Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) afterburner_


afterburner_
őstag

nem semmi :DD elso wincsim az egy 1 gb-os fujitsu volt 96-ban, az is mekkora kuriozum volt akkor a buvos 1 gb-os határ :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#2) feel good


feel good
aktív tag

az első 40-es volt, utána 850, utána észvesztő 13gb :)

(#3) TeeJay


TeeJay
félisten

ha már majd a TB-os méret lesz az átlagos akkor ezt a 79millió TB adatot 1-2év alatt is simán lehet majd duplázni
sőt ha évente 100+ millió darab TB-os HDD-t adnak el akkor hamarabb is megvan az :D
hajrá Seagate a 7200.11-es széria elég jó lett
jöhetne a nagyobb tányéros 7200.12 mondjuk
meg a Velociraptor konkurenciája :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) spirit007


spirit007
senior tag

Lehet , hogy annak az első példánynak most is 1500 $ az ára :F :DDD
Nálam is barnakutya karistol ;)

(#5) szombi


szombi
tag

Képzeljétek, ilyen vinyó volt az első, XT gépemben, csak épp 20 megás, SCSI felülettel.
A szörnyű lassúságot még elnézném(norton commander: fél perc betöltés),
de azt már nem, hogy egyszercsak fogta magát és eltűnt, elszállt...

5 év múlva dupláznak?
Talán addigra az összes mai vinnya be fog halni???

bocs fiúk, de Seagate és Western vinyókkal csak rossz tapasztalataim vannak...

(#6) TeeJay válasza szombi (#5) üzenetére


TeeJay
félisten

másoknak meg csak azzal van jótapasztalata ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7) mrzolee86 válasza feel good (#2) üzenetére


mrzolee86
tag

hehe az első nekem is egy 40 megás szörnyeteg volt :) aztán 2x 850, utána vagy 7 vagy 9 Gb már nem teljesen emlészem.

(#8) Tomate válasza mrzolee86 (#7) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem egy 80Gb-os Seagate van a gépemben már egy éve, halk és szépen dolgozik, megvagyok vele elégedve. :C Kopp-Kopp ;)

(#9) Menthirist


Menthirist
veterán

10, majd 20 megás, majd 420-as, majd egy rossz 1,2GB-os (havertól vettem 500 Ft-ért, mert ritkán műxött, de nálam viszonylag stabil volt, naponta csak 5-6x fagyott meg data errorozott), majd egy Maxtor 10 gigás (mai napig megy a linuxos gépemben), 80-as, 200-as... itt tartok most (utolsó 3 hdd tehát műxik)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10) simonzé válasza TeeJay (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Egyetértek. ;)

Belegondoltam, hogy Anno '98-ban vettem az első vinyómat, ami egy 3,2-es Seagate volt (33000 Ft - több mint egy havi fizetésem volt). Azt mondam akkor, hogy soha nem kell ennél nagyob vinyó, ez mindenre elég. Aztán jött a Napster meg a barátja a Kazaa és elég hamar kinőttem a vinyót. :)

I don't fit in. I fit out.

(#11) n6230i


n6230i
tag

nekem még megvan valahol az első 40 MB-osom, sőt elvileg még működnie is kell :DD

Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

(#12) liksoft


liksoft
nagyúr

ST-412 ott csücsül az XT-ben a polcon. Három éve még működött. Azóta nem próbáltam. Ja 160-as a floppy-ja. (Itt meg az 506 szervízkönyve.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) DarkByte válasza n6230i (#11) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem egy 200MB os Conner -em van valahol a szekrényben eldugva. Hmm, van mostmár IDE/SATA-to-USB cuccom, megnézem mit szólna hozzá. :D Vicces látvány volna Vista alatt. :DD Na ennek a vinyónak aztán jellegzetes felpörgési hangja van. Havernak mutattam, meg is kapta a fakopács jelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#14) Myers


Myers
senior tag

A cikkben szereplő képen lévő "tárgyat" a nyomozók foglalták le, mint egy gyilkosság lehetséges elkövetési eszközét? :DDD

http://www.muszaj.hu/

(#15) Zoz


Zoz
őstag

Nekünk van egy ilyen ST-506-osunk a pincében valahol :)
Pár éve néztem, akkor még működött, egy Abit VH6-os alaplappal néztem, azon még volt egy ISA slot. A P3-as proci elég gyors volt ahhoz, hogy vigye az 1:1-es interleave-t :-)

(#16) Tomate


Tomate
veterán

Én a 20gb-os Samsungommal voltam így, hogy ez mindenre elég lesz, soha nem telik meg ;) Aztán megtelt. Nekem van egy 1993-as Western Digital winyóm, rendes ATA és 85,3Mb :) Tökéletesen működik még.

