Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH-User


PH-User
addikt

Tényleg minőségi az erősítő, használd jó sokáig!
Hasonló az én LUXMAN L2 erősítőm is, kicsivel erősebb és 0,01% THD jellemzi.
Ha ez a te szobád, ahol a kép készült, akkor külön irigyellek! :B

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#2) psyho85


psyho85
aktív tag

"2010-07-11 20:04:22 Tervezem a jövőben egy tranyós erősítő beszerzését. A Nad és a Denon nagyon bejön, a következő erősítőm biztos valamelyik márka közül lesz."

;]

Egyébként jó kis rendszer ez, de úgyse fogod kibírni, hogy ne lépj tova... (szerintem.)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#3) eclipse006 válasza PH-User (#1) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszönöm szépen,, tényleg hasonló a tied is ahogy nézem. :K
Igen az enyém most már a szoba, de jó ideig osztoznom kellett, addig meg nagyon rosszul volt elhelyezve a rendszer.
Mielőtt megvettem volna az erősítőt, Luxman is szerepelt a listán, de aztán az ára miatt lett ez, mert hibásan lett eladva, ami annyiból állt, hogy a hangerő potméter rosszul volt beállítva, illetve a bemenetválasztó panel csavarjai rejtélyes módon ki voltak lazulva,, szerintem az előző tulaj babrált benne, de hál istennek nagyobb kárt nem tett. :N

psyho85: Gyorsan változik az elgondolásom, észre se vettem, hogy akkor azt írtam.. :B
Egyébként igen, tervezem a váltást, de még nem most.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#4) Giot válasza eclipse006 (#3) üzenetére


Giot
addikt

Üdv!
Olvasgattam a bejegyzést, jó kis rendszered van használd egészséggel!
Ha majd tovább lépsz, esetleg NAD, Marantz, Rotel irányába még komolyabb különbséget fogsz tapasztalni. Én anno Luxman-nal kezdtem, majd jött egy Denon, egy NAD3130, és a mostani NAD ami 3155-ös típusszámot viseli. Kifejezetten érdekes volt amikor házon belül maradtam a NAD ügyében ráadásul azonos sorozat, és mégis más hangképet kaptam. A 3155-nek kemények sarkosabb a hangja, mig a 3130-nak melegebb hangja volt.
Egy jó pár éve a NAD3155 van, átestünk már pár poticserén, teljes kondicserén, de szeretem.
Jah és egy vagy két éve van meg a NAD CD lejátszóm CDP510.
Igaz vele sokat szívtam sokszor betegeskedett. Szerencsére nemrég hozzértő kezekre talált. Azóta hibátlan.

Jó zenehallgatást!

(#5) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Korrekt kis hangrendszer :R

Dave666

(#6) sith7


sith7
nagyúr

Great, grat :C

(#7) .bableWes


.bableWes
őstag

ez menni fog neked elég soká. a philips cuccok nagyon jo. grat hozzá ;)

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#8) eclipse006 válasza Giot (#4) üzenetére


eclipse006
őstag

Szia.

Köszönöm neked is! Nem tudom még, hogy hogyan lesz a jövőben, sajnos már nem sokáig leszek itthon, így még azt se tudom, hogy költözés után milyenek lesznek a körülmények, mert ennek függvényében fog eldőlni minden. Erősen gondolkodok azon, ha majd lépek, a következő egy csöves erősítő lesz. Rengeteget olvastam utánuk, ráadásul amilyen stílusú zenéket hallgatok pont passzolna is hozzájuk. Gondolok itt Jazz, Klasszikus, Rock-ra... Korábban rengeteg elektronikus, trip-hop, downtempo, egy két Dnb zene volt a repertoáron. Azóta kissé változott az ízlésem. :)
A hangfalakról annyit még elmondanék, hogy amíg a mini-hifis felállás volt, felét se mutatták meg, hogy mit tudnak, ezzel a Philipsel jött elő legjobban, hogy mire is képesek. Nem is szeretnék tőle meg válni egyhamar, csak hát elég öregecskék, ilyenkor már bármi probléma jöhet.
Te milyen hangfalakat használsz?

dave666, sith7, .bableWes: Köszönet nektek is. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9) LW


LW
őstag

Jó képeket csinálsz, nagyon bejönnek. :K

(#10) Lewzke


Lewzke
őstag

Szép kis rendszer :C

(#11) Daczy


Daczy
aktív tag

Sziasztok!

