Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Bár az ára miatt soha nem érdekelt, sajnálom, hogy immár biztosnak tűnik az utolsó normális méretű felsőkategóriás telefon megszűnése.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) Lambach válasza Dilikutya (#1) üzenetére


Lambach
tag

Nekem eddig kicsi volt bevallom férfiasan. De most már elgondolkodnék rajta, hogy iPhone-t vegyek.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

Emiatt az 5S-re valószínűleg olyan kereslet lesz még ~2 év múlva is mint most a 4S-re, vagy talán még nagyobb.

Igazán must have funkciókat már amúgy sem tudnak beletenni. A felbontás növelése, és a kamera reszelgetése, a 802.11ac, meg a zafírüveg nem killer fícsör. Majd most kezd értelmet nyerni, hogy anno miért is hagytak el olyan alap funkciókat mint az NFC.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Dilikutya válasza Lambach (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Viszont sokaknak, nekem is, a 4" az ideális, nagyobbat zsebben hordani sem szeretnék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) daniel909 válasza Oliverda (#3) üzenetére


daniel909
addikt

pont ezt akartam írni az 5s még bőven jó lesz egy darabig akinek kicsi telefon kell. biztos marad is a kínálatban.
de az az érzésem, h a nagyobb kell majd az embereknek.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#6) kleinguru


kleinguru
addikt

A két iPad között van óriási különbség 100 MHz, ami még 10% sincs:W

Ha ilyen óriási lesz a 2 iPhone között is, akkor nem bánom:DDD

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7) Parallaxis válasza Oliverda (#3) üzenetére


Parallaxis
addikt

anno miért is hagytak el olyan alap funkciókat mint az NFC

Mondjuk azért mert messze nem alap funkció és még most 1-2 évvel később se nagyon használható túl sok mindenre? :)

(#8) Oliverda válasza Parallaxis (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

De el lehet adni annak. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) joey04


joey04
titán

A 2 iPad között ahogy írták minimális a különbség. Itt más a helyzet, 5.5"-on ha nagyobb lesz a elbontás, akkor erősebb vas kell ahhoz a sebességhez amit a 4.7"-os tud majd alacsonyabb felbontáson. Ahogy az iPad esetében is történt, az első retinás nem volt gyorsabb semmivel az előző generációnál, csak a sokkal erősebb vas pont azt a sebességet tudta kicsikarni belőle nagyobb felbontáson, amit az előző gen. tudott.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Lambach válasza Dilikutya (#4) üzenetére


Lambach
tag

Na igen akkor ez veletek kitolás, hogy a nagyobb lesz a jobb. Csinálhatna egy 4-es szériát, meg egy 5.7-eset az Apple. Szerintem lenne keletje mindkettőnek.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#11) 2ofthem válasza Oliverda (#8) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Vagy az Iwatch majd csak NFC-n kommunikál a telefonnal, és máris értelmet nyert hogy miért fícsör :)

(#12) <Adamsky> válasza Lambach (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Pont erre gondoltam én is. Milyen kínokon kell majd átesnie annak az almásnak, aki a legújabbat, és a legjobb szifont szeretné birtokolni, viszont már az 5s is nagy volt neki. Vagy megveszi az 5,5"-osat, de utálni fogja mert kényelmetlen lesz, vagy veszi a kisebbet, de akkor már nem húzhatja ki olyan büszkén magát. :)
Én az Apple helyébe nem állítanám ilyen kínos választás elé a vásárlóimat. ;)

(#13) Crafter32 válasza daniel909 (#5) üzenetére


Crafter32
őstag

Éppen ezért kíváncsi leszek, hogyan viszik majd a 6-ot.
5 coll és felett tökéletes játékra esetleg videózni, de ez inkább a gyermek kategória. Használhatóságban az 5s lesz a nyerő. Lehet öngólt rúg megint az Alma?

[ Szerkesztve ]

(#14) kleinguru válasza Crafter32 (#13) üzenetére


kleinguru
addikt

Megint :F Milyen értelemben?

Adamsky: Egyet értek:k Jó lenne ha a méretet leszámítva egyforma lenne a 2 telefon :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#15) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Úgy vettem észre hogy ez majdnem mindig így van, brandtől függetlenül. Nagyobb (=drágább) készülék -> jobb hardver, több funkció.
Mindenesetre érthető a feltételezett nagyobb felbontás (5,5"-on a HD már nem retina ;] ) mellett. Ráadásul a nagyobb készülékházba remélhetőleg nagyobb akku is kerül, ami tudja fedezni a nagyobb kijelzőn túl felmerülő esetleges többletfogyasztást.

(#16) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Kíváncsi vagyok, mi lesz a 4 hüvelykessel? Elfelejtik, vagy csinálnak belőle "olcsóműanyagájfón" kategóriát?

