Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A mozgalommal szimpatizálókat a szervezők arra biztatják, hogy távolítsák el gépükről a Flash Playert,

:W :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Nem értem, hirtelen mi az a nagy "anti flash hájp"?
Ha annyira, de annyira vacak lenne, nem terjedt volna így el...

(#3) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Voltak már mozgalmak a világban..némelyik meg is bukott :)..a tagjai eltűntek nyomtalanul :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#4) danih


danih
addikt

Ezek hülyék, vagy sok idejük van.
A piac megteszi a magáét, minek mozgalmárkodni. Vagy tessék jó, működő alternatívát kínálni - most, nem a jövőben! Ennyi, a többi csak belefingás a nagyvilágba néhány feltűnési viszketegségben szenvedő emberke által.
Olyan okos manapság mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#5) bambano válasza danih (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mint látható, a piac nem teszi meg a magáét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) n00n válasza Angel1981 (#2) üzenetére


n00n
őstag

Ez az állítás erősen sántít. Azért az IE6 is elterjedt pedig annál gyengébb böngészőt még nem látott a világ.

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Nem teljesen értem. Van helyette jobb, működőképes technológia? Olyan ami nem eszi ennyire a gép erőforrásait? Ha van akkor hajrá, át kell térni. Ha meg nincs, akkor meg kuss és fejlesztés addig amíg nem lesz.
Engem is idegesít a sok flash. De a legtöbb videót ennek a segítségével lehet nézni a neten :) Így muszáj használni... Ami még szintén idegesít az az erőforrásigénye, ami elég nagy. Bár asztali PC esetén nem jelent gondot. De fogyasztás miatt meg amúgyis jó lenne ha kevesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8) rt06 válasza bambano (#5) üzenetére


rt06
veterán

igenam, viszont hogyan akarnak valtozast kieroszakolni, mikor az alternativa meg rosszabb?
epp a heten neztem meg youtube-on, hogy mit is bir a html-os, flash nelkuli verzio, es valami siralmas sebesseget produkalt

nem egy eromu a gepem, de a 480p flash videokat meg gond nelkul lejatssza teljes kepernyoben
html5-tel a 360p is akad, kis meretben is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9) (ÉN)közPONT válasza danih (#4) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Pontosítsunk kicsit....tehetősebb Amerikai? hülyék ...mert én Magyarban ennyire idiótákat még nem láttam számtech vonalon :DDD jó olyanokra gondolok akik nemcsak a nagy büdös powergombot ismerik fel :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#10) Angel1981 válasza n00n (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Most utólag már ezt mondjuk róla, persze.
Nekem semmi bajom nem volt vele, és ha tényleg annyira rossz, miért van az, hogy még most is sok helyen használják, és külön kampányt kell folytatnia az MS-nek, hogy leváltsák az emberek?
A Vista estében pl. erre nem volt szükség....

(#11) n00n válasza Angel1981 (#10) üzenetére


n00n
őstag

Az egyik haverom már akkoriban webdesignban utazott és már akkor csak negatív tapasztalata volt vele.

A kérdésre, hogy miért használják mégis sokan. Egyszerű, mert az átlag felhasználót nem érdeklik a szabványok, eszi amit elé tesznek. Ezek szerint a Való Világ a legjobb műsor, mert sokan nézik? Kétlem...

(#12) danih válasza (ÉN)közPONT (#9) üzenetére


danih
addikt

Ennek semmi köze a topikhoz.

(#13) (ÉN)közPONT válasza danih (#12) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Némileg van...nem sok de van..

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#14) DarkChild


DarkChild
senior tag

Én foglalkozom flash banner készítéssel és egyetértek, hogy elég gyötrelem a Flash. Viszont egyelőre nincs alternatívája.
Próbált már meg valaki bannert gyártani html5-ben? Nincs rá még használható fejlesztőkörnyezet, amivel gyorsan össze lehetne dobni egy reklámügynökségi igényeknek megfelelő animációt.
Arról nem beszélve, hogy ha valamit megcsinálok flashben, az minden egyes böngészőben, minden platformon ugyanúgy néz ki, pixelre pontosan. A html5-ös tartalmakról ugyanezt nem nagyon lehet elmondani...
Összegezve: nem nagyon vagyok Flash párti, de egyelőre nincs jobb nála bizonyos területeken, vagyis nem lehet kihalásra ítélni.

