Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) movax


movax
őstag

Right Links: ajánlom a szerzőnek a középső egérgombot, vagyis a görgővel kattintást és azonnal nyílik új fülön a link, mindenféle kiegészítő nélkül.

Update Checker: a Firefox automatikusan keresi és letölti az addon-frissítéseket, kiegészítő nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2) csako válasza movax (#1) üzenetére


csako
veterán

A Right links laptopon hasznos lehet, az update checker viszont tényleg nem lényeges már, csak régen volt az.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3) Lenry válasza movax (#1) üzenetére


Lenry
félisten

én is épp akartam írni, hogy a scrollclick kb az őskőkor óta ezt csinálja az összes olyan böngészőben, amiben vannak tabok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) cami][us


cami][us
senior tag

A weboldalt képként, konzolból is lehet menteni.

Inkább egy jó gesture control kieg kéne mobilra.

[ Szerkesztve ]

(#5) DonCosta válasza movax (#1) üzenetére


DonCosta
tag

Ezek jutottak nekem is eszembe. Örülök, hogy nem csak én néztem furcsán a cikkre, hogy ebben most mi az újdonság? :F

(#6) Rimuru


Rimuru
veterán

Akkor meg azt is hozzatehetjuk hogy shift+f2 screenshot parancs. ;]

(#2) csako: foleg ugy hogy windows alatt synaptic driverben sehol se lehet bellaitani hogy ketujjas koppintas mouse3 legyen, linuxon pedig siman megy. :U

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#7) szaszlaci válasza movax (#1) üzenetére


szaszlaci
addikt

Görgővel kattintás
Kár, hogy az emberek ~90 %-a olyan egérrel rendelkezik, ahol ilyenkor megfordul a scroll is, kellemesen hozzásegítve így a dührohamhoz az arra hajlamosakat.

Nekem eddig az apró és ingyenes X-mouse button control nevű programmal volt az egér egy oldalsó gombjára állítva a funkció. Ez a kiegészítő viszont így elsőre jobbnak tűnik.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8) toth_janika válasza szaszlaci (#7) üzenetére


toth_janika
őstag

Hát akkor én a 10%-hoz tartozom az összes egeremmel :DDD
Mindenesetre a right click a notebook-on tényleg jó szolgáltatot tehet... Mindjárt ki is próbálom :K

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#9) csako válasza szaszlaci (#7) üzenetére


csako
veterán

Megfordul a görgetés? :F nem láttam még ilyet. :Y

Ha valaki amúgy hasznos(nak vélt) kiegészítőket akar találni, akkor nézzen körül a kiemelt kiegészítők között.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10) movax válasza szaszlaci (#7) üzenetére


movax
őstag

Ne na, ma már a legótvarabb egerekkel sincs ilyen gond.

(#11) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

De az most miért jó nekünk ha egy teljes weboldalt képként tudunk elmenteni? Azt utána hogy nézzük meg vagy most mi van? :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#12) Lenry válasza Psychopeti (#11) üzenetére


Lenry
félisten

ne mondd, hogy soha nem screenshotoltál még weboldalt...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) szaszlaci válasza movax (#10) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nálam eddig minden egérrel ezt csinálta, mindenhol. Tízből egyszer átszalad, és nehezebb is úgy kattintani, hogy erre figyeljek. Meg nem értem, mire jó a megnyomható szkroll.

Hány kattintás egy hónap alatt? Ezt meg csak egyszer két perc felrakni és kiismerni. Nagyon tudom értékelni az ilyen kiegészítőket.

Ami még egy szintén hasznos, hasonló jellegű kiegészítő, az a Menu Wizard, menük testre szabhatóak vele könnyen és gyorsan. Nem kell keresgélni a sose használd dolgok között.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14) Lenry válasza szaszlaci (#13) üzenetére


Lenry
félisten

Tízből egyszer átszalad, és nehezebb is úgy kattintani, hogy erre figyeljek.

ha ez azt akarja jelenteni, hogy kattintás közben görgetsz is, akkor szerintem valamit rosszul csinálsz. legalábbis velem szerintem még sosem fordult elő semmilyen egérrel

Meg nem értem, mire jó a megnyomható szkroll.

pl hogy új lapra tudsz vele linkeket nyitni :U

Hány kattintás egy hónap alatt?

nekem pl a linkre kattintásaim háromnegyede ilyen

Ezt meg csak egyszer két perc felrakni és kiismerni.

a scrollclick meg bele van építve az egeredbe. azonnal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Psychopeti válasza Lenry (#12) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Hát mentést már csináltam róla, de képet csak akkor ha szükség volt rá...