(#17) Ruszki válasza BulletBill27 (#16) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hátha lemegy az 5s ára 100k-ra vagy alá és akkor már igazán best buy és must have! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#18) Sn00k válasza Dilikutya (#4) üzenetére


Sn00k
veterán

Ezzel én is pont így vagyok, és nagyon sajnálom , hogy a 4" kategóriában nem lesz más mint az 5s. Legalább az a 4,7" - 4,3" lenne azzal még kibékülnék, de lehet kénytelen leszek a 4.7"-el kibékülni... :/

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#19) BazsiBazsi válasza Ruszki (#17) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Hát ez elég jó lenne de álmodunk sajnos :(

(#20) Dilikutya válasza Lambach (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez így van az androidos telefonoknál, sőt a WP8-nál is, nem Apple-betegség. Tepsi méret alatt nem kapod meg azt a tudást.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) FATtila78


FATtila78
tag

Seggre ne essünk mar az 1.3 ghz dual core A7 procitól! Ahhoz képest könnyű fejlődni. Ha jol emlékszem már a galaxy S2 is ennyin pörgött és két magos volt, pedig több mint 3 éves. majd a végén a 2 giga ramtól is hanyatt kell esnünk, hogy "twice as amazing" .

Oliverda: Miért, az iphone 4 óta mennyit fejlődött? 4Sben kapott egy hasznalható sebességű socot, azóta csak a kamerát reszelgetik, meg pár parasztvakito ficsör..

[ Szerkesztve ]

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#22) kleinguru válasza FATtila78 (#21) üzenetére


kleinguru
addikt

Az Intel óta tudjuk, hogy nem minden a GHz :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23) Luck Dragon

Én inkább arra lennék kíváncsi hogy vajon milyen lesz az új kinézete, ha egyáltalán lesz neki.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) FATtila78


FATtila78
tag

Az lehet.l de pl. nézzük meg, hogy az S2höz képest egy Note 2 mind hardveresen, mind szovtveresen, mind felhasználoi élményben milyen hatalmas fejlődés volt 1 év alatt.. mindeközben az iphone4 meg az iphone 5S között mezei user nem mondja meg a különbséget se.. (most nem arra gondolok, h az UTOLAG kiadott ios7 akad rajta). valoszinűsitem, hogy az iphone 6is csak egy kávával együtt felpumpált iphone5S lesz.. azt a forradalmi ujitás az nfc lesz valami usa only szolgáltatással bepromozva a keynoteon.. Sajnos az Apple a sima iPhone4 óta nem tett le semmit az asztalra, ami akár csak egy féloldalas szemöldök emelést megérne.

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#25) <Adamsky> válasza BulletBill27 (#16) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Pár év múlva lehet megint felfedezik majd a 4-4,5" körüli méretet. És majd az lesz a nagy innováció. Mint most a -- korábban már annyiszor lesajnált -- infra port.

(#26) BulletBill27 válasza FATtila78 (#21) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Mégis kit érdekel a hardver? A kulcsszó: OPTIMALIZÁCIÓ!!
Hiába van a droidos csúcstelókba überhardver, ha döcög, meg akadozik. Igen, a G3 is, meg a Note3 is. Talán a HTC tud közel olyan sebességet produkálni, mint az iPhone.

(#27) retroid válasza BulletBill27 (#26) üzenetére


retroid
senior tag

Azert piacvezeto a HTC!
Ja nem

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#28) Crafter32 válasza BulletBill27 (#26) üzenetére


Crafter32
őstag

+1
Francot nem érdekli a MHZ.

(#29) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A hírben írtak nem lenne túl logikus az Apple-t ismerve.

Egyrészt már tavaly is a hardveregységesítésre mentek, gyakorlatilag ugyanaz a csip került az 5s-be, az iPad Air-be és a retina Minibe, vagyis minden valódi újdonságba. Így könnyebb a szoftveresek és az appfejlesztők dolga, amire az Apple eléggé figyel.

Másrészt az A7 is lazán elbánik az iPad-ek 3,1 millió pixelével, aminél több a nagy i6-ban sem lesz. Az A8 pedig még erősebb lesz,a telefonok így is "túl lesznek motorizálva", teljesen értelmetlen volna egy turbó-A8-at rakni az 5,5"-esbe. (Max marketingokokból itt is feljebb húzzák 0,1 GHz-cel az órajelet.)

Nem a lényeg a fontos.

(#30) buvartacsko válasza Crafter32 (#13) üzenetére


buvartacsko
addikt

Te milyen megintről beszélsz?

(#31) BulletBill27 válasza retroid (#27) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

És? Szerinted nem igaz, amit írtam? :F

[ Szerkesztve ]

(#32) retroid válasza BulletBill27 (#31) üzenetére


retroid
senior tag

De igaz,de csak a minimum 1giga ramos teloikba amibe nem a lebutitott sensepotlek fekalia van felrakva.... 1giganal kevesebb ramos teloik ugyanolyan hulladekok...

