Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4D1K


L4D1K
őstag

Örülök hogy te vérhű Fradista vagy, de sztem ez a klubb nem érdemel meg akkora kitartást és tiszteletet (no meg anyagi ráfordítást), mint amennnit a szurkolóitól kap.

Most nem akarok belemenni abba hogy miért és hogyan jutott a 2. osztályba, de ottvan és nem tud kijutni, ellenben a legtöbb meccsét közvetítik, nem ugy mint a többi NB2-es csapatnak.

(Fradi meccsen évek óta nem volt bunyó, hansúlyozom, MECCSEN)

Ez így igaz, de előtte és utánna mindíg van/volt. (Nem csak náluk.)

# ANTAL Tuning #

(#2) forceberg


forceberg
veterán

"Hajrá, hajrá, F T C."
Hajrá, hajrá, csim-bum-bum! - az eredeti ez! :C
A foci iránti türelem elfogyott... Ez NEM kell, legalábbis nekem nem. Zárják be a stadionokat, épüljenek helyettük játszóparkok vagy valami...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3) joey04


joey04
titán

Hát én azt mondom hogy ami itt megy foci néven az borzalom.mégis 2 éve még bőszen jártam meccsekre sőt jártam NBIIes meccsekre is, egy dolog miatt: mert akármilyen is a csapatom akármilyen szinten játszik akármilyen szinvonalú bajnokságban mégiscsak nekik drukkolok.és én is azt mondom hogy ez nem foci.de mégis figyelem az eredményeket és ha mi játszunk azt meg is nézem. régebben szinte minden meccset megnéztem amit adtak a tvben, ez azért ma már nem így van meguntam, egy Fehérvár-DVTK meccs már nem köt le.ha kiesnénk vagy netán a megyei bajnokságig zuhannánk vissza akkor azt figyelném az NB1 hidegen hagyna. de a csapatot követem. mert ilyen a hűség... én átéltem azt hogy a csapatom (majdnem) megszűnt.senkinek nem kívánom ezt.azóta még jobban megbecsülöm hogy van kinek drukkolni, hajrá Vasas!

a balhékhoz meg: az összes olyan magyar csapatnál akiknek a mi szintünkön nagy tábora van előfordul a balhé, vannak idegbeteg emberek akik csak ezért mennek ki és a nagy táborral rendelkező csapatoknál ez fokozottan igaz.klubtól függetlenül írom ezt.

amivel nem értek egyet: a leírt rigmusok igenis hallhatók a mai napig azokban a körökben akiket érdekel a magyar foci.mások meg nem ismerik de eddig sem ismerték. annyi a különbség hogy ez a réteg egyre jobban megy össze, amit sajnos nem is csodálok.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én: "Foci? Haggyámá'. Hülye vagy?" :DDD

(#5) Thunderzolee

"De a "Ria, ria, Hungária" sem szól már túl gyakran."

Dehogynem! Menj végig egy március 15.-i, vagy
október 23.-i kora este Pesten az ismert helyeken. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Ősember


Ősember
őstag

ugye tudod, hogy egy olyan csapatot probálsz meg jo képben feltüntetni, ahol a játékosok nem tudnak normálisan labdát kezelni és egy legelö kaliberü füvesitett létesitményt neveznek stadionnak? :F
talán azért szarik a jonép a "magyar focira" mert soha sehol nem szereznek normális eredményt. ezek után mit vársz? ha tényleg tudnának normálisan focizni, akkor talán nem kellene védöbeszédet mondani, nem gondolod?
elhiszem, hogy vannak normális fradisták, ez kétségtelen. na de a legtöbben akik meccsre mennek csak a balhé kedvéért vannak ott. vagy megint hülyeséget beszélek? :F
egyszerüen vicc az a klubb. nb2...
öszintén mi ösztönöz téged arra, hogy ennek a bagázsnak szurkolj? :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#7) concret_hp


concret_hp
addikt

itthon összeszedsz 20 embert aki valamennyire tud futni, már az nb3ba simán jó vagy.
nb1-be hoznak vmi normális focikultúrával rendelkező országból egy 4-5. osztályú játékost, az simán jobb az átlagnál. a fiatalok meg a legtöbb klubban nem kapnak lehetőséget. a mai magyar nb1be az mtk-n kívül hány 21 év alatti játszik?

egyébként nemtom mi értelme az írásnak vagy mi a mondanivalója :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Háát igen. Szép dolog a hűség. De sztem rossz területre öszpontosítod ezt a bizonyos hűséget...
A magyar focinak leáldozott... Még úgy a 80-as évek végéig ment úgy ahogy... De azóta...
Ráadásul szánalmas, ahogy minnél több és több pénzt pumpálva próbálják meg felhozni, de nem fogják fel, hogy ez már nem (csak) a pénztől függ. Lehet az a baj, hogy a foci egy szakma, jó fizető állás ha jó helyen van az ember, és nem szívvel lélekkel a játék miatt csinálják.
Én már abszolút nem nézek focit. Régebben néha néha...Inkább külföldit, bár a Vb-t azt mindig. De még egy laikus is észreveszei, hogy mennyire szánalom a magyar foci...

