Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Magyarországon a rendőrség feladata a pénzbehajtás, nem pedig a közbiztonság biztosítása.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Lauda válasza lezso6 (#1) üzenetére


Lauda
félisten

pontosan. legtobbje budos fereg. aki a rosszat szolgalja maga is rossz.

(#3) cyanide

Nem adtál elsőbbséget a zebrán haladóknak (rendőröknek), mondván elfér?

Ha ez a tényfennforgás, akkor lol. És azt mondod nem követtél el semmit, max nem tudtál róla és nem kaptak el. :)

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#4) Csemike


Csemike
csendes tag

Sajnos vagy nem, a gyalogosnak már akkor elsőbbsége van, ha látod, hogy minden jel szerint áthaladási szándékkal közelít a zebrához. Tehát még le sem lépett az úttestre.
Én sem vagyok szent, nem állok meg minden esetben, de akkor feltétlenül, ha ember van a zebrán (egy ilyen alkalommal a mögöttem érkező sofőr kikerülve engem majdnem elgázolta a már zebrán haladó gyalogost, illetve gyalogosként engem is csapott már meg menetszél a zebrán).

Szerintem ha már megállított a rendőr, azzal semmiképpen nem javítasz a helyzeteden, ha még nekiállsz kötözködni, vitatni az intézkedés jogosságát, pimaszkodsz. Megbüntethet 20.000 Ft-ra, mert megteheti, mert szabálytalankodtál. Ilyenkor a legjobb amit tehetsz, hogy együttműködsz, elismered, hogy hibáztál.
Engem is megállítottak már ezért-azért, de eddig mindig csak szóbeli figyelmeztetést kaptam (és engem is lelindázott a fiatal hekus :B ). Szerintem azért, mert szó nélkül átadtam a papírjaimat, elismertem, hogy hibáztam, hogy szabálytalankodtam, szóval együttműködtem. Nem, egyátalán nem nézek ki Pamela Andersonnak, szóval nem ezért úsztam meg eddig. :)

(#5) hdanesz válasza Csemike (#4) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Félreértettétek az írásom. Vagy én írtam le rosszul. Én nem azt mondtam, hogy nem követtem el semmit, vagy nem jogos a büntetés. A mértékét nem értettem és nem értem most sem. OK, büntessen meg, de miért a legmagasabb büntetést szabja ki rögtön? Elismertem, hogy hibáztam. Pont azért van a tól-ig határ, hogy a rendőr mérlegeljen. Nem pedig azért, hogy mindenkit egységesen 20ezerre büntessen meg. Mert ha engem azért max. helyszíni bírsággal sújt, amit most elkövettem, akkor ki kap 3ezret?Vagy nem 3-at, akkor 10-et? Én is szó nélkül átadtam a papírjaimat, nem ellenkeztem. Amikor rákérdeztem a tól-ig határra, akkor is csak kérdezgettem őket. Nem kötekedtem, csak normálisan kérdeztem. Kérdezni már csak szabad nem? Annyi eszem nekem is van (ráadásul nem is vagyok olyan bátor) hogy a rendőrökkel szembeszálljak.
A történethez az is hozzátartozik, hogy a rendőr nem is köszönt, nem igazolta magát semmivel. Pedig a szolgálati szabályzat ezt is leírja, hogy még tisztelegnie is kellene. A büntetési cédulám másolata olvashatatlan, az én aláírásom látszik egyedül. Mind1, ami engem az egészben feldühített az a bánásmód, meg ahogy előadást tartott nekem...és Danizott szinte egész idő alatt. Elhiszem,hogy nem vagyok 70éves aggastyán...de azért 26évesen szeretném ha nem szaros gyereknek nézne.
Édesapám gépjárművezetést oktat, tisztában vagyok a KRESZ-szel. De az is benne van a pakliban, hogy a KRESZ-nek van gyalogosokra vonatkozó része is. Ami pedig azt írja elő, hogy a gyalogosnak úgy kell megközelítenie a kijelölt gyalogátkelőhelyet, hogy megbizonyosodik róla, hogy nem fenyegeti veszély az áthaladását. Ti sosem néztek szét mielőtt átmentek egy zebrán? Ha nem néznénk szét, igen hamar egy kocsi alatt találnánk magunkat. Faterom egyik kedvenc kérdése: mikor van elsőbbségünk? Ha megadják.

