Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) rt06 válasza VaniliásRönk (#100) üzenetére


rt06
veterán

"Mi az, hogy milyen alapon turkalok barki zsebeben? Ha kijelentem, hogy fagyit nem kapsz ingyen a fagylaltostol, akkor a fagylaltos zsebeben turkalok? Megis mire akarsz kilyukadni ezzel?"

a fagylaltos peldad nem tudom, hogyan kapcsolodik ide, mert kozeleben nem all annak, amirol eddig szo volt
az pedig teljesen jogos kerdes, hogy miert turkalsz te barki zsebeben is - mint leirtam, attol, hogy az egyik fejleszto fizetos megoldasokat alkalmaz, maga a technologia nem lesz fizetos, igy innentol kezdve az ervelesed semmi tobb, mint masok zsebeben turkalas, ugyanis mindenki kaphat fagylaltot

"Azt allitottam, hogy az Adobe Flash nem nyilt szabvany. Talan az?"
jelentos resze az (flex sdk, swf es flv/f4v file formatumok- ajanlom figyelmedbe tovabba az open screen project-et)

"Tovabba, hogy az Adobe ebbol valamilyen modon penzt csinal, ami nyilvan masoknal kiadaskent jelentkezik."
nem! azt allitottad, hogy a zartsagbol egyenesen kovetkezik, hogy nem lehet ingyenes ("kovetkezeskeppen biztosan nem ingyenes")
kerlek probalj meg nem elrugaszkodni a valosag talajarol ilyen allitasokkal

az, hogy az adobe penzt csinal belole, egyeseknel valoban kiadaskent jelentkezik, masoknal viszont nem - ez teny (ellentetben azzal, amiket te irsz le)

az pedig, hogy az az adobe ebbol mikent csinal penzt, megintcsak nem valtoztat azon tenyen, hogy az o fizetos alkalmazasaikat megkerulve is lehet flash alkalmazasokat kesziteni, szolgaltatni es lejatszani

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#102) PazsitZ válasza VaniliásRönk (#100) üzenetére


PazsitZ
addikt

Arról eset szó, hogy fizetnek az adobe-nak egy fillért is? Akkor viszont ugyanannyit ér a te felvetésed is.
A másik szintén feltételezésed, hogy jofejsegbol gorcsolnek ennyit a Flash eletben tartasan.
Akik viszont mindenképp, még ma ki akarják irtani, gondolom semmi hátsó szándékkal nem rendelkezhetnek.

Azon indokodat, pedig egyáltalán nem értem, hogy miért kellene valaminek ördögtől valónak lennie, ha fizetős?

Az, hogy te esetleg berhelt windózzal töltöd torrentről a crackelt office-t, mert Bill Gatesnek úgyis van már elég pénze, még észreveheted, hogy rengeteg szoftverből, online szolgáltatásból van fizetős, amely ténytől még nem lesznek egyértelműen rosszabbak vagy jobbak.

De azt is megkérdezném, hogy akarsz átállni HTML5-re holnaptól, amikor néhol még IE6-7-re is kell optimalizálni. Plusz a szabvány véglegesítése még a 66 hsz.-em óta sem zárult le. :N

- http://pazsitz.hu -

(#103) simonzé


simonzé
addikt

Vesszen a Flash!
Az Adobe meg foglalkozzon azzal, amihez ért. Kép és videószerkesztés, abban jók, de a flash mostanában már eléggé szégyellnivaló.

I don't fit in. I fit out.

(#104) bambano válasza VaniliásRönk (#100) üzenetére


bambano
titán

mint ahogy a te hsz-ed sem a flash-ről szólt.
de nem erőltetem, hogy neked illene érteni, amit írtál...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) edward2 válasza simonzé (#103) üzenetére


edward2
addikt

szerintem olvasd végig a kommenteket. Ha jobban tájékozódnál éppen ma nincs semmi szégyellnivalója a flashnek. max divat szégyellni meg fikázni.

(#106) #41133696 válasza edward2 (#105) üzenetére


#41133696
törölt tag

64-bites Vistán és 64-bites Windows XP-n benyögi, hogy bocsi, csak a 64-bites Windows 7 -en működik a 64-bites Flash...

