Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

Ennyire kell nektek a hajlított kijelző? Mi értelme van? Mondjuk ennek itt speciel? Meg sem tudod fogni, használni sem lehet, amivel demózva volt (rádobtak azt hiszem kabátot de még így is láttad, ha jött email), az marha gagyi. Lehet 4 év múlva már über-futurisztikus hajlított telók lesznek, de addig ez pl. csak annyi, hogy mi csináltunk ilyet először, bakancslista elő, pipa.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) zack


zack
nagyúr

A képeken bemutatott modellnek nincs túl sok értelme, a törhetetlen panelen, dizájnon és az egyediségen kívül, de a technológiában kétség kívül sok a lehetőség, és van értelme ezen a vonalon (is) útnak indulni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3) tresh válasza plus44 (#1) üzenetére


tresh
addikt

Ők se tudják mi értelme van azt ennyi :)) Használhatatlan...

(#4) Edvig válasza plus44 (#1) üzenetére


Edvig
tag

Teljesen egyetértek veled, ennek sokkal több hátránya van mint előnye... Mire jó az ha a készülék oldalán is kijelző van?!

You'll Never Walk Alone!

(#5) vince válasza plus44 (#1) üzenetére


vince
őstag

Ezt szerintem alapkutatásnak foghatjuk fel. Bármilyen tudományterületen járunk, kézzelfogható haszna soha nincs egy alapkutatásnak, mégis ez kell a fejlődéshez (abba most nem mennék bele, hogy szükségünk van-e rá).

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6) Edvig


Edvig
tag

Egyébként meg gépelés közben kifejezetten zavaró lehet hogy nem egyenes hanem hajlított...

You'll Never Walk Alone!

(#7) Razuel


Razuel
aktív tag

Ti megnéztétek egyáltalán a videót, esetleg értettétek is? Senki se mondta, hogy a samsung ilyen telefonokat akar csinálni. Ez egy prototípus ami bemutatja, hogy igen hajlik a kijelző és működik is. A videóban mutattak pár minta formát is, hogy miket lehetne vele csinálni. De innentől kezdve a különféle cégeken a sor, hogy megmutassák kreativitásukat..

[ Szerkesztve ]

(#8) #19708160


#19708160
törölt tag

nemsok értelmét látom

(#9) Neurotoxin válasza zack (#2) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ennek a "félrecsúszott" oldalra hajlított kijelzőnek tényleg ebben a formában semmi értelme, rengeteg telefonon van egy plusz led, ami jelzi, ha esemény van. Viszont a videóban látott koncepciónak, főleg a másodiknak van, speciel annyi, hogy kis helyen elfér, könnyedebben zsebre lehetne vágni, mint a mai nagy batárokat.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#10) walko válasza plus44 (#1) üzenetére


walko
tag

Nem érzed úgy hogy sántít ez a hsz? Ahhoz hogy 4 év múlva über-futurisztikus hajlított telók legyenek, nem lehetséges, hogy ez a mostani prototípus az első lépés?

Aztán persze lehet hogy érdektelenségbe fullad a fícsör, nem erről van szó, de ne b*szassuk már meg velük előre a fűnyírójukat..

(#11) Diamond500


Diamond500
senior tag

Ha azt vesszük alapul, hogy egy ilyen kijelzővel ellátott telefonnál már nem kell félni hogy bereped a kijelző ha pofára esik esetleg, akkor van létjogosultsága szerintem... az hogy a ide-oda hajlítható annak mi értelme, még nem tudhatjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#12) SkyLaci


SkyLaci
őstag

kéne, de csak ha van rajta gorilla glass 3, és fullHD

(#13) plus44 válasza walko (#10) üzenetére


plus44
veterán

Nem kifejezetten, mivel van ha visszakeresed ( de ha nem akarod, szólj, utána túrok neked), prototípusként van már szebb, nagyobb képpontot sűrítő, brutálisabban hajló kijelzőpanel is (samsung természetesen). Ezzel terveznek, ezzel próbálgatnak. Az, hogy egy butított változatot csináltak, amit meghajlítottak 5 fokban és mellécsaptak egy átlag telefon vázat, annak pontosan semmi értelme nincs, csupán annyi amit leírtam.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14) Juveman


Juveman
tag

Hát ennek itt nincs sok értelme.Az hogy tokban is látsz valamennyi infót,nekem egy kicsit erőltetett indoklás.Sőt most már nem csak akkor törik biztosra ha pofára esik,hanem akkor is ha az oldalára.Király!Az a fantázia reklámfilmes,na annak volna értelme!

(#15) Kashim


Kashim
őstag

Így ebben a formában semmi értelme, csak parasztvakítás. Viszont a technológiában lehet még fantázia, pl. fix alap és feltekerhető kijelző, ilyen mérőszalag elven.

