Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ahogy elnéztem 2018-as videók vannak erről a helikopterről és mégcsak most fogják kipróbálni. Kicsit sajnálom, hogy ilyen lassú ütemben halad az űrkutatás persze mások számára pedig ez épp gyorsnak számít...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2) pilóta válasza Dyingsoul (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert eddig hogyan próbálták volna ki szerinted? :F
(Amúgy működik, nyilván a Földön tesztelték, de a Marsra nem küldték el eddig, az most jön...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Tuomas válasza Dyingsoul (#1) üzenetére


Tuomas
addikt

Sajnos a Mars "csak" cirka 2 évente van lőtávolban, de 2 évente lehetetlen Rovert is küldeni rá, egy ugyan azon ügynökség által (a hosszadalmas tesztelési, fejlesztési fázisok miatt elsősorban).

We were here

(#4) Dyingsoul válasza pilóta (#2) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Rosszul fogalmaztam, bocsi: kipróbálás alatt éles bevetésre gondoltam.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5) akaido


akaido
addikt

Köcce szépen a hírt! Követni fogom az adásokat ennek az útjáról is.
A Helibögzi érdekesnek ígérkezik.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6) DjFlanker válasza Dyingsoul (#1) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Szerintem 5 év a mininum egy ilyen eszköznél, de lehet erősen alálövök, majd Cifu kijavít :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#7) #95462144


#95462144
törölt tag

Kíváncsi leszek, hogy a három eszközből mennyi fog sikeres landolást abszolválni...

(#8) apatyas


apatyas
Korrektor

Előre szólok a majdani értetlenkedőknek, hogy "A vizsgálatokhoz csúcsminőségű műszerekkel van ellátva" nem a csillió megapixeles szineskamerát jelenti. Hanem olyat pl, ami nem torzít, bírja a helyi körülményeket, illetve túléli az utat.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#9) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Én már annak is örülnék, ha a szobahőmérsékleten működő földi készülékeink hoznák az Opportunity marsjáró élettartamát...

(#10) pilóta válasza apatyas (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja. De azért remélem, hogy kicsit nagyobb felbontásút tettek bele, mint legutóbb :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) Tüzi

Marsos roveres hírekkor ez mindig beugrik.
[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12) Voloka válasza Tüzi (#11) üzenetére


Voloka
tag

:DD Ez nagyon jó !
Jót nevettem! :C

(#13) vzozo válasza pilóta (#10) üzenetére


vzozo
senior tag

Miért is, az a potom 1.8 gigapixeles kép talán kicsi volt?

(#14) pilóta válasza vzozo (#13) üzenetére


pilóta
nagyúr

És hány képből lett az összerakva?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

SHERLOC, WATSON - Imádom az ilyen kreatív neveket :D

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#16) vzozo válasza pilóta (#14) üzenetére


vzozo
senior tag

És? Pár nap alatt elkészült a kép. A megapixel háború emlékeim szerint már jó 10 éve végetért...

(#17) pilóta válasza vzozo (#16) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, de a lopakodó marslakókat nem fogod így látni a képen, mert hamarabb elslisszolnak, minthogy utánafordul a kamera. Ha meg van egy jó nagy felbontású panorámaképed egy felvételből, akkor elkapjuk őket :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) Tuomas válasza vzozo (#16) üzenetére


Tuomas
addikt

Dehhhogy ért véget, a mobilokra jött át, és most már lehet azon is háborogni, hogy a mobilok sok megapixelesek, egy marsjáró meg nem, fúj. :D
Nézd csak meg, egy mobilon lassan több kamera lesz, mint a roveren. :D

We were here

(#19) Fecogame


Fecogame
veterán

kő és talajminták gyűjtése

Ezeket vissza is hozzák? Ha nem, miért gyűjtik? Ha igen, akkor rengeteg plusz üzemanyagot kell oda szállítani, hogy vissza is tudjanak jönni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) Tuomas válasza Fecogame (#19) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem jön vissza, eltárolja a szerkezet, és a jövőbeni (gondolom már emberes) küldetések során lesz visszahozva a minta

We were here

(#21) pilóta válasza Tuomas (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ami azért vicces, mert ha már odamegy az enber, akkor maga is gyűjthet frisset bárhol :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) BiP válasza pilóta (#14) üzenetére


BiP
nagyúr

Majdnem 1200.

