Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) old rocker válasza fuximaxi (#50) üzenetére


old rocker
veterán

Megbocsáss, de én kommunikációt írtam, nem kereskedelmet ... közelebbről kommunikáció elméletre gondoltam ... nem mindegy.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#52) Kiki18 válasza KaiotEch (#6) üzenetére


Kiki18
őstag

Én is erre vagyok allergiás. Ha később esetleg eladásra kerül,a hozzávalók + a doboza nagyot tud dobni az áron (nálam legalábbis).

Köszönöm,hogy olvashattam az írásodat,nagyon tetszett. :K

(#53) fuximaxi válasza old rocker (#51) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Valóban nem írtál kereskedelmet, azt én tettem hozzá, bár a marketing tényleg ott volt. :R

"ha kommunikációs és marketing alapfogalmakat"

Viszont nálam a 'kommunikációs alapfogalmak' kifejezés sem fedi az értő olvasást. Bár ez jelen esetben felesleges szőrszálhasogatás és nem ez volt a célom az előző hozzászólásommal. Az biztos, hogy a magyar nyelvtan és irodalom oktatása kívánni valókat hagy maga után, és ez véleményem szerint nem elsősorban a tanárok hibája, hanem az politikai és szülői elvárásoké. Úgy gondolom, hogy ezzel nagyon eltértem a témától ezért be is fejezem.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#54) ghost73


ghost73
csendes tag

Ez nagyon nagy írás! :C :R

Gratulálok! :C :R :C

(#55) prolad


prolad
őstag

Megint csak nagyon jó lett,mint az előző.Lesz folytatás?

(#56) AusWolf válasza moonlight115 (#30) üzenetére


AusWolf
őstag

Hát ez szörnyű nagy kár. Akkor mit szólnál, ha adnám a minden máshoz használható töltőt, meg az ufót, ami ráesett szegény kutyuskámra, miközben az ázott kamerámat rágcsálta? Amúgy nagyon jó kis holmi ez. Hegyezni is tudott valamikor, de tompítani mégjobban. Jelenleg nehezékként és turistalátványosságként teljesít szolgálatot a garázs legkevésbé kivilágított szegletében. Mag is van benne jó sok, már gondoltam rá, hogy kipucolom egyszer, de a takarító készletem hamarabb elkelt. A kárikittyolást még nem próbáltam vele, bár a szomszéd szerint képes rá. A múltkor is átjött, összenyomkodott rajta mindenfélét, attól aztán olyan agyszaggató brekegést művelt, hogy lehullott a vakolat. Azóta nem mertem bekapcsolni, pedig ha egyszer beindul, akkor aztán hűha, meg minden! Ha kell, akkor szólj, csak siess, mert már a nagybátyám is tett rá ajánlatot. Ő egy háromtonnás tölgyfalevél-pettyegtetőt adna érte, de olyat, ami még az asztallapot is kettéhasítja stand-by módban. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#57) zsoma92


zsoma92
csendes tag

Itt lett végem:
"Hi, van egy vazelin új Vejnemöinnen 500-om, még kalevalázik is, + kápé, érdekel?”
:DDD :DDD :DDD

(#58) moonlight115 válasza AusWolf (#56) üzenetére


moonlight115
tag

LOL! :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#59) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Ez is nagyon jó lett mint az előd :)

Szeretném azt gondolni, hogy én nem tartozom bele azoknak a csoportjába akikről szól a két írás :)

ha gondolod olvasd el az én hirdetésem is :D remélem ihletet azért nem kapsz tőle :P

Nem akarom linkelni, hisz a végén még valaki azt hiszi csak reklámot akarok neki, de Samsung i9023 -as Nexus S-t hirdetek, tehát épp aktuális.

(#60) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,, Megkapja a lóvét és futva elindul a postára feladni a telefont, azonban ekkor váratlanul ráugrik a hatos villamos. Nagy valószínűséggel nem fogja utolsó leheletével azt hörögni: „Ezt a telót aggyák mán fel Mószeres Mihálynak, a címét mingyá ideírom vérrel a mejjkakasomra! Péz van a zsebembe!”

