Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Tudom kicsit maradi vagyok, de ez a képernyő előtt hadonászás nekem nem jön be. A fene sem akarja összemaszatolni a monitort, és lezsibbasztani a kezét, amikor kényelmesen pihentethetem a mancsom az egéren, és minden elintézhető normálisan.

Az ilyen szoftver kezdetben csak arra lesz jó, hogy aki nem ért hozzá, de felbátorodik a grafikus felület láttán, az szépen kiakasztja a gépét. Eddig nem piszkálta a biost, mert mindenféle opciók, és beállítások voltak, bonyolultnak tűnő képernyőn, ahova külön be kellett lépni. Most viszont vérszemet kapnak majd ezek az userek is.

És giga lapról lévén szó, még a dual bios sem segít rajtuk, mert úgy ahogy van egy fabatkát nem ér az egész.

Legalábbis én az utóbbi években 2 giga lapot vettem. Az egyiket azért, mert na akkor most kipróbálok egy ilyen "új" generációs giga lapot lelkesen. Nem jött be, a bios egy kalap sz@r volt. Hiába lett frissítve, néha csak úgy elfelejtette a beállításokat. Se a reset nem segített se a visszaállítás a másik chip-ből. Ilyenkor csak egy régi szempron procival lehetett életre kelteni, amihez szét kellett szedni az egész hóbelebancot, mert x2-vel meg se nyikkant.

Túl is adtam rajta. Viszont, hogy ne lehessen azt mondani, hogy csak nem volt szerencsém mert mindenből lehet hibás darabot kifogni, vettem még egy gigát, totál más chipsettel. Mondanom sem kell az is ugyan olyan xar volt. Amikor ment, akkor nem volt rossz, windows alatt, de giga és bios, mint tűz és víz. Szóval nem igazán prohardveres felhasználóknak való a giga bios.

Ha majd olvasok végre itt olyanokat, hogy igen, ez a giga bios már jó, akkor persze újra szerencsét próbálok, hiszen ha az Asrock megtanult alaplapot gyártani, akkor talán a gigának is sikerül végre megtanulni biost írni. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.