Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Anubris


Anubris
őstag

"az elmúlt héten megjelent Total War: Warhammer című alkotást lehet megszerezni."

Én úgy tudom, holnap jelenik meg.

(#2) Abu85 válasza Anubris (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Javítva, benéztem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) djculture


djculture
félisten

Nagyon ki akarják sózni a régi szériákat, de én már megvárom ha eddig kibírtam. Legolcsóbb 390-es 97ezer annyiért már adhatnak hozzá játékot is.

[ Szerkesztve ]

(#4) R9DEON válasza djculture (#3) üzenetére


R9DEON
senior tag

Többen vagyunk így.

(#5) djculture válasza R9DEON (#4) üzenetére


djculture
félisten

Hát aki olvas híreket levonta a konzekvenciát, eleve ott a nvidia az 1070-esével gondolom erre az amd-nek is lépnie kell és nem ezekkel a áramzabáló régi sorozatokkal.:) Én ragaszkodok egyikhez se amelyiknek jobb lesz az ár /teljesitmény aránya az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6) RECSKA válasza djculture (#5) üzenetére


RECSKA
veterán

Ar/teljesitmeny aranya most is nagyon jo az amdnek. 390 best buy ezt nezve. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7) Z_A_P válasza Abu85 (#2) üzenetére


Z_A_P
addikt

Dx12 mikor jon? Megint csak patch? :F

DX12 early performance: [link]

[ Szerkesztve ]

OK

(#8) Riddick77


Riddick77
tag

Nem éri meg egy ingyen játék azt,hogy vegyél egy elavult technológiát használó "áramtemetőt" ,miközben a küszöbön vannak az új ,gyorsabb,takarékosabb hardverek. :N

KL

(#9) Raysen623 válasza Riddick77 (#8) üzenetére


Raysen623
addikt

Elavult technológiának nem nevezném, a fogyasztás meg nézőpont kérdése. Az újak elvileg valóban jobbak lesznek pár hónapon belül...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#10) Riddick77 válasza Raysen623 (#9) üzenetére


Riddick77
tag

A 28 nm-es gyártástechnológiára gondoltam a GPU-ban ,ami 2011-es.

Míg a pár hónap múlva esedékes ,14 nm-es FINFET technológia a küszöbön van.

Sokszor hallom ezt,hogy a fogyasztás egy dolog...szerintem meg nem.

A hatékonyságnak ,mindig is az elsődleges szempontok között kell lenni egy terméknél, a teljesítmény/fogyasztás mutató pont ezt tükrözi.

De,az AMD helyesen erre az útra lépett a 14nm-el,ezért várjuk az új GPU-kat,CPU-kat tőlük.

Viszont ,a réginek is lehet helye,értékeljék le durván őket,ha eddig nemtudták kiárulni normál áron a készleteket az üzletek.

[ Szerkesztve ]

KL

(#11) pengwin válasza Raysen623 (#9) üzenetére


pengwin
addikt

Nem nézőpont kérdése, mert az a fogyasztás nagyrészt hővé alakul, amit el kell vezetni...
Vagyis jó nehéznek kell lenni egy nagy TDP-jű kártyának a hűtés miatt, ami megterheli a PCIe slot-ot is, alaplapot is, ami szerintem nem tesz jót az élettartamnak.
Meg minél nagyobb a TDP, annál könnyebben tud a hőmérséklet fel-le ugrálni (nagyobb a valószínűsége, hogy a gyártók hűtésen spórolása komolyabb problémát okoz), ami meg a VGA chip-forrasztásainak nem tesz jót.

(#10) Riddick77
Hagyjuk már a hatékonyságot, mint önálló szempontot... mit nyersz vele, ha hatékonyabb? A villanyszámlán kb. észrevehetetlen, javarészt csak a hűtés miatt számít a fogyasztás.
A 28nm meg nem elavult, gyanítom lesznek csipek, amiket azon fognak ezután is gyártani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12) he7edik. válasza Riddick77 (#8) üzenetére


he7edik.
addikt

Te már tudod hogy milyen gyorsak lesznek az új Polarisok? ;)

Égő szöveg a flém vázon

(#13) Riddick77 válasza pengwin (#11) üzenetére


Riddick77
tag

Nekem számít,hogy hűvösebb,halkabb rendszerem legyen.

Ami melegszik,az sokkal hamarabb el is romlik,főleg ha BGA forrasztás van benne.

