Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Sokkal inkább az nem tetszik a fogyasztóknak, hogy képesek annyira lebutítani az arm-os eszközöket, hogy még egy mobiltelefon is szuperszámítógép hozzájuk képest.

Adják hasonló paraméterekkel, mint az atomos gépeket, akkor majd lesz érdeklődés. A viszonylag használható armos masinák pedig nem olcsóbbak, mint az atomosak.

(#2) dabadab válasza azbest (#1) üzenetére


dabadab
titán

Lebutitas?... Ezekben a netbookokban a Snapdragonok meg tarsaik a jelenlegi ARM-os cuccok csucsat kepviselik.

DRM is theft

(#3) Móci


Móci
addikt

Itt az ár lesz a döntő. Ha olcsóbb lesz, mint az atomos gépek, akkor van esély rá, hogy elterjed.
Jó, persze, vindóz nem telepíthető rá, az átlaguser ezért már az első körben kiejti, de könyörgöm, internetezni nem lehet linuxon? Dehogyisnem! Egy jó disztribúcióval, egy kellemes, egyszerű felülettel szerintem igenis életképes megoldás egy arm netbook.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) dabadab válasza Móci (#3) üzenetére


dabadab
titán

"vindóz nem telepíthető rá, az átlaguser ezért már az első körben kiejti"

Ezek az ARM-os cuccok inkabb nagyranott okostelefonok (mondjuk telefon nelkul :) ), azoknal meg amugy sem volt olyan nagyon jellemzo, hogy Windowst lehetett rajuk telepiteni, aztan megis fogytak.

DRM is theft

(#5) Móci válasza dabadab (#4) üzenetére


Móci
addikt

Azt értem én, de ugye most netbookról beszélünk, ami picit közelebb van szerintem egy notebookhoz. Jó, itt ugye az arm miatt más kicsit a helyzet.
A vindóznál meg inkább a felhasználók berögződöttségére gondoltam, hiszen lehet, hogy sokan inkább nem használnák az új terméket, mert kicsit más. Hiába jó, de más.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) t72killer válasza Móci (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem csak a felhasználó berögződöttsége: ha elkezdtem egy hosszabb irományt M$ officeban (a "csatlós" endnote+Mathtype-pal) írni -> nemigazán válthatok OO.o-ra :(. Vagy felrakható az office 2003/2007, endnote x3, mathtype ARM-gépre is valahogy? (van arm->x86 virtuális gép?)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) azbest válasza dabadab (#2) üzenetére


azbest
félisten

Van olyan arm netbook ami már valóban használható. De eddig nem ezt láttam jellemzőnek.
Az meg külön vicc, hogy $350 induló árú atom vagy $500 arm netbook (lenovo).
Inkább az ilyenek jellemzők: [link], olcsóbb de legalább gyengébbek mint egy pda vagy mobil. Ráadásul a kicsi tárhely miatt csak kifejezetten rájuk faragott oprendszerrel megy, pedig teljes értékű linux disztro futtatására képesek lennének, ha nem spórólnának ki belőlük mindent.

600Mhz A8-as 256MB Ram 32Gb SSD felszereltségű linuxos masinával van szerencsém dolgozni, ez kb a használhatóság határa. Videójátszásnál már nem mindig elég (sima xvid videó), böngészésnél a flash miatt időnként akad, több program egyidejű futtatásánál már van hogy kevés a ram és swappel (lassul). Kell a flash, mert anélkül sokminden kimaradna. Talán ha kijön a 10.1 rá, akkor jobb lesz (gpu segítséggel).

(#8) gliskard


gliskard
senior tag

barátnőm lassan 2 éve linux-os notit használ és nem vágyik vissza a windowzra. Persze ebbe az is belejátszik, hogy nincs win specifikus alkalmazásra szüksége és levelezésre, webre, szöveg szerkesztésre neki tökéletes a linux.
De kevesen vannak akik egyáltalán hajlandóak mást kipróbálni és elszakadni a win-től...

