Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) modulus válasza HarleyCustom (#1096) üzenetére


modulus
aktív tag

Azt hittem már befejezted. :D
Ha az XL-ről beszélnék, odaírnám hogy XL. De nem írtam oda.

Egyébként is csak valaki verte itt magát, hogy mennyivel királyabb az iX.. Közben meg ez eléggé nézet kérdése. Úgyhogy így arra reagáltam.

Meglehetősen sok embernek nem tetszik az X küllemre sem, bár legalább szimmetrikus: hátul az almába haraptak bele, elől a kijelzőbe. :D

De kinek mi. Nekem a Pixel sem kellene egyébként, de mégis sokkal jobb vételnek tartom a másikhoz képest szinte minden téren. :) Ennyi. Ha fáj, lapozz tovább, nem kell győzködni, se udvarolni.

Nekem egy telefonba legyen infra, egy használható NFC amivel bárhol tudok fizetni, illetve IP-s védelemmel ellátott.. Emiatt azt hiszem kiesik az iPhone is bőven. Plusz nem tetszik a külseje, plusz drága. Ezen kívül minőségi cucc, ezt sose kérdőjeleztem meg.
Ha kicsit alakíthatóbb lenne a rendszer, plusz 1-2 dolog változna náluk, szívesen zsebre raknék egy olyan készüléket is.
Peace

(#1102) modulus válasza HarleyCustom (#1096) üzenetére


modulus
aktív tag

Azt hittem már befejezted. :D
Ha az XL-ről beszélnék, odaírnám hogy XL. De nem írtam oda.

Egyébként is csak valaki verte itt magát, hogy mennyivel királyabb az iX.. Közben meg ez eléggé nézet kérdése. Úgyhogy így arra reagáltam.

Meglehetősen sok embernek nem tetszik az X küllemre sem, bár legalább szimmetrikus: hátul az almába haraptak bele, elől a kijelzőbe. :D

De kinek mi. Nekem a Pixel sem kellene egyébként, de mégis sokkal jobb vételnek tartom a másikhoz képest, szinte minden téren. :) Ennyi. Ha fáj, lapozz tovább, nem kell győzködni, se udvarolni.

Nekem egy telefonba legyen infra, egy használható NFC amivel bárhol tudok fizetni, illetve IP-s védelemmel ellátott.. Emiatt azt hiszem kiesik az iPhone is bőven. Plusz nem tetszik a külseje, plusz drága. Ezen kívül minőségi cucc, ezt sose kérdőjeleztem meg.
Ha kicsit alakíthatóbb lenne a rendszer, plusz 1-2 dolog változna náluk, szívesen zsebre raknék egy olyan készüléket is.
Peace

(#1103) modulus válasza HarleyCustom (#1096) üzenetére


modulus
aktív tag

Azt hittem már befejezted. :D
Ha az XL-ről beszélnék, odaírnám hogy XL. De nem írtam oda.

Egyébként is csak valaki verte itt magát, hogy mennyivel királyabb az iX.. Közben meg ez eléggé nézet kérdése. Úgyhogy így arra reagáltam.

Meglehetősen sok embernek nem tetszik az X küllemre sem, bár legalább szimmetrikus: hátul az almába haraptak bele, elől a kijelzőbe. :D

De kinek mi. Nekem a Pixel sem kellene egyébként, de mégis sokkal jobb vételnek tartom az iX-hez képest, szinte minden téren. :) Ennyi. Ha fáj, lapozz tovább, nem kell győzködni, se udvarolni.

Nekem egy telefonba legyen infra, egy használható NFC amivel bárhol tudok fizetni, illetve IP-s védelemmel ellátott.. Emiatt azt hiszem kiesik az iPhone is bőven. Plusz nem tetszik a külseje, plusz drága. Ezen kívül minőségi cucc, ezt sose kérdőjeleztem meg.
Ha kicsit alakíthatóbb lenne a rendszer, plusz 1-2 dolog változna náluk, szívesen zsebre raknék egy olyan készüléket is.
Peace

(#1104) modulus válasza modulus (#1103) üzenetére


modulus
aktív tag

Na. De jó, hogy megszakadt a net, most meg elküldi többször is.

Amúgy pont az ilyen india gyerekek miatt vannak rossz véleménnyel az iPhone tulajokról. Mint a BMW-k esetében.