Jó a cikk, végre ilyet is olvasni logout-on. :K Jómagam is nagy hangrendszer mániás vagyok, nemrég szereztem egy Pioneer A-301-es erősítőt. Nagyon precíz, az egészen érződik a Pioneer minőség.

Valakinek nincs eladó Pioneer CS-sorozatos hangfala, mert azzal lenne teljes a kép. :C

(#12) eclipse006 válasza LW (#9) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszi szépen,, másik nagy mániám a fotózás,, később szeretnék majd ezzel komolyabban foglalkozni. :)
Az utolsó kép annyira nem lett jó, kevés volt a fény, a vaku pedig nem valami erős..

Lewzke:: :R

Daczy: Van konkrét elképzelésed a CS sorozatból? Itt-ott (avx, vatera) akadnak ilyen Pioneerek ha rákeresel. Az erősítőd nagyon szép egyébként, biztos jól muzsikál.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#13) Archer


Archer
őstag

Jó kis erősítő, ez még igazi békebeli darab, nem a mai anyagspórolós fajta :) Ha Denont akarsz majd később venni, jó választás, nekem is van egy, nagyon meg vagyok vele elégedve. Nálam hozzáértőbbek szerint régebbiekből az 500-as és a 700-as széria darabjai szólnak szépen, gondolom a felette levők is de azok már többnyire nagy A osztályos erősítők.
Mondjuk pl. ez már egy brutális darab ;]

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#14) eclipse006 válasza Archer (#13) üzenetére


eclipse006
őstag

Az biztos. :)
Amit linkeltél tényleg egy erőmű, 600W-os teljesítmény felvétel elég brutálisan hangzik. Nekem is nagyon tetszenek a régebbi Denonok, lehet hogy olvastál is róla, hogy a Hifi Magazinban sokáig etalon volt a PMA-320-as ha jól emlékszem.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15) dfdfdf válasza Daczy (#11) üzenetére


dfdfdf
őstag

én a saját példányom alig tudtam eladni :S

(#16) Archer válasza eclipse006 (#14) üzenetére


Archer
őstag

Igen, ismerem én is, de az már elég régi darab, valamikor a 80-as évek végéről. Ettől persze még biztos jó csak azzal már lehetnek kondi meg potméter problémák. Vaterán amúgy most is van fent egy bár szerintem kicsit drágán. Érdemes nézelődni különben, a különböző aukciós oldalakon elég sok fajta fent van a 200-as szériától egészen 900-ig, néha találni 1000-ből is. Amit linkeltem különben igazi kuriózum a 70-es évekből, 17kg!, igaz nekem tuti nem kéne egy ekkora erőmű de akinek vannak hozzá megfelelő hangfalai... :)

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#17) eclipse006 válasza Archer (#16) üzenetére


eclipse006
őstag

Régi az tény, viszont nagyon jó kis darab. Az a teljesítményszint ami nekem bőven elég. Amit linkeltél, konkrétan szétvinné a jelenlegi hangfalam. :) Szeretik túlárazni néhányan az ilyen termékeket, főleg akkor, ha tudatában vannak, hogy a HFM mennyire dicsőítette. Megtaláltam még régebben a Philipsemnek a katalógusát, ha jól emlékszem 91-es gyártású.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#18) Gbi82


Gbi82
tag

Éljenek az olcsó régi hi-fi cuccok. :C
Nekem egy Sony MHC-701 music centerem van, Pioneer CS-343 hangfallal.
Emlékszem anno 96-ban tanuló koromban árultam ilyen hifi-t, kb 100e-ft volt az ára, az eladó meg keresett 27e- ft-ot egy hónapban.
Sose gondoltam volna akkor ,hogy nekem ilyenem lesz egyszer, nemrég meg már 5e-ért láttam a vaterán ugyanilyen tipust.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#19) Gude


Gude
senior tag

Remek teljesítmény.Használd egézséggel!