(#9) Móci válasza t72killer (#6) üzenetére


Móci
addikt

Jó kérdés. Lehet, hogy most még nem. Azért is írtam, hogy egy jó disztribúcióval lesz ez frankó.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) lgb válasza Móci (#3) üzenetére


lgb
tag

Pontosan. Plusz, ha lehetne is windows-t ra tenni, minek? Azert nem feltetlen olyan gepek ezek ugye, amin mondjuk a legutolso huper-szuper FPS game fut, vagy video editalas stb (eleve hallani, hogy sok ember ezert csalodik a netbook-okban, mert szamara az egy "kicsi PC" es azt varja, hogy tudjon mindent amit egy "nagy", azt nem latjak, hogy a netbook celja nem eppen ez). Amire valo a netbook az pont olyan funkciok ahol total lenyegtelen a mogotte levo OS szerintem, tehat nem kene windows-hoz ennyire ragaszkodni ebben az esetben. Na persze lehet ilyen szepsegeket mondani, ha a vevok nem igy gondoljak, de ha atom-os netbook-ot is vesznek win-el, ugyis csalodni fognak, ha teljesen altalanos "erteku" PC-nek gondoltak azt, ahhoz azert _annyira_ nem eros.

(#11) rudi válasza Móci (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Az kell ide, hogy egy nagy név (mondjuk a google) beletegyen a nem Microsoft OS népszerűsítésébe egy halom pénzt meg ötletet, és fejlesszen egy kicsit. Elég csak arrafelé elvezetni a népet, hogy ezek a cuccok (mármint a smartbookok), állandó 3G neten lógnak, így a gugli office mondjuk tökéletesen fut rajtuk. Meg Facebook meg Youtube támogatás, meg H264 kódolás és már nyerve is van a dolog. Mert az utóbbi kettő az Atomnak nem nagyon megy, a Snapdragonnak és a Tegra 2-nek viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) leviske válasza Móci (#3) üzenetére


leviske
veterán

Az Atom-os gépek kapcsán is az ár volt a döntő. Lazán tudnának a gyártók még lefele menni, csak az a gond, hogy a felső kategória nem hozza vissza a kiesett bevételt.

(#13) Móci válasza rudi (#11) üzenetére


Móci
addikt

Pont ez kellene. Lehetne felőlem egy linux is, amin tudok internetezni, videót nézni, esetleg valami office-szerű programcsomaggal dokumentumokat nézni/szerkeszteni.
De ha a google fog egy jó rendszert kidobni, hát dobja. Jó áron igencsak versenyképes lenne.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ha lesz egy uj 160 millios piac, ketlem, hogy a microsoft ne kezdene el nyomni a CE-t (fejlesztes es marketing reszrol is) szoval nem aggodok azon, hogy idovel ne lehetne "smartbook"ra windowst rakni. Nekik is erdekuk, hogy a felhasznalok ne szokjanak mac vagy linux vagy chrome OS-hez a pici gepen, mert meg a vegen a nagygepen is azt akarnak...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) dabadab válasza Cathulhu (#14) üzenetére


dabadab
titán

A CE sokat nem segit, mert ugyan Windowsnak hivjak, de hat arra sima windowsos programokat nem lehet installalni.

DRM is theft

(#16) Fidel76 válasza t72killer (#6) üzenetére


Fidel76
tag

A Windows CE 6.0 fut az ARM-okon, elméletileg 7es is jönni fog.
Kis leírás wince és winmobilról.:
[link]
Történelem:
[link]
WinCE7.0 ami azt írják mobil 7sel fog 1 időbe megjelenni. Érdemes végignézni mind.:
[link]

Vagy beírod WinCE 6.0 a keresőbe és megnézed mi minden van már most is hozzá.:)
Na igen ott van még linux és chrome OS is. Én bizakodom és várom az armos notebookokat is.
Még valami. Az ARM mögött nem kis cégek állnak, elméletileg minden adott a sikerhez.

[ Szerkesztve ]

(#17) dabadab válasza Fidel76 (#16) üzenetére


dabadab
titán

"A Windows CE 6.0 fut az ARM-okon"

MS Office 2007 meg Mathtype viszont nem fut WinCE-n.

DRM is theft

(#18) Cathulhu válasza dabadab (#17) üzenetére


Cathulhu
addikt

De van office ARM-re, csak a funkcioit kell naprakeszre hozni

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) dabadab válasza Cathulhu (#18) üzenetére


dabadab
titán

Lenyeges kulonbseg van akozott, hogy van valami office cucc (ezt tudja minden OS), meg hogy van Office 2007 minden 3rd party kiegeszitovel egyutt (ezek kozul egyikeg se tudja a WinCE).