(#17) Lenry


Lenry
félisten

hmm... egy 20GB -s Barracuda-val én is hozzájárultam ahhoz az egymilliárdhoz... azóta se volt Seagate vinyóm, pedig szeretnék...

még emlékszek az első két vinyómra: 400 MB Quantum Fireball, és 350 MB WD Caviar... sose gondoltam, hogy megtelnek... aztán mégis...

most az 580 GB-n alig férek... (ki kellene írni a 90 GB Star Trek-et, és lehet hogy volna helyem :U )

@mod: jut eszembe: az otthon fellelhető legkisebb merevlemezem

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Myers válasza Lenry (#17) üzenetére


Myers
senior tag

90Giga? :F Megvan HD-ben?

http://www.muszaj.hu/

(#19) Lidi


Lidi
aktív tag

Mekkora móka volt annó 2db 40Mb os MFM hdd-t rákötözni a vezérlőkártyára :D
(külön adat és vezérlő szalagkábel ) Volt egy pár variáció ahogy össze lehetett dugni.

(#20) Lenry válasza Myers (#18) üzenetére


Lenry
félisten

nem... csak megvan a teljes Deep Space Nine (64GB), és a The Original Series (~30GB)... :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) JoeYi


JoeYi
őstag

googlenak már lehet 5x-ennyi kapacitása van XD

(#22) Lenry válasza JoeYi (#21) üzenetére


Lenry
félisten

nem, mert akkor 5x, ennyi vinyót kellett volna legyártani.. ugyanakkor nem biztos, hogy Seagate winchestereket alkalmaznak... ezen a képen legalább is IBM vinyóik vannak... (a képen a Google első servere látható, a cikk szerint 2005-ben 450000 serverük volt, amelyekben 1 vagy több 80GB-s merevlemez van, ami egy vinyóval számolva 36 millió GB-t jelent)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) simonzé válasza Myers (#18) üzenetére


simonzé
addikt

Nemnem. Csak 3 rész van meg neki mjpeggel kódolva. :)

I don't fit in. I fit out.

(#24) geoff


geoff
tag

Nekem is volt 20 (vagy 40 ? fene emlékszik már) megas winyom, DoubleSpace meg Stacker-el "duplázva" a kapacitása :)

(#25) luw2win


luw2win
őstag

Szal 75,3 Exabyte ;)

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#26) JoeYi válasza Lenry (#22) üzenetére


JoeYi
őstag

ez igaz :)

(#27) [CS]Blade2 válasza luw2win (#25) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

240mb-s volt, az első, és be volt tömöritve, ugy 400mb körül volt, csak ingadozott

(#28) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Szép teljesítmény,de én nem szeretem a Seagate-et.
Inkább Samsung és WD! :)

(#29) KMT válasza hdcsaba87 (#28) üzenetére


KMT
addikt

Ez most olyan, mintha azt írtad volna, hogy "Nem szeretem a BMW-t. Inkább Trabant és Audi." :))

(#30) Lenry válasza KMT (#29) üzenetére


Lenry
félisten

miért Trabant a Samsung?
oké, tömegmárka, túl sok mindent gyárt, és nézeteim szerint sem a "legminőségibbek" azok a termékek, amiknek a gyártója túl sok mindennel foglalkozik egyszerre (LG, Samsung), de nekem sose volt bajom egyetlen Samsung vinyóval se... igaz semmi extrát nem tudnak, nem kiemelkedők semmiben, de mennek, nem drágák, és megbízhatók (szerintem) és ennyi szerintem elég is egy átlagvinyótól...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) [CS]Blade2 válasza Lenry (#30) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nekem csak a Samsung jött be HDD-ből.. Pedig sokféle megfordult már nálam minden fajta márkából.

Ami nagyon nagy - -t érdemel nálam a Maxtor, egy darab van ami tulélte a garanciáját, ez is vissza van fojtva egy másik gyártól programjával, hogy nem legyen akkora a seek hangja, mint egy zetornak.

(#32) zsiga667 válasza Lenry (#30) üzenetére


zsiga667
addikt

Épphogy olcsók és gyorsak, csak hullanak mint a legyek, pont mint anno a Maxtorok. (Bár a Samuk legalább halkak, ha azt nem vesszük figyelembe hogy rezeg tőlük az egész ház.)

És hogy ne csak offoljak, én is hozzájárultam kemény egy darab 120GB-s 7200.7-es vinyóval ahhoz az egymilliárd darabhoz. :) (A WD statisztikáit egy kicsit aktívabban javítom mostanában... :D)

(#33) spirit007 válasza zsiga667 (#32) üzenetére


spirit007
senior tag

A samukból akkor lett elegem , amikor búgatóporral gyártották őket .... és a 80-asokkból 30%-os "migráció" volt egy éven belül (~50 gépnél) .

(#34) liksoft


liksoft
nagyúr

Egy dolgot nagyon elfelejt mindenki. Csak a winyót figyelitek, amikor a működtetési környezet ugyanannyira, vagy méginkább fontos! A tápellátás és a hűtés kritikus! Bármelyik gyártó legstabilabb darabja is hamar meghal egy alulszűrt gagyi táp használatakor. (Szervizesek rémálma volt amikor V-né tápot találtak egy-egy gépben.)