[ Szerkesztve ]

(#1105) ghiottone válasza AdamVonSzabo (#1093) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egyetértek. Nem egy Moto volt nálam imx 362-vel, de a szoftveren mindig elcsúsznak...

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1106) HarleyCustom válasza modulus (#1099) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Miről beszélsz egyébként? Udvaroljon neked a grizli medve,meg a hóhér.

Árakról volt szó,leszarom neked mi tetszik. Ki kérdezte? Én nem az biztos.Regényeket írsz a semmiről.
Ráadásul egyik telefonod sem volt még,nekem meg igen.
Olvass vissza: a telefon árakról volt szó. Ne nyomd nekem itt a rizsát nulla tapasztalattal. Nekemtene...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1107) gulb válasza India (#1098) üzenetére


gulb
senior tag

Lehetne kerni, higy ne offoljatok tele ilyen ertelmetlen dolgokkal! Koszi. ( Hasznald egeszseggel de ne meregessuk mar egymas f.. melyik nagyobb.) Majd ha lesz valami uj hasznalhato iPhone megoldas akkor szolj de most le van maradva ugy 2 evet az iOS funkcionalitasba az androhoz.. Igy tok folosleges bizonygatni, hogy jobb rosszabb.. csak kerdezd meg Sirit mi a velemenye a mesterseges inteligenciarol mert az neki eppen nincs...kb ugyan igy a navigacios szoftverrol...es nem sorolom.

(#1108) kerxy válasza gulb (#1107) üzenetére


kerxy
senior tag

Abszolút egyetértek, szerintem ezt máshol folytassátok, nem kapcsolódik a telefonhoz, nem kéne ezzel ezt a topikot tele szemetelni...

(#1109) modulus válasza HarleyCustom (#1106) üzenetére


modulus
aktív tag

Az árakat te kezdted keverni már ide, csak mint kiderült te totál másról beszélsz. Meg már átment fröcsögésbe, illetve ahogy látom személyeskedésbe is.
Jókat vidulok rajtad :DD

De ahogy írtad, még úgyis jóval olcsóbb volt, ha XL-t nézném is, plusz sokkal jobb, élhetőbb készülék, mint a szifonX.

Na de ne szívd mellre, az a lényeg neked tetszen amit használsz.
:)

[ Szerkesztve ]

(#1110) kakuk100


kakuk100
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy a Pixel XL2 telefont csak az LG gyártja vagy a HCT is ? Nem egyértelmű a dolog mert vannak olyan GSM boltok akik esküdnek arra hogy amit ők árulnak Pixel XL2 az HCT gyártású. Pl.a PartNero és mások is.Nem mindegy mert a HCT-t biztos nem szervizeli az LG és nincs is tudtommal HCT szerviz Mo. on.

(#1111) leslien válasza kakuk100 (#1110) üzenetére


leslien
nagyúr

csak Lg gyártja az XL. t.... simlis boltok azt sem tudják h mit árulnak...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1112) kakuk100 válasza leslien (#1111) üzenetére


kakuk100
őstag

Oké. Köszönöm. Megnyugtatom az ismerősöm. :R

(#1113) the_pimp


the_pimp
senior tag

Sziasztok,

Keresés után sem találok egyértelmű választ arra a kérdésre, hogy milyen kijelzővédő fóliát/üveget érdemes venni, ami teljesen lefedi?
Amit legutóbb vettem, az kicsi rá, a széleinél hézagos.
Köszi

(#1114) leslien válasza the_pimp (#1113) üzenetére


leslien
nagyúr

melyikre? most nekem az XL re innen a vizest dobtam fel már S7E nél is bevált, ugyanis annak is ez volt a betegsége... ( széleinél felhajlott ..)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1115) the_pimp válasza leslien (#1114) üzenetére


the_pimp
senior tag

A simára keresek.

(#1117) forintuser válasza kerxy (#1116) üzenetére


forintuser
őstag

Legyen csak magyar is.Ellenben feldobtam a Dirty Unicorns ROM-t.Szép meg jó.De nekem sajnos a play áruház nem működött.Lehet csak nálam volt ilyen. XDA-n olvastam hogy másnak is volt ilyen gondja. :F

Holnapkészítést vállalok.