(#107) azbest válasza Abu85 (#91) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem valahol valaki direkt szopatni akarja a régebbi gépek tulajdonosait. De hát ez a kapitalizmus: ha valami jól működik el kell rontani, hogy másikat vegyenek helyette.

Persze elfogult vagyok, mert csak arra használtam flasht amire való: videók lejátszására. Elég elvetemült dolog komolyabb 3d alkalmazást flashben megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#108) rt06 válasza #41133696 (#106) üzenetére


rt06
veterán

toled is megkerdeznem, milyen bongeszot hasznalsz?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#109) #41133696 válasza rt06 (#108) üzenetére


#41133696
törölt tag

Első sorban: Windows Internet Explorer 9.0 és Google Chrome
Másod sorban: Mozilla Firefox és Opera.
Harmad sorban volt a Safari, de most a kavarásai miatt megváltunk egymástól :)

Ezekből lényegében csak az IE9.0-nak van aktuális 64-bites verziója.

A Mozillának meg csak kísérleti példányai voltak, de azok fejlesztésével le is álltak úgy látom.

[ Szerkesztve ]

(#110) rt06 válasza #41133696 (#109) üzenetére


rt06
veterán

igen, pontosan emiatt kerdeztem, mert csak ie alatt van ertelme 64 bites flash-ert reklamalni

ha emelle figyelembe vesszuk, hogy annak legujabb verzioja nem telepitheto xp-re, teljesen ertheto, hogy oda nem is hajlando felmaszni

vista-rol nem tudok nyilatkozni, joideje nem hasznalom

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#111) #41133696 válasza rt06 (#110) üzenetére


#41133696
törölt tag

Viszont 64-bites XP-n van 64-bites IE6.0; 7.0 és 8.0 :K

(#112) rt06 válasza #41133696 (#111) üzenetére


rt06
veterán

amik mind-mind elavult verziok (igazsag szerint az xp-vel egyutt)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#113) Diopapa válasza #41133696 (#106) üzenetére


Diopapa
addikt

Mint ahogy előfordult, hogy 64 bites w7-en, a 64 bites flash közölte a 64 bites IE alatt, hogy nincs flash telepítve és az istennek sem lehetett akárhány flash újratelepítéssel sem megoldani. No meg pl számtalan java-s program van, ami nem hajlandó a 64 bites javat felismerni a gépen, szóval vesszen a java is :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#114) hibavissza válasza rt06 (#101) üzenetére


hibavissza
veterán

a jogdíjmentes megoldás minden szempontból egyenértékű az adobe jogdíjas megoldásaival?

(#115) rt06 válasza hibavissza (#114) üzenetére


rt06
veterán

mind mindig (akar fizetso szoftverek osszehasonlitasanal is), attol fugg, mire van igenyed

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#116) FTeR


FTeR
addikt

"Folyamatosan biztonsági frissítésekre van szüksége."

a html5-nek nincs szüksége biztonsági frissítésre, mert egyszerűen nincs benne semmilyen biztonsági mechanizmus. ha egy szkript betöltődik, akkor az az egész DOM-hoz hozzáfér...

(ettől a flash még egy ementáli, ezért is kapott már szinte minden böngészőben saját homokozót)

(#117) atike


atike
nagyúr

Idővel sikerülhet elérni... De ahhoz jó sok idő kell. Meg valami alternatíva. Mint a HTML5... :) De mivel a flash-t is fejlesztik ezért nem tudom mennyire életképes ez a kezdeményezés. Lehet, hogy sikerül már végre gatyába rázniuk és egy teljesen stabil, gyors és használható platform lesz. Lehet, hogy nem... :)

(#118) FTeR válasza atike (#117) üzenetére


FTeR
addikt

a html5 már így újonnan is elavult és mivel nem várható, hogy belátható időn belül lesz új verziója, a flash jellegű pluginek örökké fognak élni.