Jártam már így ,mikor a custom AMD kártyám elromlott 6850-es és egy ref-et akartak adni helyette,azt balhézhattam.

Lehet,hogy nem izgat valakit mennyit fogyaszt a PC-je,mennyi hőt termel,és mennyire hangos ,de engem igen.

[ Szerkesztve ]

KL

(#14) X Factor válasza Riddick77 (#13) üzenetére


X Factor
addikt

Valahogy kompenzálni kell az 50" plazmát ;]

Make things work

(#15) aginor válasza Riddick77 (#13) üzenetére


aginor
addikt

Érdekes, hogy ez Nvidiánál sosem zavar senkit.. ;)
Csak egy megjegyzés, nem flamet akarok indítani vele.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#16) NandoXXL válasza aginor (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

290/390 Majd fog érdekelni a fogyasztás, ha melegedési problémák lesznek:
- Akár bios hiba üzenetek lesznek egy közeli déli híd miatt (nálam ez volt 290-nél).
- Másoknál: kevésbé szellős házban, vagy komolyabb terhelés alatt (UHD) hangos lesz a a kártya (akár throttlingol ha túlmelegszik).

Ott a 290/390 topik, vissza lehet olvasni, utána lehet ide jönni és beböfögni a hülyeségeket tisztelt 'szakértő' urak.

390 jó ár/teljesítményű kártya, de körültekintést igényel. Nem mindegy hogy milyen rendszerbe lesz szerelve, akár csak más hasonló tdp-s léghűtésű vga (akár NV). Nem a fogyasztás a gond, a hőnek az elvezetése.

[ Szerkesztve ]

(#17) Riddick77 válasza X Factor (#14) üzenetére


Riddick77
tag

Igen ez jó volt! :B

Valóban plasmám van,de a képminőség kompenzál,és féláron vettem,pont ilyen típusváltás előtt vagy 6-7éve akcióban./300e-->169E -re/

Eco módban 180W eszik,ami vállalható egy ekkora tv-től. Majd oledre cserélem,ha megfizethető lesz. :K

KL

(#18) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Nem tudom gondoltak e olyan egyes állami szabályozásokra mint a nálunk lévő 14 napos visszavásárlási garancia. Hogyan fogják elkerülni azt,hogy aki csak a játékot akarja ingyen, az ne vegyen online mondjuk egy procit , hogy aztán 14 napon belül visszaváltsa.

Vagy miután aktiválták a játékot már nem lehet visszaváltani a hardvert ?

(#19) Abu85 válasza VinoRosso (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De vissza lehet. Kapsz helyette egy másik hardvert.

Ha meg visszaviszed, akkor kérheted vissza a pénzt, de az már a boltokra van bízva, hogy miképp fogják ezt veled intézni. A legtöbb bolt levonja a játék árát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Riddick77 válasza aginor (#15) üzenetére


Riddick77
tag

Nem a kártya típusának szólt a megállapításom,hanem általánosan mondtam.

Jelenleg, egy régebbi passzív Nvidia kártya van a gépemben,ami durván fejlesztés alatt áll ,de repül belőle azonnal ,ahogy lesz egy jó árú AMD Radeon,ami kellően halk,és nem melegedős,mivel nekem az AMD színvilága jobban bejön. Egy 26" Samsung T260 16:10-es monitoron nézve.

Tudom,hogy ez is sokan urban legendnek tartják,de én még az említett plazmán is látom,hogy milyen szépek a színei az Xbox One AMD APU-jának.

A cikkhez visszatérve..ne játékot adjanak,hanem faragják az árát a régebbi kártyáknak.

"Nagyon halk, viszont nagyon melegszik, gyari beallitasokkal max 40%-ig porgeti a ventilatorokat, es 87 fok fole is siman felmaszik (volt 90 is) egy 3x10cm venti huteses hazban."

Ezt egy tulaj írta ,a ASUS STRIX-R9 390-járól.

[ Szerkesztve ]

KL

(#21) VinoRosso válasza Abu85 (#19) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem garanciális cserére gondoltam, hanem a vásárlástól való elállásra. Ilyenkor nem cserélhetnek, hanem szó nélkül vissza kell adniuk az eredeti vételárat

(#22) Abu85 válasza VinoRosso (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Boltfüggő. Az AMD egy köteg kódot ad, amit el lehet osztogatni. Ha a bolt úgy ítéli meg, hogy tényleg gondod van, és ezért akarsz elállni a vásárlástól, akkor megteheted, hogy megtartod a játékot, de dönthetnek úgy is, hogy levonják a játék árát.

