Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mi alapján választódnak ki ezek a budget címek tesztírásra?
Azért mert olcsóak? Azért mert a teszt írójának ehhez volt kedve? Vagy spórolás van?

Elég nagy címekről (és ez nem egyenesen arányos azzal, hogy azok jó játékok) meg teszt sincs. NFS: Heat, Pokémon Sword & Shield, Arise: A Simple Story, Dragon Ball Z: Kakarot stb stb..

Nem rossz indulatból kérdezem. De meg se próbáljátok a Gamepod-ot kicsit felfuttatni? Hátha közelebb kerülhetne a GSO-hoz, PGO-hoz... Vagy mi a koncepció ezek mögött a tesztek mögött? Nem tudom lehet e beszélni itt a kommentek között erről, de engem érdekelne.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) tomazin válasza .LnB (#1) üzenetére


tomazin
veterán

részemről nem bánom, én tök örülök neki, hogy olyan játékoknak vannak itt tesztjei, amik sosem kerülnének elém

(#3) VIC20


VIC20
őstag

És hol van benne a gázmaszk? :D

(#4) galocza válasza .LnB (#1) üzenetére


galocza
aktív tag

hát, én pl a felsoroltak közül egyikre sem kattintottam volna, de ezen megakadt a szemem.
occó, igen, de remek az elsőből kiindulva (s persze a teszt alapján).
az új nehézségi fokozat biztosan sokakat vonz, de nekem pont az volt benne a poén, h egy nehéz nap végén lehetett agyat kikapcsolni, s csak kattintgatni a remek muzsika mellett, miközben kirajzolódott egy gyönyörű art deco kép - s utána kaptam még egyet ajándékba.
újrajátszhatósági faktor elvileg nem magas egy puzzle-nél, de komolyan, ki hiszi azt, h amikor (és ha) legközelebb előveszem, emlékszem, mi hol volt? 8)
ami nekem negatívum, h megvettem édesanyámnak az elsőt, és meglepett, h (tudom, abszolút nem erőgép) n2940 alapú netbookján csúnyán le kellett butítani a felbontást, h elfusson. ahhoz nem elég nagyfiú, h meg kelljen fektetnie akár egy hüleprocit is (s gpu-t).

(#5) galocza válasza .LnB (#1) üzenetére


galocza
aktív tag

ja, és pgo ne legyen annyira példa, nem jóslok nagy jövőt - ne legyen igazam. én szeretném, ha maradna, sőt, ha túlélnének úgy, hogy az online tartalom még bővül - ez, nos, remek lenne.
naponta 1-2x nyitok meg egy könyvjelző-csoportot, s pgo benne van. de amit látok, nem bíztató. nem a tartalommal van nekem bajom (általában), hanem h nincs látogatottság. márpedig a klikkek abból lesznek, s abból reklámpénz, s abból fizu a stábnak s fenntartási költség 8(.
a főoldalon most van 8 "legfrissebb hírek", egyhez van hozzászólás, a támogatóihoz, 5 db, s az is arról szól, h köszi, nem. ez külön megérne egy misét, de ha veszem a fáradságot, oda, nem ide.
szintén van 16 "további friss hírek", hatnál van hozzászólás, összesen 33. és ebből 24-ért az epic store vs steam flamewar felelős. de ha ezt kivesszük, 5/16 több, mint amit mostanában láttam.
én a magam részéről nem emlékszem, h a búcsúzkodó november végi cikk óta lett volna egyáltalán kétszámjegyű hozzászólás (könnyen lehet, h volt), de általában 0-0-0-0, néha egy-egy cikk 1-3 hsz-szel (az is az enyim - ez csak vicc volt 8).
ja, a pg nyomtatott pcg búcsúcikkének most, 2 és fél hónap után van 90 hozzászólása. itt, prohardver és testvéreinek fórumán van 99 az ezzel kapcsolatos cikknél...
hsz-szám persze nem közvetlen mutatója a látogatottságnak, de attól tartok, jelez valamit.
ráadásul, ha van hozzászólás, van jobb esetben disputa, rosszabb-ban anyázás - akárhogy is, a népek visszajárnak megnézni, mi is az állás - egy jó vita-veszekedés egy embertől is bezsebelhet egy csomó klikket.
upsz, most eszembe jutott, h hátha az általam nem látogatott fórumon van a nagy élet. hát nem. a legfrissebb topikban a legfrissebb hsz 20200206...
szóval csöppet aggasztó. tőlünk nyugatabbra a nyomtatott tech sajtó ideje 10-12 éve lejárt. az utóbbi 4-5 évben az online is haldoklik (ezért lett sok neves oldalból szennylap) - s ezt a már most döglődő struktúrát teszi most magáévá a guru. persze közép-kelet európában van némi fáziskésés, köszönhetően a relatíve alacsonyabb költségeknek - de így sem tudom, ez meddig húzható.
akárhogy is, sok sikert a pgo-nak és kudos a gamestar-nak, h egyelőre meg tudták tartani mind2 formátumot.
a végére a sok negatív gondolat mellé egy vicces(nek szánt): lehet, h gamepod arra vár, h pgo befürödjön, s felmarkolja a stábot? lehet, akkor lesz nfs:heat... 8)
uff, én... bocsi, hosszú volt.

