Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) hdanesz válasza ABE (#9) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nem alkudoztam, ugyanis: 1. én megkérdeztem a büntetés tól-ig határait, 2. utána a megkérdeztem miért kaptam a max. büntetést, 3.utána a rendőr kérdezte meg tőlem, hogy mennyit tartanék reálisnak, 4. ő közölte,h. nem a piacon vagyunk, végül 5. ő engedett 5ezret a büntetésből. Egyszer sem mondtam neki, hogy engedjen belőle, én csupán arra szerettem volna választ kapni, hogy miért a lehető legmagasabb büntetést kaptam. Én végig csak kérdeztem. Azt, hogy megszegtem egy szabályt, már a legelején elismertem, a fene akart volna feljelentést. Innentől kezdve adott volt, hogy megbírságol.
Elég sokat közlekedek autóval, biciklivel és gyalog is. Így vagyok autós, biciklis és gyalogos is. Ha lehet sorrendet megállapítani, akkor biciklisként legrosszabb a helyzet. (szerintem legalábbis)
Inkább az a probléma, hogy Magyaro.-n mindenki fúj mindenkire, az autós a biciklisre/gyalogosra, a biciklis a gyalogosra/autósra, a gyalogos a biciklisre/autósra...stb. Nincs semmi tolerancia az emberekben. Ellenfélként tekintenek egymásra a közlekedésben, nem pedig partnerként.Pár hete voltam néhány napot Bécsben. Meglepő volt, hogy ott mennyire figyelnek egymásra az emberek a közlekedésben. Tökmind1 volt,hogy biciklis, gyalogos vagy autós, mégis tudtak normálisan létezni egymás mellett..és közlekedni is.
Nem egyszer kerültem már veszélyes helyzetbe gyalogátkelőnél, akár biciklivel, akár gyalog. Van olyan eset(nem ritka sajnos), hogy percekig állok a zebra szélén, mire valaki átenged. Volt olyan eset is, hogy rendőr is átment a zebrán kocsival, eszébe nem jutott átengedni. Ha én elindulok át a zebrán, mert az szent, meg nekem elsőbbségem van, akkor már palacsinta lennék pár éve.Tegnap a barátnőmet csapta el majdnem egy autó a zebrán, úgy,hogy a rendőrök 10m-re parkoltak tőle az út szélén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.