(#15) Abu85 válasza bambano (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megtenné, ha lenne jobb alternatíva. Sokan utálják a Flasht, de helyenként nélkülözhetetlen, mert a HTML5 nem elég fejlett még.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Dany007 válasza DarkChild (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Na, ezt kérdeztem én is a 'nagyérdeműtől' és pontosan erre a válaszra számítottam. :R

(#17) bambano válasza Abu85 (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem senki nem hiszi, hogy ezek kimennek az utcára két transzparenssel és 5 perc alatt eltűnik a flash.

azt viszont jó gondolatnak tartom, hogy egy kisebb hisztivel jelezzék a gyártók felé, hogy szerintük merre van a követendő fejlődési irány. elképzelhetőnek tartom, hogy ezzel ösztökélhetik a htm5 fejlesztését.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem baj, a kezdeményezés nemes és dicséretes.

Thanos was right.

(#19) rt06 válasza Narxis (#18) üzenetére


rt06
veterán

mi a nemes es dicseretes abban, hogy felszolitanak, tavolisd el a flash playert, megha igy rosszabb is lesz neked?
sot, itt ne allj meg, szedd le kevesbe hozzaertok geperol is, hogy nekik is rosszabb legyen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20) Abu85 válasza bambano (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hiszti akkor ér valamit, ha a HTML5 az adott területen alkalmas lesz a Flash kiváltására. A HTML5-öt pedig gyorsan fejlesztik, csak a Flash is fejlődik. Egyszerűen baromira jó lenne, ha csak HTML5-ös Youtube lenne, vagy az lenne az alap, csak szolgáltatásban a Flash annyira elől van, hogy nem lehet mellőzni.
Ugyanez igaz a játékokra is. Jöhet a WebGL, meg a Firefox saját megoldása, de a Flash az élen tartózkodik itt is.
Innentől kezdve lehet menni a fejlesztők elé is tüntetni, de semmit sem ér ez, amíg az adott terület alternatívája nem lesz legalább annyira fejlett mint Flash.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Narxis válasza rt06 (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Miért is nem szólíthatnak fel? Felőlem bárki bármire felszólíthat bárkit, mit árt ezzel? Semmit.

Thanos was right.

(#22) floatr válasza Narxis (#21) üzenetére


floatr
veterán

"halál a mozgalmárokra" :D

Csak annyit, hogy a saját kis szemszögükből tán igazuk van, de az átlagjózsi netezés közben hogyan fogja használni a flash-es tartalmakat? Mert azok nem fognak egyik napról a másikra átkonvertálódni "html5re"

[ Szerkesztve ]

(#23) Abu85 válasza Narxis (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a felszólítással van a baj, hanem az értelmetlenségével. Ha azt akarják, hogy hulljon a Flash, akkor abba fektessék az erőforrást, hogy az alternatíva felnőjön az igényekhez.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) Narxis válasza Abu85 (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ahhoz először igényt kell teremteni, ördögi kör. Egyelőre nem sokan használják és igény sincs rá, nem a technikai korlátokra gondoltam, de az is megoldódik majd idővel. Tehát amíg nincs igény a flash helyett másra addig tuti marad a flash.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#25) floatr válasza Narxis (#24) üzenetére


floatr
veterán

Hát ez a linux rákfenéje is

(#26) Abu85 válasza Narxis (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az igény megvan. Ott a Youtube. Milliók járnak rá, és nézik rajta a videókat, de a HTML5-ös felület számtalan szolgáltatást nem tud megfelelően, amit viszont a Flash kezel.
A júzernek mindegy, hogy Flash, vagy más. Csak az élmény számít. Például az, hogy Youtubeon kirakd a videót teljes képernyőre egy gombnyomással.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) bambano válasza Abu85 (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csakhogy a sorrend nem az, hogy először legyen rendes html5 és addig nem csinálunk semmit, hanem az, hogy tüntetünk, hogy lássák, hogy nem kell a flash, hajrázzanak html5-ben.

