Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

MOTOROLA NEXUS 6

KÉRDEZÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Csib0r


Csib0r
csendes tag

http://www.droidreport.com/articles/5965/20170406/google-nexus-6-reportedly-eligible-for-android-8-0-update.htm

(#6902) Tibro5 válasza Csib0r (#6901) üzenetére


Tibro5
senior tag

persze lesz 8.0 nexus 6-ra (vagy bármi is lesz a verziója android O-nak), de nem hivatalosan.
többször megerősítették, hogy 7.1.1 a végállomás nexus 6-on
ez egy kamucikk!

(#6903) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok szerintetek ez mi lehet? :D :F

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#6904) -juc- válasza Pr3ciSioN (#6903) üzenetére


-juc-
aktív tag

Nem töröltél le egy (vagy több) "nagyfogyasztó" appot?

(#6905) Pr3ciSioN válasza -juc- (#6904) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Kb 3 napja se letölteni se letörölni és csak tegnap jelentkezett :F

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#6906) sqpp válasza Tibro5 (#6902) üzenetére


sqpp
őstag

[link]

Azért nem egészen kamucikk az... van benne igazság, de nem biztos egyáltalán, hogy lesz is valami, csak elképzelhető. A régi Nexusok valóban szarok voltak újabb rendszerre, mert mondjuk épp a RAM nem volt elég vagy a proci, de most TALÁN még az Android O kijöhet.. Azért én nagyon örülnék, szóval inkább legyen igaz a cikk.

(#6907) -juc- válasza Pr3ciSioN (#6905) üzenetére


-juc-
aktív tag

Hát, passz... Közben rájöttem, hogy mintha törölt alkalmazás lenne a felirat olyankor, amit írtam. Előtte guglizva nem találtam semmit, gondolom, ezen te is túlestél. Remélem, pillanatnyi elmezavar volt, és már elmúlt.

(#6908) Pr3ciSioN válasza -juc- (#6907) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Szerencsére már elmúlt de akkor is furcsa volt :U

Nektek is nagyon lassú a telefon ha képeket kell betallózni? Megnyitom a galériát és van hogy az album közepén lévő képeket kb másfél perc múlva nyitja meg :(( Előtte M8 volt és azon pillanatok alatt behozta hiába volt belső tárhely + sd kártya :F

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#6909) -juc- válasza Pr3ciSioN (#6908) üzenetére


-juc-
aktív tag

Nem vészes. Ha jól beletekerek a galériába, ott a fehérség látszik egy pillanatra, de szinte azonnal be is hozza a képeket. Ez a lineageOS saját galéria appja. Régebben a "neutered" régi (csita előtti) quickpic-et használtam, de az nougat óta sajnos rendszeresen összeomlik.
Nem lehet, hogy amíg létrehozza az indexképeket, addig lassú, aztán majd belejön? = Nem most kezdted használni, véletlenül, ezt a telefont (mert az M8-at is emlegeted...)? :B

(#6910) Pr3ciSioN válasza -juc- (#6909) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Kb egy hónapja használom de most perpill Tesla rom van rajta az ahhoz való kernellel de az ElementalX kernellel még rosszabb :F Ahányszor belelépek a galériába, BBM-en vagy Messenger-en küldenék képet akkor is sokat várok... Ha van valami jó tipped, hogy melyik rom-mal és kernellel lehet jó "sok" képernyő időt elérni? Illetve milyen kamera appot használtok, ami rendesen menti is a RAW képeket?

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#6911) sqpp válasza Pr3ciSioN (#6910) üzenetére


sqpp
őstag

Nem-e I/O módosult? Esetleg a fájlrendszert változtatod a kernellel?

(#6912) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Előre is sorry a kommersz kérdésért:

Kellőképpen masszív tartást adó autós tartót tudtok ajánlani? Olyanra lenne szükségem, amibe a Ringke Max tokkal együtt befér a masina. Ebay és Gearbest is játszik.