(#1118) Viper26 válasza forintuser (#1117) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pedig a DU nem szokott bugos lenni, más telókon a kedvencem volt. :)

iPhone 14 | FR955

(#1119) forintuser válasza Viper26 (#1118) üzenetére


forintuser
őstag

Nekem se volt még vele problémám ezelőtt sosem. Internal Storage törlést nem csináltam.Minden mást töröltem telepítés előtt.Nem hiszem hogy az kavart volna be.Viszont amikor vissza akartam állni a stock-ra, a sima flash all parancs nem működik.Működik, csak nem telepíti fel a rendszert.A Deuces féle scriptet kell mindig futtatnom. :F

Holnapkészítést vállalok.

(#1120) leslien


leslien
nagyúr

az jó h csak a ram ot növelték mert a telo nagyon renben van...
kíváncsi leszek mikor lesz elérhető..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1121) leslien válasza leslien (#1120) üzenetére


leslien
nagyúr

bakker ezt nem ide akartam... :W pls törölhető mindkettő hsz..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1122) SkyS1gn válasza kerxy (#1116) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Talán akkor idén lesz magyar? :Y

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1123) kerxy válasza SkyS1gn (#1122) üzenetére


kerxy
senior tag

A cikk szerint igen nagy esély van rá, sokan örülnénk neki az tuti:)

(#1124) HarleyCustom válasza modulus (#1109) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...ha XL-t nézném is, plusz sokkal jobb, élhetőbb készülék, mint a szifonX...”

Sehol nem mondtam az ellenkezőjét,szóval fingom nincs miről dumálsz. :)

Ráadásul neked egyik sincs. Se Pixel,se X. :D

Duma. Aaaaz van.... :N. (A többi nem tartozik rád,ha lehet,ne szólj bele a felnőttek dolgába,köszi. )

A telefon használókhoz szólok,akiknek van valós tapasztalata és nem csak ide böfögnek :) :
A fejlesztő módban be lehet kapcsolni a hdr javítást még pluszban,ami elvileg már a “mi” funkciót is használja.(8.1-től asszem.) Milyen vele a fotózás? Mennyire gyors a képfeldolgozás és a végeredmény milyen minőségű? A “Mi” miben nyilvánul meg? Észrevehető hogy dolgozik?
Akkor a bluetooth-nál is van sok beállítási lehetőség. Ezeket tesztelte valamelyikőtök?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1125) forintuser válasza HarleyCustom (#1124) üzenetére


forintuser
őstag

Az a beállítási lehetőség már a kamera app-ban van. Elméletileg kicsit gyorsabb a feldolgozás. De semmi extra.

Holnapkészítést vállalok.

(#1126) K82 válasza HarleyCustom (#1124) üzenetére


K82
őstag

A februári update során kikerült a HDR+ opció a developer settings-ből: alapértelmezetten bekapcsolva van. A gyári kamera appban viszont ebből semmit nem veszel észre, ugyanis hiába van visual core, ha egyszer nem használja. Csak és kizárólag olyan külső alkalmazások használják, amik a megfelelő Google API-ra támaszkodnak, ott viszont elég látványos a fejlődés (pl. Instagram vagy Snapchat).
Tehát visual core ide vagy oda, ha csak a gyári fényképezőt használod akkor olyan mintha nem is lenne... :(((

"Amended the article to clarify the specific operation of the Pixel Visual Core, which is active only in third-party apps. The Visual Core does not, as originally indicated, operate in the main camera app, where HDR+ is just done within the app and using the main applications processor."

[link]
[link]

A bluetooth beállításokat sajnos nem nagyon tudom tesztelni komoly eszköz(ök) hiányában; ha bármit elállítok, a BT hangszóró nem hajlandó működni. Egyszerű madaras teszkós utolsó darab volt nagyon akciós áron, online rádióhallgatásra pont megfelel. :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#1127) HarleyCustom válasza K82 (#1126) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:)
Köszi.
Nálam a fotó az első helyen van egy mobilnál,ezért érdekel. És ugye decemberben amikor volt Pixel 2-tőm,akkor teszteltem.
A bluetooth-t is átállítottam,de valahogy mindig visszaállt alapra. Azt hogy lehet,hogy úgy is maradjon?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1128) gprspeter válasza forintuser (#1125) üzenetére


gprspeter
senior tag

Melyikre érdemes tenni?