A múltkor pl cso-csózni voltunk egy kocsmában. Persze ment a fenetudja már melyik meccs a tv-ben. Egy kicsit néztük, és nem telt el 5 perc és szakadtunk a röhögéstől... Halál komolyan. Nem volt - az alatt a 10 perc alatt amíg néztük - olyan perc, hogy ne esett volna el valaki. Egyszerűen röhej. Amint arra került a sor, hogy 2 játékos "küzdjön" a labdáért az egyik tuti hanyattvágta magát. Na nem azért mert a másik gondosz módon felrúgta, hanem csakúgy... Hátha kiharcol egy szabadrúgást... A 16-oson belül meg egyszerre többen is elesnek hátha... Komolyan a 3. perc után már nem bírtuk röhögés nélkül. Nagy totálban mutatták, megy a labda Xy lekezeli (úgyahogy) aztán jön az ellenfél és puff elesik. Aztán nagy nehezen tovább jut a labda, aztán puff, valaki megint elesik... Azt lehetett látni, ahogy megy a labda előre, egyik embertől a másikig cikázik, sorra esnek el a játékosok...
Az a dúrva, ha nagyritkán bele-bele nézek egy külföldi meccsbe ott azért nem ez van. Ott tudnak passzolni, nem esnek (ennyiresokat) csak azért, hogy szabadot harcoljanak ki...

Ami meg a balhékat illeti... Hát az totál kész... Ilyenért verekedni? De komolyan, egy ilyenért? Játékért? Sportért? Szórakozásért? Arról nem beszélve, hogy ez a szánalmas színvonalért? És nem bírják abbahagyni. Akkor egyszerűen beszüntetném a picsába. Azt kész. Nem lehet kimenni a meccsekre azt csókolom. Ha a buta bunkó magyar szurkoló nem tudja ezt megérteni...márpedig ez a "keménymag" nem tudja, akkor nem kell meccsekre járni. Nehogy már az én adómból is fizetett rendőrség pénzét az ilyenekre költsék... Ki lehet menni Afganisztánba, meg Irakba verekedni meg küzdeni. Még az is értelmesebb cél mint a foci miatt.
Szal erről ennyit. Sz.tem nem éri meg a magyar forci, hogy bárki is erőt (pénzt) fektessen bele. Hagyni kéne a picsába, főleg a pénz pumpálást. Aztán a nagyképű pénzhajhászok el tűnnek szépen, és majd előjön megint egy olyan generáció, akik tényleg a játék miatt fociznak, azért mert szeretik, és szívvel lélekkel csinálják, nem csak a pénz miatt.
Aztán majd akkor lehet, hogy helyrejön egy kicsit a magyar foci... De addig biztos nem.
Mellesleg nem kell ezen annyira kiakadni. A foci nem létszükséglet. Semmivel sem lesz jobb tőle az ország. Nem javul az e.ü. sem a gazdaság. Csak egy játék. Nem szabadna olyan vérkomolyan vennei.

(#9) jeges


jeges
senior tag

hajrá, hajrá szolnoki máv!
;]

(#10) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Lehet, hogy tényleg hagyni kéne az egészet, nem foglalkozni vele, de szerintem ez nem így van. Nem kéne hagyni, hogy egy ilyen szintű hagyományokkal rendelkező sport Magyarországon teljes mértékben az enyészeté legyen, de az tényleg igaz, hogy nem kéne ennyire nyomni, nézze, aki akarja, ne forogjon körülötte a világ. Egyébként semmi konkrét mondanivalóm nem volt a cikkel, csak leírtam a véleményemet, kíváncsi voltam, ki mit gondol róla

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#11) Ősember válasza Bonyi96 (#10) üzenetére


Ősember
őstag

"ilyen szintű hagyományokkal"
ez alatt mire gondolsz? a vandalizmusra vagy a footballhuligánokra? :DDD az egy dolog, hogy esetleg a te baráti köröd rajong a fociért és rituálisan nézitek a tv-t, de a többség csak azt látja, amit látni enged magárol a legtöbb magyar csapat. :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#12) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én csak azt nem értem, mi a rákért kell annyi pénz nekik? Anélkül bénák? (Azzal is.) Elvileg egy jó focista pénztelenül is az, nem? :|

(#13) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Nincs vérmes baráti köröm, ha néha adja a TV a meccset, azt megnézem. Látod ez a baj, hogy helyből lealacsonyítasz "rituálisan nézzük a tv-t". Erről szó sincs, csak sajnálom nézni ezt a szenvedést. Valamit tenni kéne. Eltörölni, vagy felvirágoztatni, mindenképp jobb lenne ennél

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#14) cs0nt1ka


cs0nt1ka
csendes tag

Jó lenne, ha olyanok szaroznák a magyar focit akik járnak is meccsekre és nem csak kívülállóként okoskodnak. Én se mondom azt, hogy sz*r a színház, mert nem tudhatom, hogy miylen mert nem járok oda. Sajnos manapság divat szidni a magyar focit. Én akkor is kimennék a kedvenc csapatom (Nyíregyháza) meccseire ha az az NB3-ban játszana. Még ha a foci gyengébb színvonalú is a hangulat magával ragadó, főleg a rangadókon amikor viszonylag sok ember jön ki a meccsre.