ne üljünk fordítva a lovon, ha addig csendben maradnának, mire elkészül a html5, akkor soha nem készül el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) floatr válasza Abu85 (#26) üzenetére


floatr
veterán

A következő igény, hogy a FB/G+ játékok menjenek html5-ben... na azt kéne újraírni :)

(#29) Narxis válasza Abu85 (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Majd kikupálódik idővel. A flash-t is javítják, fejlesztik a mai napig, sőt minden szoftvert, minden technológiát. A HTML5 is csak jobb lesz.

(#27) bambano: pontosan erre gondoltam. :K

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#30) bambano válasza bambano (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tényleg, ha már beszólunk, szóljunk be rendesen alapon:

nem akarja a ph! azt az ipari hulladék, lassan senki által sem támogatott silverlightot kikukázni az adásaiból és bevezetni helyette egy nézhető formátumot végre??

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Abu85 válasza bambano (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nagyon világos a fejlesztők előtt most is. A probléma az, hogy ezekkel a mozgalmakkal árthatnak is a HTML5-nek. Ha odáig fajul a dolog, hogy nagyobb nyilvánosságot kap, akkor a fejlesztők lesznek célkeresztben, hogy miért vannak még x és y területen a Flash mellett, majd amikor elmagyarázzák, hogy azért, mert a HTML5 egyszerűen nem elég jó, akkor az egy komoly veszteség lesz, holott pontosan tudjuk, hogy a HTML5 még nincs teljesen kész. Ezeket a dolgokat a user nem látja át. Látja, hogy megy a harc, és vannak pró és kontra érvek. Amikor viszont egy fejlesztő szólal meg, az nagyon nagy hatással szokott lenni a helyzetre. Folyamatosan ugyanazokat a köröket futjuk. Jött Steve a Flash ellenes magatartásával, majd minden fan beállt mögé, hogy mennyire igaza van. Aztán jött a válasz rá a Google-től, hogy a HTML5-ös Youtube nem elég jó, mert számos funkciót nem tudnak megoldani Flash nélkül. Ilyenkor mindenki behúzta fülét farkát. Most megint a Flash ellenes hangok érkeznek, majd megint jönni fog az ellenérv, ami alapján kiderül, hogy számos területre nem jó még. És így szépen építik le az amúgy nagyszerű HTML5 imidzsét.
Felőlem ülhetünk jól a lovon, csak egyelőre egyet lépünk vele előre egy-egy ilyen akcióval, majd kettőt hátra egy-egy fejlesztői megnyilvánulás után.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Abu85 válasza bambano (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De akarjuk, csak ez nem olyan egyszerű, hogy egyik napról a másikra átállunk valamire. Amíg nem tudjuk ugyanannyi munkával elintézni a PHTV-t Silverlight nélkül, addig muszáj ezen maradni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Narxis válasza Abu85 (#31) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem nincs akkora negatív hatása ha egy technológia létező korlátairól beszélünk. Legalább nagyobb figyelmet kap és hamarabb megoldódik a probléma. Ahogy írtad is a usert csak az élmény érdekli.

Thanos was right.

(#34) Z-77


Z-77
tag

Valóban én is utálom a Flasht, ezt már a múltkor is kifejtettem, de azt is be kell látni, hogy nincs helyette más. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#35) Solten


Solten
addikt

"Egy maroknyi amerikai fejlesztő mozgalmat kezdeményezett, hogy az asztali gépekről is eltűnjön az Adobe technológiája."

Ezeknek nincs jobb dolguk...?

Saor Alba

(#36) anulu


anulu
félisten

20xx a Flash eltűnésének az éve lesz...

amúgymeg: csináljanak jobbat. majd ha lesz, szóljanak. amúgymeg soha(!) nem volt bajom a flashel. igaz, nem fejlesztem, hanem sima felhasználó vagyok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) gzola


gzola
tag

Nálam régóta nincs telepítve flash player, ha nagyon kell flash, akkor megnyitom a chrome-ot, de elég kevésszer van rá szükség.