BTW official security patch jött OTA az április elsejei óta? Stockon nekem nem mutat újabbat.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#6913) -juc- válasza Den Hadnagy (#6912) üzenetére


-juc-
aktív tag

Van a listában májusi image. Várhatóan hétfőn jönni fog a következő is.
Tartót nem tudok, sajnos, mert nem használok.

(#6914) MPeter87 válasza Den Hadnagy (#6912) üzenetére


MPeter87
őstag

Nekem ilyenem van, de a telefon meretebol adodoan en csak fektetett nezetben hasznaltam es a csipesz also fele a muszerfalat erintette, hogy ne zavarjon a kilatasban. Szerintem mas pozicioban is stabilan tartana, de jo ideje nem hasznaltam mar es most kiprobalni sem tudom sajna. Eleg masszivnak tunik amugy. [link]

(#6915) Den Hadnagy válasza MPeter87 (#6914) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ok, lerendeltem, annyi pénzt megér :) Köszönöm a tippet.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#6917) sqpp


sqpp
őstag

Amúgy, ezt nem találja valaki érdekesnek?
[link]

(#6918) Tibro5 válasza sqpp (#6917) üzenetére


Tibro5
senior tag

nem, gyakran előfordul hogy hivatalosan már nem támogatott nexusokhoz is készül teszt verzió, de amint látszik április 1. óta nem nyúltak hozzá... csak áprilisi tréfa

(#6919) k_zizzie


k_zizzie
csendes tag

Sziasztok!
Ne haragudjatok, ha nem ide illő a kérdésem, egyből ez a fórum jutott eszembe, remélem tudtok segíteni.
Adott egy Google Pixel telefon és fent az értesítési sávon megjelent egy N alakú ikon, amire rákattintva USB beállítások jön elő. És nem tűnik el sehogy.
Mellékelek képet.
Tudnátok segíteni, hogy mi ez?
Köszi :R

(#6920) MPeter87 válasza k_zizzie (#6919) üzenetére


MPeter87
őstag

Ha USB-n rádugtad a gépre, akkor azért jelent meg. Akkor tűnik el, ha lehúzod a kábelről.
Ha nincs kábelen és mégis ott van, akkor indítsd újra. :)
Ha úgy sem tűnik el, akkor passz. :DDD
Factory reset..

(#6921) k_zizzie válasza MPeter87 (#6920) üzenetére


k_zizzie
csendes tag

Nagyon köszönöm!
Sajnos sehogy nem tűnik el...

(#6922) sqpp válasza k_zizzie (#6921) üzenetére


sqpp
őstag

Ha lehúzod a sávot, akk mit ír?

(#6923) -juc- válasza k_zizzie (#6921) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ez az N rendszer "jelének" néz ki.
Ha az USB-beállításokba lép, azaz az én olvasatomban USB-t érzékel folyamatosan, nem lehet, hogy az USB-csatlakozó döglődik?

(#6924) DoxaM


DoxaM
aktív tag

sziasztok,

néztem az összefoglalót, kerestem 4k-ra is, de nem találtam választ a problémámra, így hát ha esetleg szembesült valaki vele és lenne rá megoldása, örülnék :R
szóval, csak annyi, hogy 4K-ban ha videózok, akkor akadozik eléggé...pár sec-ig folyamatosan megy aztán beszaggat...utána megint megy, megint beszaggat :F full hd-ba már jobb egy fokkal, de nem dobok hátast ott sem a folyamatosságán. Lehetséges, hogy nem tud akkora sebességgel írni a belső memóra és ezt az akadozást nem lehet megszüntetni? Droid 7-es van rajta (+apex launcher). előre is thx :R

(#6925) -juc- válasza DoxaM (#6924) üzenetére


-juc-
aktív tag

Egy kezemen meg tudom számolni, hány videót csináltam a telefonnal, úgyhogy ez csak tipp: Ha titkosított a tárhelyed, szerintem túl sok az adat, és nem győzi az írást. Gondolom, jócskán melegszik is közben... (Ha már nem titkosított, akkor is, de akkor hirtelen nincs ötletem, mivel lehetne javítani a felbontás csökkentésén kívül.)