Amikor még én boltban dolgoztam, és a kártyához kapott játékot már felhasználta az illető, majd direkt visszahozta a hardvert, akkor azt csináltuk, hogy visszaadtuk neki a pénzt, de felvettük tiltólistára, vagyis soha többet nem szolgáltuk ki.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) Raysen623 válasza pengwin (#11) üzenetére


Raysen623
addikt

Kétfajta user van: az egyik majd megőrül a teljesítmény/fogyasztási grafikonokért, míg a másik a szó szoros értelmében lesz@rja, berakja a gépébe és játszik. Persze arra ügyel, hogy olyan VGA-t vegyen, ami vagy jól hűt cserébe kicsikét zajosabb, vagy jól is hűt és nem is zajos.
Korábban egy ref Asus 6950-esem volt, ami rohadt halk volt és jól is hűtött. Most egy nem ref NV 760-asom van, ami ugyan hűt, de nem hűvösebb mint elődje, viszont kicsit zajosabb is (pedig windforce). Mivel nem zavaró a hangja még terhelve sem (pedig a GPU néha felmegy 80 fokra is egy átszellőztetett házban), ezért nem igazán érdekel a dolog. A 650W-os tápot pedig pont azért vettem, hogy ne érdekeljen ha egy kártyának nagyobb a fohyasztása....Ezért írtam, hogy nézőpont kérdése. :D

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#24) VinoRosso válasza Abu85 (#22) üzenetére


VinoRosso
veterán

Értem. Elvileg nem vonhatják le a játék árát, mert a vásárlástól való elállás azt jelenti, hogy az eredeti (azaz a teljes) vételárat kell visszaadniuk. Ez feltétel és indoklás nélküli, nem csak akkor érvényesíthető, ha gondod van a termékkel.

A tiltólista se megoldás, mert rendelhet más nevére, vagy másik bolttól. Bolt meg van annyi mint égen a csillag.

(#25) Abu85 válasza VinoRosso (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Közben megkérdeztem. Az történik, hogy vissza kell szolgáltatnod a termékkulcsot, azaz a kupont, amit kapsz, mindegy, hogy beregisztráltad-e vagy sem. Azt a kulcsot visszaküldhetik az AMD-nek, akik szólnak a partnerüknek, hogy az adott kulcsot tiltsák le, és helyette küldjenek egy újat a boltnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) djculture válasza Abu85 (#25) üzenetére


djculture
félisten

Az már törvényes megoldás.

(#27) MongolZ válasza Z_A_P (#7) üzenetére


MongolZ
addikt

Eléggé kamu szagú, hogy a 380 54,2 fps-t tol és a 390X meg csak 58,8-at...

(#28) malacka87


malacka87
senior tag

Holnap kiderül hogy fut a gépemen. Több magot is kezel végre. Igaz mediumon kell hasznalnom 7870 miatt ahogy néztem a teszteket.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#29) VinoRosso válasza Abu85 (#25) üzenetére


VinoRosso
veterán

Na ennek már van értelme, ezek szerint gondoltak erre is, vagy már kialakult az idők során ez a megoldás.

(#30) MongolZ


MongolZ
addikt

Na, van új driver is.

"A new day a new driver, AMD just released their Radeon Software Crimson Edition 16.5.3 Driver. This update offers optimization for three games - "Overwatch," "Total War: Warhammer," and "Dota 2" with Vulkan API. For the CrossFireX mongers out there, profiles for Overwatch and Total War: Warhammer have been added. Indicated is alo that the drivers fix a micro-stutter issue affecting CrossFire machines on "Fallout 4." "

LINK

Úgy látszik, az AMD is ráállt ezekre a day0 driverekre...

[ Szerkesztve ]

(#31) AxBattler


AxBattler
félisten

A10-7890k-hoz nem jár? Akkor nem is kell... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) aginor válasza NandoXXL (#16) üzenetére


aginor
addikt

Bocs, hogy bele böfögtem az életedbe.. :C

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#33) KisDre válasza MongolZ (#30) üzenetére


KisDre
senior tag

DotA 2 Vulkan Api-val? Hú, levagyok maradva, valaki tud valamit erről? :DDD Esetleg jobb mint a Dx ?

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.