Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

ez a cím...
nem tudom megszokni a nokiás neveket
here, ovi..
a magyar nyelvben nem nagyon vizsgálódnak névadás előtt

(#2) andro_et válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


andro_et
tag

Elsőre én is megnéztem, hogy "most mi van...??" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) Воланд válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


Воланд
titán

vajon az angol vagy a magyar nyelvet beszelik tobben a vilagon? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) csaba.poor


csaba.poor
csendes tag

Elképzelhető, hogy a jövőben születendő gyerekemnek Here (Maps) lesz a jele az Ovi-ban...

(#5) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A NOKIÁnál az utóbbi években tényleg csak herék voltak, ezért buktak idáig.

(#6) #06658560 válasza Воланд (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vajon a Nokia volt az a cég, amelyik azért választott kretén nevet a termékének, mert az eredeti egy picsányi ország nyelvén csúnyát jelent? :U

(#7) Paul119 válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


Paul119
addikt

Zacsi pacsi Edition :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#8) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez jó hír. Ezt még úgy hiányoltam a win8pro-s tabomnál. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) sz.balazs.95 válasza Воланд (#3) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ennyi erővel elnevezhették volna 在这里-nak is. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10) C$abi


C$abi
aktív tag

Ez csak a számítógépes áruházra érvényes vagy a Windows Phone 8.1-es kiadásánál is az alkalmazáskínálatba kerül a HERE Maps és a Drive?

(#11) Dave™


Dave™
nagyúr

A HERE branden való kuncogás kb. ugyanaz a szellemi színvonal, mint amikor valakinek a nem szerencsés vezetéknevét teszik szóva. A Hungary is olyan viccesen hangzik angolul, nem igaz?

(#12) Dr.Anonymus válasza Воланд (#3) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

nem azt mondtam, hogy hibásak ezért a nokiánál, csak megállapítottam, hogy már nem az első eset, hogy a nokia egy számunkra viccesen hangzó nevet választ :DDD

egyébként van erre külön felelős minden cégnél aki csinál egy általános keresést a név választás előtt, hogy milyen nyelvben mit jelent, úgy látszik távoli finn rokonainknál mi kiestünk ebből a szűrésből :U

(#13) Dr.Anonymus válasza Dave™ (#11) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

kevés alvás + sok meló megfelelő kombinációjával, nagyon sok minden viccesnek tűnik egy idő után :DDD

(#14) Воланд válasza C$abi (#10) üzenetére


Воланд
titán

mar egy par honapja elerheto az osszes wp keszulekre a here.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) C$abi válasza Воланд (#14) üzenetére


C$abi
aktív tag

Kössz az infot. :)

(#16) Lacus_84 válasza C$abi (#10) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Nagy baklövést követnének el ha nem lennének majd elérhetők WP 8.1-re.

(#17) hito


hito
nagyúr

És akkor fokozhatnánk a nyelvi vetélkedőt/olcsójános tréfálkozást még azzal is, hogy here (hír) hír :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#18) air


air
nagyúr

És vajon hogyan lehet beszerezni? Ugyanis 8.1-en az Áruházban a "Here" keresésre nem dobja ki. :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Mekkora humor Heroldok vannak itt...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#20) HaJózsi válasza air (#18) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Ja, engem is ez érdekelne. Mert nem ad nekem se találatot... :U

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#21) Crafter32 válasza Воланд (#3) üzenetére


Crafter32
őstag

De ez magyar hon.

(#22) Sebhelyes válasza gyurkikrisz (#19) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az inkább Harold, vagy Hereoldra gondoltál?

(#23) halkow


halkow
őstag

Csak mo-ra nézve vicces ez az elnevezés magyarúl mondva vajon lesznek fütyi térkép nevek is :D

Alcatel onetouch idol2s the king

(#24) NGA válasza HaJózsi (#20) üzenetére


NGA
addikt

usa regiora kell állitani

(#25) musculus válasza halkow (#23) üzenetére


musculus
tag

Csak annyit mondanék, hogy Samsung "S Voice"
Ennyi.

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#26) halkow válasza musculus (#25) üzenetére


halkow
őstag

aaasshhh hang :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#27) air válasza NGA (#24) üzenetére


air
nagyúr

Akkor talán nem kellene hírt csinálni belőle, vagy oda kellene írni, hogy "Hé, te barom magyar, ne keresd, mert neked nem érhető ám el!"

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28) NGA válasza air (#27) üzenetére


NGA
addikt

Miért is nem elérhető?
gépház - régió - usa
aruhaz bezar, ujraindit
here beir, telepit, magyar visszaallit, orul

én is felraktam.

[ Szerkesztve ]

(#29) kpal


kpal
veterán

Nokia ebben a témában verhetetlen.

(#30) MARTIN970215


MARTIN970215
tag

Hogy kell rákeresni az áruházban? Én sehogy sem találom! Vagy belinkelné valaki?