(#6926) sqpp válasza -juc- (#6923) üzenetére


sqpp
őstag

Neem, nekem is volt hasonló és teljesen más a dolog, csak már én sem tudom mi okozta, de azt tudom, hogy megoldottam :C

[ Szerkesztve ]

(#6927) DoxaM válasza -juc- (#6925) üzenetére


DoxaM
aktív tag

hát van rajta pár kép, meg zene :) titkosítás bekapcsolva persze.....

(#6928) DoxaM válasza sqpp (#6926) üzenetére


DoxaM
aktív tag

köszi :DDD

(#6929) k_zizzie


k_zizzie
csendes tag

Köszönjük szépen, próbálkozunk...Anyukám telefonja :U
Pár hónapja vette és ki van akadva, hogy ez is rossz. Remélem majd egy frissítéssel megoldódik a probléma...

(#6930) k_zizzie válasza sqpp (#6922) üzenetére


k_zizzie
csendes tag

(#6931) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok! Felraktam a legújabb Cm romot és az lenne a gondom hogy hol tudom kikapcsolni azt hogy amikor megfogom a telefont akkor ne kapcsoljon be a kijelző? Környezeti kijelző kivan kapcsolva. Valakinek tipp?

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#6932) MPeter87 válasza k_zizzie (#6930) üzenetére


MPeter87
őstag

Nincs elkoszolodva az usb csatlakozo a telefonban? Nincs valami szosz benne?
Megprobalnam felrakni a legfrisebb gyari romot egy factory reset (mindnet torol, mentsd le a fontos dolgokaz) utan. Ha igy se tunik el, akkor jobb esetben usb csatlakozo csere. :(

(#6933) abopeti


abopeti
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Miért van a Factory Image-ben februártól két különböző elnevezésű fájl, az NB... és az N6... kezdetű? Én OTA-án kaptam a frissítéseket, most 7.0 NBD92G-n vagyok április óta azóta semmi. A biztonsági hibajavító csomagom is áprilisi. De ahogy látom a legfrissebb a 7.1.1 N6F27E juni. Ha így maradok, akkor nem kapok több biztonsági frissítést?

(#6934) abopeti


abopeti
tag

Esetleg van valakinek ötlete az előzőre?

[ Szerkesztve ]

(#6935) 8zabi válasza abopeti (#6934) üzenetére


8zabi
őstag

OTA-n nem lesz frissítés 7.0-ról 7.1.1-re, manuálisan kell feltenni a képfájlból
utána a 7.1.1 még talán szeptemberig / októberig frissülni fog, majd véget ér a hivatalos támogatás

(#6936) abopeti válasza 8zabi (#6935) üzenetére


abopeti
tag

Igen azt tudom, köszönöm.
Rávettem magam, hogy feltegyem a legújabb 7.1.1 (N6F27E, Jun 2017)-t, de sehogy sem akar összejönni. Először a flash-all.bat-os és parancssoros módszerrel próbálkoztam, de sehogy sem akar összejönni. Egyszerűen nem tudom az Android SDK Manager mappát kialakítani, mindig hiányzik nekem SDK Manager alkalmazás. Melyiket zip-et kell ott letölteni?
Ezután gondoltam megpróbálom a Nexus Root Toolkit-tal, de a legelején, amikor be kell állítani a telefon Build-számát, az enyém nincs közte. Nekem NBD92G van, az NRT-nek meg NBD92E az utolsó. Nekem kettővel újabb van. Hogy tudom így elkezdeni? Ötletek, segítség, iránymutatás?
Nagyon örülnék neki, köszönöm!

(#6937) Pr3ciSioN válasza Pr3ciSioN (#6931) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Megoldva

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#6938) abopeti válasza abopeti (#6936) üzenetére


abopeti
tag

Senkinek semmi ötlet??

