Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Ide vele.:)

(#2) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Külső nagyon pofás.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3) TeeJay


TeeJay
félisten

tulajdonképpen ez SH93 továbbfejlesztett USB3-as változata
nekem volt SH93 jófajta és tényleg nem kell vele vigyázni a full külső gumiborítás miatt
viszont nálam mindig meghalt benne a Samsung majd később a Toshiba vinyó mert valamiért nem volt oké...
amióta egy NH02 USB3-as cuccot kaptam helyette azóta semmi gond és prímán teszi a dolgát.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) King Unique


King Unique
titán

Ez végülis uaz,mint az SH93,csak már usb3-al. Viszont remélem ebbe jobb hdd-et pakolnak,mert az usb2-esek többeknél sorra hibásodtak meg... :U
Mindenesetre nekem,az SH14-nél jobban bejön és talán SP A80-nál is jobb,amit Jmicron vezérlő húz le...

(#3) TeeJay: emlékeztem a te esetedre... :D remélem ez tényleg jobb lesz.
Csak 1 egy ilyen "hajlított" kábel járt a korábbihoz,amit gondolom levéve kellett használni és csak tárolni lehet a vinyón,v bele van építve,mennyire stabilan stabilan áll meg rajta a kábel :F

[ Szerkesztve ]

(#5) TeeJay válasza King Unique (#4) üzenetére


TeeJay
félisten

igen a kábel körbe fut a vinyón, levehető és ha a gumitartóba bepöccinted elég masszívan ott is marad nem esik csak úgy ki. használatkor az SH93-nál le kellett venni a kábelt, a vinyó oldalán volt egy kis kerek gumikupak azt kipattintani és oda lehetett dugni a miniUSB csatlakozót.

maga a ház nagyon príma volt, a vinyó szinte hangtalan volt benne és mivel jó vastagon volt gumírozva így rezgést sem adott át ennek ellenére viszont nem is melegedett...
3 példányt is használtam de mindegyiknek vagy a vezérlője miatt vagy maga a belső vinyó miatt haltak be vélhetően.

első kettőben Samsung 640-es cucc volt egyik 1napot másik 11hónapot bírt
a 3. ban már Toshiba 750-es lett (2tányér 4fej) ami nagyon príma vinyó volt de ott is 3hónap után behalt nem látta a cuccot USB-n már a gép így visszavittem és kértem egy NH02-t ami most már tökéletes.
lehet hogy az SH93-ban a vezérlő nem volt túl acélos...
ebben az NH02-ben szintén 750gigás 2tányéros4fejes Toshiba vinyó van de kutya baja, nagyon szépen megy és tökéletes.
igaz le kellett mondanom a csepp és ütésállóságról meg a rögzíthető kompakt kábelről de cserébe lett USB3 ami később majd jó lesz még. ha most gariztatnám az SH93-at már biztos ilyet kérnék vagy ráfizetnék 1-2 ezret hogy ez a cucc legyen a csere

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Itt [link] meg befagyasztják, aztán meg letesztelik… :DD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) macilaci78 válasza pusszycat (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó féle. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) liksoft válasza TeeJay (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az USB 2 nem ad elég áramot. A 3 is határeset, de jobb. Amikor a drive leáll, adatokat ír vissza a gyári területre. Ez éheztetett üzemmódban megbosszulhatja magát. Vagyis hazavágja azt a területet, és képtelen legközelebb elindulni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) pusszycat válasza liksoft (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben igazad lehet, azért próbálkoznak 2 USB 2.0 –höz kapcsolni az étkesebb külső vinyokat de nálam még ez sem segítet, mert ha csatlakoztattam a pendrajvot eltűnt a külső vinyó. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#10) King Unique válasza TeeJay (#5) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infókat ! :R
Akkor stapabíró,praktikus a burkolata és ráadaásul nem is melegszik,az külön frankó. :C
Viszont az a nagy kérdés,h kijavították-e az előd gyengeségeit,mert bármennyire is bejövős,ha nem megbízható,akkor nem szeretnék én se úgy járni,mint te az SH93-al. :N
Amúgy NH01-ed van nem,nem 02,olyan nincs is?

