőke
őstag

A hammer csak a kódneve vagy mi :-)
A proci magját hivják igy.
A belőlle készülő prociknak adnak más nevet, mivel kicsit csinositják vagy butitják. :-)

(#16) Sanya válasza Benőke (#14) üzenetére


Sanya
nagyúr

Valami ilyesmi. Remélem ez is hasonló árban jelenik meg, mint az opteron, és rendesen kúszik lefele.(nekem ugyanis mindegy, hogy mikor veszem meg olcsón, addig mindenre jó az 1,7xp

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Benőke válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Benőke
őstag

Lényegében ugyan az, csak rohadt drága az opteron, mert szerverekbe és multiprocesszingre lett tervezve. És semmit nem éreke vele, hogy opteron van amíg nem Athlon64-et nem tudok használni.

Az hogy az opteront megérte kihozni sokkal magasabb áron, sokkal kissebb darabszámban még nem jelenti azt, hogy az olcsóbb tömegcikknek szánt proci gyártása probléma mentes.


Na igen nem lehet tudni, hogy probléma mentes -e vagy sem.
Csakhogy Mig az Intel papának több gyára is van addig az AMD 1 nyamvatt Proci gyárral küszködik. Itt kell egyszerre Athlon 64 -et Opteront és Athlon XP -t gyártania ami elég nehéz feladat. Még két tipust is komoly kihivás.
Tehát kapacitási problémák vannak.
Másrészt tényleg lehet hogy van vele gond, de az is lehet hogy nincs. Mind a két verziónak ugyanakkora esélye van. De ha visszagondoltok az Opteron bemutatására ott mi volt?
Ahogy közeledett jöttek apletykák, fú nem lehet gyártani mert ilyen meg olyan probléma ven el fogják halasztani. Fú apám de *****.
Aztán a megadott időben pontsaon bejelnetették és a minta példányok a kereskedői hállózatban azonnal elérhetőek voltak. Akár komplett Dual Opteron szerverként is. NA most igy ezek után nem hiszem, hogy komoly gondok lennének.
Ezzel azt hazudtolnák meg hogy képesek Opteront gyártani. Márpedig lehet kapni.
Szóval senki nem tudja mi van, de az ilyen cikkek és az ehhez hasonlóak csak a feszültség szitásra jók, és hogy a téma ne lankadjon le.
Mert kitalál valaki egy marhaságot és benyögi, akkor azon csámcsognak az emberek 1-2 hónapot mire ahiszékenyeknek mindenki elmagyarázza, hogy gondolkozzon miletőtt elhiszi Huszein bácsinak, hogy ő jó ember.
Ráadásnak az ilyen rémhir keltőknek óriási felelőségük is van. Akár tönkre is mehet egy cég az ilyen marhaságok miatt. Olyanok miatt akiknek lövésük nincs az egészről, csak dumálnak bele anagyvilágba hülyeségeket.

Kár vitázni mi van a gyártással. Nem mindegy? ugy sem lehet tenni ellene semmit.
Másrészt meg ugy sem tudjuk. Majd meglátjuk. Ha lassú lesz akkor megy asülyesztőbe ha nem akkor meg az Gépembe ennyi.
Az Opteron meg addig szépne fog muzsikálni a szerverekben, mert beváltotta az igéreteket maximálisan. A model jelölést kivéve, mert az szerintem agyrém :-)

(#18) anulu válasza Benőke (#17) üzenetére


anulu
félisten

Ha gáz lenne az A64 (mint ahogy szerintem nagyon nem lesz az :))), akkor meg egy Opteron kerül a gépembe az ASUS SK8N lapjával :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Gaius


Gaius
tag

A magam részéről nekem mindegy, hogy hány Ghz-es lesz a proci. Felőlem lehet akár 600 Mhz-es is, lényeg az, hogy üssön... :)

De most komolyan. Nem vicces az, hogy az Intel emelget-emelget, az AMD meg jórészt ugyanazon az órajelen tud majdnem ugyanolyan teljesítményt hozni? Mitől lesz jobb, ha mondjuk kijönnek a 10 Ghz-es procik? Szép nagy legyen a szám, és már jó is?