(#15) Ősember válasza Bonyi96 (#13) üzenetére


Ősember
őstag

ok, akkor mondd meg mire gondoltál és lehet jobb belátásra térek :K mik azok az értékek, amikre rámutattál? addig igen is jogomban áll leszolni, amig ezt alá is tudom támasztani, márpedig alátámasztottam, de te nem...
ha a kettö közül valamelyiket választhatnám, akkor inkább felvirágoztatnám, na de hogyan? a játékosok zöme tehetségtelen, ez sem éppen vita tárgya. nem is emékszem már legutoljára mikor láttam egy normális cselt magyar játékban. mindegyik passzol, de az sem tökéletes, mert nem is oda megy ahova kellene, a másik nem figyel, rossz a labdakezelés... bla-bla-bla.
ok, tegyük fel az egész magyar labdarugopopulácio tehetségtelen... de könyörgöm, legalább a kellö kondicio legyen meg ahhoz ,hogy a 90 percet végigfussák :DDD elsö fél orában mindig fu de aktivak, aztán lelassul az egész. innentöl kezdödik, hogy feldobják magukat és reklamálnak a bironak.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#16) Ősember válasza cs0nt1ka (#14) üzenetére


Ősember
őstag

ugye tudsz rola, hogy a szurkolás más téma mint maga a foci? :) it arrol van szo, hogy a játékosok leginkább nemzetközi viszonylatban selejtek. a hangulatrol nem irok egy rossz szot sem. jopofa dolog másik pár száz emberrel ugyan azt dudolgatni :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#17) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Értékek? Nem, azok nincsenek. De gyökeres változtatással talán el lehet érni valamit, és ezért érdekel a véleményetek, mert a legtöbb oldalon csak az "üvöltömazigazam-nemgondolkozom"-ot találni, semmiféle javslattal. Nem vagyunk szakembrek, de mi vagyunk, akik élnek ebben a világban, akiknek szól, akikből a csapat él. Ezért kéne összegyűjtögetni a jó gondolatokat...

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#18) peterszky válasza Ősember (#6) üzenetére


peterszky
őstag

"ahol a játékosok nem tudnak normálisan labdát kezelni"
Sajnos ez most a nagy részükre tényleg igaz.

"legelö kaliberü füvesitett létesitményt neveznek stadionnak"
Az Albert Stadion még jelenleg is a legjobb magyar pályák közé tartozik. Nem "legelő", egyedül a lelátók kezdenek elöregedni, de ha minden jól megy, akkor 2-3 éven belül egy modern, 25 ezer férőhelyes komplexum épül a helyére.

"mert soha sehol nem szereznek normális eredményt"
Utóbbi években szintén igaz. Azonban a legutolsó elismerésre méltó eredményt is a Ferencváros szállította, amikor játszott az UEFA Kupa csoportkörében, eddigi egyetlen magyar csapatként. Persze volt kellemetlen eredmény is, amikor a Minszki csapat ment tovább, de mégse volt olyan megalázó, mint a többi csapat búcsúzása a nemzetközi kupáktól (lásd Vadúz és Rabotnicski).

"elhiszem, hogy vannak normális fradisták"
Többen, mint gondolnád.

"de a legtöbben akik meccsre mennek csak a balhé kedvéért vannak ott. vagy megint hülyeséget beszélek?"
Igen, hülyeségeket beszélsz. Valóban van pár kisebb csoport, akik a meccsre a balhé miatt mennek. DE pl. a szolnoki meccsen is az igazi "huligán" csoport akadályozta meg, hogy ezek az emberek betörjenek a pályára.

"öszintén mi ösztönöz téged arra, hogy ennek a bagázsnak szurkolj?"
Ezt végülis minden Fradistának címezted.
1. ez egy életre szóló dolog, erre neveli az apa a fiát, ugyanúgy, ahogy az ő apja tette vele.
2. lásd az aláírásomat :)

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#19) Crystalheart válasza Bonyi96 (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem nem kellene ide más még pluszba, mint erőnlét és kis akarat. Jójó persze, én beszélek, aki életében nem focizott, de akinek az a szakmája, az csinálja már rendesen. :|

(#20) peterszky válasza Ősember (#16) üzenetére


peterszky
őstag

Hopp, nem nagyon követed a mostani eseményeket sem ;)
A tavaszi szezonban a Ferencváros mérkőzéseit elég sokan látogatták:
FTC-Kazincbarcika: 13000 néző (egész NB1-ben nem voltak ennyien)
FTC-Vác: 7000 néző
FTC-Sheffield United: 10000 néző
Szolnok-FTC: 6000 Fradista volt jelen Szolnokon

What else you gonna do on a Saturday?

