Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ren Hoek válasza sto1911 (#45) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Komoly videó utómunka szoftverekkel dolgoztam korábban, és már csak amatőr szinten is könnyű hamisítani. Ám egy szemfüles szakértő könnyen kiszúrhatja, hogy hamis (ennek ellenére amit fotón meg lehet csinálni PS-el, azt videóban is simán)

A cikkhez: jó kis cucc, és VÉGRE nagy örömömre beletették a nagy FPS-es rögzítést. Mindig is azt mondtam, hogy sportkameráknál ez kötelező alapfelszereltség, mert 25 FPS-el kitörölhetem, ha jó lassításokat szeretnék. Mellesleg ez egy kijózanító pofon lehet a tükörreflexes gépek és kamerák gyártóinak, hogy tessék, itt a példa, egy ilyen kis kütyübe be lehet integrálni a magas FPS-t, akkor egy DSLR-be, kézi HD kamerákba már rég 60-120 FPS-nek kéne lennie HD-ben vagy 720p-ben.

(#52) sto1911 válasza Ren Hoek (#51) üzenetére


sto1911
veterán

Nem azt mondom, hogy nem lehet, azzal ertek egyet, amikor azt mondod, hogy amator munkat pillanat alatt ki lehet elemezni, profi munka tobb idobe kerul, de kideritheo, hogy hamisitvany. Viszont, ha en bekuldok egy anyagot, ami nem PS-elt, arrol ugyis ki fog derulni, hogy nem az (lehet csak 2-3 nekifutasra).

Hogy ontpoikot is irjak, szemet egy lehuzas ez a vedd meg kulon az LCD-tm a vetelar 30%-ert...

(#53) szilard28


szilard28
aktív tag

A bíróság bizonyítékként bármit elfogadhat, nem kell hitelesített gps-es meg hasonló legyen. A helyszín meg gps nélkül is beazonosítható. Nem kell elhinni minden reklámszöveget.
De egyúttal semmit sem köteles, így bármit visszadobhat.

GPS-es felvételre meg a legegyszerűbb androidos telefon is képes.

A több tízezres lcd kijelző meg egy picikét túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#54) schawo válasza szilard28 (#53) üzenetére


schawo
titán

így

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55) Atyus


Atyus
tag

"az akciókamerák 4K királya" kifejezés enyhén bulvár, mert a 15 fps alkalmatlan folyamatosnak tűnő video felvételére 4K-ban, egyszerűen parasztvakítás!
Ettől függetlenül jelen pillanatban a legjobb képminőséggel rendelkező akciokamera ebben a kategóriában!
A reakcióidők tényleg sokkal jobbak és a gyorsabb képkiolvasás miatt a képek hullámzása is nagyságrenddel csökkent, de "hápogó", rezgő felületen még mindig hullámzik - igaz jóval kevésbé, mint társaik.

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#56) etejedu


etejedu
őstag

Azt nem értem, miért csak a tekerés nyekergő hangját hallani és a külvilágból semmit! :F

(#57) #24334592 válasza Barett 50cal (#15) üzenetére


#24334592
törölt tag

sokkal kevesebbet, ugy 1/3-dal csokken az eletero :) nincs jelentosege amugy...

nade, ki fog 3-4 oranyi fullhd-t megvagni? :U

(#58) schawo válasza etejedu (#56) üzenetére


schawo
titán

Mert azt a zajt közvetlenül a váz vezeti a készülékbe.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Nem értem miért fontos egy akciókameránál a jó hang. Senki sem kiváncsi a másik lihegésére, a bicikli zörgésére, anyázásra, ha valami nem jön össze. A profik amúgy is külön veszik fel a hangot és a vágásnál dolgozzák össze a videóval.

(#60) zenke válasza Dark Archon (#46) üzenetére


zenke
aktív tag

mutass olyat ami ilyen képességekkel rendelkezik.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#61) etejedu válasza schawo (#58) üzenetére


etejedu
őstag

Köszönöm nekem is ez volt a gondolatom! :R

(#62) Dark Archon válasza zenke (#60) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha tudnék mutatni, nem vágynék rá, hogy csináljanak.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#63) Atyus válasza etejedu (#56) üzenetére


Atyus
tag

Nagyon sokat elnyom a vízhatlan tok a külső hangokból, viszont anélkül tényleg remek hangminőségben vesz fel.