DRM is theft

(#20) Cathulhu válasza dabadab (#19) üzenetére


Cathulhu
addikt

Viszont meg mindig nem ertem miert ez a ragaszkodas ahhoz mi van most?

A prognozis is 2015-re szol, addigre se a CE nem lesz a mai formajaban, se az Office (legyen az WM vagy normal). Igy kb jelenleg nem erdekel mi van es mi nincs, engem az erdekel mi lesz. Es ha a piac eleg dinamikusan novekszik, nyugodt lehetsz, lesz.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) dabadab válasza Cathulhu (#20) üzenetére


dabadab
titán

Nem arrol van szo, hgoy mi van most, hanem arrol, hogy a CE-nek tul sok koze nincs az asztali Windowshoz: mas platform, nulla binaris kompatibilitassal, rettentoen gyenge szoftverellatottsaggal es nem tul valoszinu, hogy ezen a teren drasztikus valtozasok kovetkeznenek be par ev alatt.

DRM is theft

(#22) Cathulhu válasza dabadab (#21) üzenetére


Cathulhu
addikt

Miert is ne? Eleg nagy piac, a konzolpiacra is betort a Microsoft mindenfele eloelet nelkul, itt meg mar meglevo alapokra epitkezhet, es erre evei vannak. Netbook piacot se engedte a konkurencianak, ezt sem fogja, ongyilkossag lenne hosszutavon.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#23) dabadab válasza Cathulhu (#22) üzenetére


dabadab
titán

A konzolpiac az kicsit mas: a Windows tobbek kozott annak koszonheti a nepszeroseget, hogy van ra szazmillio program, az pedig nem tul valoszinu, hogy ezeket mind portolnak WinCE-re. Az atomos netbookok mas helyzetben voltak, azokra lehetett sima XP-t rakni es ezt a MS sajat maga el tudta intezni, itt viszont millionyi szoftverfejlesztot kellene meggyoznie arrol, hogy tamogassak az CE-t.

DRM is theft

(#24) sh4d0w válasza Cathulhu (#22) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nézd meg az Intel IA-64-ét. Csúnya nagy bukás lett, mert a szoftvergyártók nem voltak hajlandók programokat készíteni rá - ARM esetén ez ugyanúgy megeshet.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) Fidel76 válasza dabadab (#17) üzenetére


Fidel76
tag

Itt leírtak szerint a office 2010 viszont fog futni és tudomásom szerint 2003as most is lehet futtatni.(emulálni)
[link]
Ugyanakkor a .NET framework is ott lesz a Visual Studio 2008as plug in-nal. Tartalma:
* Visual Basic .NET
* Visual C++ .NET
* Visual C# .NET
* Visual J# .NET
* ASP.NET
Lehetne/lehet programokat fejleszteni, de egyszerűen át is lehet fordítani, hogy fussanak.
Nem csak MS van, itt van nekünk a Google is meg a linuxok. Hacsak az MS meg az Intel között nincs valami titkos megállapodás akkor az ARMok előretörése szerintem megállíthatatlan.

(#26) Cathulhu válasza dabadab (#23) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nagyon jol tudom, hogy a netbookra ramegy az XP, nem ezert emlegettem, hanem ott is pont abbol volt problema, hogy jelentosen novelte volna az alternativ oprendszerek nepszeruseget. Ezt nem engedhette meg. Szerencseje volt, mert elokotort egy 7 eves oprendszert es mar kesz is. Jelen esetben meg azert jo a helyzet, mert evei vannak felkeszulni.

Meggyozes: WM-re is megszamlalhatatlan program van, nem nehez a fejlesztoket meggyozni ARM-re fejleszteni, egy jo sdk es egy beigert piaci reszesedes szukseges hozza. Raadasul legtobb helyen ahol fejlesztettek arm-re mar van tudasbazis.

Nem igazan latok ebbol a szempontbol kulonbseget a konzolpiaccal. Sony egyeduralkodo volt, MS jott, agresszivan politizalt, fizetett par exkluziv cimert, nyert idovel hatalmas reszesedest, es mostmar a fejlesztok maguktol irnak X-re jatekot, mert a nagy piac miatt megeri. Pedig ott majdhogynem 0 tudasrol kellett indulni az uj geppel kapcsolatban.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#27) Cathulhu válasza sh4d0w (#24) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha jol tudom, pont a Microsoft nem nyomta elegge :)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#28) dabadab válasza Fidel76 (#25) üzenetére


dabadab
titán

"Itt leírtak szerint a office 2010 viszont fog futni"

Az itt leirak szerint lesz vmi egyszeru, bongeszoben futo Office, ami kompatibilis lesz az MSO 2010-zel.