(#8) liksoft: usb3 900 mA-re azért már csak elég,nem, 2.0 valóban necces,de függ attól,h van beállítva külső hdd és milyen vinyó van benne,mert néhány új usb3-as vígan elmegy 2.0-ába is Y kábel nélkül,mint WD MP-k,de ha te mondod,akkor inkább inkább nem kérdőjelezem meg.

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Az USB kábel rögzítése kicsit aggasztó.
Ahogy kezdenek bejáratódni a kis tartópöckök annál könnyebben hagyja el az ember a kábelt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) King Unique válasza banhammer (#11) üzenetére


King Unique
titán

Mondta TeeJay fentebb,h elég stabilan rögzíti,de ha így lenne,mármint picit meglazulna,max teszel rá befőttesgumit,v számtalan féle-fajta olcsó tok van manapság belső kábeltartó rekesszel külső 2,5" hdd-knek. :K

(#13) TeeJay válasza banhammer (#11) üzenetére


TeeJay
félisten

elég sokszor raktad akkor rá meg vetted le ha meglazult a gumipecek :)
én ha szépen rátekertem körbe akkor elég masszívan kellett meghúzni hogy újra kijöjjön.

igen tévesen írtam most NH01-em van és ott nincs gond már az USB3 vezérlővel
eddig prímán megy és tényleg jó
ha ebbe is ilyesmi vezérlőt tettek akkor nem lehet gond és cserébe elég masszív és biztos tokban kapod a merevlemezt :R

ja még annyi hogy mivel itt körben volt a tokra rögzítve a kábel jó ha 20-25centi volt az egész míg az NH01-hez kb. 60centist kaptam ami azért már finomabb :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) RosTolkenz válasza TeeJay (#13) üzenetére


RosTolkenz
csendes tag

Sziasztok !

Szeretnék egy strapabíró 1TB-os külső vinyót, és a tárgyban említett cucc jó választásnak tűnik, a kategóriájában. Mi a véleményetek?

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#15) #22237440


#22237440
törölt tag

Véleményem legyen csendes és visszafogott. Anno volt egy W..., nos a nevét sem érdemes szóba hozni. A lényeg, hogy asztal magasságból puha szőnyegre esett és 4 éves munkám odalett. :(((

Azóta lett, egy ADATA HD710. Az csak gyúrjon a gyorsaságra és engedje meg nekem, hogy én gyúrjak a túlélésre. Egy év után hallom a fej mozgását, kattog úgy mintha a mobilis rész ugrálna. Hova tovább?! :((

Sok teszt videót végignéztem én is, de jogosnak érzem, hogy szkeptikus legyek és ne higyek a naivaknak sem kik azt gondolják, egy mozgó mechanikával kitömött tárhely stabil és álja a sarat. Ehh! Ne szivassatok!
:(( Gondolkozzunk emberek, gondolkozzunk. A fejünkben legyen előbb gyorsaság és túlélés, mint a külső tárhelyekben.

Az SSD inkább.

[ Szerkesztve ]

(#16) King Unique válasza #22237440 (#15) üzenetére


King Unique
titán

Azért mert neked volt negatív élményed külső vinyókkal, nem jelenti azt, h az összes xar és megbízhatatlan :N , a "W..." esetében gondolom WD-re gondoltál, vsz egy My Passportba, de sok mindenkinél - nálam is - meg kitűnően működik (kopp-kopp). :) Attól, h lejted és tönkremegy, nem WD hibája, amúgy sem ütésálló kategória, mért nem tokban tartottad, v a Nomad-ból ki sem kell venni és vsz túlélte volna.
Minden gyártónál előfordulnak selejtek, ADATA-nál is, vsz egy olyat fogtál ki, de az, h kattog a fej, még nem feltétlen végzetes, állapotát lecsekkoltad HDS-el, mit mutatott, v gariba visszavitted :F
Van csomó más gyártó, aki ütésállókap csinál - Buffalo, SP, Transcend, Lacie - ha nem is mindent bírnak ki, de pár leejtést azért igen, v akár mást is. :D
SSD meg még mindig drága nagymennyiségű adattároláshoz, sokxori írást nem igazán szeretik, ráadásul külső SSD-ken TRIM sem működik...i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.