Valóban vannak különbségek. Full servo vagy csak egy oldalra pozicionál a mechanika, dinamikus kiegyensúlyozás, parkoló pálya vagy villa, fordulatszám, lemezvastagság, külső belső hűtési eljárások, cache stratégia, stb... Tehát az egyik jobb, a másik gyengébb. De melyik szempont alapján? A megbízhatóságot csak a garanciális vonal és az eladások ismeretében lehet meghatározni. Hol van olyan ember aki minden gyártónak mindkét útját látja, és az adatokat hajlandó kiadni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35) KMT válasza Lenry (#30) üzenetére


KMT
addikt

Valóban túlzás volt a trabant. A miértre Zsiga667 megírta a választ.

(#36) joshua7


joshua7
veterán

Én egy 20 megás vinyóval kezdtem, egy 8Mhz-es XT-ben üzemelt. Mindez '94-ben volt. Most nézem, az életem felét már számítógép tulajként éltem le. :DD

Semper Fi

(#37) Huma válasza liksoft (#34) üzenetére


Huma
addikt

Mi a baj a V-né táppal? Nekem mai napig is múködik a p3-as gépemben. Kb 8 éves. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#38) Sutty66


Sutty66
tag

Ugylátom szép kis nosztalgia topik kerekedett ebböl a híből de én nem bánom. A lényeg hogy nálam Seagate winyó még nem halt meg. THX csak igy tovább Seagate. :R

(#39) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hát az első laptopunkban egy 100MBos vinyó csücsült. AZ első desktop gépben pedig egy 800Mbos. Régi szép idők. :U

(#40) Ginew


Ginew
aktív tag

nálam volt már mindenféle márka, és mind birja :) pl a maxtor megölhetetlen, a seagate szépen müködik, stb... én sajnáltam a pénzt vinyóra, igy a 3.11es windowst virtual drive-os floppyra telepitettem fel :D az a poén hogy mikor az 1 gigás, vagy később a 8 gigás vinyó meglett, mindig ugygondoltam hogy ez 1 éltere eléglesz.. később a 80nál ugyanez az érzés.. most a több mint 900gb is kevés, amiről fél éve még azthittem sose telik be.. :D

(#41) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nekem is 20MB volt a legkisebb merevlemezem. Még MFM vezérlős, 5,25" méretű. Azt nem tudom, hogy vajon az is TengerKapu volt-e. Egy 286-os AT gép vette hasznát. De annak legalább szép hangja volt, mikor felpörgött. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#42) bteebi válasza liksoft (#34) üzenetére


bteebi
veterán

Ott a nagy igazság! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) GReddy válasza Ginew (#40) üzenetére


GReddy
tag

Old School Informatika Első Alaptörvénye - Nincs az a HDD ami meg ne telne egyszer. (Ma már nem ez, hanem a Don't mess with Admin) Ó, az Első Gép... NO HDD, NO FLOPPY, Progicserebere forráskódként kinyomtatva (!!!) ZX80... 1kbyte RAM... És az Első Personal Computer iszonytató IBM XT, (MEGVAN MÉG) 10 MB MFM HDD, iszonyat 640k RAM, Brutális Megsemmisítő Plazmatechnológiájú Futurisztikus (poén..) Sárga - Fekete szigorúan CSAK KARAKTERES megjelenítő monitorszerű valami 12 coll méretben... :) Istenem... és egy vagyon volt. :F

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#44) Huma


Huma
addikt

Nekem is volt valami szuper monitorom ami kék alapon ezüst színű volt.
Az első gépem egy 286-os volt. A pontos paraméterekre nem emlékszek csak arra, hogy egy floppy-n kb 10 játék elfért.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) Ste


Ste
addikt

gratulálok a gyártónak
eddig beváltak az általa gyártott adattárolók nekem. nem olyan brummogósak mint a samuk

szép kapacitás 29 év alatt :)

(#46) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Egy 1,6 Gb - os winyoval én is segítettem nekik ,a mai napig remekül működik! :)

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#47) djtoomi


djtoomi
addikt

Utóbbi 1 évben csak seagate vinyóim votlak, előtte is többségben (a raptrort leszámítva 3 hétig) és lassan ha jól számoltam, saját magam részére 14. seagate hdd-m van, illetve minden eladott gépbe seagate került mostmár. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#48) Lenry válasza Sutty66 (#38) üzenetére


Lenry
félisten

nálam már igen... 400GB adatom bánta a bad sectoros nulladik szektorát... :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) rauschie


rauschie
senior tag

Átlag 79 giga:)

mod: így utólag f@szt, 1024 a váltószám, azt már nem számolom ki ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) LonGleY


LonGleY
veterán

Sose vót, nem is lesz. :]

De ez akár itt lehetett volna ON is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.