Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Nagyon lecsupaszította az Intel a csatlakozókat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) nednez válasza banhammer (#1) üzenetére


nednez
tag

Mac Mini ellenfél :F :U

(#3) Tin válasza banhammer (#1) üzenetére


Tin
veterán

300-320 dollár egy alaplapért és egy prociért, egy tápért és egy házért... amire ideér, lesz az euró és +áfa, azaz 105e jó magyar forint, legyen bele még 10e-ért ram és 25-ért ssd, bár az még elég karcsú vinyó nélkül, és már 140e-nél járunk.

ez még mindig nem az igazi... ennyiből azért sokkal jobb asztali pc összerakható...

nekem spec pont ez a bajom ezzel a kis kompakt pc-kkel, vagy olcsók de nem tudnak szinte semmit, vagy rohadt drágák és még úgy is korlátozottak a méretek miatt.

az ideális egy mATX alaplap köré épített kisméretű ház, de a házakban meg vannak a normál méretűek, és a miniITX-es kompromisszumos megoldások. pedig a legtöbb embernek elég a mATX alaplap, normál méretű táp, 1 dvd, 1 ssd, 1 vinyó kombó, és az még mindig nem lenne akkora nagy méret.

(#4) Gabor970


Gabor970
addikt

én is szeretem a kicsi, kisfogyasztású gépeket. Ez is tetszene, ha az árából nem jönne ki egy brazosos netbook. Amit ha akarok asztalinak használok külső perifériákkal, de ha arra van szükség, használhatom netbooknak is. Nálam itt bukik meg, hogy ha komplett kicsi gépet keresek, eljutok 80e Ft-ig. Nos, nem sok kell már ehhez, hogy egy 11,6"-es E-450-es 4G ram, 500GB winyós netbookot hazavigyek. Akkor miért ne a második?

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5) bsh válasza banhammer (#1) üzenetére


bsh
őstag

igen sajnos... nekem egy sata port hiányzik róla, picit nagyobb házban, hogy beférjen egy ssd is (minipci-os nem kell), és már jöhetne is.

(#6) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Szegényes. Az árat levitték 400ról 300ra, de ez még igy is bukta lesz

(#7) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Hangkimenet nelkul kb kenhetik a hajukra.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#8) merkucyo válasza szabi__memo (#6) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Várjuk ki a végét szerintem , van benne potenciál .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#9) Patice válasza stbtamas (#7) üzenetére


Patice
nagyúr

Terjednek az USB-s hangeszközök, külső DAC-ok. Csak hát ezzel az a probléma, hogy külön még azt is meg kell venni. HDMI-s PC-s hangfalszett szerintem sokáig nem lesz még.

Felső kategóriás sztereó eszközöknél már megjelent a HDMI, mint digitális hangbemenet, házimozi erősítőkön meg alap.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10) szabi__memo válasza merkucyo (#8) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mire gondolsz? Meg ha olcso is lesz, az kimeneti interfeszek hianya nem fog valtozni. Igy meg nagyon gyengusz

(#11) Rebourne


Rebourne
aktív tag

Hát ez így nekem is csalódás. Nem az a minimálpécé-hobbigép, aminek reméltem.

Az a passzív hűtésű Foxconn amit a minap bejelentettek itt, az sokkal rokonszenvesebb a célra.

(#12) suraki válasza nednez (#2) üzenetére


suraki
tag

Nem konkurensei egymásnak.
A macmini sokkal gazdagabban felszerelt teljes értékű gép...ez sajnos az árazásán is tettenérhető. :(

(#13) #56573440


#56573440
törölt tag

őőő tényleg csak hdmi-n lehet kiküldeni a hangot? ez most komoly vagy én néztem el a specifikációt :F ha igen akkor ez azért elég nyomorult....

most nézem ez másnak is feltűnt. zseniális...

[ Szerkesztve ]

(#14) nednez válasza suraki (#12) üzenetére


nednez
tag

Igen , de ez az Intel elgondolás se lesz sokkal olcsóbb kivitelezésről meg támogatásról nem is beszélve :)

(#15) nbg


nbg
senior tag

Azt hiszem maradok az AMD-s Zbox-oknal tovabbra is...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Aranyos de tényleg...
Túl sok kompromisszumot kellene kötni, ehhez már tényleg "igénytelennek" kell lennem hogy fenntartás nélkül megvegyem :U

Pro:
-kicsi
-keveset fogyaszt
-vesa-mount
-hd4000

Con:
-hdmi-n van csak kép és hang
-ventilátor
-nincs rajta sata port
-nem kivezethetőek az antennák
-randa

(#17) merkucyo válasza szabi__memo (#10) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Nagyon sokaknak elég , a monitor bill , egér , és pendrive .
Nyilván van olcsóbb/jobb alternatíva , de irodai felhasználásra tökéletes .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#18) szabi__memo válasza merkucyo (#17) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Irodai felhasznalasra van olcsobb is ami megfelelo. Igy ez nem tul tokeletes

[ Szerkesztve ]

(#19) kovsol válasza Patice (#9) üzenetére


kovsol
titán

Olyan hdmi -s kijelzőre kell kötni amin van hangfal csatlakozás, gondolom ilyen monitor annyira nem ritkaság már. Én mondjuk egy TV-re használom a gépet és hdmi vel megy kép hang át, majd a tv ből megy tovább a hangfalakra.