"Nem csak MS van, itt van nekünk a Google is meg a linuxok."

Igen, es omiattuk, meg az asztali windows-zal valo binaris kompatibilitas hianya miatt van az, hogy a WinCE nem tul eselyes arra, hogy dominans (vagy akar csak kulonosebbne jelentos) szereploje legyen az armos piacnak.

DRM is theft

(#29) Fidel76


Fidel76
tag

Nem tudom miért mondjátok, hogy nincs semmi ARM-ra...telefon,mobil,pda,kisgépek,stb. Rengeteg soft. van és rengeteg nagy pénzes vállalat áll mögöttük. Egyszerűen arról van szó, hogy a 2 piac tudásban összeért. x86 1x már kiütötte mips -et, lehet a fagyi visszanyal pár éven belül. Én csak örülök, hogy fokozódik a harc, mert így csak én járok jobban.

(#30) Cathulhu válasza dabadab (#28) üzenetére


Cathulhu
addikt

Igen, es omiattuk, meg az asztali windows-zal valo binaris kompatibilitas hianya miatt van az, hogy a WinCE nem tul eselyes arra, hogy dominans (vagy akar csak kulonosebbne jelentos) szereploje legyen az armos piacnak.

Ez egy nagyon meresz kijelentes, sokszor cafolt mar ra az elet. Kisse elfogultsagot erzek ez iranyban, de majd meglatjuk mit hoz a jovo. Az en velemenyem az, hogy ez tul nagy piac es tul nagy fenyegetes a MS-ra nezve, hogy egyszeruen csak nezze ahogy kiszorul.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#31) Fidel76 válasza dabadab (#28) üzenetére


Fidel76
tag

"Now that Office 10 will be available on Linux browsers, ARM processors will be able to run the same Office apps as does x86."
Arm procik képesek leszenk futtatni ugyanazokat a Office alkalmazásokat... vagy én értem rosszul?

(#32) dabadab válasza Fidel76 (#31) üzenetére


dabadab
titán

Az altalad hivatkozott cikkben nemileg elnagyoltam fogalmaznak, de linkelik azt a cikket is, amire hivatkoznak:
"Microsoft is finally putting versions of its Office applications suite online, as part of its move to Office 2010. The new Office Web Applications, demonstrated on video, don't have all the capabilities of desktop versions"

Ebbol tulajdonkeppen ket dolog fontos: egyreszt az, hogy ez nem CE-s megoldas, hanem mindenen fut, vagyis nem ad elonyt a WinCE-nek, masreszt meg nem teljes erteku MSO 2010, de ez mondjuk - figyelembe veve a technologiai korlatokat - eleg egyertelmu.

DRM is theft

(#33) nbg válasza sh4d0w (#24) üzenetére


nbg
senior tag

Nagyaon helyes, pusztuljon is csak ki az itanium, ugyis csak egy rakas... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#34) Fidel76 válasza dabadab (#32) üzenetére


Fidel76
tag

Na én tovább nem olvastam.:)
Nekem vagy a felhasználónak mind1 mi a neve ha felhasználóbarát(egyszerű) és stabil. A baj inkább az, hogy sok emberben a windows = pc-vel. Szerintem az ár fogja megmondani ugyis, ha jóval olcsobb lesz az arm-os ugyis azt fogják venni a fejlödő országokban ahova szánják.(vagy nem oda szánják?):)
Fejlett jóléti országokban a mostani netbook árak se drágák, ugye ahol több milla huf-ot keresnek átszámítva nem 1 nagy falat.

(#35) dabadab válasza Fidel76 (#34) üzenetére


dabadab
titán

(Fejlett orszagokban sem az az atlagos am, hogy tobb millio forintnak megfelelo penzt visznek haza havonta az emberek.)

Nkem ugy tunik, hogy ezeket nem (csak) olcso laptop-potleknak, hanem ultramobil netes kutyuknek szanjak.