(#1129) forintuser válasza gprspeter (#1128) üzenetére


forintuser
őstag

Én a javítottan hagytam.

Holnapkészítést vállalok.

(#1130) kerxy válasza forintuser (#1129) üzenetére


kerxy
senior tag

Lehet tudni egyébként, hogy mi a különbség pontosan?

(#1131) bigaatis válasza HarleyCustom (#1124) üzenetére


bigaatis
csendes tag

Mai világban már szerencsére tesztelhetőek is a készülékek anélkül, hogy megvásárolnád, így ha nem tetszik használat közben, akkor nem veszed meg. Vagy megveszed és később elállsz a vásárlástól, de ez már inkább zárójeles megoldás.

Egy kérdés a többiektől: a sima és az XL között van lényegi (minőségbeli) különbség kamerában? Én nem vettem észre, de lehet ha egymás mellé raknám szembetűnő lenne. Van olyan, aki tesztelte mindkettőt kicsit átfogóbban?

(#1132) HarleyCustom válasza bigaatis (#1131) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Teljesen igazad van. Még ha úgy is lenne,hogy teszteli vásárlás nélkül...minimum egy hét kell ahhoz,hogy valós tapasztalatok legyenek. Kb. ennyi idő alatt kiismerhető egy készülék.
Szerintem nem sok olyan átlag ember van,aki vásárlás nélkül tesztel. Úgy értem,hogy kihozza a telefont,használja,majd visszaküldi,hogy eláll a vásárlástól. Egy az,hogy macera és sok esetben bukó,mert nem teljes áron veszik vissza,ha már használt. Legalábbis sok helyen úgy veszik vissza teljes áron,hogy csak ha kibontott állapotban van és nem volt használva.
Szóval tesztelni csak a “hivatalos” tesztelőknek jó (pl.ilyenrkre gondolok,Tech2,vagy MA.) sok esetben megkapják ingyen tesztre. De hétköznapi user-nek meg kell venni.

...Be megy az ember a boltba,megnyomkodja...ez minden csak nem teszt.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1133) bigaatis válasza HarleyCustom (#1132) üzenetére


bigaatis
csendes tag

Én is inkább 'a bemegyek az üzletbe és megnyomkodom' ember vagyok, nem lenne hozzá elég bőr, hogy megvegyem és visszaküldjem egy hét után. Nem szeretném, hogy emiatt megszóljanak akár a hátam mögött.
Bár lehet én gondolom túl.
Egyébként tényleg úgy lenne az igazi, ha 1-2 hétig nálam lehetne.

Neked volt sima Pixel 2? Kamerája milyen? Vagy ugyanaz a két készülék esetében?
Nekem az XL már sok lenne méretre, design tekintetében még a hagyományos vonalat követném a kisebb kijelző miatt.

(#1134) kakuk100 válasza bigaatis (#1133) üzenetére


kakuk100
őstag

Szia! Nem engem kerdeztel de en ugy tudom, hogy kameraban teljesen egyforma a 2 keszulek. Az elteres a kinezetben es meretben es mas belsosegekben van. :K

(#1135) bigaatis válasza kakuk100 (#1134) üzenetére


bigaatis
csendes tag

Jajj de jó. Köszönöm! :)

(#1136) HarleyCustom válasza bigaatis (#1133) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ezt értem,de az nem teszt,hogy kézbe veszed. Inkább szemrevételezés.

A kérdésedhez:
Sima 2-tőm volt. A kamera szuper benne (nézz át a fotós,videós topikba,nemrég sima 2-vel készült kép is van fenn).
Az XL-ben is ugyanez a kamera,elvileg. Nem lehet eltérés,ha jól tudom.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1137) K82 válasza bigaatis (#1131) üzenetére


K82
őstag

Nincs különbség kamerában a sima és az XL között, ugyanazt a kameramodul van bennük. Ahogy SoC és memória is, egyedül méretbeli a különbség. Szerencsére a Google nem ült fel arra a vonatra mint az Apple az iPhone 7/8 - 7/8 Plus vagy a Samsung az új S9/S9+ telefefonokkal, hogy a nagyobb készülékben dupla kamera van.