(#6939) 8zabi válasza abopeti (#6938) üzenetére


8zabi
őstag

pedig nem nagy ördöngösség: itt van minden ami kell

az NRT meg felejtős, már rég nem foglalkozik vele senki

[ Szerkesztve ]

(#6940) abopeti válasza 8zabi (#6939) üzenetére


abopeti
tag

Igen, már voltam ott, de akkor nekifutok mégegyszer. Köszönöm!

(#6942) online1986


online1986
tag

Sziasztok új vagyok itt .Kérdésem lenne hogyan tudok visszaállni a gyári rendszere .
Most vettem a telefont használtan és csináltam factory resetett ami kiderült TWRP van fent ami gondolom nem gyári és reset után nem tölt be .Tisztel eladó nem igazán tájékoztatott telefon mókólva van.

(#6943) MPeter87 válasza online1986 (#6942) üzenetére


MPeter87
őstag

Szia!

Az összefoglalóban lépésről lépésre minden le van írva. Türelem és olvasd végig.

(#6944) online1986 válasza MPeter87 (#6943) üzenetére


online1986
tag

Hát én elolvastam de most valahogy kínai nekem .Régen foglalkoztam mókólással de már nem igazán.
TWRP fent van tehetek fel Costum romot mit ajánlasz?

[ Szerkesztve ]

(#6945) MPeter87 válasza online1986 (#6944) üzenetére


MPeter87
őstag

Töltsd le innen a legfrissebb factory image-et ("shamu" for Nexus 6 alatti listából válaszd ki), utána kövesd az összefoglalóban a "Factory image telepítése: Martinitius leírása alapján." szöveg utáni leírást.

Szerk.:
Custom romot passzolom, hogy melyik a jó most, én gyárit használok, ez is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#6946) -juc- válasza online1986 (#6944) üzenetére


-juc-
aktív tag

Akartam én is kérdezni, hogy miért nem használod ki a TWRP előnyeit? :)
Személy szerint Nougatból Pure Nexust használtam egy darabig, most meg Lineage OS van. Szívem szerint asszem visszatérnék Pure-ra, de egyelőre nincs időm letölteni mindent, belakni, majd újra rátölteni mindent (elbénáztam, LOS felrakása után letitkosította a tárhelyet, tehát azt is el kéne újra intézni, de kb. tele van a 32 GB...). Valójában van, ami az egyiknél kényelmesebb, más meg a másiknál (nekem).

(#6947) online1986 válasza -juc- (#6946) üzenetére


online1986
tag

Kipróbálom de beleütközöttem egy kis dologba a Google fiókmal nem enged belépni.Mi a megoldás? Le van tiltva vagy mért nem mgy

(#6948) -juc- válasza online1986 (#6947) üzenetére


-juc-
aktív tag

Pontosan mit próbáltál/próbálnál ki?
Amit írsz, "Factory reset protection"-nek hangzik. Nem tudsz találkozni az eladóval, hogy lépjen be neked, kapcsolja ki a védelmet, hogy resetelhesd?
Olvasnivaló, például: [link] Az a baj, hogy van sok videó több módszerrel a megkerüléséről, de a havi biztonsági frissítések miatt ezek már valószínű nem működnek nálad.

Azt nem tudtam kideríteni, hogy hol tárolja a telefon az előző tulaj "fiókját"... De visszaolvasva a topikban azt írták, hogy sima image telepítés nem elég, meg bootloader downgrade kellhet. (Magyarul mélyebben...)

Legkönnyebben az eladóval tudnád megoldani a problémát.
Fiúk, esetleg technikai javaslat? :B :R

(#6949) online1986 válasza -juc- (#6948) üzenetére


online1986
tag

Köszönöm a segítséget.Ha 1 x kikapcsoljuk frissítés után már nem kéri többet?

(#6950) 8zabi válasza online1986 (#6949) üzenetére


8zabi
őstag

az előző tulajnak be kell lépnie a Google fiókjával, majd ha te akarod használni akkor nem Factory reset kell, hanem a Google fiókot kell eltávolítani

igen, ez a Factory Reset Protection, nem egyszerű megkerülni, a lopások miatt találták ki, az "új" tulajdonosnak kb semmire nem jó a telefon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.