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#33) buvartacsko válasza FATtila78 (#21) üzenetére


buvartacsko
addikt

Igazad van, az iPhone 5s === iPhone 4. Semmi különbség nincsen csak a kijelző méret. Gratulálok. :R

Nem zavar hogy az Android és az iOS nem ugyanaz a rendszer? Ameddig az iOS egy ilyen hardveren is tökéletesen képes futni, addig lehet hogy a másikank több erőforrás kell. Ettől még nem lesz szar. Nézzél teszteket, ezzel a hardverrel simán ver 4 magos procival szerelt android telefonokat is az iPhone. Úgyhogy had essünk már tőle hanyatt légyszi légyszi.

(#34) BulletBill27 válasza retroid (#32) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

A One M8-ra értettem, nem írtam oda, igazad van, bocsánat. :)

(#35) joey04 válasza FATtila78 (#21) üzenetére


joey04
titán

A7-et fikázni? :))
Ha hallgattál volna... ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Lambach válasza buvartacsko (#33) üzenetére


Lambach
tag

Pontosan. A kétmagos A7-es egyenértékű egy 4 magos Androidos cuccal.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#37) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Talán kinőnek az egérmoziból. Dicséretes! Bár akkor sem kéne

(#38) FATtila78


FATtila78
tag

[link]
Érdekes, a kinaiak 126 dollárért tudnak NYOLC magos procit adni, addig az apple 270ezer ftért KETTŐ magosat!! Negyed teljesítmény tízszeres áron!!

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#39) BulletBill27 válasza FATtila78 (#38) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Miről beszélsz? Nem csak proci van egy iPhoneban. Hol a többi alkatrész :C

(#40) Lambach válasza FATtila78 (#38) üzenetére


Lambach
tag

Az a játék ami a 4 magos telómon indult csak el, simán megy egy kétmagos 5s-en.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#41) buvartacsko válasza FATtila78 (#38) üzenetére


buvartacsko
addikt

Te direkt égeted magad szénné? :) Elmesélnéd milyen 270 ezer forintról beszélsz? 200 alatt lehet iPhonet venni.

[ Szerkesztve ]

(#42) #40359168 válasza FATtila78 (#38) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ja, az autóiparban is azok a bénább fejlesztések, amiknél kisebb hengerűrtartalomból nagyobb nyomatékot meg teljesítményt hoznak ki, világos.

(#43) Luck Dragon válasza buvartacsko (#41) üzenetére

Több topicon át egyfolytában, Egy igazi hívő, de ezt el kell fogadni :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44) Cilindrik válasza FATtila78 (#21) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

"Seggre ne essünk mar az 1.3 ghz dual core A7 procitól! Ahhoz képest könnyű fejlődni. Ha jol emlékszem már a galaxy S2 is ennyin pörgött és két magos volt"

Na ettől a dumától megfeküdtem :W :W :W :W

(#45) BulletBill27 válasza Luck Dragon (#43) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

De miben hisz? A sötétségben? :DDD

(#46) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Nyugalom, a hsz-ek bekerültek méltó helyükre :DDD

(#47) Lambach


Lambach
tag

Az Apple proci másképp épül fel plusz más a rendszer optimalizációja. Valahol olvastam az Ipad Air procija benchmarkokban Macbook Airekkel veszi a versenyt. Szar 2 mag. :)

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#48) C4mp3r válasza FATtila78 (#38) üzenetére


C4mp3r
addikt

probalom eldonteni, hogy te tenyleg ennyire ostoba vagy vagy csak trollkodsz. a kollega leirta alant, hogy legalabb annyira, ha nem meg fontosabb a szoftver, mint a hardver. te komolyan azt gondolod, hogy az apple sajat tervezesu processzorat a sajat tervezesu rendszerehez egy lapon lehet emliteni a kinai 8 magos szutykokkal? aruld mar el kerlek, hogy miert kene meg 6 magot belepakolniuk, amikor ket maggal is felveszi a versenyt a konkurenciaval, csak azert mert arra gerjedsz, hogy 8 mag van a telodban. es mi ez az abszurd osszehasonlitas, szerinted az emberek processzorszam alapjan vesznek keszuleket? hol van a tobbi hardver a szolgaltatasok?

(#49) cstom válasza FATtila78 (#21) üzenetére


cstom
aktív tag

Nos akkor szívesen cserélném veled az alábbiakat:
adok egy 3 Ghz Celeron D-t, elég érte nekem egy Core I7 2.2 Ghz-es. Gondolj bele 800 Mhz-el több a cerka! :)

(#50) Luck Dragon válasza BulletBill27 (#45) üzenetére

Azt én nem tudom, csak az aláírásából kiindulva hívő,ámbár lealacsonyítja az apple tábort is ezzel. Ilyen szellemi elgondolásaival és megnyilvánulásával.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.