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#20) eclipse006 válasza Gude (#19) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszönöm szépen! :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#21) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Szépen szólhat a cucc,jól is fest .. de nemrég halottam egy denon szettet ..azóta végem!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#22) Lalikiraly válasza PH-User (#1) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ezekkel a szavakkal mélységesen egyetértek. Bár nekem csak Genous 1255A hangszóróim vannak, de nagyon jó kis cikk ez. Illetve jó volt olvasni. kitűnőek a kis hangfalállványok. Használd egészséggel a cuccokat. Viszont annyi lenne a kérdésem, hogy egy aktív pfc szűrős UPS ilyesmi nem javít a hangon? Pláne a tényleges HI-FI kategóriában? a Hign-End az úgyis csöves erőlködős rendszer...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#23) Giot válasza eclipse006 (#8) üzenetére


Giot
addikt

Saját tervezésű, építésű,
[link]
Monacor kevlár szórók.
Ami a zenei ízlést illeti, nem szabad csak Jazz-hez vagy Rock-hoz rendszert választani. Én is átestem már csak Jazz korszakon, vagy csak elektronika korszakon, aztán most eljutottam odáig hogy mindenevő lettem. Mindenféle zenét hallgatok csak legyen igényes meg fogjon meg benne valami. Van egy bejegyzésem ami zenéket tartalmaz: [link] .
Nézz körül válogass ha van kedvedre való.
Van egy kivétel viszont ami nem igazán tud meghatni ez pedig a POP. A mainstream-mel nem tudok azonosulni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Archer válasza Lalikiraly (#22) üzenetére


Archer
őstag

Az UPS szünetmentes tápegységet jelent, a PFC (Power Factor Correction) teljesítménytényező javításra szolgál, nem szűrésre, a High-End pedig nem egyenlő a csöves erősítővel (persze van az is de tranzisztorosból is ugyanúgy van high-end).

eclipse006: értem, biztos jó erősítő csak azt mondom, hogy biztosan vannak még ugyanolyan jó vagy még jobb erősítők hasonló árban csak azok nem kaptak akkora hátszelet anno és ezért érdemes utánuk érdeklődni vagy keresni valakit akinek már van vele tapasztalata. Ilyen a NAD 3020 is de biztos vagyok benne, hogy ott is van a márkán belül még sok jó készülék csak azok nem ismertek annyira.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#25) eclipse006 válasza Lalikiraly (#22) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszönöm neked is,, Lehet hogy az előző írásomban megemlítettem az állványokat(amiket csináltam), azóta átestek némi finomításon, a talprészből jócskán le lett vágva, illetve homokkal van feltöltve, és 3db hungarocel talp van az aljára téve.
Archer már válaszolt a kérdéseidre. :)

Giot: Nagyon bejövősek a hangfalak, szép munka, biztos jól szól. :K
Rosszul írtam , úgy akartam, hogy mostanában több Jazz-t illetve klasszikust hallgatok, de amellett szeretem az elektronikust, triphop-ot...
Pont ma néztem az oldalad, illetve az írásod,, nagyon tetszik, szemezgettem, de még csak nagy vonalakban néztem át, de már van 1-2 jelölt amit megszerzek, és kiírom. A pop stílus engem sem hat meg, a mainstream-ról keveset tudok. :B

Archer: Teljes mértékben egyetértek, rengeteg készüléket nem teszteltek, és persze sok volt amit túlértékeltek.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#26) taaz


taaz
aktív tag

Gratula cikkhez , és hosszu életett a masinának. Hát tényleg van bent cucc rendesen, nem valami anyagsporolt........
Tranyos cuccok nagyon tetszettek mindig is. Azok szépen kiforrot technikák , nem ugy mint amihez volt szerencsém utoljára. Egy sony eröködö valami stk végfokozatos , semmi dinamika , olyan életelen hangzása volt. Eddig a nálam egy telefunken 2x50w bontott végfokvolt, jo öreg gombtranyooooooos, amit képtelenség volt megölni. Csakhát fejlödni kellet és váltottam.

[ Szerkesztve ]

(#27) bartucc válasza eclipse006 (#25) üzenetére


bartucc
addikt

Jó volt olvasni a tesztet, nekem is hasonló kis Videotonok vannak, erősítőt meg én gyártom hozzájuk. Ha lesz pénz, lesz egy komolyabb erősítő, később hangfalcsere. Szép lassan, egyelőre megvagyok vele, kicsit tompa, kevesek a magasai, középben, és mélyben jobban domborít, de nagyon megszerettem az idők folyamán.