Én is abban bízom, hogy tartósságban hozza a Spitit, de főleg az Opportunity szintjét.

Ill. még azon gondolkodtam, hogy ha most hárman is küldenek szondákat meg rovert, akkor miért nem fognak össze, miért küldenek pár nap eltéréssel 3 rakétát is sok-sok pénzért?
Persze nyomban meg is válaszoltam magamban.
- nyilván nem ugyanoda mennek, így azt kéne megszervezni, meg úgy építeni a rakétát, hogy ott a Marsnál milyen pályán mozogjon, mikor mit dobjon ki, mások az időablakok stb., alapvetően máshogy kell tervezni a közös küldetést.
- az, hogy Kína, Usa, és az arabok együttműködjenek ilyen hi-tech cuccoknál, kb. esélytelen
- biztosítás. Ha valami gebasz van, legalább a másik kettő eljuthat, nem egyszerre ég el a 3 csomag.
- így legalább 3x annyi cuccot el lehet vinni, nem korlátoz a hordozó kapacitása.

(#23) Tuomas válasza pilóta (#21) üzenetére


Tuomas
addikt

Persze hogy gyűjthet, csak éppen egy csomó idő és energia meg lesz spórolva, hogy a rover már kategorizálja őket, és az odaérkező ember meg csak kiemeli a tárolót és kész. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy viszel egy zsákot és teleszórod kövekkel. Mintavételi helyek vannak, amit a rover majd az évek során be fog járni, mindenhol vesz mintát, kategorizálja és el is tárolja.
Másrészt pedig összehasonlítási alapként is szolgálhat majd, a frissen összegyűjtött kőzetminták és a rover által összegyűjtött kőzetminták: egy csomó dologra lehet ezekből következtetni, hőmérsékletváltozás, légköri, időjárási változások, légkör összetételének változása stb stb stb.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24) Necroman_Mk2 válasza BiP (#22) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Plusz: mindegyikük maga akarja a dicsőséget, egyben a terület felosztásánál is érv lehet a "Hohó, nekünk van ott egy szondánk!"

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#25) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Na, az arab emírségeknek feltétlenül be kellett szállni ebbe a Marsos sztoriba, bár szerintem inkább olajat keresnek a Marson is, mint sem életet és egyéb fontosabb tényezőket.

(#26) apatyas válasza Alteran-IT (#25) üzenetére


apatyas
Korrektor

Még több homokot.

Komolyra fordítva a szót, ha odáig fajul a helyzet, egyvalamit esetleg megérheti idehozni a Marsról: ritkaföldfémeket a félvezetőgyártáshoz. Kevés tömeget kell belőle küldeni, és kellőképp értékes/fontos. Gyémántot meg ilyen szarságokat felesleges, drágább küldeni mint itt kibányászni/szintetizálni.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#27) Tuomas válasza Tuomas (#20) üzenetére


Tuomas
addikt

Pontosítanom kell magam, nem kell emberes küldetés, hogy visszahozzák a mintákat, későbbi (2026-ban felbocsátani kívánt) eszközök segítségével fogják megoldani.
Bő fél óra és indul. :)

[ Szerkesztve ]

We were here

(#28) Csabex válasza Tuomas (#27) üzenetére


Csabex
őstag

El is indult és milyen szépen landolt :) Nem csak az indulás, hanem a landolásról is nyílt egy topik :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#29) Csabex válasza Csabex (#28) üzenetére


Csabex
őstag

És itt a videó is :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.