Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Rengeteg alkalmazás van, ami alkalmas ezeknek a vezetésére.
Fogalmam sincs melyik a legjobb, én a Fuelio-t használom.
A költségek jelentős része nem változik attól, hogy drágább autót használsz, az értékcsökkenésnél jelentkezik a különbség.

~10 éve valahol 6-8 év körül volt az a sweetspot(futástól függően) ahol a legolcsóbban lehetett autózni, de amióta elszaladtak a költségek és vannak helyek ahol kb. már nem kapsz autószerelőt, feltételezem, hogy még fiatalabbat kellene venni. (Vagy elektromosat.)

(#2) Ceree


Ceree
senior tag

En is azt akartam irni, hogy vannak mar egyszerubb modszerek is az excelnel, csak en a spritmonitor-t hasznalom es ajanlottam volna. :)

Másolat_eredetije

(#3) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Igen, már tavaly is lett javasolva, de az a helyzet, hogy én nekem sokakl egyszerűbb az excel, nem kell mobilnet hozzá s nem kell feleslegesen húzni vele a telómat és könnyebben kezelem :)
De köszönöm a tippeket :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Új 1.2-es swift 1 éves vegyes fogyasztásának az átlaga alattam 4.3L. Lehet pár év alatt behozná, ha lecserélnéd a régit, bár a 6L sem sok.

(#5) D1Rect válasza Hannibhál (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Tényleg, azóta is jó. :)
Mobilnetet nem eszi amúgy, csak szinkronizáláshoz, azt meg el tudod végezni bárhol.

De mindenképp dicséretes, hogy követed a költéseidet.

(#6) D1Rect válasza ncc1701 (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Azon pluszban 1 év alatt buksz ~fél millát az értékvesztésen.

(#7) 8th


8th
addikt

23ezer kilométert mész évente és még nincs átalakítva gázosra a kocsi? Végül is a te pénzed.

(#8) D1Rect válasza 8th (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyibe kerül az átalakítás?
Nekem az jött ki, hogy gázzal ~120eFt-ot spórolhatna évente, de ezért le kell mondania a mélygarázsról és a csomagtartó jelentős részéről.

(#9) 8th válasza D1Rect (#8) üzenetére


8th
addikt

~250k + vizsgadíj. Nála 2,5 év alatt megtérülne. Mélygarázs sem probléma rég ott a biztonsági szelep minden gáztartályon. Egy mankókeréknyi hellyel lesz kisebb a csomagtér. Na bumm. Defekt javító spray + szivargyújtós kompresszor páros meg kb elvész egy kisautó csomagtartójában is. Nem vállalhatatlan kompromisszum ez a tisztább és sokkal olcsóbb autózásért.

[ Szerkesztve ]

(#10) Hannibhál válasza 8th (#9) üzenetére


Hannibhál
őstag

Majd lakás után 1-2 évvel tervezünk egy dízelt VAGY nagyköbcentis V8asat :) De a legegyszerűbb s legolcsóbb fogyasztáscsökkentés az, hogy nem használom a kocsit :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#11) D1Rect válasza 8th (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Megint arra jutottam amire eddig mindig: nekem nem kéne, csak akkor, ha pont abba az autóba beletette valaki amit meg akarok venni.

(#10) Hannibhál:"nem használom a kocsit"
Pontosan, még annyit tennék hozzá, hogy átgondolva használod.

[ Szerkesztve ]

(#12) Hannibhál válasza D1Rect (#11) üzenetére


Hannibhál
őstag

Lehetne kevesebbet is, de így is belefér, s néha megyek vele élvezetesen is :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#13) 8th válasza D1Rect (#11) üzenetére


8th
addikt

Kis fogyasztású autónál lassan térül meg. Egy Touran/Zafira méretű egyterűnél vagy valami divat suvnál akár egy év alatt is nullán vagy. Onnantól pedig ugyanannyival elgurulsz mint egy dízellel csak turbó kettőstömegű részecskeszűrő és hasonló szarok nélkül. Következő kocsim biztosan gázos lesz.

(#14) vimes


vimes
senior tag

Hmm, most nézve a mosásra költött összeget így egyben lehet kifizetődőbb venni egy magasnyomású mosót, és otthon lecsapatni az autót, mikor épp szükséges (nyilván ha erre otthon van hely/lehetőség).

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#15) ncc1701 válasza vimes (#14) üzenetére


ncc1701
veterán

Két autóra nekem kimegy ilyenkor heti 1500-1800ft. Már nem is merem számolni, de télen nem tudsz a kertben autót mosni, mert ráfagy. És ez csak egy sima gőzborotvás mosás, ha az ember otthon csinálja, akkor el lehet vele pepecselni akármennyit, vas oldó, kátrány oldó, kis gyurma, spec sampon, vax... Egy időben haverral összejártunk hozzánk kocsit takarítani, 3-4 óra volt/autó úgy, hogy igazából nem is volt igazán koszos. :)

(#16) Hannibhál válasza vimes (#14) üzenetére


Hannibhál
őstag

Panelproli vagyok egyenlőre, így sajna ez nem opció :D

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#17) vimes válasza ncc1701 (#15) üzenetére


vimes
senior tag

Mondjuk az is igaz hogy télen nyilván nem igazán kivitelezhető, ez nem igazán jutott eszembe... plusz talán pont ekkor koszolódik leginkább/legjobban egy autó (mármint télen).

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#18) vimes válasza Hannibhál (#16) üzenetére


vimes
senior tag

Persze, nyilván ha lakásban lakik az ember, akkor ez nehezen/sehogyan sem opció. Bár mondjuk én is majd lakásba akarok átköltözni otthonról, ott én is ugyanabban a helyzetben leszek :D nyilván maradni fog a mosó. Csak így összeadva a mosásra elment összeget ez volt az első gondolatom (plusz nyilván pl. egy kertes házban máshol is jól jöhet nem csak kocsimosásnál :) - úgy mindjárt eggyel jobb befektetésnek tűnik).

Amúgy jók ezek az összegzések, nekem meg pláne releváns - most fogok belevágni a rendszeres autózásba a lakhely és a munkahely közötti ingázás megkönnyítése miatt - szintén egy Fiestával :DD jó látni így összesítve mennyibe is kerül az autózás.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#19) Hannibhál válasza vimes (#18) üzenetére


Hannibhál
őstag

és akkor ez egy egész korrekt állapotú autó 16 éves létére! El sem tudom képzelni mennyivel lenne rosszabb ha nem lett volna egész eddigi élete alatt korrekten karban tartva :Y

Gépelés nem az erősségemasdsdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.