Megkérdezhetem, mennyiért jutottál hozzá az erősítőhöz?:)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Tetszetős kis erősítő és jó cikk lett belőle :C

(#29) eclipse006 válasza taaz (#26) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszi szépen!! :R Az előző minihifim is STK-s volt, és kb. tökéletesen leírtad a hangzását. Biztos nem volt rossz az a Telefunken végfokod. Amíg létezett az a márka, jó termékeket gyártott. :K

bartucc: :R Szerintem először próbálkozz a hangfal cserével, nem tudom milyen típusú a Videotonod, általában a papírmembrános magas sugárzós szériára jellemző volt a magas hiány. Nem akartam a cikkben árat írni, de emlékeim szerint 10000Ft-volt "hibásan", amiket fentebb leírtam. :)
Milyen erősítőt gyártottál egyébként?

fondorlatos: Köszönöm!! :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30) sabaton667


sabaton667
csendes tag

Király, nálam 20 éve van egy ugyanilyen erősítő és azóta is tökéletesen működik!
Most éppen hangfalakat keresek hozzá, mert a régi videoton hangfalaim végképp
kilehelték lelküket.

" Don't listen to the news,Don't know what you hear, they never make it clear,They like to keep your state confused,Propaganda time, the official line "

(#31) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nice! Tetszik, elfogadnám! :R

(#32) stol válasza sabaton667 (#30) üzenetére


stol
addikt

Újíttasd őket fel a gyártóval.

[link]

A címbéli "filipsz" erőlködőt sokat javítottam még régebben.
Sajnos sok paramétere nem felel meg a valóságnak.
Majd rájön az ember, hogy nem az adattábla a THD számít.
A címbéli erősítő pl. már az újabb, spórolós eresztésből van.
Hiányzik a végtranyók közül egy ptc ellenállás, ami a nyugalmi áram hőfokfüggő stabilitásáért felelne.
Döglenek is a végtranyók, ha hajtják a gépet.(elmászik a nyugalmi áram, ahogy főnek a tranyók)
A végtranyók meghajtásából az előfokozat tápjának szűrését is soványították.

+/- 35V-os tápfeszre, a 4700uF puffer, meg 0km-esen is hajszálra elég, nem pedig 10év után.

Ha javítani akar a szerző a hangzáson, akkor beszerez 2db 50V/6800uF-os alacsony impedanciás elkót, a betáp gyorscsatiját fixre forrasztja, végtranyókhoz menő fóliacsíkokat egyenletesen vastagon felónozza.

Az STK-s végek nagyon is jó paraméterűek, de minden a tápon múlik. Ha sovány a tápja, ne várj dinamikát.
Lomizni kell egy Metz Mecasound AX 4960-at pl., az egész szépen szól.

[ Szerkesztve ]

(#33) eclipse006 válasza stol (#32) üzenetére


eclipse006
őstag

Ennyire nem mélyültem bele a témába, de megfogadom a tanácsod, a puffer kondikat kicserélem, csak jó lenne, ha valami márkás darabot tudnék bele venni.. A végtranyókhoz menő fóliacsíkot végig fel kell ónozni?, bár lehet hülye kérdés. :B

sabaton667, rolkaDb:köszi! :R

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#34) Revox66


Revox66
aktív tag

Grat jó írás lett! :C
Szép kis erősítő ez a Philips FA-630 !

Nekem még egy régebbi Philips AS305 hifi teljesít egy pár épített TL hangfalakkal.. :B

(#35) stol válasza eclipse006 (#33) üzenetére


stol
addikt

Igen, végig.
Magas átvitelre pl. még jobb hatással van, ha 1-2mm-es ónszívó fonatot forrasztol fel a nyák fólián a nagy áramú részekre.
Az ónszívó fonat nagyon sok elemi szálból álló fonat és magas frekiken évényesül a skin effektus.

(#36) Giot válasza eclipse006 (#25) üzenetére


Giot
addikt

mainstream: [link]

(#37) eclipse006 válasza Revox66 (#34) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszönöm szépen! :R Egyik ismerősömnek van hasonló hifije mint neked, csak neki a gyári hangfallal.Ha jó az épített hangfalad, többre képes vele, mint amit adtak hozzá régen.

stol: Na, van is itthon ilyen ónszívóm, ki is próbálom hamarosan, ha lesz egy kis időm. A kondikra visszatérve, mi a véleményed a márkáról, lehet itthon kapni normálisat? A betáp csatis témán azt az aljzatot érted amivel az áramkörre van dugva a táp +/-35V os kábele középen? Ezt kéne eltávolítani és fixen beleforrasztani a foglalat helyére? Bocs a sok kérdésért, csak mielőtt belefogok, alaposan körbe akarom járni. :B

Giot: Köszi, így már ismerem/értem. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#38) stol válasza eclipse006 (#37) üzenetére


stol
addikt

"A betáp csatis témán azt az aljzatot érted amivel az áramkörre van dugva a táp +/-35V os kábele középen?"