[ Szerkesztve ]

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#64) arn válasza Cynicelectro (#59) üzenetére


arn
félisten

amiert a jo kep.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#65) zeg válasza narumon (#44) üzenetére


zeg
senior tag

A cikkben egy nagyszerű élménykamerát mutat be a szerző, a biztonsági kamera megint egy másik 'állatfaj'.
Almát a körtével:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#66) elefant válasza Cynicelectro (#59) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát igen :D az anyázás kimaradásának olykor kifejezetten örültem. Mondjuk talán egy motornál vagy autónál azért plusz élményt adhat a hang, de amíg a GoPro ezt a fajta kialakítást követi, addig biztos, hogy a ház miatt nem lesz túl jó a hang.

(#67) Cynicelectro válasza elefant (#66) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Így van! Motorhangra nem is gondoltam. Biztos azért mert egy 1.2-es háromhengeres Skodám van. :) De ha vízállóság nem szempont akkor gyárilag van hozzá egy olyan hátlap amin nagy rés van és azzal már jó,jobb a hangminőség.

(#68) Hartai099 válasza Darth Sith (#6) üzenetére


Hartai099
csendes tag

Szia a youtubeon van egy angol motoros srac, o a contour+ hasznalta es most a contour 2+, nagyon jo kamera szerintem es a 900 nude motoron is szuper kepe van. http://www.youtube.com/user/royaljordanian/videos es pont olyan amilyet keresel :D http://store.contour.com/ae/international/ae/us/cameras/contour+-2/invt/1700

(#69) Hartai099 válasza elefant (#66) üzenetére


Hartai099
csendes tag

amit belinkeltem hallgassd meg milyen a motorhang a youtubeon :C

(#70) Atyus válasza Hartai099 (#69) üzenetére


Atyus
tag

Ha a GoPro3-at tokon kívül használod, nagyon jó hangja van, sőt már megoldották, egy módosított tokkal, hogy kábel kijőhessen belőle. Így ugyan nem teljesen vízálló, de ütésálló és a hangja sokkal jobb, s mivel külső mikrofon is illeszhető hozzá, illetve a képet is ki lehet vezetni kábelen, így megnövekedtek a felhasználási lehetőségek is.

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#71) #24334592 válasza Atyus (#70) üzenetére


#24334592
törölt tag

mar a 2-n is lehetett nyitott tokot hasznalni kulso mikrofonnal :U

(#72) Atyus válasza #24334592 (#71) üzenetére


Atyus
tag

Igazad van.. persze a 2-es és 3-as GoPro-hoz nem ugyanaz a tok kell..

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#73) BaLee válasza atiapa (#43) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A Sony kiadott egy 2-es verziójú firmware frissítést a kamerájukhoz így már az is képes 1080p/60fps rögzítésre, ráadásul megoldották és kikapcsolhatóvá tették az idegesítő beep hangot, valamint betettek egy külön opciót víz alatti felvételekhez.

Szerintem ez az amire senki sem számított. :)

[ Szerkesztve ]

(#74) Atyus válasza BaLee (#73) üzenetére


Atyus
tag

Reméljük a hardver alapból tudta a 60 fps-t, csak eddig volt letiltva.
A beep haszos ha visszajelzést akarsz, hogy TÉNYLEG elindult a felvételed, napfényben nem létni egy led fényét.
Nincs annál frusztrálóbb, mint amikor egy megismételhetetlen jelenetnél nem kapcsol be valamiért a kamera..

Gratulálok, remek feature-l lettek bővítve!

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#75) BaLee válasza Atyus (#74) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A beep tényleg hasznos, sőt ha mondjuk sisakra van szerelve akkor alap, de az idegesítő volt, hogy bárhol lépkedsz a menüben ugyanúgy pittyeg, most be lehet állítani úgy is, hogy csak a felvétel indítását és leállítását jelezze (talán ez az ideális, nem mászik az agyadra minden gombnyomásnál) vagy szimplán le lehet némítani.

(#76) Atyus válasza BaLee (#75) üzenetére


Atyus
tag

Ésszerű frissítés..

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#77) #24334592


#24334592
törölt tag

ezert jobb a gopro, ott a csuklora pattinthato aviranyito, vagy az almas app (ott meg latod is, h mit veszel, igaz 2-4sec csuszassal)

(#78) Atyus válasza #24334592 (#77) üzenetére


Atyus
tag

A képtovábbítással csak egy jelentős gond van, piszkosul zabálja az aksit.(és 100 m után vagy fém burkolat mögött bizonytalan a jel)

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#79) #24334592 válasza Atyus (#78) üzenetére


#24334592
törölt tag

a wifi zabalja az aksit.

egyebkent igazad van, sima hatlappal 4 ora, wifi hatlappal 2-3 ora....Nade, ki az uristen akar 2-3 oranyi nyersanyagot??