DRM is theft

(#36) rudi válasza Cathulhu (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Az biztos, hogy ezen a téren is az jön ki majd nyertesen, aki alaposan odateszi magát. Desktop vonalon is le lehetne győzni az MS-t pár év alatt, ha lenne olyan cég, aki hasonló (pontosabban nagyobb) tőkét és tudást megmozgatna a dolog érdekében. De nincs. Legalábbis egyelőre. ARM vonalon annyi a Google és egyéb konkurensek "előnye" az MS-sel szemben, hogy mondhatni ugyanúgy nulla közeléből indulnak. Azt viszont eléggé valószínűtlennek tartom, hogy az általános Linuxok, amik mögött nincs óriási marketing, az új ARM platformon komoly pozíciót érnének el. Szóval kell ide két nagy kutya, és akkor lesz jó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) sh4d0w válasza Cathulhu (#27) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Tévedés, még XP-ből is van IA-64-es kiadás. Ők megteremtették a platform lehetőségét, csak a többi gyártó fütyült rá.

https://www.coreinfinity.tech

(#38) JanR válasza dabadab (#4) üzenetére


JanR
addikt

Mind1, mar irtak!

Varjuk!

[ Szerkesztve ]

(#39) rakal


rakal
senior tag

Engedjetek meg egy autentikus hozzászólást,ui. már hónapok óta nyűvök egy SmartQ7-es MID-t.
Folyamatosan fejlesztik hozzá a Linuxos sw-t,jelenleg a Chronolytics 5.91-es van rajt.
Minden ok ,a multimedia is,persze HD-t nem érdemes rajta elvárni.
Az egyetlen fájó pont:..sejthetitek a FLASH,sajnos no Youtube etc.
De,mindenek ellenére gyors,jól használható MID.
Most mondjak olyat,hogy olyan jó,mint az iPAD 200 USD-ért,csak a belterjes Apple szolgáltatások nem érhetők el?(pl.Bookstore etc.),szerintem igen....
És amit nagyon szeretek:10-12 óráig elmegy feltöltés nélkül,7-8h-ig WLAN-nal is.
Mondjatok még egy ilyen notebookot....

[ Szerkesztve ]

(#40) wwenigma válasza sh4d0w (#24) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ööö, nem azért, mert az AMD hamarabb volt készen a 64bites dolgokkal (AMD64) és az lett a kvázi szabvány, mire intel kidobta az IA64-et?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41) vanhalen


vanhalen
senior tag

Elvileg Chrome Os lesz hamarosan, amit ezekre (is) szánnak, meg egy HD és Flash gyorsítással ellátott Tegrás smartbook azért elég ütőképes lehet jó áron. Olyat is hallani, hogy Windows 8 elkészül ARM-re is. 2015 még nagyon messze van, addig még sok söröshordót vernek csapra. Már tegra1-es koncepció-smartbookok is képesek voltak 15-20 órás üzemidőkre, hardveresen gyorsították a HD-videókat és kísérleti flash-eket. Nemsokára (ha igaz, végre) itt a tegra2(50) és akkor majd lehet netezni patak part mellől:)

(#42) rakal


rakal
senior tag

Egy nagyon kellemes kis Snapdragon processzoros Androidos készülék a HP/Compaq színeiben:
[Compaq Airlife 100]

(#43) pezoka


pezoka
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy 7"-os VIA ARM-VT8500-as kínai netbook-ot, amin Win CE 6.0 fut. A kérdésem az, hogy egyáltalán hogy tudok bármilyen progit is telepíteni rá?
Sajnos hiába vadászok a neten, nem találok megoldást...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#44) rakal válasza pezoka (#43) üzenetére


rakal
senior tag

A 100 dolláros netbook?
Elméletileg OK lehetne a szokásos mobilos módszer: WinCE-s .cab kiterjesztésű file-al próbáltad?
Papíron ugyanúgy kellene telepíteni rá progikat,mint az okostelefonokra...

[ Szerkesztve ]

(#45) pezoka válasza rakal (#44) üzenetére


pezoka
csendes tag

Igen, .cab-ot telepítettem volna, de minidig ezt írta ki: The application cannot run on this device type. Please install the application specific to this device type.

Hogy kellene csinálni?

(#46) pezoka válasza rakal (#44) üzenetére


pezoka
csendes tag

Ja, és progikat sem igazán találok. Esetleg lehet magyarítani is a WinCE-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.