[ Szerkesztve ]

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#6) hdanesz válasza cyanide (#3) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Leírtam, hogy a rendőrök abban a pillanatban még nem voltak a zebrán amikor elkezdtem kanyarodni, akkor léptek le a járdáról, amikor én már a zebrán majdnem áthaladtam. Pont egy vonalban voltam velük a vezetőülésen, amikor leléptek az úttestre és utánam szólt az egyik. Nem úgy történt a dolog,hogy a két rendőr sétált át a zebra közepén, én pedig előttük bevágódtam....ahogy te írtad: elfér...

Még valami Csemikének: ha így működne a dolog, hogy ha együttműködök elengednek. Akkor szerintem mindenki együttműködne. És nem lenne büntetés sem. Akkor ha engem lemeszelnek, mert majdnem elgázolok pár gyalogost részegen, akkor el van felejtve minden ha együttműködök?

[ Szerkesztve ]

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#7) keIdor válasza lezso6 (#1) üzenetére


keIdor
titán

Tedd idézőjelbe kérlek... "rendőrség". :B

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) Thunderzolee

:(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) ABE


ABE
őstag

A rendorok viselkedese es stilusa egyertelmuen bunko volt, s talan nem kellett volna ennyire szigorunak lenniuk. De sajnos az a helyzet, hogy gyalogoskent teljesen vetlen vagy egy autoval szemben, es ezt az autosok ki is hasznaljak, hogy a gyalogosok felnek toluk. Nem mondom, en sem vagyok szent, nem egyszer szegtem mar meg KRESZ szabalyt, de egy ilyen esetben tuti nem alkudoznek, inkabb eszembe jutna, hogy hanyszor sodortak el majdnem a zebran. A zebra az szent kellene legyen, tenyleg nincs alku, ezt meg kellene ertetni az autosokkal. Amig ez nem vesodik az agyakba, addig a gyalogos csak egy masodrendu valami lesz az autosok szemeben. Tudom, nem volt veszelyes, elfertel, meg masok is atmentek, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#10) hdanesz válasza ABE (#9) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nem alkudoztam, ugyanis: 1. én megkérdeztem a büntetés tól-ig határait, 2. utána a megkérdeztem miért kaptam a max. büntetést, 3.utána a rendőr kérdezte meg tőlem, hogy mennyit tartanék reálisnak, 4. ő közölte,h. nem a piacon vagyunk, végül 5. ő engedett 5ezret a büntetésből. Egyszer sem mondtam neki, hogy engedjen belőle, én csupán arra szerettem volna választ kapni, hogy miért a lehető legmagasabb büntetést kaptam. Én végig csak kérdeztem. Azt, hogy megszegtem egy szabályt, már a legelején elismertem, a fene akart volna feljelentést. Innentől kezdve adott volt, hogy megbírságol.
Elég sokat közlekedek autóval, biciklivel és gyalog is. Így vagyok autós, biciklis és gyalogos is. Ha lehet sorrendet megállapítani, akkor biciklisként legrosszabb a helyzet. (szerintem legalábbis)
Inkább az a probléma, hogy Magyaro.-n mindenki fúj mindenkire, az autós a biciklisre/gyalogosra, a biciklis a gyalogosra/autósra, a gyalogos a biciklisre/autósra...stb. Nincs semmi tolerancia az emberekben. Ellenfélként tekintenek egymásra a közlekedésben, nem pedig partnerként.Pár hete voltam néhány napot Bécsben. Meglepő volt, hogy ott mennyire figyelnek egymásra az emberek a közlekedésben. Tökmind1 volt,hogy biciklis, gyalogos vagy autós, mégis tudtak normálisan létezni egymás mellett..és közlekedni is.
Nem egyszer kerültem már veszélyes helyzetbe gyalogátkelőnél, akár biciklivel, akár gyalog. Van olyan eset(nem ritka sajnos), hogy percekig állok a zebra szélén, mire valaki átenged. Volt olyan eset is, hogy rendőr is átment a zebrán kocsival, eszébe nem jutott átengedni. Ha én elindulok át a zebrán, mert az szent, meg nekem elsőbbségem van, akkor már palacsinta lennék pár éve.Tegnap a barátnőmet csapta el majdnem egy autó a zebrán, úgy,hogy a rendőrök 10m-re parkoltak tőle az út szélén.