(#21) Dany007 válasza cs0nt1ka (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Épp az benne a poén, ha már az átlag kívülálló is látja, hogy szar, akkor az már nagyon az.
Nem lehet összehasonlítani a színházzal, azt nem közvetítik a tv-ben.
Manapság meg sokminden divat :) sajnos. De a magyar foci az tényleg szar...
Nem arról vna szó, naná, hogy kimegy az ember a kedvenc csapatának drukkolni, mind1 melyik csoportban is játszik.
Itt arról van szó, hogy annyira spanolják fel a magyar focit, meg éltetik, meg harcolnak verekednek, balhéznak érte, azt közben egy kalap szart sem ér. Pumpálják bele az iszonyatos pénzeket, közben semmit nem tudnak felmutatni.
És mindemellett észre se veszik, hogy ez "csak" egy játék. Egy szórakozás. Sokkal sokkal fontosabb dolgok is vannak ebben az országban ahol tényleg szükség lenne a pénzre.
A másik oldal, hogy a foci igenis hozna pénzt. Viszont nem a meccsre kilátogató szurkolókból, hanem a reklámbevételekből! A reklám meg csak akkor ér valamit ha több százezren látják, nemcsak a kint lévő szurkolók hanem a tv közvetítések.
És amíg ilyen szar meccsek vannak, addig tényleg csak a "fanatikusok" (értse mindenki ahogy akarja) nézik a közvetítéseket. A lényeg, hogy csökken a nézőtábor, ergo kevésbé éri meg reklámozni, ergo iszonyatos bevételektől esnek el.

Szóval mégegyszer mondom, semmi gond sincs azzal, hogy az ember kimegy egy meccsre és megnézi a csapatát, akár nb3-as is legyen.
A gond az egész sportág túldramatizálásával van, meg amennyi pénzen próbálják élesztgetni az egészet...

(#22) Viszlát


Viszlát
addikt

Megszólalok, de lehet nem kéne. Nem fogok pénzekről beszélni, nem fogok politikáról beszélni a Fradi kapcsán. Egyszerűen csak nem értem. Peterszky a megmondhatója, éppen a napokban kérdeztem rá a focis topikban, hogy mi van a Fradival? Sosem leszek Fradi drukker, mert szimplán nem szimpatikusak, sem a csapat, sem a hangadók. Játékost is egyet kedveltem közülük, Telek-et, de rajta kívül ha eszembe is jutnak nevek, csupa-csupa negatív felhang társul melléjük.

Viszont. Azok közé tartozom, akik szeretnék még életükben látni olyannak a magyar focit, amilyennek nagyapám látta. És ennek a részese a Fradi is, sőt, talán az egyik legnagyobb kaliberű szereplője a mai napig. De ha már itt tartunk, akkor egy nagyon fontos dolgot szeretnék megemlíteni, mégpedig azt, hogy ezzel bizony felelősség is jár. És ezen a téren a Fradi csúfosan megbukott, sőt, szégyenteljes a jelen is. Egy ilyen csapatnak féllábbal meg kellene vernie az egész másodosztályt, ehelyett egyre inkább úgy tűnik, hogy három a magyar igazság alapon, mégegy évet lehúznak az NBII-ben. Ez szégyen, az összes játékosra, edzőre és mindenkire nézve, akin ez a dolog múlik.

Valaki megjegyezte, hogy a pénztől nem lesz jobb a játékuk. Én erre azt mondom, hogy a pénztől sokkal inkább csak rosszabb lesz a helyzet. Ismerek jópár focistát, mivel mindig is vonzott a sport, példának okáért középiskolában volt egy osztálytársam, aki már akkor is hivatalos csapatban játszott. Valami fantasztikus volt a srác, egyszerűen hihetetlen dolgokat művelt a labdával, állítom, hogy az egész Fradi nem tudott volna mit kezdeni vele. Suli után elkerült egy "nagycsapatba", többszázezres fizetés és elszállt.

Mi lehet a megoldás? Úgy gondolom, több pénz nem fog megoldást hozni, csakis egyedül a hozzáállás megváltozása. Hogy egy ismert példát állítsak, nézzük meg Christiano Ronaldo-t. Aki nem MU drukker, utálja, bár a tehetségét elismeri, de kérdem én, mikor vett ő félvállról egy meccset? Ha ő olyan viselkedést produkálna akár a nemzeti 11-ben, akár az angol bajnokságban, mint ahogy azt néhány magyar válogatott tette a legutóbbi meccsen, higyjétek el, nem sokáig lenne kezdő a csapatban, hiába az óriási tehetség. Iszonyatos pénzt megkeres, szinte fel sem fogható összeget, de minden héten odateszi magát, kíméletlenül és hihetetlen lelkesedéssel. Ezt hiányolom én az itthoniakból, de nagyon.