A hónap cikke!!!!!!!!!:DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#61) old rocker válasza prolad (#55) üzenetére


old rocker
veterán

Szia, igyekszem...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#62) old rocker


old rocker
veterán

Mindenkinek köszönöm. Hálából csak nektek és csak most:
Eladom a telómat![link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#63) old rocker válasza old rocker (#62) üzenetére


old rocker
veterán

Sorry, a bejegyzést töröltem.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#64) G-Vas


G-Vas
csendes tag

Erről most eszembe jutott egy eset, amit vaterán láttam. :)
A csávó meghírdetett egy 32GB-os fekete N8-at 60k-ért, leírásba odaírta, hogy Vodafone függő volt, de független, az is ott volt hogy Made in Finland, és a telefon részletes specifikációja. Igen ám, de már a képről is látszott, hogy nem eredeti a telefon, hanem egy kínai klón. Aztán jött egy ember, akinek nem szúrt szemet a képekről, hogy nem eredeti a telefon, és megegyeztek, hogy 40ezerbe megveszi.Az eladó külön odaírta, hogy ha megfelel a képen látható készülék, akkor mehet az üzlet. Engem meg tudom miért, de bosszantott, hogy az eladó most komolyan ennyire hülyének nézi a vevőt, úgyhogy én is írtam a termékhez, megkérdeztem, hogy biztos-e hogy eredeti a készülék. Természetesen ahogy azt vártam, kitörölte a kérdésemet, az előző figyelmetlen érdeklődő pedig megvette a telefont. Nemrég néztem meg, hogy negatív értékelést adott az eladónak, lényegében azt írta, hogy nem válaszol a leveleire, egyértelmű, hogy tudott arról, hogy nem eredeti a mobil úgyhogy fel fogja jelenteni. (Nem tudom, hogy megteheti-e) Az eladónak az volt a válasza, hogy ő azt a telefont adta el, ami a képeken volt, és hogy nem kommentálja a dolgot, de ő a megvásárolt terméket küldte el, megegyezés szerint.

Tényleg hihetelen milyen eladók vannak, szerencsére nekem még nem volt ilyennel dolgom. :D

(#65) old rocker válasza G-Vas (#64) üzenetére


old rocker
veterán

A Vaterán (is) volt már, hogy beszóltam az ilyen szemétládának... A Vaterának az az előnye van meg, hogy regeléshez komolyabb azonosítás szükséges; elvileg jobban utolérhető az ilyen genya.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#66) powerp4


powerp4
aktív tag

Hatalmas írás!!!! :C :C :C :C :C
Köszönjük ismét! :R :R :R :R
Alig várom a következőt! :D :D

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#67) moonlight115


moonlight115
tag

Én is! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#68) orangez


orangez
csendes tag

Az írás kiváló! :R
Lehet hogy mindenki ellenem lesz de én akkor sem értem miért kell ennyi önjelölt igazságosztó. A kereslet-kínálat majd szabályozza magát és nem veszik meg a drága telefont. Nem kell ehhez teleszemetelni a hirdetéseket.

Nagyon gyors proci, iszonyat videókari, végtelen vinyó...

(#69) old rocker válasza orangez (#68) üzenetére


old rocker
veterán

kivéve, ha a potenciális vevő lelkes újonc totál zöldfülű telefon és adás-vétel terén. Akkor átverik, mint sz@rt a palánkon. Ezért.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#70) Polemius


Polemius
aktív tag

"Szóval bonyolult kérdések ezek a ki bízzon kiben és először."

Valóban nem egyszerű. Vaterán nem is vennék semmit. Ellenben az e-bay esetén ott a paypal (ami 99%-ban elfogadott fizetési mód az eladók részéről). Így nyugodtan előre kifizetem, mert ha nem kapom meg a cuccot, akkor egyszerű visszaszerezni a pénzem.
Ehhez jön még hozzá az a hozzáállás, amit tapasztalok az összes hazai hirdetési/ár(t)verési felületen: a legtöbben nem a használt motyójuktól akarnak megszabadulni, hanem nyerészkednek - irreális árakkal.
Mindez természetesen nem csak telefonokra, hanem mindenre illik.

Ezért aztán csak személyesen veszek bármi használtat magyarországi forrásból.