[ Szerkesztve ]

(#6) sp8787 válasza .LnB (#1) üzenetére


sp8787
addikt

Mi a fityfiritty az a GSO,PGO?

Mondjuk azzal nem nagyon lehet vitatkozni ,hogy egy allitolag "gameportal"-on minimum a nagyobb cimeket revjuzni illene.

(#7) galocza válasza galocza (#5) üzenetére


galocza
aktív tag

gso=gamestar online
[link]
pgo=pcguru online
[link]
régidők (de nem ősidők) népszerű papír és később online gamer magazinjai.
most nézem, még egy mondatban sem voltam képes következetes nomenklaturát követni, bocsi 8(.

[ Szerkesztve ]

(#8) sp8787 válasza galocza (#7) üzenetére


sp8787
addikt

thx

(#9) galocza válasza sp8787 (#8) üzenetére


galocza
aktív tag

lehet, h ez a gamepod niche (itt: evolúciós rés, melybe befészkeli magát egy entitás a túlélésért).
aaa-zzanak mások, te, boldog gamepod csak indiezz!
utolsó bekezdés itt:
bella...

(#10) sp8787 válasza galocza (#9) üzenetére


sp8787
addikt

Egyebkent ez minimum velemenyes ,hogy mi a jobb ,hogy mindegy milyen de legyen vmi tesztnek nevezett joszag vagy ne legyen.

A fentebb emlitett portalokrol elovastam gyorsan 3 tesztet ugyanazon jatekrol resonant bellek kozben.

Az egyiken van 2 teszt az egyik az alaprol a masik ugyanazon jatek Complete-jerol.
Brutalisan gyenge mindketto kozel hulladek kategoria.

A masik portalon van egy teszt az alaprol na az mondhatjuk egesz turheto nehol egesz jo kb. az itteni szint .

Ugyhogy ez egy ilyen bicikli ,hogy lehet ,hogy sok teszt van nemelyik portalon de az olyan is.

A minimalis mintavetelbol eredo hibas velemenyalkotas jogat fenntartom. :D

(#11) .LnB válasza sp8787 (#10) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem minőségre gondoltam. Hanem látogatottságra. Én se olvasom a felsorolt portálok tesztjeit. De ha kicsit populárisab játék tesztek IS lennének manapság, talán többen néznének erre. Ergo több reklámbevétel..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) galocza válasza sp8787 (#10) üzenetére


galocza
aktív tag

ha meg nem haragszol...
de sajna nem értek sokat abból, amit leírtál (pedig nekem volt válasz).
gúgliztam resonantre és resonant bellekre - nem voltam beljebb.
könnyen lehet, h én vagyok lemaradva - de milyen játékról van szó?
amúgy én védtem egy gamepod szerzőt (nem tudom, h ezt) korábban, mert mert alacsonybb pontszámot is adni - ellentétben a mai kiadványok nagy részével - ahol egy népszerű kiadó várt játéka 80%-ról indul.
gm2 70%-ot kapott. ez nekem pl nem azt jelenti, h ez egy ócska játék, hanem h a szerzőnek van vér alsóbb régióiban leírni, amit gondol.
a magunkfajta fórum (-és facebook, és -twitch)huszárok meg kapják be.
most megnézem , ez volt-e a szerző, aki "lehúzta" az outer worlds-t.
(...)
... igen. a fiú (lány, közötte, alatta, felette, mellette) nem, hogy népiesen fejezzem ki magamat, szarral dobálódzik.
gondol valamit és leírja.
van egy rossz hírem: ezt nem kapod meg kotakutól, polygontól, rps-tól stb. értékelést kapsz, őszintét, arcodba. lehet, h nem tetszik első körben, de korral megtanuljuk értékelni az igazat.

(#13) NomadND1


NomadND1
senior tag

Kontra: nincsenek online/közösségi funkciók.

Ez inkább Pro, de ízlések és pofonok.
Innentől kezdve minden offline játék -1-ről indul? :W

(#14) aginor válasza .LnB (#1) üzenetére


aginor
addikt

Értem amit írsz, de nekem az a véleményem, hogy ez lényegében egy hírportál némi blog beütéssel, és arról kerül ki teszt, amiről a tesztelő amúgy blogbejegyzést írna. Szerintem nem akarnak kezdeni igazából semmit sem az oldallal, van, mart a pc hardverhez hozzátartozik a játék is, ezért kell, de ennyi. :U Ezt támasztja alá az is, hogy sem komoly tartalom, sem fejlesztések nincsenek, de nem is kellenek, mivel a fenti célnak igasából így is megfelel. Az pedig, hogy egy kihagyott ziccer, az már más kérdés, de a PH nem olyan lendületes mostanában, mint amilyen régen volt. Mondjuk ez is csak egy privát meglátás, tessék nem megkövezni érte.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#15) .LnB válasza aginor (#14) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egyetértek azzal amit írsz. Ezért is kérdeztem rá, hogy ez a helyzet miért van így, ahogy van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.