Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sola105


Sola105
csendes tag

Bárcsak tudnék venni a lassabb HyperXddr4-ből a gépembe. De szerencsére háromszoros áron kínálják. :) Erre a samsungnál áramszünet van, ami felnyomja lassan majd az SSD árakat is.

Idén még bőven lenne mit fejlesztenem a gépen, mert az árak miatt félkész, hiányzik 8gb ram, és egy jóféle VGA.

De ha így folytatódik, nemhogy ilyen speckó ramokat nem vesz majd a gamer, de mást sem.

Nincs az az épp eszű ember aki most vesz 60-70 rongyért 19 ezres ramot. Vagy aki vesz nem épp eszű? Csapjon fejbe valaki, hogy rohanjak a boltba. :DD

(Bocs ha szomszédokos stílusban írtam. De még sehol nem nyavalyogtam ki magam. :) )

"A vége mindig jó, ha most nem jó, akkor az még nem a vége." "Dacára, hogy földi éveim tovahaladnak, szívemben mindennap gyermek szeretnék maradni."

(#2) mormota79 válasza Sola105 (#1) üzenetére


mormota79
tag

Ezzel az lesz a baj hogy vagy megveszed ennyiért vagy nem lesz több ramod de azt itt már ne várja senki hogy lejjebb fog menni ddr4 mindaddig amíg nem fog minden átállni ddr5re

(#3) Sola105 válasza mormota79 (#2) üzenetére


Sola105
csendes tag

Én nagyon sajnálom ezt. Az elmúlt 17 évet pc mellett töltöttem, ha éppen mással nem tudtam lekötni magam. De lassan kigáncsolják ezt a lehetőséget is. Szomorú látni, hogy a nagyobb gyerekes családok meg nem győzik nyögni ezt a brutális emelkedést. És a boltok gyönyörűen húznak hasznot ebből. (És a gyártók.)

Anno kénytelenek voltunk megtanulni az alkatrészek helyes kombinációit, hogy ne szúrjanak ki velünk. De ahogy látom mostanra már a fiatalokat ez sem érdekli. És lövésük sincs az alkotóelemek tulajdonságait illetően. De még rendesen játékot sem képesek vásárolni. (Gondolok itt a kijátszatlan és hype vonatról lehullott "alkotásokra") Ami meg a torrent oldalakon megy amikor crack-elni kell valamit. Az félelmetes.

Nem azért de én most is meglepődve olvastam a cikket. Tényleg gyártósort kell ilyesmire áldozni? Mikor bajban van a piac.

De én annyi dolgot nem értek....

[ Szerkesztve ]

"A vége mindig jó, ha most nem jó, akkor az még nem a vége." "Dacára, hogy földi éveim tovahaladnak, szívemben mindennap gyermek szeretnék maradni."

(#4) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyorsulnak... de már hova? Már így sem használják ki az emberek szerintem.

(#5) mormota79 válasza KaiotEch (#4) üzenetére


mormota79
tag

Valós haszna nem sok viszont drágábban lehet eladni.

(#6) Bandit79 válasza mormota79 (#2) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Igen , annak idején i ezt mondták ,hogy olcsóbb lesz a DDR4 ... és ez komoly :D
Az a baj ,hogy a többség torkán le tudják nyomni, úgy ahogy a nemszámít juzer megveszi a 60-80 k-s alaplapot is...
Remélem a legtöbben vesznek majd konzolt, és vakargathatják a gyártók , meg a kereskedők a fejüket végre ,hogy csökkenteni kellene az árakon.

[ Szerkesztve ]

(#7) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Gyorsulni/nagyobbodni. De olcsósodni mikor fog... Ne jöjjön senki azzal ,hogy új termék. Mert ilyenkor már nagyon jól tudják, hogy lejjebb szokott menni az újdonság ára...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#8) exedoc


exedoc
senior tag

Nem rossz, elviselnék egy ilyenből 64GB-t. Jelenleg is HyperX memóriákat nyüstölök renderelésre, már több mint 4 éve. Corsair-ből egy sem bírta fél évnél tovább, 2 kit-et is visszaküldtem, akkor váltottam HyperX-re. Igaz ezek még DDR3-asok.