Jómagam Videoton meccsekre kijárok, így onnan is vennék egy példát, vagyis inkább összehasonlítanám egy éppen tegnap történt esettel. Magyar Kupa elődöntőjében az egyik játékos egy kivédett tizenegyest felszabadítás gyanánt bebomázott a saját kapujába. A társai erre muzulmán pozícióba levetve magukat (értsd térdelve, földre borulva) szörnyűlködtek, a csapatkapitány levette a karszalagját és le akart menni a pályáról és még sorolhatnám. Iszonyúan felhúztam magam ezen a viselkedésen, egyszerűen szánalmasnak tartom. Ezzel szemben tegnap a Fenerbahce is öngóllal került hátrányba, de érdekes módon semmi hasonlót nem láttam, szerencsétlen mozdulat volt, egy fél szót nem pazaroltak a dologra a vétkes társai, hajtottak és meg is lett az eredménye. Azért is hoztam szóba a Vidit, mert nem csak a Ferencvárosból hiányolom az akarást, hanem az egész magyar fociból.

A Fradisták helyében én visszavennék az arcomból és a nagy szavak és hangzatos kijelentések helyett inkább rúgjátok szét a klub vezetőségének a hátsóját. Peterszky aláírásához pedig annyit fűznék hozzá, hogy sosem voltam Fradi drukker, nem is leszek soha az, de rendes magyar ember vagyok és mindig is az leszek.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) peterszky válasza Dany007 (#21) üzenetére


peterszky
őstag

Nem élesztgetni próbálják. Sokaknak jó ez úgy, ahogy van, igazi pénzmosoda. Talán most elindulhat valami változás. Egyre több klubbnál van hozzáértő tulajdonos: Újpesten Joe Böröcz, Kispesten Hemingway úr, ugye az MTK-nál Várszegi már régen ott van (mondjuk őt inkább emberkereskedőnek tartom) és most már valószínűleg a Fradinál is az lesz, ha minden jól megy. Továbbá nemsokára MLSZ közgyűlés lesz, talán el lehetne pucolni azt a férget az elnöki székből.

What else you gonna do on a Saturday?

(#24) peterszky válasza Viszlát (#22) üzenetére


peterszky
őstag

"rúgjátok szét a klub vezetőségének a hátsóját"
Úgy érzem, hogy mi mindent megtettünk, amit meglehet, hogy jó kezekbe kerüljön a Fradi (megölni már csak nem kéne embereket, bármennyire nem szeretjük őket). Lásd: tünetés a legnagyobb rablók ellen a végefelé, tüntetés a Pénzügyminisztérium előtt és tüntetés (párdon, spontán séta, mert nem lehetett már bejelenteni) az MNV épülete előtt. Várom a további javaslatokat ;)

Az aláírás meg csak egy idézet egy embertől, tessék annak venni. Csak kérdezték, hogy mi inspirál arra, hogy a Fradinak szurkoljak.

mod:
forceberg: ha jól tudom, akkor az eredetinek a vége a csim-bumm gól, legalábbis az indulóban ez van, amit a bevonuláskor szoktak játszani.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#25) cs0nt1ka


cs0nt1ka
csendes tag

A futballszurkoló fanatikusokról nem kellene anélkül negativ képet alkotni hogy nem ismered meg őket és a mentalitásukat, gondolkodásmódjukat. A hazai médiumok többsége szándékosan hamis képet sugároz a szurkolókról, megpróbálja beállítani őket mindenféle bűnözőnek és egyéb nem túl hízelgő dolognak.

A Fradi szurkolókat tisztelem, azért mert a nehéz időkben is kiállnak a csapatuk mellet. Véleményem szerint a Fradi megtestesíti a magyar nemzet egységét határainkon innen és túl.

[ Szerkesztve ]

(#26) Dany007 válasza cs0nt1ka (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Fanatikus mellett azokat a foci rajongókat értettem, akik tévében nézik. Főként.
Szal most nem a balhésokra értettem a dolgot. Az utolsó mondatod egy kicsit túlzás :)
Pont ilyesmiről beszélek. Nem kell túlzásba esni. Semmi köze a nemzeti egységnek a Fradihoz, meg a szurkolókhoz meg a focihoz.
Sokkal nagyobb szurkolótábora van itthon a Forma 1-nek, meg a Ferrarinak, mint a Fradinak. Erre a kisujjamat tenném xD Akkor most mondhatnám azt, hogy a Forma-1 meg a Ferrari megtestesíti a magyar nemzeti egységet? Ugyan... De most komolyan.
Mért kell ezt ennyire komolyan venni? Csak egy játék.
Én például az orvosokat tisztelem. Emberek életét menteni, gyógyítani azért a fizetésért...még hálapénzzel együtt is... Minden tiszteletem... De az, hogy szurkolókat...Szurkoljanak, naés?