(#16) SkyLaci válasza Diamond500 (#11) üzenetére


SkyLaci
őstag

más kérdés a karcolódás, és nem mellékesen a benyomódás

(#17) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Mókusvakítás, inkább az aksikon dolgoznának, mert röhej, ami azon a téren folyik az okostelefonokkal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) h4h01


h4h01
senior tag

Szerintem meg nagyon is van értelme, amit a videóban is lehetett látni pl az összehajtható kijelző ez szerintem forradalom lesz. Mindenki panaszkodik itt az egyre nagyobb telefonok miatt, viszont ha egy 5 colos telefont ki lehet hajtani egy 10 colos tabletté azért annak igen is van értelme, vagy egy hengerbe toll méretűre fel lehet göngyölni a kijelzőt....Ezer meg ezer értelme van...ne csak az orrotokig lássatok...

(#19) Misály válasza h4h01 (#18) üzenetére


Misály
addikt

Auto kozepkonzolba ilyet!

(#20) ForRedGlory válasza plus44 (#13) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tegyél bele a farzsebedbe egy 5"-os telefont és meglátjuk van-e értelme a hajlítható kijelzőnek...

(#21) roli543


roli543
őstag

Vegyük a Galaxy Nexust. nagyon picit hajlított a formaterv, de épp csak annyira, hogy a design jó legyen. ha a kijelző segítségével ívesebbre lehetne tenni, de annyira, hogy még kiválóan használhat, akkor archoz simuló design-ú telefont kapunk, ami szerintem szép lehet :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#23) SkyLaci válasza h4h01 (#18) üzenetére


SkyLaci
őstag

5 colost nehezen hajtogatod ki 10 colossá...geometria

(#24) Luck Dragon

Önmagában tetszik hogy a technológia ide jutott és engem egy cseppet sem zavar hogy telefonokba kerül, sőt kíváncsi vagyok hogy miket is készítenek majd belőle. Amint írták is nem csak a telefon iparban tudják majd elképzelni a felhasználását, ami nagyszerű ,rengetek mérnők,cég és pénz szabhat határt hogy majd mit is hová fejlesztenek kijelzőket, pl (autó műszer fal, repülőgépeken ülésekre hogy ne unatkozzon az utas , vagy távirányitóként is eltudnám képzelni. :U Ami még érdekelni meddig bírja a (megfelelő) felhasználási időt, És hogy adnak majd rá garanciát,mert hisz hajlik,akkor nem mondhatják azt hogy biztosan ráült és elhajlott :DDD
És mennyire karcolódik? erre már hogy terveznek bármilyen védelmet, mert nem hiszem hogy gorilla glasst-tesznek, és felbontásilag hd vagy Fhd , és sok sok kérdés ami még váratatt magára .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) Juveman válasza h4h01 (#18) üzenetére


Juveman
tag

A fantázia reklámos telefonoknak igen,de azok nem léteznek,ugye tudod.Ennek a prototipusnak nem sok.

(#26) Juveman


Juveman
tag

http://www.youtube.com/watch?v=8xrZduRfX_M Na ez király,kezelem a telefont annak hajlítgatásával.Persze sok értelme ennek sincs.

(#27) ptamas88 válasza SkyLaci (#23) üzenetére


ptamas88
tag

hát ha 2szer van félbehajtva akkor 5colból 10 lesz :D

DE komolyan emberek nézzétek már meg a videót ne csak azt az 1 képet ami oda van szúrva...és most nem arra gondolok ahol a kávézóban menőznek, hanem amikor ott élőben az előadó 90 fokban behajlítja a kijelzőt miközben fut rajta valami autóverseny... ez szerintem elég nagy szó :R

Sony XPERIA S -> LG G2 -> Samsung S7 edge, Dell Inspiron 15R

(#28) Angel1981 válasza vince (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Pontosan! :K

(#29) danilla


danilla
őstag

Hí de mennyi szűklátókörű ember... ;]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#30) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nem látom értelmét.

(#31) sanyijedi


sanyijedi
őstag

na ez már technika. ááá, 2013... imádom.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#32) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Annak a le ivelősnek értelme nincs nagyon de az hogy egy normálisabb méretü telefon ami egyben tablet is na az viszont nem hülyeség szerintem,. :C

Iphone 6s

(#33) F22Reventon


F22Reventon
tag

15 éve még a síkképernyős tévé volt menő, most meg már a hajlított. Emlékeim szerint a nokiának is volt 'hajlított' kijelzős terve, aminél az egész telefon egy nagy kijelző volt elől-hátul.

(#34) Ati1979


Ati1979
veterán

Ennek mi az értelme?