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#16) Male


Male
nagyúr

Képernyő mentésre én inkább ezt használom: Screenshooter (fixed)... tudja a komplett oldalt is menteni (nem látszó részekkel együtt), illetve csak egy kijelölt részt is tud menteni... nameg legalább PNG-zik, JPG helyett. ( bár nem próbáltam a cikk belit, de a JPG van kihangsúlyozva, pedig sok weboldalnál nem ideális )

(#17) csako válasza Male (#16) üzenetére


csako
veterán

Ugyanezeket tudja a screengrab is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18) Male válasza csako (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Eh, látom... így jár, aki csak a felsorolást olvassa el, a többi szöveget nem :DDD

(#19) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Firefoxon Abductiont használtam, a Screengrabhez hasonlóan azonnal mehet a teljes oldal vagy kijelölt része vágólapra vagy képfájlba. Később Chrome-hoz is kerestem volna hasonlókat, de semmi. Amiket Chrome-hoz kipróbáltam, mindegyike azt a "trükköt" alkalmazta, hogy végiglapozta a weboldalt és összefűzte a részképeket... animgifeket különböző fázisban vágva, ha a kurzor alá aktív elem került, akkor az hozta a mouse hover effektjét stb. Chrome-on csak ez a megközelítés megy?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#20) paatrick


paatrick
őstag

Hány évvel ezelőttről van ez a cikk? :DDD

Kb. minden link megnyitásom a görgővel történik új lapra. Amióta csak emlékszem mindig is így működött.

A frissítős elve elavult.

A képesnek én személy szerint nem látom értelmét, akkor már "lap mentése" és akkor a linkeket is meg tudom nézni utólag. Míg képen ugye csak kép az egész a linkcímet nem írja. De lehet van olyan munkakör ahol hasznos, mondjuk a kijelölt terület mentés funkciója.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#21) movax válasza szaszlaci (#13) üzenetére


movax
őstag

Szinte az összes linket scrollclick-kel nyitom, sőt, ugyanazzal zárom is a füleket, nem kell rámenni a keresztre a fül szélén, csak nyomsz egyet valahol a fülön. Amióta létezik ez a cucc (szerintem 10+ éve), minden egeremmel kényelmesen működött, az olcsó bóvlival is.

(#22) Lenry válasza paatrick (#20) üzenetére


Lenry
félisten

vávává, el vagytok ti tévedve
weboldalról nem azért csinálunk screenshotot, hogy később elolvassuk... hanem hogy mondjuk meg tudjunk mutatni egy állapotot valaki másnak. pl, hogy "nálam így néz ki". esetleg be tudjak rajta karikázni pirossal valamit, és el tudjam küldeni, hogy "ott a gomb/felirat amit keresel"

el sem hiszem, hogy ezt el kell magyaráznom, de láthatóan nem te vagy az egyetlen ebben a topikban sem, akinek nem egyértelmű

(#16) Male a Screengrab is ment png-t

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) paatrick válasza Lenry (#22) üzenetére


paatrick
őstag

Ahhoz hogy bekarikázz valamit úgyis meg kell nyitnod valamilyen képszerkesztőben is.

Azt meg írtam hogy annak lehet haszna ha csak a kijelölt területet menti.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#24) tatararpad válasza movax (#21) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez ilyen firkálgatásra lehet, mint az Edge beépített funkciója: [link] Ha maga a weboldal kell, nyilván jobb lementeni PDF-ben vagy HTML-ben.

(#25) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ha Firefoxot használ, ezek érdekelni fogják!

Nem! ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#26) scarabaeus válasza tatararpad (#24) üzenetére


scarabaeus
őstag

A HTML megjelenítése böngészőfüggő, a PDF nem pixelpontos, egy png kép pixelre pontosan mutatja egy több képernyőnyi weboldal aktuálisan megjelenített állapotát.

Akinek erre van szüksége, annak kell.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#27) csako válasza paatrick (#23) üzenetére


csako
veterán

Meg kell nyitni, de hogy legyen mit megnyitni, ahhoz kell valami, ami lementi, nem? :))
Mellesleg Screengrab tud csak vágólapra helyezni is, amit beilleszthetsz az adott képszerkesztőbe.
Ha csak a látható rész kell, akkor kis kényelem a print screen-hez képest, hogy nem kell levágni az ablak többi részét is. Nyilván a hasznossága inkább abban van, hogy a teljes weboldalt is lementhetem vele, vagy csak a kijelölt részt (utóbbira mondjuk ott a windowsos beépített képmetsző is akár).