[ Szerkesztve ]

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#11) Móci


Móci
addikt

Szép... ha már a zebrán vannak, akkor egyértelmű, hogy az autós a hibás, de ha akkor léptek le ugye, amikor te már kanyarodtál... nos az inkább szivatás. Hiába, a pénzt be kell szedni.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) csimav


csimav
senior tag

Ezek folyton a pénzre hajtanak...
Velünk történt:

Mentünk nyaralni Komáromba a családommal. Komárom határában traffipax-al mértek.
Apám nem szokott nagyon gyorsan hajtani, s mivel a szembejövők is jelezték, hogy mérés van, ezért még lassabban mentünk. 50-es tábla volt és kb. 52-54-el mentünk. Erre az történt, hogy a rendőr megállított minket. Biztos látta a rendőr, hogy megvan pakolva a kocsi, megyünk nyaralni, akkor csak van egy 10e Ft-unk...
Odajött hozzánk egy 17-20 éves rendőr és ezt mondta:
-A főnököm azt mondta, hogy maguk túl gyorsan mentek. A helyszíni bírság 10e Ft. Maguk is jobban járnának, ha ezt fizetnék ki.

De mi nem ezt választottuk, hiszen tudtuk, hogy max. 55 el mentünk. Tehát feljelentettek minket. Kb. 2-3 hét után jött egy papír, hogy elvileg 78km/h val mentünk. Apám bement a Székesfehérvári rendőr-főkapitányságra, hogy megnézze a fényképet. Fénykép nem volt. A komáromiak nem küldték el, de még 2 hét után az is megérkezett. Látszott rajta, hogy 54 Km/h-val hajtottunk.

Ennyit róluk...

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#13) Csemike válasza hdanesz (#6) üzenetére


Csemike
csendes tag

Nem kell kiforgatni a szavaimat, nyilván nem olyan bűncselekményre gondoltam, mint amit te példának felhoztál... Hanem szabálysértésre. Engem se ittas vezetésért állítottak meg.
Amikor pedig gyalgosként sodortak el majdnem a zebrán nem azért volt, mert láttam, hogy közeledik a jármű, én meg dafkéból csakazértis leléptem a zebrára, hadd fékezzen egy nagyot. Hanem olyan nagy sebességgel jött, hogy mire a zebra közepére értem, már ott is volt az a zöld Rover, amit a zebra előtt még nem is láttam (ez a Erzsébet-híd budai hídfőjénél lévő lámpa nélküli zebránál volt). Egy másik alkalommal dugó volt és egy fekete merci terepjáró mögött mentem át a zebrán, amikor a szőke hölgy (magyarul kitartott pics@) úgy gondolta, hogy visszatolat egy kicsit, pont amikor mögötte voltam, így rálökött a mögötte érkező autó motorháztetejére. Igen, én is tisztában vagyok azzal, hogy két lábbal könnyebb megállni, mint négy kerékkel, de azért van egy határ. és a Kreszt, ha tetszik, ha nem, ha egyetértünk vele, ha nem, be kell tartani, és igen, van olyan forgalmi helyzet, amikor a gyalogosnak van elsőbbsége. És ha emiatt a szabálysértés miatt a rendőr 20.000 Ft-ra büntet meg, akkor szívás, de megteheti.

