Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomcat


Tomcat
őstag

Gratulálok, jó választás volt! Én magam 4X voltam eddig ott az elmúlt 20 évben elő,utó vagy fő nyaraláson. Baráti társasággal felejthetetlen élményekkel lesz gazdag az ember és ahhoz képest hogy milyen messze is van nem kerül túl sok pénzbe egy ott eltöltött hét. Ennyit simán itthon is el lehet verni bárhol 1 hét alatt. Én is visszavágyok oda és gondoltam rá hogy idén újra oda kellene nyaralást szervezni. :)

Tomcat

(#2) dragonfx válasza Tomcat (#1) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát igen, visszajönni.soha.vagy max 1 hét itthon 1 hét ott.
tényleg csodás a hely.
egyáltalán nem drága maga az utazás.
nálunk a balcsi drágább.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a beszamolo. Szep hely, jo volna ott lakni :)

"There is nothing permanent except change"

(#4) jobbman válasza dragonfx (#2) üzenetére


jobbman
tag

Én is pont itt voltam a múlt nyáron, jó kis hely, bár a DISCO-ban nem voltunk. :DDD

Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

(#5) commanDOS


commanDOS
senior tag

Mindjárt teljes egészében elolvasom :D
Előbb viszont megköszönöm a beszámolót, ugyanis mi is a közelbe megyünk nyaralni, picit délebbre, Nei Pori-ba. Remélem találok pár hasznos infót, főleg a fakultatív progikról, mert gondolom azok nagyjából ugyanazok. :) .

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#6) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Olvasgatom a hsz-eket, belenézek a beszámolóba...ah, nem is kívánkozom oda...aztán nézem a képeket, és azt hiszem, talán mégis.

(#7) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Fhuuu de rég voltam Paralián,ha jól emlkészem 1992ben talán,de arra emlékszem hogy akkor nagyon jól éreztem magam!
Mi nem utazási irodán keresztül mentünk ki hanem csak úgy be az autóba aztán uccu neki görögbe :D
Imádtam a tremplom elötti nagylépcsőt,akkoriban ott gyülekeztek az emberek,onnan mentünk ide-oda.Tök jó volt ott találkozni más magyarokkal és igy ismeretlenül együtt bulizni :N
De ami nagyon tetszett az a város vége felé lévö görkoris bár.Az megvan még?
Most hogy elolvastam az irást hirtelen kedvem támadt újra összeszedni a haverokat és megint elmenni oda :)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#8) commanDOS


commanDOS
senior tag

Dragon: A Skiathos-i hajókázásra honnan indult a hajó? Csak mert mi szeretnénk kocsival menni, ha már úgy is azzal megyünk és úgy nyilván olcsóbbra jön ki, mint a busz, feltéve ha elég messze van a kikötő a szállástól.
A kalózhajó is érdekel, arról tudnál kicsit írni? Gondolom egy sima kis bárka.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#9) Pyton


Pyton
aktív tag

Mi még 2003-ban voltunk a családdal a közelben, egész pontosan a város fölött, egészen a hegy lábánál Litohoro-ban. Egyik este lejöttünk megnézni a paraliai partot, és a várost, és úgy találtuk, a mi helyünk jobb, nem kívánkoztunk a zsúfolt, este is zajos helyre. Ami igazán megmaradt bennem, az a hihetetlen mennyiségű bundaárus, minden sarokra jutott egy, alaposan felkészültek az orosz turistákra. :) Ezek megvoltak még? Emlékszem még egy kisboltra, ahová magyarul is kiírták, hogy kenyér, csak épp az ékezet az y-ra csúszott :)

Jó környék, mert nincs az a bitang kánikula, mint pesten, a hegy és a tenger faszán hűt. (2003-ban legalábbis még jó volt)

(#10) gradilacine


gradilacine
csendes tag

MI is nyaraltunk Paralia mellett Olympic Beach-en, hatalmas élmény volt, a vendégszeretet felülmúlhatatlan.Biciklit és kismotort kölcsönöztünk, úgy mentünk át Paralia-ba, hisz 2 km volt a táv amit meg kellett tenni. Mi is jártunk Zeusz fürdőkádjánál, Litohoro-ban ebédeltünk fakultatív program részeként.Életemben annyi görög salátát nem ettem, mint ott,abban a 10 napban.Ma is őrzöm a cserepet, amiben a joghurtot árulták a boltokban. Jó volt most felidézni a szép élményeket.