(#27) cs0nt1ka válasza Dany007 (#26) üzenetére


cs0nt1ka
csendes tag

Úgylátom nem érted a mondanivalómat. A Fradinak rengeteg szurkolója van a határon túli magyarok között ezért mondom azt, hogy a magyarság összetartozását is kifejezi. Nem véletlen az sem, hogy a Fradi szurkolói hagyományosan jobboldali értékrendet vallanak és ezt fel is vállalják, ezért mindig is szálkák voltak az éppen regnáló hatalom szemében.

A Fradi egyik korábbi edzője az erdélyi sületésű László Csaba mesélte, hogy volt amikor 20-25km-t gyalogoltak azért, hogy láthassák játszani a Fradit.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dany007 válasza cs0nt1ka (#27) üzenetére


Dany007
veterán

De értem. Csak épp azt akarom mondani, hogy mindez nem jelent semmit. Van pár 10 ezer ember akik egy focicsapatnak szurkolnak határon belül és túl.
Érted? Akkor mivan ?:) Jelentéktelen kis hazánkban egy mégjelentéktelenebb 2-od osztályú (igaz nagy múltú) focicsapatnak szurkolnak sokan sok helyen. És?
Arra akarok rámutatni, hogy országos szinten nézve annyira jelentéktelen hogy csak na. Senkit nem érdekel, hogy hány szurkolója van vagy hány nincs.
Majd ha többen nézik a Fradi meccset mint a Barátok köztet akkor az már lehet valami. De az is csak a reklámbevételek szempontjából.
Lehet én vagyok vak és nem látom ennek a jelentőségét? Ha tényleg így van akkor elmagyarázhatnád.

(#29) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Éjen a szinvonal, a drukkerek közt!
[link]
Linkeljet durvábbat?

és a pályán.... Ide inkább nem linkelek vmi hasraesős szinvonalu videot..... aki akar nézzen bele akár egy MBIes mecsbe.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) Crystalheart válasza Dare2Live (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem szánalom. Ez a szint szánalom...

(#31) Dany007 válasza Dare2Live (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Aztak***a :Y
Nem is emlékeztem erre a tvből, mondjuk elég régi...
Ezek után csak azon csodálkozom, hogy miért nem tiltották be az ilyen meccsek látogatását? Amíg ilyen "emberek" élnek ebben az országban egyszerűen betiltanám az egész sportágat úgy ahogy van!
De most halál komolyan. Tudom, hogy azért a szurkolók nagyrésze nem ilyen, de akkoris. Úgy ahogy van betiltanám a focit magyarországon. Kizárólag tv közvetítéseken keresztül lenne megtekinthető aztán kész. Aztán mehetnek tiltakozni a tv székház elé meg ahova akarnak. Az ilyenekbe kéne belelőni de tankkal.
Hihetetlen, hogy az én adómat is a rendőrségen keresztül az ilyen lények megfékezésére költik.
Ennyi értelmileg sérült beteg embert horrorfilmben láttam utoljára.
Azt eddig is tudtuk, hogy durva dolgok vannak. De így "közelről" még nem láttam / hallottam ezeket. Ezek nem emberek. Max biológiailag.
Hihetetlen. Ezt hogy engedheti meg az állam? Hogy ilyen egyálltalán létezzen az országban? Az első ilyen után be kellett volna tiltani a meccsrejárást úgy ahogy van. Aztán majd ha megtanulta a magyar "kemény szurkoló", hogy mit jelent a kultúra, akkor majd esetleg lehet beszélni a tiltás feloldásáról...
Hogy engedhetnek meg ilyet a 21. században?

[ Szerkesztve ]

(#32) forceberg válasza cs0nt1ka (#14) üzenetére


forceberg
veterán

Te nyilván egy olyan lehetsz, aki nem látja, hogy mennyire falábúak a magyar 1. osztályú LUFTballisták... Ilyen meg olyan tehetségeink vannak... Majd ha pl. Huszti a Bayern mezében fut ki a gyepre. Gera sem kellett a nagyoknak, bár őt tisztelem, mert nagyon mélyről indult!
Igen, a hangulat qrvajó, én is szerettem meccsre járni, de ez már rég nem érdekel. Te sem a focit nézed, hanem a meccshangulatot élvezed. Nekem amúgy csak az a bajom, hogy iszonyat sok pénz van még így is benne.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33) forceberg válasza Ősember (#15) üzenetére


forceberg
veterán

#15, #16-ok akár én is írhattam volna! :C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#34) forceberg válasza peterszky (#18) üzenetére