(#119) Abu85 válasza azbest (#107) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább a régi technika a baj. A mai gépek esetében az AMD és az NV már régóta nem alkalmaz olyat, amilyet az Intel. Például az AMD és az NV régebbi termékein sem megy a Flash 11. Az egyetlen különbség, hogy az Intel még épít ezekre a termékekre, míg az AMD és az NV ezek gyártását már évekkel ezelőtt befejezte, és helyette jöttek új, korszerű termékek.

Eléggé logikus dolog flashanimációt gyorsítani GPU-val. Kevesebbet fogyaszt, és gyorsabb is, mint ha procival dolgoznál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#120) Rickazoid válasza Abu85 (#26) üzenetére


Rickazoid
addikt

A teljes képernyőre váltást már megoldották, legalábbis Chrome/Chromium és Firefox alatt működik (egyelőre kirakja a böngészőt teljes képernyőre, majd visszateszi ablakba), IE-ről nem tudok nyilatkozni, de nyilván ott is működnie kell. A fordító meg Flash-nél sem működött sose, még az angol szöveget sem képes felismerni 50%-os pontossággal sem, nemhogy lefordítani. A videót 30-40%-ban kitakaró, idegesítő buborékok meg nem hiányoznak, de ez is csak idő kérdése. Az élmény tehát ez esetben nem igazán csorbul.

Mondjuk nálam nem akadozik, 720p minőségben sem, pedig Linux alatt az ilyesmik, főleg ATI videokártyával sosem voltak épp jók.

Flash vs. HTML5:
Leírom itt a különbséget a Flash és a HTML5 között, amiről állandóan megfeledkeznek, akik annyira szeretik a Flash-t. A Flash egyetlen darab, jellemzően nagy objektum, ami vagy egyben betöltődik, vagy sehogy. A HTML-ben meg minden részekre van bontva, a szöveg az szöveg, a kép az kép, a hang az hang, a videó meg videó. Nincs annál rosszabb, mint amikor egy weboldalt meg akarok nézni és az egész egyetlen Flash objektum. Túl sok ilyen van, de az se jobb, amikor csak a menürendszere Flash. Például soknál a görgetés is iszonyatosan van megoldva, van ami nem reagál az egér középső gombjára sem, HTML5-tel ilyen hibákat eleve nem lehet elkövetni. Persze ez a fejlesztő sara, de bizonyos dolgokat jobb, ha nem lehet túl egyszerűen megcsinálni, mert akkor az eredmény pocsék lesz. A Flash ilyen. Ráadásul még mindig egy darab objektum, fejleszthetik akárhogy, nem különülnek el a részei. Biztos van, aki professzionálisan képes használni, de ha a Flash nem egy HTML és egyéb nyelvek által meghívott objektum, ami csak videót, csak játékot vagy csak bannert tartalmaz, akkor nem szabadna alkalmazni. Ha a Flash-t hagynák erre a három dologra, harmad annyian sem utálnák, mint ma.
Ugyanez igaz a Silverlight-ra is, csak azt videóra se szabadna. Mi az, hogy nem pufferel előre és állítgatja magának a minőséget? Ne egy script döntse el, hogy én milyen minőségben nézzem a videót. Inkább várok egy percet a pufferelésre, mint hogy bekockásodjon meg három másodpercenként megakadjon a lejátszás.
Röviden.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#121) rt06 válasza Rickazoid (#120) üzenetére