(#11) dragonfx válasza commanDOS (#8) üzenetére


dragonfx
veterán

huha most nem ugrik be.ha lfelé mész az öböl széléből.
talán volos?
de asszem erre csak komplett programként lehet befizetni ide csak ugy enm indul hajó hogy odamész és átvisznek.
35 euro volt de hatalmasan jó a hely.2óra buszozásnyira volt a kikötő.

igen megvolt a sok bundaárus.kissé viccesnek tartottam 35 fokba.

Ezekl szerint mindenkinek pozitív élménye volt.mi még tuti járni fogunk itt.remélhetőleg akkor talán már saját magunk kocsival.

A kalózhajós 20 euro volt. abba volt egy ebéd amia parti áron számolva kb 15 euro+kpasz sangirát ücsit, gyümölcsöt nagyon megérte.hát ja olyna közepes vitrolás hajó de hangulatos. 40 -50 embernek elég.

Csomo iroda kínálja igen ugyanazokat a programokat.ahola legolcsobb ott kell befizetni avgy ahol több magyar megy. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#12) BLiNk3r válasza commanDOS (#8) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Jól mondja dragon, Skiathosra Volosból indul a hajó (fél évig ott állomásoztam ösztöndíjjal), megéri elnézni oda, nagyon szép hely!

(#13) commanDOS válasza BLiNk3r (#12) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszi az infót!
Oda terveztünk utat elsőként, mert nekem képek alapján nagyon megtetszett és a többiek is osztják a véleményem :) Mert ugye a nyaralóhelyek sem rosszak, de igazából egy turista rezervátum mind, köze nincs az igazi görögországhoz. Szerencsére olyan a társaság, hogy szeretnek mozgólodni meg felfedezni,
nem kell egész héten egy helyen süttetni a hasunkat :)
A többi program (meteórák, olympos, stb) meg megoldható autóval
+ a belépődíj. Ráadásul annyit nézelődik az ember, amennyit akar,
nem kell a buszhoz igazodni. A skiathos-i kirándulásnak utánanézünk még, aztán lehet születik egy beszámoló az én részemről is :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#14) Bala888 válasza commanDOS (#13) üzenetére


Bala888
csendes tag

Pár éve mi is voltunk ott, nagyon klassz hely!
Bár mi idén nem mennénk Görögországba, jobb félni alapon..

Bala

(#15) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
26-án indulunk Neos Marmaras-ra gépkocsival. Tudna valaki abban segíteni , hogy mikor van a Török invázió a határon. Ha pont akkor jövünk haza akkor inkább kerülök egy másik határ felé mint hogy órákat várjak.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#16) potyautas válasza SirKero (#15) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A törököktől függetlenül is ajánlom inkább a tompai átkelőt. Közelebb is van. Szabadkától csak 10km, míg Röszke 30.

(#17) dragonfx válasza commanDOS (#13) üzenetére


dragonfx
veterán

Skiathos nagyon egyedi hely.tölünk nem is indul oda nyaralás gép csak bécsből 250k.de az 1 paradicsom.

Hát akik autoval jöttek nem panaszkodtak magyarok rendesen a szerbeken makdónokon át jöttek.semmi gáz nincs göröbe legalábbis az üdülőhelyeken.de azért athéni turára nem mentünk el de inkább a távolság miatt.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#18) potyautas válasza dragonfx (#17) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Azt hiszem, értem mit akarsz írni. Persze könnyebb lenne, ha egy kis figyelmet szentelnél a fogalmazásra.

