Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] 1 GHz-es VIA C3 processzor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rog


rog
addikt

a kovetkezo hir az lesz hogy az Ali-nak 26%-al csokkent a bevetele az elozo honaphoz kepest?
vagy egybol az amd mp 2400+-as hir jon majd?

:(

(#2) GeorgeTerror válasza rog (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Na most miért?
Mellesleg már hónapokkal ezelőtt fenyegetőztek a procival.
Irodába talán jó is lenne.
A VIA elképzelése szerint tagozódni fog a piac és lesz benne úgynevezett multimedia pc. tesztként megmutatták, hogy a 1GHz-es proci a eden 2 platformmal ugyanannyi fps-ben jáccotta le a dvd-t, mint x (már nem emlékszem, de szerintem intel, hiszen pereskednek :) ) proci GF4MX440-nnel y szoftverrel. Azt ugyan elfelejtették közölni a tesztben, hogy y szoftver, mint lejáccó nem supportálja a gf4-ekbe beépített lejáccást segítő ficsöröket. Így aztán a kártya semmit sem nagyon csinált.
Ez kb annyira marketingduma, mint az nvidia sokat emlegetett HL-tesztje.
VIA EDEN 2 platform: integrált minden: vidikártya trident bladexx kártya via hálókártya, valami hangchip; egy pci; ddr support ja és az 1GHz-eshez már kell egy kicsi venti :t
Parci ha érdekel VIA C3 matricaszerűség szójjál!!

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#3) Crion válasza rog (#1) üzenetére


Crion
aktív tag

Szerintem az lenne a legjobb mindenkinek, ha az lenne a köv. hir, hogy a Cyrix processzorok 5 ghz felett!!! :o

Jót tenne, de ez csak sajna álom, de remélem hamarosan összekapják magukat, és csatába szállnak az AMD, és Intel párharcában.

(#4) rog válasza rog (#1) üzenetére


rog
addikt

arra celoztam, hogy megyunk sorban az xbitlabs hirein..

(#5) Den


Den
veterán

Az az érdekes hogy kb két hónapja mikor a via eden-en agyaltam, lehetett a m*str*lnál integrélt ecs lapot kapni integrált 1000mhz-es via c3 procival

www.simson4t.hu

(#6) McJames válasza Den (#5) üzenetére


McJames
senior tag

Eddig tartott lefeszegetni... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) simonzé


simonzé
addikt

Vazze az azért ténleg nem semmi, hogy ez a proci - igaz, kicsit alacsony (na jó: Alacsony) teljesítményű, de azért csak 1 Ghz-n fut passzív hűtéssel! Ez a gép nem akar játékplatform lenni, csak szövegszerkesztésre, banki adatfeldolgozásra, stb szánják. Irodai gépnek tökéletes, bár most még nem túl olcsó de hát új proci...

Mi értelme van a magméret csökkentésének, meg az órajel emelésének, ha egyszer a technika nem bírja tovább hűtés nélkül, a célfelhasználók igényét meg már így is meghaladja a gép tudása.

Ha én cégvezető lennék, kicsit várnék és ilyen gépeket vennék a titkárnőnek, meg a számlázási/könyvelési résznek. Legalább nem játszanak a gépen (Max aknakeresőzhetnek). ;)

I don't fit in. I fit out.

(#8)



senior tag

Asszem ezt a via sem a hardcore gamereknek akarja eladni ...

DE .. pl internetcafeban egy itx-es, vagy micro atx-es kis gép teljesen jo..

ezen kivül (ha jol emlekszem a 933-as proci nem egyeszen 5 W-ot ad le) támogatja a tobbprocesszoros rendszereket 32 procival (160 W) azert mar oda-oda csapna a hiber szuper dual 3.06-os P4-nek .... (es mondjuk arban sem lenne nagy difi )

(#9) rog


rog
addikt

ugy beszeltek mintha, valami tetulassu dologrol lenne szo :)

(#10) marcee


marcee
addikt

Nem kispályás a Via: rögtön a C3 steppingel kezdi :))

\m/

(#11) marcee válasza simonzé (#7) üzenetére


marcee
addikt

szerintem a 0.13 mikronos P4 north 3.06-ot ha 1gén hajtanád, arra sem kellene aktív hűtés (kb 1,0-1,1V), és valszeg gyorsabb is lenne.

Csak a számunkra oly fontos kokurencia harc kényszeríti ki a gyártókból az eröltetett iramban megjelenő ''kazánokat''

\m/

(#12) JulWCZar válasza marcee (#11) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Szerintem ha 1Gn hajtod a 3.06-os P4-et, még nem kell kevesebbet fizetned a boltban érte...