Amúgy nálam teszt erejéig a html5, 5-8%-ra terhelte a procit, a flash 40-60%. (safari, osx alatt... vimeo, youtube esetén)

(#38) bambano válasza anulu (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem ritka cifra dolgokat művelt már a flash...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) VaniliásRönk válasza anulu (#36) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem pl. nem egyszer okozott problemat, hogy a Flash jonehany fajla Windows alol gyakorlatilag torolhetetlen. Akkor is, ha masik rendszert futtatsz, mint amire telepitve lett. (arra mar nem emlekszem, hogy Linux is fennakadt volna-e ezen a probleman, de ettol nem kevesbe bosszanto)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) danih válasza VaniliásRönk (#39) üzenetére


danih
addikt

Ezzel én is szívtam egy kört, igaz jó régen volt, de azt hiszem egy remover megoldotta.

(#41) ddekany


ddekany
veterán

Oh, a webes foshegyek harca... ;] HTML-akárhány vs Flash. Azt hiszem a HTML+CSS+JS trió, főleg tekintettel ez első kettőre, sokkal inkább a gány kategória mind tervezésileg, mind kivitelezésileg (utóbbi mondjuk leginkább az MS miatt), csak jobb az integrációjuk (nem plugin), meg hát persze másra vannak kitalálva. Viszont a HTML+CSS+JS mint animációs/multimédiás eszköz... majd akkor merek kiállni mellette, ha látom hogy nem nyomorék cucc lett rakás inkompatibilis megvalósítással. Addig is, számomra sürgősebb lenne, hogy az alapvető layout/tipográfiai feladatokat végre rakás hack nélkül ellássák, mintsem hogy a Flash-t szorongassák. Remélem, hogy ez a két törekvés nem eközös erőforrásokat zabál fel... :U

(#42) ROBOTER válasza Angel1981 (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az Apple elhíresült 40 milliárd dolcsijából sok mindenre jut.

(#43) Fecogame válasza Angel1981 (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha annyira, de annyira vacak lenne, nem terjedt volna így el...

Dehogynem. Lásd Windows. Másik: IE6.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#44) #06658560 válasza bambano (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha már beszólunk csináljuk keményen: miért nem a windows ellen tüntetnek ugyanezen címszóval? Kicsit több gépet érint.

(#45) bambano válasza Abu85 (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A silverlightból nem lehet egy mozdulattal más formátumba is menteni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) Narxis válasza bambano (#38) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem is... bár nem olyan eszeveszetten nagy dolgok, de mindhárom böngészőnél(IE, Firefox, Chrome).

Thanos was right.

(#47) =Mentor=


=Mentor=
őstag

„A Flash Player halott. Lejárt az ideje. Bughalmaz. Számtalanszor összeomlik. Folyamatosan biztonsági frissítésekre van szüksége. Egy őskövület, mely a zárt szabványok és a webes technológiák egy vállalat által gyakorolt ellenőrzésének korából marad ránk”

A érvek első része tömény baromság, vagy ha úgy tetszik hazugság. Az utóbbi időben eléggé ráfeküdtek a fejlesztésre és a grafikus gyorsítás kihasználásával a proci tehermentesítve lett... Arról nem beszélve, hogy az utódnak kikiáltott technológiák még kiforratlanok és semmivel nem múlják felül a Flash-t, sőt néhány paraméterben még alul is maradnak.

:U

(#48) Narxis válasza =Mentor= (#47) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jól összefoglaltad, hogy miről ment a vita. :) Bár ezt a "a proci tehermentesítve lett" állítást erős túlzásnak tartom.

Thanos was right.

(#49) dnelb válasza rt06 (#8) üzenetére


dnelb
veterán

+1.
Notin(celeron proci, gma4500m) yt flashel 1080p fix 30 fps, html5 480pben akad mint a szemét. no comment.

[ Szerkesztve ]

(#50) gzola válasza dnelb (#49) üzenetére


gzola
tag

akkor csak én vagyok olyan szerencsés, hogy a html5 sokkal jobban fut? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.