(#19) rekid


rekid
addikt

Tavaly mi is voltunk a párommal. :) Nem rossz hely. mondjuk sikerült élből megtalálnunk a városka legjobb helyét amit -mint utolag kiderult rengeteg visszajaro ismer- egy kis beülős "kocsmaszerüsegről" van szó. Stavros a tulaj és a felesége. hihetetlen hangulatu hely, a falak teleírva magyar köszönöm hogy ittlehettem feliratokkal, igazi görög hangulat, kiszolgálás, vendégvárás. Talán az egyetlen igazi görög hely a városban ahol nem erdélyi vagy román vendégmunkások dolgoznak és szenvednek.
Minden szabadidős program elérhető turista irodán kívül és jobb is ugy csinalni mert olcsóbb. mi igy voltunk az olymposzon és kalozkodtunk is. (Mit ad isten a kalozhajos sraccal ittunk elotte valo este Stavrosnal :) ) Egyébkent a főtér mellett egy kis bodéban lehet befizetni rá. Kb. mindenki tud magyarul.
Amit sajnáltam hogy itt is mint sok helyen ha igazi görög ajnándékkal akarsz hazamenni akkor vagy helyiekkel kell joban lenni vagy ki kell menni a városból mert kb. minden made in china. Látsd én, aki szombréróval jött haza...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#20) Magnum_


Magnum_
nagyúr

úgy utálom, ha valaki úgy írja, hogy görögbe, németbe, faszomba... Görögországba, Németországba, stb..

én is voltam már ott, igaz régen, sok emlékem nincs, csak az, hogy a herémen csípett meg egy medúza.

I humbly and respectfully decline™

(#21) rekid válasza Magnum_ (#20) üzenetére


rekid
addikt

LOL :DDD

Gyáva népnek nincs hazája!

(#22) dragonfx válasza Magnum_ (#20) üzenetére


dragonfx
veterán

ez kb 100 évbe 1x történik meg.

Hát igazán görögös dolgot neháéz találni max ami annak akar látszani

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23) commanDOS


commanDOS
senior tag

Nos mi hazaértünk épségbe, durva volt ez a benzinválság, de minket nem érintett szerencsére. Jóformán teletankkal érkeztünk a görög határhoz, ott ~800km-et kocsikáztunk, aztán visszafele Macedóniáig kihúzta simán. Már érik egy beszámoló, épp a képeket válogatom, az örök bitmezőkről lettek visszahozva, ugyanis a memóriakártya beadta a kulcsot. :U

rekid: sombrero nekem is megvolt, igaz "Hellas" felirattal :DDD. egyáltalán nem görög,
de az a lényeg, hogy nekem jelentsen valamit.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#24) Mawyx válasza Magnum_ (#20) üzenetére


Mawyx
senior tag

én meg rohadtul nem értem mi vele a gond, de arra már rájöttem, h olyan nincs, h minden mindenkinek jó legyen, úgyhogy írok dolgokat ahogy nekem tetszik, más meg kijavít, ahogy neki tetszik, az internet hatalmas, megfér a sok hozzászólás egymás mellett :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#25) potyautas válasza Mawyx (#24) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Megmondom, mi a gond a görögbe, olaszba...stb kifejezésekkel. Azt sugallja, hogy aki így használja, annak teljesen mindennapi dolog külföldre járni. Ez irritálja azokat, akik ezt nem tehetik meg. Én se szeretem, de a kamionos barátomnak megbocsátom, hogy elvisz magával angolba, meg belgába. :)

(#26) commanDOS válasza potyautas (#25) üzenetére


commanDOS
senior tag

Én inkább azt vettem észre, hogy azok használják így, akik nagy ritkán megengedhetik maguknak, hogy elmenjenek ide-oda és ettől egyből fellengzőssé válnak.
Van pár ismerősöm, aki megengedheti magának, hogy évente többször is menjen külföldre, valahol már legalább 5-ször voltak és mégis hozzáteszik, hogy ... országba.
Ezért jó valamelyik afrikai országba menni, ott nem kell hozzátenni, hogy "országba" :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#27) dragonfx


dragonfx
veterán

15 év után voltam külföldön most görögbe.és akkor is így írom közte csak mo.n és amugy is csoro vagyok.
gyurok, fuxom van, bmw.m és ne legyke kemény? :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28) potyautas válasza dragonfx (#27) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mennyi ideig voltál külföldön?:P

[ Szerkesztve ]

(#29) dragonfx válasza potyautas (#28) üzenetére


dragonfx
veterán

csak 1 hét de jövöre 2öt tervezünk.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30) potyautas válasza dragonfx (#29) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Csak azért, hogy nehogy elfelejtsd a nyelvet! ;)

(#31) dragonfx válasza potyautas (#30) üzenetére


dragonfx
veterán

nem de bárcsak így lenen csettintésre megtanulnám az ottanit.többet nem jönnék haza.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.