forceberg
veterán

"Az Albert Stadion még jelenleg is a legjobb magyar pályák közé tartozik."
Hát nem tudom, de biztos a labda nem gömbölyű, hogy olyan furcsán gurul! :Y
"mert soha sehol nem szereznek normális eredményt"
Irapuato '86. Akárhogy nézem, lassan 22 éve volt már. A néhány év, az már több, mint két évtized. És Ősember írása igaz, ha pl. 30 alattiakra gondolsz, ugyanis a 30 alatti lakosság nem kisgyerekkori élete eddigi részében semmit sem értünk el fociban.
Amúgy nekem is a mai napig fent van mindig a kocsiban aktuálisan lévő mp3 CD-n a Fradi induló... Ebből az eredménytelen időszakból is emlékembe juttat pár jó meccset. Pl. '94 Fradi - CSZKA Moszkva. A kerítésen lógva néztük a tizenegyeseket.
Vagy ahogy az eredményjelző alatti pályán a tarcsimeccsen mondogatták, hogy ő ott a kis Lisztes, belőle világsztár lesz ám!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35) forceberg válasza Viszlát (#22) üzenetére


forceberg
veterán

"a csapatkapitány levette a karszalagját"
Nem lehet, hogy az őngólt vágó valaki, valakinek a valakije?
C. Ronaldo: néha eljárok terembe focizni, nem vagyok egy falábú, de a 110kilóval nem a legjobb rohangálni. Most vasárnap jött egy fiatal srác is, kb. 18 lehet? Piaci Real mez rajta, hobbimeccsen sportszár, stb. A mozgása olyan volt, mintha C. Ronaldo lett volna, egészen addig, míg a labdához nem ért! :DDD A viselkedést könnyen megtanulta, csak ő focizni nem tud. A felnövő focistáink kb. mind ilyenek. Tudás nincs, csak arc, de az a nyugatinál is nagyobb. Az osztálytársadra kitérve pedig, vele valószínűleg ez az arcoskodás végzett, meg ugye a labdával való tudás nem minden, egy bizonyos szint felett a focit fejben (is) játsszák.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#36) forceberg válasza peterszky (#24) üzenetére


forceberg
veterán

Kösz, hogy kijavítottál! Elírtam!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#37) cs0nt1ka


cs0nt1ka
csendes tag

Ha már a szurkolói videok linkelgetésénél tartunk: http://www.youtube.com/watch?v=l_92Ig79uXA&feature=related

Itt is jellemző, hogy olyat linkeltek be ami a dolog negatív oldalát mutatja miközben vannak fennt ehhez hasonló videok is amely a lelátói élet szépségeit mutatja be.

(#38) peterszky válasza Dare2Live (#29) üzenetére


peterszky
őstag

Ok, egy évben kétszer volt, most nincs. Amúgy linkelj durvábbat, érdekelne. És nem ők vannak többségben a meccsre járók közül. 40-40% a B-közép és az oldallelátó, a maradék nagyrésze a normálisabb erősember és vannak ezek. Amúgy a TV2 meg hasonló adók csak ezt szokták mutatni, egy évben 3x, hogy fúúj, gonosz szurkolók.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#39) Dany007 válasza peterszky (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Sz.tem már maga a tény is felháborító hogy ilyenek léteznek.... Persze máshol is van ilyen,de akkoris...
Amúgy épp ez a baj, hogy az ilyenek miatt ez a kép kerül ki a nagyközönség elé...

(#40) peterszky válasza Dany007 (#39) üzenetére


peterszky
őstag

Ez a média sara nagyrészben.

What else you gonna do on a Saturday?

(#41) #06658560


#06658560
törölt tag

Most akkor miert iell itt is a fradista= igazmagyar vonalat elohizni? EMgy fradi0magyar egyeg? Ki talata ki ezeket az egetvero baromsagokat? :U

Egyebkent a beirt nezoszamokhoz meg a mostani NBII-es Fradi temahoz kapcsolodoan szerintem divat lett a szerencsetlen elnyomott Fradit sajnalni, es ezert lett anno hirtelen olyan sok berletvasarlo- Vessetek csak ossze pl. a kesobbi tamogatokkal, akik a tizenxezer forintokat befizettek valami sejtelmes alapba.

Azt meg vegkepp nem ertem, hogy jopar forumot olvasgatva a Fradi mindenhol jogtalanul lett meghurcolva es hatrazavarva csak a masodosztalyig, holott akkora adossaga van, volt, hogy a kormany is megirgyelhette volna. De oket meghurcoltak, jogtalanul zartak ki...Es pl a Debrecen elleni ominozus meccsen sem volt semmi, ugye?

Akik jot akartak volna a Fradinak azok mar reg hagytattak volna megdogleni a jelenlegit, es a BLASZ-bol indulva ujra felepithettek volna. Miert nem tettek meg megsem? PLane, ha anynian vannak. :U

(#42) peterszky válasza #06658560 (#41) üzenetére


peterszky
őstag

Azért nem tették meg, mert így legalább mindenki megkapja a neki járó pénzt! Ez a klub nem a Vasas, Diósgyőr,..., ahol szépen csődöt jelentettek és mindenki hoppon maradt, majd telephelyváltás, sok papírmunka és volt-nincs adósság. Gondolom örültél volna, ha ilyen helyzetben nem kapsz egy fillért sem.