rt06
veterán

"Leírom itt a különbséget a Flash és a HTML5 között, amiről állandóan megfeledkeznek, akik annyira szeretik a Flash-t."
ez megintcsak az adott flash alkalmazas keszitojetol fugg
nem muszaj a szoveget, a kepeket beagyazni, azokat lehet on-the-fly lekerni tavoli szerverrol (ergo az adatok lehetnek dinamikusan valtozoak is)
mitobb, a flash tud modulokat, runtime shared library-kat is kezelni, ami azt jelenti, hogy a tenyleges flash alkalmazast sem kell egeszeben berantanod egybol az elejen, valamint a letoltott rsl-eket mas flash alkalmazasok is tudjak hasznalni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#122) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Mióta egy rendszerzabáló program lett én utálom a flash playert. Örülök, hogy tüntetnek ellene, csak kicsit máshogy kéne...azaz alternatíva nélkül ne akarják törölni, mert attól még nem fogok tudni netes videókat nézni stb.
Itt a többség csak arról beszél, hogy jól működik. Igen valóban egy erős gépen nincs vele gond. Viszont nem tudom megérteni, miért nem képesek megírni ezt a ... lejátszót úgy, hogy pl egy 4-5 éves gépen, ami még totál alkalmas lenne netezésre, akadásmentesen lehessen lejátszani azokat felbontású videókat, amik a gépen még simán mennek. Amíg egy gépnek, azaz proci+ vga-nak nem okoz gondot egy 720p-s videó lejátszása bármelyik videólejátszóval ,addig egy youtube videó miért akad már akár 480p-ben is ? Fejlesszenek, de ne úgy ,hogy közben használhatatlanná teszik a net nagy részét azok számára, akik nem erős géppel rendelkeznek.
Nekem is sokat kellett szarakodni ,amikor netbook-ot vettem, mert egy sima kisgép ( ami külsőre ,színben tetszett, mert jobban tetszik egy kis fehér gép, mint vmi matt férfias fapados ) kevés lett volna a youtube videókhoz ,ami ma már alap !

[ Szerkesztve ]

(#123) #06658560 válasza Rickazoid (#120) üzenetére


#06658560
törölt tag

"de ha a Flash nem egy HTML és egyéb nyelvek által meghívott objektum, ami csak videót, csak játékot vagy csak bannert tartalmaz, akkor nem szabadna alkalmazni. Ha a Flash-t hagynák erre a három dologra, harmad annyian sem utálnák, mint ma."

A webkonferenciákat levezénylő alkalmazásokat melyik kategóriába tegyük a három közül?

(#124) Bici válasza Rickazoid (#120) üzenetére


Bici
félisten

- "A Flash egyetlen darab, jellemzően nagy objektum, ami vagy egyben betöltődik, vagy sehogy (...) Ráadásul még mindig egy darab objektum, fejleszthetik akárhogy, nem különülnek el a részei."

Ez nem igaz, csak ha a fejlesztő így szervezi - vagy nem szervezi sehogy.
A CSS-t és a JS-t is bele lehet tenni a html-be, ahogy a Flash is állhat egy pár kByte-os .swf.ből és tölthet be minden elemét külső fájlokből. Akár másik swf-ekből, akár .as, .jpg, .mp3, .stb. fájlokból.

A flash-el szemben a HTML5-nek van egy rakás hátránya is. Messze nem képes olyan szintű szerver-kliens kommunikációra mint a Flash a media szerverrel, vagy pl. az IIS-sel.
Ezenkívül a HTML5 ugyanúgy böngészőtől függő megjelenítést hoz magával, mint a HTML többi verziója. Tehát pöcsölni kell a fejlesztőnek, hogy mindenhol egyforma legyen.
Ezenkívül nem létezik még hozzá a Flash-hez fogható fejlesztői környezet.
Ezenkívül a canvas jelenleg nem képes minden grafikai műveletre amire a Flash. Meg lehet írni kézzel mindent, de az jelentős teljesítmény veszteség.

Persze, ne érts félre, nem a HTML5 ellen beszélek, de még messze nincs itt a Flash lecserélésének ideje.
Egyébként szerintem ezt pont az Adobe fogja majd beindítani, amikor a flash professional tud majd rendesen canvas-ba exportálni. :) De addig még hátravan a szabvány véglegesítése és a böngészők implementációinak közös nevezőre hozása.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#125) rt06 válasza Bici (#124) üzenetére


rt06
veterán

"Egyébként szerintem ezt pont az Adobe fogja majd beindítani, amikor a flash professional tud majd rendesen canvas-ba exportálni. De addig még hátravan a szabvány véglegesítése és a böngészők implementációinak közös nevezőre hozása."

van mar erre keszulo project-juk egy ideje, wallaby neven megtalalhato az adobe labs-on

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#126) Bici válasza rt06 (#125) üzenetére


Bici
félisten

Tudom, de még azért ez nincs készen teljesen. :N
Egy komolyabb grafikával megáldott flash-t vagy rosszul konvertál, vagy sokkal lassabb lesz, mint Flash-ben.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.