Én elképzelni sem tudom...

(#35) xxxbmx


xxxbmx
tag

itt látszik hogy már nem tudnak mit kitalálni...ennek aztán semmi értelmét nem látom!hajlitott kijelző..pff:D

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#36) Csapoati válasza xperiasigi (#32) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Asus Padfone?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) xperiasigi


xperiasigi
őstag

A tepsi-böl adódó problémák megoldása lenne de ugy hogy közben megmarad az az kényelmes használat netezés filmezés e-mailozásra de ugyan úgy kényelmes a telefonálas vagy egy sms irás..

Iphone 6s

(#38) Robertoq


Robertoq
őstag

Anno az iPad-re is annyian mondták, hogy minek, erre tessék hány darabot eladtak tabletekből. Persze, hogy ez nem egy tökéletes készülék, de ha mindenki úgy állna hozzá hogy minek ez meg minek az, akkor kihalna a technológia :U

(#39) zord01


zord01
senior tag

Nem vagyok egy fejlődés ellenes, de ennek, ebben a formában semmi értelmét nem látom, max annyit, hogy "WE CAN...".

+Kifogytunk az ötletekből, jöhet a parasztvakítás.

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#40) plus44 válasza ForRedGlory (#20) üzenetére


plus44
veterán

Ki mondta, hogy bele kell tenni? Egyébként, egy 5 colos kijelzőt meghajlítasz olyan szögben, hogy kényelmesen zsebre tudd rakni, az gondolom tudod milyen alakú lesz,.. :U Hogy fogod használni? Vagy inkább az egész homorú legyen, és kijelzővel lefele rakod bele a zsebedbe, de azt hogy emeled a fejedhez? Félbe vágott WC papír guriga...

szerk: ha pedig arra reagáltál volna, hogy minek egyáltalán hajlított kijelző, válasz, nem kell zsebre rakni.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#41) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Innovatív, de a haszna erősen megkérdőjelezhető szerintem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Ennek a leívelösnek pont anyi az értelme kb mint a google glass projektnek(okoszemüveg)de a telefonés tablet egyben az tetszik.

Iphone 6s

(#43) Bone123 válasza plus44 (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Bla bla bla

(#44) psychocska


psychocska
tag

Azontúl, hogy van egy parasztvakítás része is a dolognak (nimá' hajlik a telefon, ilyen kell!) ne mondjátok már, hogy egy tabletté széthajtható telefon nem lenne forradalmi és nem lenne rá kereslet. Vinnék mint a cukrot ebben biztos vagyok. :U

(#45) ForRedGlory válasza plus44 (#40) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Lol nem semmi vagy. Hagyjuk.

Megmondjam mi ertelme van? Majd kitalaljak... szerencse hogy nem olyan szegenyes fantaziaval megaldott emberektol fugg a techologiai fejlodes mint itt egyesek, mert akkor meg mindig kovel pattintanak tuzet... :U Remelem a lenyeg atment...

Olyan nincs hogy valaminek nincs ertelme. Az ertelmet meg kell talalni...

[ Szerkesztve ]

(#46) Juveman válasza psychocska (#44) üzenetére


Juveman
tag

Azt szerintem senki nem mondta,csak ILYEN telefon lesz mondjuk az S5-6.Merev telefon,hajlított üveg,ja az oldalára lehajlik a kijelző,az egyébként lapát telefonnak.Tudod mire jó ez,menő jenőzni.Ja és az a szörnyű,hogy ezt is vinni fogják mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

(#47) Liudvikas


Liudvikas
tag

a videón látott kinyithatós render nagyon király, az ilyen készülékeket forradalmasíthatja, nem lenne ott az a csúnya lyuk a két kijelző között :)

(#48) Xaels


Xaels
félisten

Nekem például ami ötletesnek tűnne, hogy az oldalsó részeken ne a főképernyőt lássuk hanem az értesítéseket/órát vagy magát az értesítési sávot. Oldalról behúzva milyen faja kis UI-t lehetne neki csinálni. Persze ez a formája ami hírben van még elég lagymatag.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49) psychocska


psychocska
tag

Ha a technológia kész, onnantól már csak egy lépés, hogy jöjjenek az ilyen telefonok. Valószínűleg nem a fiók mélyén fogják végezni ezek a kijelzők és nem csak azért dolgoztak vele éveket, hogy megmondhassák, nézzétek kitaláltunk valamit, aminek egyébként semmi értelme és használni sem fogjuk. Ez így biztos jó fényt vetne rájuk, nem? :DD

(#50) HUNPablo


HUNPablo
tag

Mellveregetésre jó az egész , hogy mekkora királyok ... Az irány jó de még ezen van mit csiszolni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.