(#71) old rocker válasza Polemius (#70) üzenetére


old rocker
veterán

Jó meglátás... Egyébként Vaterán is ki lehet szűrni, hogy ki miért adja el; megismerni, ha csak "köpeckedik".

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#72) pcnet


pcnet
addikt

Teszveszen már én is javítottam ki eladót, aki 4 giga RAMmal hírdette a HTC HD2-jét. Már írt neki egy srác, hogy nem 4 giga hanem 1, de az is csak a TMOUS modell esetén. A bibi csak az, hogy nem a RAM, hanem a ROM több az USA verzióban. Azért jó lenne ha az eladó tisztában lenne azzal mit is szeretne eladni. Vagy ha nem tudja a specifikációt mert nem geek, akkor olvasson utána, vagy linkeljen egy specifikációs táblázatot. Ne már egy 3 éves modellben 4x annyi RAM legyen mint a mai csúcs gépekben!

Másik eset, Samsung Omniát szerettem volna venni. Neten találtam is egyet, pont útba esett a város ami meg volt jelölve, hogy ott át lehet venni. Mondta a pali, hogy az előlapi kamera mellett van egy apró légbuborék, de nem zavaró, csak a korrektség kedvéért elmondja. Találkoztunk, kiderült a buborék a kamera alatt akkora, hogy az érintéseket nem érzékeli a kijelző jobb felső részén. Mondtam neki, köszönöm, nem érdekel. 35e ftból mindjárt 25 lett, meg nem érti ez miért zavar, Samsung szervizben negyed óra alatt javítják pár 100(!) forintért, ő sokkal többet enged... Végül azzal ott hagyott, hogy van rá több érdeklődő aki 30ért máris viszi. Ok, mondom akkor adja neki, jobban jár mintha nekem adja 25ért. Pár nap múlva 35e ftért találtam egy tipp-topp állapotban lévőt, igaz 80km-t utaztam érte, de kipróbálhattam.
Én is a személyes átvétel híve vagyok. Ha postán megveszem a légbuborékosat, szívhatom a fogam, hogy így jártam.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#73) rbalint88 válasza KaiotEch (#6) üzenetére


rbalint88
addikt

mondjuk egy mikróé már elég nagy, hogy ne férjen el :)

az íráshoz: nagyon jó, vigyorgós poszt az előzővel együtt.
szerintem ha nem megoldható a személyes találka, az a korrekt, ha az eladó is az utánvétet preferálja, elvégre az ő érdekét jobban szolgálja az ügylet, így ő vállal kockázatot a postaköltség meghitelezésével.
viszont a "küldd el simába, oszt majd utalok, ha meggyütt" típusú vevőktől a hideg kiráz. ha szart küldök, ott a címem az utánvétes papíron, eljön aztán kint a havon lerendezzük...

(#74) KaiotEch válasza rbalint88 (#73) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mire való a padlás, meg a pince? Nekem pl a szobámba vannak a dobozok is, mert szeretem ha pormentes.

(#75) rbalint88 válasza KaiotEch (#74) üzenetére


rbalint88
addikt

nem mindenkinél van padlás meg pince ;)
nekünk is itt vannak a dobozok a tv-é kivételével, de ennek az az oka, hogy jelenleg nincs máshol hely kulturáltan elhelyezni. ellenben ha fel lesz újítva a garázs, akkor megy oda minden felesleges dolog.

(#76) KaiotEch válasza rbalint88 (#75) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálunk meg garázs nincs :D

(#77) asdf2 válasza KaiotEch (#6) üzenetére


asdf2
tag

Én sem értem... Nekem még az első mobilom doboza is megvan, az a féltégla Nokiáé... (Nem tudom a tipusát, de mindenki tudja miről van szó...)

