Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ez az AI teljesítmény ugyenolyan színtiszta marketing hazudozásnak hangzik mint a PMPO az audióban. semmilyen értelmezhető műszaki paraméter nincs mögötte, csak jó csattogtatni mert nagyobb mérőszámot lehet elő írni

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Geri Bátyó válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én inkább azt nem értem, hogy miért jó egy AMD+Nvidia hardveres gépen optimalizálni a programokat, ha a végleges gép Intel. :F

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#3) dokanin válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


dokanin
aktív tag

Hát ezt én se. Meg ha ennyire mindegy, hogy min optimalizálnak, amcsiknak azért van még pár vasa.

(#4) Abu85 válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs más. Az AMD-nek van életképes processzora ide, míg a Corel-2 miatt AMD gyorsítót nem választhatnak, mert mind a három támogatott intézetet teljesen leuralná az AMD, ami pont ellentétes a Corel-2-vel. Szóval mennek arra, ami van a piacon, és ami a szabályok között választható. A szoftvert ettől lehet írni oneAPI-ra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Geri Bátyó válasza Abu85 (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azt értem, hogy futni fog a szoftver, de hogyan optimalizálhat egy teljesen más vasra?
Nem értek hozzá, de ez kicsit olyan, mintha gyümölcslevet innék, amíg nem fő le a pálinka.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) Abu85 válasza Geri Bátyó (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A legfőbb különbség az lesz, hogy az Aurorához nem kell egy csomó kód, ami a Polarishoz kell. Szóval ez nem okoz majd nagy gondot.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) dabadab válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


dabadab
titán

Azért, mert az ő szempontjukból nem az az igazán lényeges, hogy Intel vagy AMD, hanem az, hogy hibrid (CPU+GPU) rendszer, új storage van alatta, új interconnect meg úgy általában új a szoftveres környezet, amik mind olyanok, amik ugyanazok lesznek majd az Aurorán is.
Az ilyen mikrooptimalizáció, mint hogy mi fut jobban az AMD-n meg az Intelen, már igazából nem a userek dolga, azt elrendezi a fordító meg a libraryk.

DRM is theft

(#8) b. válasza fatpingvin (#1) üzenetére


b.
félisten

Az A100-ak miatt nem egészen kamu ez a szám, elég népszerű kombó ez most.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Carlos Padre válasza Abu85 (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Erdekes peldaja a pozitiv diszkiminacio kontraproduktivitasanak. A Corel-2 azert szulethetett meg, hogy az Intel, illetve az Intel-Nvidia paros ne tudja kiszoritani az AMD-t a piacrol a szokasos praktikaikkal erre akkorat fordult a vilag, hogy a polkorrektseg gatolja a hatekonysagot, mert nem valaszthatjak a legjobb kiepitest.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.