(#13) Panther válasza JulWCZar (#12) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

És nem is biztos hogy lehagyná a C3-at! ...C3 rulz? :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#14) GeorgeTerror válasza Panther (#13) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Persze, hogy rulz!
Majd ha fillérekért osztogatják.
Meg lowendes laptopokba is tök jól lehetne használni. Pl.: az egyik haverom mondta, hogy amint lejárt a gar a laptopjára tualatin ki, c3-be. Aztán akkor majd kéccerannyi ideig bírja majd

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#15) simonzé válasza marcee (#11) üzenetére


simonzé
addikt

Emlékeztek, amikor az Athlon (Majd később a PIII is) átlépte az 1Ghz-s álomhatárt? Baromi nagy tudású gépek voltak, de akkora hűtés, meg áramigényük volt, mint a Csumolungma.

Na a C3 ilyen szempontból igénytelen. Akármit mondtok, 1 Ghz passzív hűtéssel (= a táp zajától eltekintve néma a gép!!!) azért nem semmi. Nemtom, hogy a Transmeta Cruesoe tudja-e ugyanezt. Azt is alacsony áramfelhasználásra tervezték, és szerintem azzal mérhető össze a C3. Legalábbis az lehet az ellenfele. Szerintem lenyomja. :)

I don't fit in. I fit out.

(#16) GeorgeTerror válasza simonzé (#15) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Mint fentebb írtam a VIA ajánlása szerint illik ventillátort illeszteni a bordára.
Ha minden jól megy forgalomba kerülnek speciális házak a c3 és mini itx-hez, ventimentes 120 wattos táppal. Láttam ijet az InterBoard nagyker szakmai napján benne volt a mini itx-es cucc és egy 120G-s winyo kb 100x200x300 mm volt a doboz elejéntöbbfunkciós kijelzővel, táp a dobozon kívül.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#17) Yutani válasza GeorgeTerror (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Táp a dobozon kívül... C64 akkor újra (vagy még mindig) rulez! :))

#tarcsad

(#18) rog


rog
addikt

ez is erdekes:

VIA C3 933: 48(24),38(30)
Celeron 900: 65(28),47(35)
/passziv hutesnel full terheles(idle),aktiv hutes full(idle)/

VIA C3: 1066 ,329
Intel Celeron: 920,271
/3D Mark 2000,3D Mark 2001/

config:
shuttle fv24,Integralt S3 Savage 4,Maxtor 541DX 5400rpm ATA100 20GB,Windows 98 SE

(#19) GeorgeTerror válasza rog (#18) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ezt Te mérted?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#20) Yutani válasza Yutani (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyébként megfontolandó egy ilyen processzorral szerelt gépnek a beszerzése, mint mondjuk 2. gép (a 2. autó mintájára, ami lehet egy Daewoo Matiz is akár :) ).
Akkor anyuci nem unatkozik, tud passziánszozni vagy tetriszezni (Tetris4000 by Alawar rulez!), emellett ez lehet a DivX-es gép is, ami a TV-re van kötve.
Például...

#tarcsad

(#21) Panther válasza simonzé (#15) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Mondjuk mindössze az hogy 1GHz-es és nem kell rá venti nem elég az üdvösséghez... Mert ha csinálsz egy nagy semmit ami 1GHz-en működik, akkor arra sem kell venti :DDD De nem akarom leszólni a C3-at. VAN amire jó.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#22) simonzé válasza Panther (#21) üzenetére


simonzé
addikt

''Mondjuk mindössze az hogy 1GHz-es és nem kell rá venti nem elég az üdvösséghez... Mert ha csinálsz egy nagy semmit ami 1GHz-en működik, akkor arra sem kell venti''

Hallottál már a Pentium4-ről? Qrva jól hangzik az a 2-3-4-... Ghz, amin fut, de az azért érdekes, hogy az AMD legalább(!!!) akkora teljesítményt tud jóval alacsonyabb frekin kihozni a prociból. Pedig a P4 az újabb architektúrájú, ''fejlettebb'' proci. :D

I don't fit in. I fit out.

(#23) rzoli


rzoli
senior tag

Irodába, főleg egy nagyobba (több gép) ahol word, excel, fut, vagy otthonra is, ha nem kell a legújabb játékoknak futni, tökéletes. Alapprogramok, DVD, DivX, Age of Empires - Rise of Rome :t, fut rajta. Csendes, (nállunk az irodában 3 gép is olyan csatazajt tud csinálni...)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#24) simonzé


simonzé
addikt

Ja! :)

I don't fit in. I fit out.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] 1 GHz-es VIA C3 processzor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.