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#20) _Volkovy_ válasza Gaius (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jaja..Te jó ég,mi lesz itt,ha az AMD elkezd úgy komolyabban órajelet emelni..Mondjuk egy kis drasztikus 1.6->2.5GHz-es lépéssel nyitva mindezt..:D

(#21) CYBERIA válasza Gaius (#19) üzenetére


CYBERIA
őstag

Sajnos sokak még mindig azt hiszik hogy a sebesség mértékegysége a GHz. :( 2,8 GHz-es Celeront kik vesznek például? Elsősorban az ilyenek!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#22) HiperG válasza Benőke (#14) üzenetére


HiperG
addikt

''Akkor kanyarodjuk vissza egy kicsit a Ghz -hez mi a jó nyavaja kell egy 3,4ghz -s P4 lehűtéséhez? Elgondolkodtatok rajta? Mert hogy 120-130W körül lesz na az is biztos.''

A 3,2 Ghz-s P4 lesz az utolsó northwood magos cucc. Utána jön a prescott 0,09 mikronnal.

Hajrá AMD!! :DD
Énis valami A64-et vagy opteront szeretnék legközebb venni.

(#23) Elrood


Elrood
őstag

''Ekkortájt debütál ugyanis az Intel Prescott CPU-ja is 3,40 GHz-es órajelen.
Tudtommal az Intel kijentette, ha az A64 nem veszélyezteti az Intel helyzetét (magyarul lassú lesz stb), akkor az Intel nem fog a sietni a Prescott mag kiadásával.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#24) PodMAN


PodMAN
senior tag

Szerintem nem lesz gond a sebességgel. Az Opteronból is a 2GHz-et már mielőbb ki akarják adni, mert TUDNAK GYÁRTANI olyat. Namármost az A64 kissé egyszerűbb architektúrájának köszönhetően, meg hogy még vagy 3 hónap a megjelenés, szerintem tuti hogy 1,8-2GHzen fognak nyitni az A64-ek. Ez meg már tutkó elég lesz a piac átvételéhez :D

(#25) Genialis


Genialis
aktív tag

Ha az az esetleg 2 csatornás memóriavezérlő tény lesz akkor helyben van az A64. Addig szopogassa mindenki az odavetett mézesmadzagot, hogy mennyivel jobb az időzítése a memóriának. (Valóban számít, de nem csak fordulatszám kell, hanem köbcenti is)

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#26) janati válasza CYBERIA (#21) üzenetére


janati
őstag

Olvasd el a videókódolással kapcsolatos topic-okat, és megtudod ki vesz 2-2.8-as Cerkát! Nagyokos... Ezen a téren sehol sincs az amd. És ha nem emelkedik a freki, akkor nem is lesz. És addig nem is veszek amd-t.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#27) Flashcash válasza janati (#26) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A PC-t használó userek elenyésző része kódol video fájlokat nagyüzemben.
Sokan még a legalapvetőbb dolgokkal sincsenek tisztában. (codec keveredések, keyframe,formátumok,bitrate,quantizer stb.) :)
Ezért a videotömörítés sebessége nem mérvadó egy átlag felhasználó esetében.

sebesség: Érdekes módon minden nagyobb tesztoldalon ua.-kat a programokat használják videotömörítés tesztelésre.
Virtualdub-al és avisynth frame server-el (elég elterjedt szerintem) még sohasem láttam intel vs. amd tesztet.

(#28) hobizoli válasza Genialis (#25) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Inkabb a loero, es a nyomatek szamit...



hobizoli

több drón kell ;P

(#29) Benőke válasza janati (#26) üzenetére


Benőke
őstag

Nagyokos az 1,8 Opteron sok helyen beleértve a játékokat is gyorsab az összes P4 -nél. A jelenlegi fogyasztásnál ha elérik a 4Ghz -t akkor jöhet othonra a folyékony nitrogén hűtés. Hiába lesz kisseb a gyártástechnológia a fogyasztás nem sokat csökken. Szóval ez elég komoly gond az Intelnél. Ezért is emelték inkább az FSB -t. Az nem jár fogyasztás növekedéssel.