May the Force be with you!

(#20) szabi__memo válasza kovsol (#19) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ebben az a szopacs, hogy ha a tv nem kezel egy audoi formatumot akkor nem fogja tovabbkuldeni.
Meg lejatszani sem

(#21) Patice válasza kovsol (#19) üzenetére


Patice
nagyúr

Úgy érdekes minőségű lehet a produktum, ami a TV-ből jön. :D Bár tény, hogy megoldás a problémára.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22) kovsol válasza Patice (#21) üzenetére


kovsol
titán

Miért van optikai kimenet a TV-men, meg még egy raklap más féle csatlakozó. Elhiszem egy usb -s kis hangkártya aztán jobb hangot adna.

(#20) szabi__memo milyen audió formátumra gondolsz? Kap egy kész jelet amit a pc már feldolgozott, akkor hogy lehet ebből gond? Eleve ebbe az intel procihoz amit kap az ember hanggerjesztő cuccként nem hiszem, hogy valami durva HD audió csoda kütyükhöz lenne tervezve, hogy nem tud egy sima tv elbírni vele.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23) hypno skate


hypno skate
senior tag

Nekem bőven megfelelne egy combos laptop kijelző, billentyűzet, akkumulátor és tapipad nélkül.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#24) Patice válasza kovsol (#22) üzenetére


Patice
nagyúr

Én egy ilyen kábellel bekötött USB-s DAC-ra gondoltam például. :D

A TV-d milyen csatlakozóval megy a hangfalakra? Analóg vagy optika?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25) szabi__memo válasza kovsol (#22) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pedig nem minden tévé kezeli le még a DTS továbbküldését sem.
Ha a lejátszó progiban be tudod állitani, hogy hdmi-n milyen formátumba mixelt jelet küldjön ki, akkor nem gond... ha a pc megcsinálja neked lejátszás közben

(#26) Hokoyumi válasza szabi__memo (#25) üzenetére


Hokoyumi
tag

nem értek hozzá
de a hdmi az szabvány, a hdmi-n átmenő hang/videó jel nem szabvány?
ha meg az elvileg mennie kéne bármilyen forrásból bármilyen hdmi-s megjelenítőn/hangkeltőn
a hangkodek meg digitális, nem analóg, nem hiszem, hogy rossz lenne a minősége

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#27) szabi__memo válasza Hokoyumi (#26) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szabványok mennek át rajta. És ha azt a szabványt amit használsz a vevő oldal nem ismeri akkor hogyan is kellene mennie? Vagy azt gondolod hogy pl a Dolby TrueHD már létezett amikor a hdmi 1.0-t kitalálták, vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

(#28) Peter789 válasza Hokoyumi (#26) üzenetére


Peter789
senior tag

többféle szabvány van, lehet 2-sokcsatornás LPCM, DTS, stb stb... az olcsóbb tévék és monitorok pedig csak a tömörítetlen sztereó LPCM-et komálják. a DVD/blueray/mkv/stb anyagokban pedig sokszor tömörített DTS vagy hasonló a hang - amit a lejátszó program vagy egyenesen kitol az SPDIF/HDMI-re, vagy pedig szoftverből dekódolja és már LPCM-ként megy tovább

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#29) Alchemist válasza Gabor970 (#4) üzenetére


Alchemist
addikt

ha komplett kicsi gépet keresek, eljutok 80e Ft-ig

Ennél olcsóbban lehet 3-4 éves használt üzleti szubnotit szerezni, ami gyorsabb a netbook-oknál és pár év múlva sem fog szétesni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#30) Cefet


Cefet
aktív tag

Jövőre a Brazos új generációja úgy odaver ennek, hogy csak úgy füstöl...

(#31) nbg válasza Cefet (#30) üzenetére


nbg
senior tag

A jelen felhasznalasi teruleten mar az aktualis is...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#32) Pug válasza merkucyo (#17) üzenetére


Pug
veterán

Pont hogy irodába nem.. de sebaj... ;)

(#33) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

kezdetnek megteszi, 2-3 év és elég kafa kis "tenéyrpc-k" lesznek a piacon, leglábbis reméljük, mert sztem lenne igény az ilyen gépekre, addigra talán az ára is mérséklődik a hasonló gépeknek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.