[ Szerkesztve ]

(#14) cyanide válasza hdanesz (#6) üzenetére

Akkor ez lehet védhetetlen helyzet volt. Én úgy képzeltem, hogy ez egy nagyon hosszú zebra volt, azért gondoltam az elfér dologra. Ahogy pontosítottál már elég szívás kategória, szerintem azért a legmagasabbat adta, mert ez egy eléggé reklámozott kresz téma, lassan itt a szeptember, újra kiállnak az iskolákhoz is, plakátok is voltak. Megy az átnevelés, ennek eszköze az elrettentő bírság, biztos ki van nekik adva, hogy inkább a nagyobb bírságokat osztosgassák zebra ügyben.

Ha egységesen gondolkoznának a zebráról gyalogosan és autóval is, akkor nem lenne ennyi konfliktus. A gyalogos szétnézve, de határozottan átkelehetne, az autós meg már úgy megy a zebrához, hogy lassít, ha lát mellette valakit. Egyre gyakrabban tapasztalom, hogy már padkán ácsorgásra is megállnak itt Kecskeméten, és nem a külföldiek.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#15) Muki94


Muki94
aktív tag

Rendőrség...
Már két tapasztalatom is volt velük... Egyik sem pozitív.

-Először: Ismeretlen tettesek ellopták a bicklimet(ami nekem kb 60-70ezerbe fájt).
Még aznap bementem a rendőrségre faterommal...2óra papírmunkával vegyített semmitevés,
aztán később behívtak mégegyszer, haverommal együtt, aki tanú volt. -2óra mindkettőnk életéből. Azt mondják járőröznek a városban, keresik. Azon a héten rendőrt nem láttam az utcán^^

-Másodszor:
Segédmotorommal, friss jogsival megyek egy faluban úgy 45-50kmh sebességgel(tudom, 40 a megengedett, de azt nem tudom tartani a váltó miatt).
Nyugodtan pöfögök előre, tükörből látom, hogy egy lada niva nagyon teper előre mögöttem.
Mellém ér, majdnem letol az útról, látom a szép bajszos rendőrbácsi integet hogy álljak le.
Megállok, leszállok, köszönök. Ez a dialógus hangzott el:
rendőr: Mennyivel mentél?
én: 45
r: FENÉKET! 60al előztelek meg! a büdös életbe nem 45tel mentél! idejössz a faluba menőzni?
é: mély megbánó hallgatás
r: papírokat kérem... HohO nézd(mondja a társának) friss a jogsija!
r2: kis pöcs
r: 3 lehetőséged van: feljelentés, 2 hatalmas pofon, vagy tolod haza a motort
é: inkább hazatolom

A rendőr előkapta a bicskáját, és közölte, hogy akkor most kiszúrom a gumimat.
Hülye nem vagyok, mondtam hogy nem teszek kárt a motoromban, szúrja ki maga!
Márpedig a rendőr nem rongálhatja más tulajdonát, főleg vagy 20ember szeme láttára...
Elrakta a bicskát, és röhögött.
Papolt még egy sort, aztán elengedett... beszálltak a kocsiba jól megrugatták a nivát és elmentek.