[ Szerkesztve ]

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Savage nem lesz? Annak gyorsabbnak kell majd lennie. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) mormota79 válasza #32839680 (#10) üzenetére


mormota79
tag

Arra akartam utalni hogy akkor lesz talán árcsökkentés leghamarabb ddr4 fronton

(#12) jedis


jedis
senior tag

Én meg arra vagyok kíváncsi, hogy ok, hogy ezek a brutális áremelésekkel a PC-s tábort a konzolok felé nyomják, de ezek az eszméletlen memó áraknak előbb utóbb meg kell jelenni a konzolok árában is. Az új generációs konzolok általában 8GB DDR3-as, vagy GDDR5-ös memóriát tartalmaznak ( az X-box One X 12GB ). Nem tudom , hogy a MS-nek, és a Sonynak milyen szerződésük vannak a beszállítókkal. Gondolom kötött árakra vannak, és bizonyos időtartamra . Mi van, ha ez az időtartam letelik, és új szerződést kell kötni ? Majd ezután is negyed áron fogják adni, a két konzolgyártónak a vagonnyi memó chippet a gyártók ? Kétlem ! :U

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) scope2007


scope2007
addikt

Én már több mint kettő éve vettem a mostani konfigomat.
Így azóta pár alkatrészt nem is követtem, mi mennyi.
De pár hete kettő gépet is kellett építeni, és akkor láttam a ramok árát xD

Én ezt CORSAIR Vengeance LPX Black 2x8 GB 1600MHz DDR4 19ezer forintért vettem újonnan, Garival
Most ugyanezért 55ezret kellett fizetni kb xD (2300mhz)
Nem semmi

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#15) Törzsúr válasza #32839680 (#10) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Pedig a kínaiak 5 év alatt, ha valamire ráfekszenek... szerintem 5 év alatt a holdat is benépesítik, ha az a parancs. :D

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#16) Apollyon válasza KaiotEch (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A gyors RAM azoknak jó leginkább, akik AMD APU-val tolják, mert az ezt igényli.
De a gyors memória különbözetéből már jobban jár inkább egy 1030 vagy 1050 szintű diszrkét nvidia kártyával.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) SunyaMacs válasza scope2007 (#14) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

DDR4 1600MHz?
2300MHz?

(#18) rodrigez válasza Apollyon (#16) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ezek a modulok nekik sem annyira optimálisak, mert 3200mhz-en a cl18-as időzítés nem valami feszes.

(#19) Apollyon válasza rodrigez (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát akkor ennyi. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) Seirei


Seirei
tag

Hűtőbordáknak van már valami bizonyítható haszna az esztétikán túl vagy létüknek alapja továbbra is csak "mer szép"?

[ Szerkesztve ]

(#21) Lacok válasza Fred23 (#9) üzenetére


Lacok
őstag

És drágábbnak is. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#22) Törzsúr válasza Fred23 (#9) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Meg a Predator sorozat. Ami elvileg a zászlóshajó. ;]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#23) #16939776 válasza Seirei (#20) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van.
kb.: 0,4W disszipál egy DDR4 csipp, brust írás közben, spec szerint a tok közepén mért 85C°-ig érzi jól magát.

(#24) Törzsúr válasza #16939776 (#23) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nekem ezek a borda nélküli geil dragonjaim vannak. Azt írják a gyári 3000/CL15, 1.35V felett is mennek, de ezek akkor olyan chipek vagy érdemes hűtést tenni rájuk? :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#25) #16939776 válasza Törzsúr (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem tapasztalsz semmilyen anomáliát, ami a memóriára ingadozó teljesítményére lehet visszavezetni, akkor elégséges a szellőzés a modulok között, nem érdemes tovább gondolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.