Amúgy az adósságról: persze, hogy van, ezt senki nem tagadta szerintem. Inkább az eljárás az, ami eléggé jogsértő volt, valószínűleg ezért is adott a bíróság a Fradinak igazat ;)

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#43) #06658560 válasza peterszky (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

speciel pl en penzelem tobbek kozott most a FRradit. Sok mas hozzam hasonlo atlagemberhez hasonloan, mert kedves nagynemzeti bankunk mindig csak haladekot ad ennek a szemetdombnak. Bezzeg ha te, vagy en tartoznek nekik lejart tartozassal mondjuk csak ket millaval, azonnal foglalnanak mindent, ha a madosik hataridot sem tudnam tartani. Ezek meg... A klubot feltokon egyebkent itt a nezoket ertettem volna, siman letrehozhattak volna egy csapatot maguknak a blaszban, aztan amikor levertek a NBII-ban az igazit, akkor nevvaltoztatas.

vagy szerinted az jobb, hogy toljak maguk elott a doglokat a "vezetok" es soha senkinek semmit nem fizetnek, csak amikor mar a legutolso birosagi, felszamolasi sajtops fenyegetesek jonnek? Miert gondoljak sokan azt, hogy a piacgazdasag szeretetszolgalat?

[ Szerkesztve ]

(#44) peterszky válasza #06658560 (#43) üzenetére


peterszky
őstag

Nem jobb, de most úgy tűnik hogy mindenki megkapja a pénzét. Sokkal jobb ez így, mintha nem kapná meg senki (talán a bank megkapta volna, a terület miatt).

What else you gonna do on a Saturday?

(#45) Ősember válasza peterszky (#20) üzenetére


Ősember
őstag

tényleg nem követtem, és? :D az egy dolog, hogy szánalombol meg fradiszivvel meg isten tudja miért kimegy ennyi ember, a játékok akkor is gyenge :R

#40: hogyne :D mind ezt mondja :K valoszinü a média hergeli a drukkereket.

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#46) peterszky válasza Ősember (#45) üzenetére


peterszky
őstag

Egy szóval sem mondtam, hogy jó a játék ;) De az emberek sem szánalomból mennek ki.

Média: valahogyan mindig ugyanazok a képek kerülnek elő a TV-ben, mert nincsen semmi új "esemény", amit mutathatnának. Pár hete is egy kb. 4-5 éves videót raktak be a híradóba. Ez nem más, mint hangulatkeltés, lejáratás. Ez engem felidegesít nagyon.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#47) Ősember válasza peterszky (#46) üzenetére


Ősember
őstag

lejáratni általában jo dolgokat szoktak. :) elhiszem amit irsz, de elhsized, hogy a magyar foci nem lenne elörébb akkor sem, ha nem irnának rola ilyeneket? :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#48) Wise


Wise
tag

Akit érdekel az egész az nézze meg a Huligánok című filmet, utánna majd rájön, milyen nagyszerű érzés is meccsre járni és tartozni egy csapathoz.

[ Szerkesztve ]

(#49) peterszky válasza Ősember (#47) üzenetére


peterszky
őstag

Annyival előrébb lenne, hogy nem gondolná róla a kivüláló azt, hogy csak rosszarcú, gonosz emberek járnak meccsre, ezáltal talán többen megtekintenének élőben pár meccset, lehet, hogy megragadná őket a hangulat (FTC, Újpest, Debrecen meccsen, mert ilyen meccsre mennének ki valószínűleg), mert az azért még mindig van, tetszene nekik, mennének megint, talán vinnék a barátaikat is és így egyre több szurkoló járna meccsekre. Tehát egyre nagyobb reklámértéke lenne a csapatoknak, egyre több pénz lenne és mivel ezeknél a csapatoknál már nagyjából normális vezetőség van, ezért lehet, hogy a futball színvonala is emelkedne. Ehelyett nem megy ki, mert a kedvenc adóinkon kéthavonta leadják ugyanazokat a videókat, képeket, és elkönyveli, hogy még mindig rosszarcú, gonosz emberek járnak meccsre és biztosan őt is megverik, tehát nem megy ki.

What else you gonna do on a Saturday?

(#50) venember83


venember83
nagyúr

Ez az Fradi-gyűlölők gyűjtőhelye vagy mi? Ahhoz képest, hogy ez egy a klubot éltető írás, vicces, hogy nagyrészt csak a fikázás megy. Az is nagyrészt alaptalanul, az egész magyar labdarúgás sarát nem kellene a zöld-fehéreken elverni. Szerintem. És igen, bár nem vagyok Fradi-drukker, de:

Hajrá, hajrá FTC!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.