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#28) tatararpad válasza scarabaeus (#26) üzenetére


tatararpad
őstag

Nyilván ez biztos csak az én szűklátókörűségem, de ha nekem weboldal kell offline általában a szöveg kell róla, ami jobban szeretek, ha legalább kereshető marad, a hivatkozások meg kattinthatóak. De való igaz, van mikor hasznos lehet.

(#29) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A Screengrab-et ajánlottam a barátnőmnek.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#30) Male válasza Lenry (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Akinek semmi szüksége rá, annak nem egyértelmű... ha jól sejtem, te is, meg én is elég sokszor használunk ilyet, mert nekünk szükségünk van rá.

Igen, már felvilágosítottak, hogy ez is tud PNG-t, és a cikkben is benne van... nem olvastam el rendesen először :B

(#31) bambano válasza Lenry (#12) üzenetére


bambano
titán

nyomtatás, ps vagy pdf nyomtató.

ez a poszt nem tartalmaz semmi érdekeset.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Male válasza bambano (#31) üzenetére


Male
nagyúr

A nyomtatott verzió nem egyezik meg pontosan azzal, amit a böngészőben látsz... szóval ez nem mindig opció. ( ha csak annyi a lényeg, hogy el tudd olvasni később, akkor persze elég )

(#33) sztanozs


sztanozs
veterán

Középső egérgomb új tabon nyitja meg a linket meg, a screengrab pedig 1000 éves kiegészítő, már 6-7 évvel ezelőtt is használtam. Persze újszülöttnek minden vicc új...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34) Yany válasza Lenry (#3) üzenetére


Yany
addikt

Sőt, ezt a Ffox bármely menüelemén is alkalmazhatjuk. Sokszor jön jól. Leggyakrabban pl. a "View image" jobbgombos menüelemnél használom.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#35) YB


YB
csendes tag

Ahogy mások is írtak új lapon való megnyitáshoz eddig is lehetett használni a középső gombot.

Képlopáshoz ShareX: open source; szinte bármivel használható, nem csak böngészővel; azt meg már meg sem említem, hogy jóval többre képes, mint az a beépülő.

A kiegészítő frissítés ellenőrző pedig teljesen felesleges. Modern böngészőknél elvárás az automata frissítés nem csak böngésző, hanem kiegészítő szintjén is.

Nem értem mit keres egy ilyen írás az oldalon.

(#36) alexandrakis


alexandrakis
újonc

király, töltöm is! :DD :DD

http://kerdesek.hu - Ahol bármit megkérdezhetsz

(#37) gyulank


gyulank
addikt

A kiegészítőknél a fogaskerékben automatikusan az van beállítva, hogy automatikusan frissüljenek.
Az nem elég?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38) sztanozs válasza gyulank (#37) üzenetére


sztanozs
veterán

Az is elég lenne, de ez a kiegészítő a felhasználói élmény fokozása céljából elküldi a készítőnek a netezési szokásaidat is ;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#39) kymera válasza Rimuru (#6) üzenetére


kymera
senior tag

De mennyivel jobb egy újabb haszontalan programot feltenni ;]

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#40) gyulank válasza kymera (#39) üzenetére


gyulank
addikt

Attól függ... 2x jobb, mint kettőt

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#41) gyczib


gyczib
csendes tag

Right Links: Használom egy ideje, és sokkal kényelmesebb, mint a középső gomb.
Én is sokáig a középső gombot használtam erre, de az egérgyártók rossz irányba haladtak.

Akkor kezdődött, amikor a logitech egereket már lehetett balra és jobbra is döntögetni.
onnantól kezdve nekem, mint közéspőgombhasználónak kellett az egereket külön tesztelnem ilyen szeszögből és sok elvérzett. Íggy egy ideig nem tudtam már új egeret sem venni.

Mióta átálltam a Right Links kiegészítőre, bármilyen egeret tudok használni, a görgő meg csak görög, és nem kell küszködni a görgő lenyomásával

(#42) macskea válasza Lenry (#14) üzenetére


macskea
őstag

Sosem értettem ezt a problémát, aztán láttam egyszer egy embert, aki nem ujjbeggyel, vagy valamelyik ujjának valamelyik párnácskájával akart klikkelni a scrollon, hanem felülről, merőlegesen, az ujja hegyével. Szinte körömmel. Hát... úgy nem is lehetséges. Persze az egér volt a szar, meg az egész clickscroll, meg aki kitalálta. :DD Mindenesetre én még sosem találkoztam személyesen a problémával, de legalább már láttam olyat, aki igen. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.