(#78) fuximaxi válasza asdf2 (#77) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Én most, egy lomtalanítás alkalmával váltam meg egy csomó doboztól, amiknek ugyan a tartalma még lehet, hogy megvan, de már nincs rájuk gari így porfogónak fölösleges tárolgatni. Ha el akarnám adni a cuccokat akkor sajnos már OEM kategóriában mennek.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#79) asdf2


asdf2
tag

Jó, de neked van rá okod, mert kell a hely, nekem itt van egy óriási padlásom, ami 1 méter magas, oda berakom az összes dobozt, és nem zavar senkit. :)

(#80) moonlight115


moonlight115
tag

Kissé mintha eldobozosodott vóna ez a topik....
Dorbézolásra ott a pince, padlás, garázs......
:)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#81) asdf2 válasza moonlight115 (#80) üzenetére


asdf2
tag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#82) rbalint88 válasza moonlight115 (#80) üzenetére


rbalint88
addikt

így van.
nekem a felesleges kerekeimtől kellene megszabadulni...
eleve a járós autóra van 3 garnitúra kerék (téli 16", nyári 16", nyári 18"), ebből kettő alapból tárolódik mindig.
ezen felül van 2 garnitúra bmw és egy garnitúra vw lemezfelni... ja meg egy garnitúra nyári gumi :U
ez így összesen azért elég sok helyet tud foglalni :DDD

(#83) moonlight115 válasza rbalint88 (#82) üzenetére


moonlight115
tag

Más örül, ha ki van a 4 kereke. Mit panaszkodsz? ;] Vegyél hmm....olyan gumit, ami elfér a farzsebedben....! bocs. :P

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#84) rbalint88 válasza moonlight115 (#83) üzenetére


rbalint88
addikt

előzőt is offosnak szántam, csak elfelejtettem átkattintani.

olyan gumi is van ;]

egyébként ez úgy alakult, hogy smucigok voltak, akik megvették az egyest, azért megmaradt az acél.
a bmw az meg nem eladós, hanem bontóba leadós lett sajnos. ott meg értelem szerint nem nagyon adnak jó pénzt egy vattaúj gumis kerékért :DDD

(#85) fuximaxi válasza rbalint88 (#84) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Te voltál smucig, hogy plusz pénzt kértél volna érte ;)

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#86) rbalint88 válasza fuximaxi (#85) üzenetére


rbalint88
addikt

rohadós golf1 120ezer magyar Ft
újrafújt acélfelni+ új gumi 80ezer forint.

:DDD
nyilván smucig voltam...

[ Szerkesztve ]

(#87) fuximaxi válasza rbalint88 (#86) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ajándékba elment volna ;)

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#88) old rocker válasza moonlight115 (#83) üzenetére


old rocker
veterán

Gogolák kartársnő, hagyja ezt a fülledt polgári erotikát a rothadó kapitalizmus mákonyának és húzza feljebb a szoknyáját, hogy beférjen a gumi.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#89) rbalint88 válasza old rocker (#88) üzenetére


rbalint88
addikt

:DDD :DDD :DDD

(#90) moonlight115 válasza old rocker (#88) üzenetére


moonlight115
tag

Rendben, Virág elvtárs, de ugye nem felejtette el, hogy abba a gumiba csomagolta a tegnapi kábé ülésen megvitatott burzsoá csökevényét?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#91) old rocker válasza moonlight115 (#90) üzenetére


old rocker
veterán

Gogolák kartársnő, ha ez magának burzsoá csökevény, akkor húzza magának gumiba Lenin a Mauzóleumba csavart khm... középső ujját

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#92) KaiotEch válasza old rocker (#91) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tehát még mindig várat magára Lenin Mauzóleumának lelinóleumozása...

[ Szerkesztve ]

(#93) old rocker válasza KaiotEch (#92) üzenetére


old rocker
veterán

Lenin eeetás utasítására várunk...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#94) moonlight115 válasza old rocker (#91) üzenetére


moonlight115
tag

Virág elvtárs, attól csak fokozódna az ön...hmm. nemzetközi helyzete. Kérem, ne bomlassza a rendszert, gondoljon a habostortára.....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#95) jerry311 válasza KaiotEch (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem fér el.
Ha minden szir-szarnak itt lenne a doboza, akkor nem férnék el a lakásban.

(#96) Zeze94


Zeze94
tag

Ez nagyon jó kis írás volt! Köszi szépen! :) :R Remélem lesz még belőle :)

(#92) KaiotEch: :DDD

(#97) old rocker válasza Zeze94 (#96) üzenetére


old rocker
veterán

kösz, nemtom.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#98) szeksziboj


szeksziboj
tag

szép összefoglalója e szerzemény a tahófonpiac kofaoldali problémáinak előtüremkedéseire (is) :DDD kongratulálok ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.