Szép Magyar rendőrség :(

(#16) hdanesz válasza Csemike (#13) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ok, nem forgatom ki a szavaidat. Részemről a vita (már ha egyáltalán volt...) lezárva. És nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem a büntetés jogosságát vitatom, hanem a mértékét.
Ha megnézünk 5esetet mondjuk ugyanebben a kategóriában, amit én követtem el (gyalogosok elsőbbsége), lehet olyan, hogy egy gyalogost/gyalogosokat fellök az autós, lehet olyan,h. "csak" óriásit fékez az autós,hogy elkerülje a gázolást, lehet olyan eset is, hogy ahogy többen írták "még belefér" befordulok kategória. De előfordul olyan eset is, mint az enyém. Az én esetemben a leginkább veszélyes helyzetben lévőnek a két rendőr számított akik kb. 3méterre voltak a kocsitól a kb. 5-6méter hosszú zebrán. Na mármost, ha megnézzük, hogy az autónk 1.9-2méter széles, és ezt levonjuk a 6méterből...akkor kapásból 4méter marad..még akkor is marad 3.5méter ha ráhagyok egy kicsit, mivel nem a padka mellett szorosan fordulok be. Akkor kérdem én, ki kap 3ezres bírságot a fent felsoroltak közül?
Ha meg szigorítanak, és komolyan veszik a dolgot, akkor szabják meg azt, hogy egységesen 20ezer ft a büntetés annak aki a gyalogosok elsőbbsége ellen vét. Mondok egy példát: belvárosi parkolóházban, elvesztem a parkolókártyám (pedig 1órán keresztül ingyenes a parkolás), ezért fizetek fix pótdíjat, és kiengednek hajrá. Beismerem, balf*sz voltam, fizetek és megyek. De ha itt is tól-ig határ lenne: pl. én 1500ft-ot fizetek, mert kilopták a zsebemből a parkolókártyát. Valaki más 3000ft-ot fizet, mert ő figyelmetlenségből hagyta el. A harmadik személy meg 10000ftot fizet, mert egyenesen a kukába dobta a parkolókártyát.

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#17) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Jézusom, mi folyik itt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#18) ABE válasza hdanesz (#10) üzenetére


ABE
őstag

Nezopont kerdese, hogy mennyire jogos a magas buntetes. Persze, en sem orulnek, ha egy ilyen miatt megvagnanak, masreszt viszont nem artana, ha vegre a rendorseg komolyan venne ezt a kerdest, es nagy szigorral lepne fel vegre. Es nem csak ilyen esetekben, hanem mindig (meg lehetne gyalogosokat es bicikliseket is birsagolni...). Amig nem lesz eleg visszatarto ero (ami lehet akar a magas buntetesi tetel, vagy a jogositvay bevonasa), addig itt nem lesz rend az utakon. Na, csak ennyi lett volna a lenyege a mondandomnak, peace.

[ Szerkesztve ]

(#19) hdanesz válasza ABE (#18) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Az biztos, hogy életreszóló lecke volt ez számomra.

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#20) Csemike válasza hdanesz (#16) üzenetére


Csemike
csendes tag

Abban mindenképpen egyetértünk, hogy a rendőrök általában azzal keménykednek, akivel érzik, hogy megtehetik. Amikor pedig a kötelességüket kéne teljesíteni egy "ijesztőbb" emberrel szemben, akkor be vannak rezelve, és úgy csinálnak, mint aki nem látott, nem hallott semmit.

(#21) hdanesz válasza Csemike (#20) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Na igen, arra én is kíváncsi lettem volna, ha egy 20milliós autóval vagyok (nem pedig egy 5éves 206-ossal), vagy 150kg színtiszta izom lennék(esetleg 30-35éves), akkor ugyanígy jártak volna el? Nem is a bírság miatt, hanem csak a kioktató, Danizós, mindenttudok stílus miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#22) FPéter válasza Muki94 (#15) üzenetére


FPéter
aktív tag

Hát nézd a jó oldalát, nem sokan mondhatják el magukról, hogy menők voltak ötvennel :DDD

(#23) blueMerle


blueMerle
veterán

áthaladok a gyalogátkelőhelyen amikor harsan egy hang hátulról: "Legyen szíves, álljon félre!"
Ez a szabályos módja egy autó megállításának? Hátulról kiabálás egy autó után? Egyáltalán nem lett volna kötelességed megállni, mert eleve a megállítás módja is szabályellenes volt, másrészt hivatkozhattál volna arra hogy nem hallottad.

[ Szerkesztve ]

(#24) Drenadar


Drenadar
veterán

hát legutóbb...
megyek a veresen 80-al, kicsit odaléptem neki, tekintve ez több mint 20%-os sebességtúllépés... kék villogás mögöttem mondom magamba picsába, szivem hevesen ver, szirénázik is már, húzódjak félre... félre húzódom rendőrkocsi kilő 100-al, és többet nem láttam :) mondom nah akkor ez is jó :)

Én nem álltam volna meg. Mondjuk meg se hallottam volna ezt a kérést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.