Én meg akkor veszek majd intelt ha ésszerű áron szabják.
Addig meg jó nekem a gyorsabb AMD is :-) Persze olcsóbban :-)
Meg mostmár az Intelek elég forró fejűek lettek. Megfordult a világ :-)))
De egy 2,8 cerka már tényleg képes megszorongatni egy 1800+ XPt is akár, ami belekerül bruttóban vagy 15 e -be :-)))
hatalmas lépés az inteltől :-)))

(#30) HiperG


HiperG
addikt

Az a gáz hogy az AMD akkor teszi bele az SSE2 utasításkészletet a procikba (Hammer) amikor az Intel az SSE3-mat (Prescott).

(#31) Elrood


Elrood
őstag

Összegezve:
Én optimista vagyok. Remélem a piac is így reagál:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#32) hobizoli válasza HiperG (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mert aztan az SSE2-t mar olyan hude nagyon tamogatja szinte mar minden prg, nemde...?


hobizoli

több drón kell ;P

(#33) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Csak egy gyors, gyagyás kérdés:-) Az Athlon64-hez milyen alaplap kell majd? Milyen lesz egyáltalán a foglalata?

(#34) Flashcash válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Socket 754 foglalatot használ majd.
Az Abit Nforce Crush K8 chipsetes alaplap kb. ílyen lesz:
[L]http://www.forumdeluxx.de/gallery/showphoto.php?photo=737&size=big&password=&sort=1&thecat=514[/L]

Epox 8KDA+:
[L]http://www.forumdeluxx.de/gallery/showphoto.php?photo=740&size=big&password=&sort=1&thecat=514[/L]

(#35) arty válasza Flashcash (#27) üzenetére


arty
veterán

Egyetlen oka van, h Xmpeggel tesztelnek mindenhol: akinek a celeronok bejönnek, az olyan szinten nem ért a videokodoláshoz, h még az Xmpeg is nehéz neki, nemhogy egy avisynth script ...

Egyébként, avs+xvid esetén is gyorsabb a p4, de ha egy 2400+ ill. egy 2.4-es p4 et nézünk, akkor ár teljesitményben az intel halott. És egy videotömöritéssel mind2 k. gyorsan végez. Az a pluszminusz tizperc érdekel vkit, ha feleannyiba kerül, s realtime helyzetben totál egyformák ?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#36) xuldar válasza HiperG (#30) üzenetére


xuldar
őstag

És arra nem gondoltál, hogy az Intel egyszerűen nem adta el az SSE2 licenszét eddig? Biztos belerakták volna, ha tehetik, csak nem tudták...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#37) LionTm válasza HiperG (#30) üzenetére


LionTm
aktív tag

Igen mivel sajnos ebben az utasítás-''készlet'' dolgoban az intel diktál SSE-vel kapcsolatban.. másik meg hogy piaci fogás.... harmadrészt meg hiába jön az SSE3 amikor abból származó programkódokra még 1-1,5 évet kell várni... no ennyit erről ennyit.

hm..hm..hm..

(#38) anulu válasza Flashcash (#34) üzenetére


anulu
félisten

Ez az Abit lap tetszik! Részemnről megvan az NF7-em utódja! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) HiperG válasza xuldar (#36) üzenetére


HiperG
addikt

A licenszet már akkor el kelett adnia az AMD-nek, amikor belekezdtek a Hammer fejlesztésébe :)

Athlon XP-be meg már nem akartak olyan szinten belenyúlni.
Az más kérdés, hogy addig a piacon lévő AMD procik mind SSE2 nélkül kelett hogy boldoguljanak.
Szvsz Athlon 64-re jó hatással lesz az SSE2.

(#40) HiperG válasza LionTm (#37) üzenetére


HiperG
addikt

Node amikor kijött a P4 SSE2-vel, utána nemsokkal jöttek is az SSE2 utasításkészletet használó programok. (ugye a piacvezető bácsi)

Szvsz SSE3-al ugyanígy lesz.
Jön egy nagy kérdés: Az AMD mikor fog SSE3-at támogató procit kiadni.
A válasz mindenképp: amikor már késő lesz ahoz (mint jelen esetben)

Amúgy hajrá AMD! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.