(#31) hito válasza kpal (#29) üzenetére


hito
nagyúr

Nem csak ebben...fotózásban is ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32) gyurkikrisz válasza MARTIN970215 (#30) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

NGA kettovel feletted leirta, hogy,rakd at a regiot amcsira. De sebaj

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#33) kpal válasza hito (#31) üzenetére


kpal
veterán

az hab a tortán ;)

(#34) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Miért baj, hogy valaki viccesnek találja a címet? Mert tisztázzuk, hogy legtöbben nem a néven röhögnek, hanem a címen. Ha elé lenne írva, hogy Nokia, akkor már egyáltalán nem mutatna ilyen bután. Így, hogy az első szó a "Here" -nyilván nagy betűvel kezdve- a magyar férfiembernek elsőre a tökeit jelenti. Nagyon magyartalan gondolkodásra utal, ha nem így van és biztos vagyok benne, hogy a fanyalgóknak is eszébe jutott. Ha nem most akkor először, mikor látták a nevet. A cikkíró vagy direkt akarta viccesre -ami nem baj- vagy csak annyit lát ilyen híreket, hogy már a magyar "here" szót is "hír"-nek olvassa.

(#35) NGA válasza Lomha 8V (#34) üzenetére


NGA
addikt

Van akinek nem ez ugrik be először.

Pl:

Aztán van akinek ez is mást jelet:

Pina

Vagy például:

Here Maps vs Pina Colada

[ Szerkesztve ]

(#36) henrik1 válasza NGA (#35) üzenetére


henrik1
tag

akkor most biztosan én vagyok a sz@r ember, de nekem erről a helyről Kula bá' jut eszembe

(#37) BatchMan


BatchMan
senior tag

Gyerekek! Mindenkinek a laptopjában beépített GPS van, csak az enyémben nincs?

(#38) Dave™ válasza BatchMan (#37) üzenetére


Dave™
nagyúr

A térkép működik GPS nélkül is, továbbá sok tabletben van GPS, ami futtathat Windows 8-at vagy Windows RT-t.

(#39) BatchMan válasza Dave™ (#38) üzenetére


BatchMan
senior tag

Navigálásra gondoltam. Térképpel úttörő korom óta tudok közlekedni, de akkor inkább kinyomtatom.
Szerintem meg igencsak alulreprezentáltak a Win-es tabok. Szóval ez még keveseket érint.

(#40) NGA válasza BatchMan (#39) üzenetére


NGA
addikt

Navigálásra minek kell tablet? Minden Nokia Lumia-ban ott a navigáció ingyen :-)

(#41) cairojack


cairojack
aktív tag

Én felraktam a tabletemre, és működik is a térkép frankón, letöltöttem Magyarországot, minden szép és jó, de a GPS jelet valahogy nem veszi. Legalábbis képtelen meghatározni az aktuális helyzetét. Max Wi-Fi-vel. De ha az utcán sétálok, akkor semmi, mintha nem is lenne benne GNSS szenzor. Kár érte, mert nagyságrendekkel jobb a térkép, mint a bing maps.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#42) Dave™ válasza BatchMan (#39) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én sem látom sok értelmét tablettel navigálni, de a térképet nem mindenki akarja kinyomtatni. Oké, hogy te úgy szereted, de más meg nem. Pl. én sem. Amúgy meg ingyenes és opcionális, nem látom mi vele a probléma. A wines tabokból pedig egyre több van, gyakorlatilag minden nagy PC gyártó előállt a sajátjával.

(#43) MARTIN970215 válasza NGA (#28) üzenetére


MARTIN970215
tag

Átállítottam a régiót Egyesült Államokra, de most sem találom sehogy! Hogy kell rákeresni?

(#44) cairojack válasza MARTIN970215 (#43) üzenetére


cairojack
aktív tag

A gépet is újraindítottad? Addig nekem sem találta, amúgy Here maps-ra kell rákeresni. Milyen tabletre teszed fel? Légyszi ha sikerült feltenned írd már meg, hogy működik-e, mert nálam a helymeghatározás wi-fi nélkül nem megy sajna.
A térképet letöltöttem, Magyarországot is, útvonalat is tervez stb. de lokalizálni nem képes.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#45) Polllen válasza NGA (#40) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kapaszkodj erősen, dobpergés... Lehet nincs wp-s mobilja.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) Lomha 8V válasza NGA (#35) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Társadalmunkban a méhészek aránya a férfiak számához képest viszonylag elenyésző. :D A Pina-s dolgot nem tudom megnézni, mert sajnos lekorlátozták a mobilnetet és a térképpel nem tud megbirkózni. És biztos vagyok benne, hogy mikor életedben először találkoztál a Pina Colada-val, azért Te is mosolyogtál rajta. :)

(#47) cairojack válasza MARTIN970215 (#43) üzenetére


cairojack
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#48) SkyLine3000 válasza NGA (#35) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Horvátországban meg vannak "Pina" benzinkutak... :DDD Azokon vhogy mindig röhögök magamban. ;]

A cím első olvasásra tényleg furán hat. Főleg, ha olyan olvassa, akinek fogalma sincs, miről fog szólni a cikk.

[ Szerkesztve ]

(#49) foltosnyaku


foltosnyaku
újonc

Érdekelne hogy melyik trafipax poit lehet integrálni drive+ ba és hogyan?

(#50) rgeorge


rgeorge
addikt

Ezzel a programmal lehet navigálni? Útvonalat tervez, azt látom, de navigálni is tud (turn-by-turn)? Esetleg azt is tudja valaki, hogy kívülről meg lehet-e szólítani, pl. egy koordinátával (párral/listával), hogy arra tervezzen útvonalat?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.