Igen.

"A kondikra visszatérve, mi a véleményed a márkáról, lehet itthon kapni normálisat?"

Nem. Ami új, mind szar kínai. Én a régebbi, még nem használtakat preferálom.
Kapacitás és méretileg mehetsz felfelé is, ami a panelra befér.

(#39) eclipse006 válasza stol (#38) üzenetére


eclipse006
őstag

"Kapacitás és méretileg mehetsz felfelé is, ami a panelra befér."

Akkor pl. "Nippon Chemi-Con 10000uF/50v-os Snap-in Kondenzátor" megfelelne?
Köszi a segítséget!!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#40) VIPowER válasza eclipse006 (#39) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha jelenleg nincs bajod az erősítővel, inkább ne piszkáld. Sokkal jobb nem lesz, legalábbis te nem fogod észrevenni pl a kondicserét.

(#41) eclipse006 válasza VIPowER (#40) üzenetére


eclipse006
őstag

Nincs problémám vele, nem is szoktam nagyon feltekerni, hogy megizzadjon, ha számottevő javulást nem hoz, akkor hagyom, de azért stol-nak szerintem van tapasztalata, nem véletlenül ajánlotta ezt a pár módosítást. :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#42) VIPowER válasza eclipse006 (#41) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem azt mondom hogy rossz az amit leírt, csak ennél az erősítőnél nem sok értelme van.
10000 mikrós kondikat kár beletenni, értelmetlen, így meg főleg, hogy nem szoktad nagyon meghajtani.
Kondicserének akkor lenne értelme ha fulladozna nagy hangerőn, de amíg nem teszi, felesleges.
stol nyilván maximalista, de ezektől a lépésektől Neked érdemben nem lesz jobb.

(#43) eclipse006 válasza VIPowER (#42) üzenetére


eclipse006
őstag

Akkor egyelőre csupán élvezem a zenehallgatást. :)
Egyébként tényleg nincs semmi baja, nem búg a táp, nincs még az a "fújó" alapzaj se,a relé hamar behúz.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#44) Revox66 válasza eclipse006 (#37) üzenetére


Revox66
aktív tag

Eredetileg nem tudom, hogy milyen hangfalak voltak hozzá, de ami most van az igen tuti lett.
Itt akad pár kép ha gondold :
[katt]

(#45) eclipse006 válasza Revox66 (#44) üzenetére


eclipse006
őstag

Jól néz ki, biztos jól szól. :K Valami terv alapján készült?
Az eredeti kb. egy vékony farostlemezből készült dobozban kétutas rendszer, elég silány minőségű..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#46) Gál István


Gál István
senior tag

Nem tudtam kitalálni, így kérdezném hogy milyen hangfalkábelt használsz? Márka? vastagság? Felépítés?

(#47) Revox66 válasza eclipse006 (#45) üzenetére


Revox66
aktív tag

Köszi
Igen, audioXpress tervek alapján készültek. Kicsit utána néztem az eredeti dobozoknak:
Philips ak 141 -es ládák voltak, nem két utas, egy 10cm -es hangszóró teljesített benne, a magas gyakorlatilag csak díszkeret volt rajta... :)

(#48) eclipse006 válasza Gál István (#46) üzenetére


eclipse006
őstag

Nos a kábelről összesen annyit tudok, hogy OFC rézvezeték, 1,5mm átmérőjű, 2-2m hosszú. Annyi van ráírva, hogy oxygen free chopper speaker cable. Még Debrecenben vettem, elég horror áron ahhoz képest, hogy nem egy nagy durranás.

nari1982: Akkor én azt benéztem, hogy 2 utas, végülis egy "full range" hangszóró van benne. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#49) Gál István válasza eclipse006 (#48) üzenetére


Gál István
senior tag

Köszi :R És mennyi volt az a horror ár? :)

(#50) eclipse006 válasza Gál István (#49) üzenetére


eclipse006
őstag

Összesen 5000-Ft volt, de lehet csak nekem horror. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.