Pixel / OnePlus Pad

(#1138) bigaatis válasza HarleyCustom (#1136) üzenetére


bigaatis
csendes tag

Na rákeresek a képekre akkor, mi van ott. Csak nehogy összezavarjon, mert megtetszene 5 más készülék is. :D

Köszi neked is K82.
Igen, néztem most én is az S9 hírt.. :((

Mondjuk én csak 2 dolgot nézek meg, arra elég fél óra is nagyjából:
* a rendszer: gyorsaság, tetszetősség, könnyen kezelhetőség, variálhatóság stb.
* meg a kamera szoftver: kinézet, minőség, állítási lehetőségek - (azt hogy milyet tud készíteni egyébként, azt neten le szoktam check-olni a teszteken)
Ha itt levett a lábamról a készülék, általában meg is veszem (nem mindig).
Tartós használatnál előkerülő bug, feature az nem érdekel, majd összecsiszolódunk.
:)

[ Szerkesztve ]

(#1139) forintuser válasza kerxy (#1130) üzenetére


forintuser
őstag

Én nem tudom sajnos.

Holnapkészítést vállalok.

(#1140) HarleyCustom válasza bigaatis (#1138) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Így is lehet,ahogy Te.
De például a Pixel 2/XL 2 esete pont jó példa.... én annak ellenére megvettem,hogy pocskondiázták. Minden szarnak elhordták a pancserek. :).

A magyar tesztekben is,hogy drága és kevés a ram,meg ilyenek...

Ha ez alapján döntöttem volna,nem tapasztaltam volna meg,hogy milyen jó kis telefon. Olyanok véleményére nem adok,akik nem használták az adott készüléket és osztják az észt. Néha már majdnem vérre menő harcot folytattam idiótákkal,védtem a telefont,annak ellenére,hogy már nem is volt meg. Mert ami jó,az jó. Ha rossz,akkor azt is megmondtam volna.

Tény,voltak gyártási hibák,de melyiknél nincs? Mindnél van valami gikszer. Erre van a garancia,ha szar,kicserélik. Ennyi.
Szerencsére nekem hibátlan telefon jutott.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1141) Byron_ válasza bigaatis (#1138) üzenetére


Byron_
csendes tag

A Pixel nem az a telefon, ami tele van tömve mindenféle kényelmi funkciókkal. Ez igaz az OS-re és a kamerára is.
Nincs theme engine, nincs custom icon pack, nincs betűtipus, nincs semmi csilli. Ami van az viszont működik rendesen (99%).
Kamera szintén: semmi állítás, semmi üzemmód-halom, még long exposure sincs (ez mondjuk fáj egy kicsit), csak egy gomb, amit ha megnyomsz, 99%, hogy átlagon felüli képet eredményez az összes konkurenciához képest. Semmi több.

(#1142) *RLaci* válasza HarleyCustom (#1140) üzenetére


*RLaci*
addikt

+1 Anno ugyanez volt velem is a Pixel/XL párossal.Ma is hibátlanul működő telefon mindkettő.

(#1143) whip82


whip82
újonc

Sziasztok! Tud valaki valamit a west-tel oldalról? Megtetszett a pixel 2 xl és náluk van fekete-fehérben viszonylag elfogadható áron. Vagy ez is valami sufni gsm? Előre is köszi.

(#1144) SkyS1gn válasza gprspeter (#1128) üzenetére


SkyS1gn
félisten

HDR be

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1145) kerxy válasza forintuser (#1139) üzenetére


kerxy
senior tag

(#1146) AdamVonSzabo válasza kerxy (#1145) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Meg is lepődtem, hogy frissült a Pixel Visual Core Service nevű "app" reggel.

(#1147) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Pixel akksi se szeresse a hideget, de nem kapcsolt ki mentségére szóljon :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1148) the_pimp


the_pimp
senior tag

Sziasztok,

Tudjátok hogy a calendar widget mellett megjelenő weather widget,mikor és miért jön elő, vagy épp tűnik el?

(#1149) SkyS1gn válasza the_pimp (#1148) üzenetére


SkyS1gn
félisten

GPS-t kapcsolgatod ki-be? Azért pl

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1150) the_pimp válasza SkyS1gn (#1149) üzenetére


the_pimp
senior tag

Igen, az megvan, de miért tűnik el akkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.