100m? Ott hagynad a hoban? Egyedul? :)

En csak a sisakra rakom, onnan nezem, h merre vesz fel es erre jo!

(#80) Atyus válasza #24334592 (#79) üzenetére


Atyus
tag

Ha mondjuk egy quadro copterre szereled - mint én - akkor kell látnom is, hogy mikor indítsam a felvételt, s a jelet akkor is továbbítja, ha nem megy a rec, mert komponálni máskép nem lehet.
De lehet akár egy autó oldalán több napos túrán, s csak bizonyos részeknél szeretnénk felvételt készíteni(s ezek relatíve sűrűn követik egymást), akkor is látni kell, hogy mikor érdemes a felvételt indítani.
Úgy tudom, hogy a dupla akksi pack-hoz nincs gyári tok.

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#81) Márton válasza Atyus (#80) üzenetére


Márton
nagyúr

Jól értem, te quadon wifi élőképet használsz?
Nem zavarja az irányítást?
Miért nem teszel rá egy 5.8-as videóadót? Máris többszáz méter lesz a hatótáv.
S végül, miért nem megy a felvétel állandóan? Majd otthon kivágod az értékes részt, nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#82) Atyus válasza Márton (#81) üzenetére


Atyus
tag

A Wi-fi és a rádiófrekis 8 csatornás adó nem zavarja egymást.
Ellentétben a Wi-fi-vel, ami könnyen meg tud szakadni. Aki már próbált házak között Drone-t reptetni, az tapasztalhatja..
A tárhely és a fogyasztás és az utómunka szempontjából nem mindegy, hogy folyamatosan megy a felvétel, vagy csak akkor amikor én akarom.
A videoadó nagyobb teljesítményű, így több aksit és elektronikát kell szállítani(ami kevesebb repülési időt jelent), s kép komponálásáshoz bővel elég a LoRes wi-fi jel is.

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#83) Márton válasza Atyus (#82) üzenetére


Márton
nagyúr

Ok, csak ugye mindegyik 2.4ghz. Jó hír ha mégsem zavarják egymást.
Tárhely: egy repülés 10-15 perc, legyen nálad 5 akku, még mindig csak 1 óráról beszélünk,
ami ráfér egy olcsó 16gigás kártyára. Gopro akku is bőven bírja. De persze mások vagyunk, ez a szép az egészben :) Avidemux-szal ki lehet gyorsan nyesni minőségromlás nélkül a szükséges részt.
200mW-os adó 40g, hozzá akku szintén ennyi. Mondjuk kérdés mekkora géped van, ahhoz képest
ez lehet nehéz de viccesen könnyű is :)
Vannak valahol felvételeid?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#84) Atyus válasza Márton (#83) üzenetére


Atyus
tag

3 hetes expedícióra kèszülök, ahol áram híján leszünk legtöbbször, s SD-n nagyobb biztonságban van a felvétel,mint laptopon. Még a tanulási fázisban vagyok a megfelelő irányítás területén, de néhány órát már reptettem.

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#85) Márton válasza Atyus (#84) üzenetére


Márton
nagyúr

Áram híján valóban spórolni kell, ahol csak lehet.
De akkor gopro akkuból bespájzoltál remélem ;)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#86) Atyus válasza Márton (#85) üzenetére


Atyus
tag

Ott még nem tartok, de autós töltő már van és plusz auto aksi is..

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#87) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Igaz nekem Gopro2-m van, de hátha tudtok segíteni.
Konvertálásba kellene egy kis segítség. Milyet érdemes használni? Mert akármivel is próbálom, olyan sok időt ír a konvertálásra, hogy azt az ég nem várja meg.
A gépem hozzá intel P8600 2,5Ghz, 4GB-ram, Lenovo T400-as típus.
Adobe Premiere Pro CS4-el próbálom megcsinálni.
Másik problematika, az SD kártyánál van. Van amikor bekapcsolom és kiirja, hogy NO SD.

Ha valaki tud rá valami okosat mondani ne habozzon. :))

(#88) Atyus válasza Kukcaman (#87) üzenetére


Atyus
tag

Az Adobe Premiere CS6 mint az AMD, mint az nVidia GPU-kat kihasználja, s többszörös sebességgel konvertál, mintha csak szoftveresen számolna.
Én is azzal dolgozom..
Ha Premiere-el van kérdésed, privátban kérdezhetsz.. :-)

[ Szerkesztve ]

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#89) Norti7


Norti7
csendes tag

Ti nem vettétek észre a teszt alatt, hogy melegedett a készülék. Például ha bekapcsolom és eltelik 10 perc (nem megy a felvétel és a wifi sem) már igen csak érezni, hogy termeli hőt. Ez természetes??

képeim: http://www.flickr.com/photos/for3st3r/

(#90) Márton válasza Norti7 (#89) üzenetére


Márton
nagyúr

Mondjuk ez azért fura, mert 5 perc után standby-ba kapcsol minden black.
Persz ettől mégmelegedhet. Egy biztos: fél óra folyamatos felvétel után
iszonyat forró.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#91) Norti7 válasza Márton (#90) üzenetére


Norti7
csendes tag

Nem tudott lekapcsolni, mert épp tegnap vettem és a beállításokat böngésztem kb 15-20 percig. Gondolom ezért nem rakta magát készenlétbe. De akkor megnyugodtam ha melegszik felvétel közben is. Gondolom azért van ami dolgozzon a gépházban, hogy azt kapjuk amit ígértek a leírásban. ;)

És köszi a választ!

képeim: http://www.flickr.com/photos/for3st3r/

(#92) #24334592 válasza Norti7 (#91) üzenetére


#24334592
törölt tag

szoftverfrissites?vagy csak a firmware-t ujrahuzni?

a melegedes az aksinak se tesz jot....mondjuk ha az ember szorfozik akkor kap aktiv hutest :) de egy motoron nyaron nagyon gaz lehet...

asszem maradok a 2-nel.

(#93) Crampus


Crampus
csendes tag

Nekem hoztak egyet kintről, 80ezer forintba fájt. Így megérte, fantasztikus a képe. Volt Silver is, de annak műanyag a lencséje, látszik a különbség. Érdemes protune módban használni, sokat lehet utólag játszani vele.

(#94) Jazz válasza BatchMan (#2) üzenetére


Jazz
veterán

Na vicceljünk, hol van itt 4k?.... -.- Jó ha 0.5MP valós információt hordoz az a "4k".
100%
100%

Az éjszakai meg minősíthetetlen zajtenger.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#95) szebev válasza elefant (#11) üzenetére


szebev
senior tag

Szia !

Gondolkodok egy gopro 3-at venni , de van ez a Sony HDR-AS15 is . Melyiket eri meg jobban megvenni szerinted ? Arban nem sok a kulonbseg . Ebay-en neztem . A Gopro-nal mi kell ahhoz , hogy olyan jo minosegu legyen a video, mint a bemutato videokon latni ?

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#96) szebev válasza szebev (#95) üzenetére


szebev
senior tag

Megvaltoztatom a kerdesem , mert latom azota van gopro 3+ ! Szoval 3+ black vs Sony ?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#97) moleculez


moleculez
veterán

Én elsősorban fotózásra kerwsek hasonlót (quadrocopterre erősítve). Ha valakonek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, irhatna pribátot. Köszi.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#98) Kroni1


Kroni1
veterán

motorozáshoz keresek jobb minőségű kamerát, amire lehet külső mikrofont is kötni akár.. A Gopro-kkal ez megoldható esetleg, vagy más tipust kell keressek??

(#99) martin555 válasza Kroni1 (#98) üzenetére


martin555
aktív tag

sziasztok nemrégiben sikerült beszerezzek (xiaomi yi) mellé gopro 3+ blacket.

a xiaominál megszoktam és használtam a script-es hekkelgetést. úgy látom ennél is lehet, de még nem akadtam rá, ami érdekelne:

RAW timelapse. azaz, saját tempójában, ahogy bír, RAW-okat írna ki, de egyszer elindítom, onnantól megállításig (drónon ezzel fotóznék)

valaki tud síma RAW netán RAW sorozatkép scriptet, hekket?

köszi

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#100) don pardon


don pardon
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudnatok mondani a pontos meretet a vizallo tokon talalhato "lencsenek"?
A fekete keretre gondolok. Talaltam CPL szurot ami gopro 3+ illetve 4-re valo es arra lennek kivancsi, hogy vajon az sj5000x elit kameramra passzol-e.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.