Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Gigabyte+BIOS+új+ujj.
Ajjajj.... :(

(#2) pschio


pschio
őstag

Nekem se tetszik. Jó lenne ha az EFI is maradna majd BIOS jellegű. Nem kell ide csillivilli, flancos GUI újítás. Ez nem erről szól.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) audi100td


audi100td
nagyúr

"A Gigabyte egyébként nem áll jól a BIOS leváltására készült EFI implementálása kapcsán."

Akkor az ilyen baromsagok helyett, miert nem inkabb erre koncentralnak? Van aki vesz egyaltalan meg giga lapot?

[ Szerkesztve ]

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Nem hiszem, hogy felhasználóbarátabb lenne egy designos, egérrel is kezelhető EFI BIOS-nál (pl. ASUS).

(#5) Boxi88


Boxi88
őstag

KAMU!!!

1:13-nál, ahogy hozzáér a kijelzőhöz, felugrik a startmenü.... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) Fr3eWar válasza Boxi88 (#5) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mért is lenne kamu, egy windows alól futtatott szoftver esetében?

(#7) Cathfaern válasza Boxi88 (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hír első sora:
"A Gigabyte bemutatta a TouchBIOS névre keresztelt szoftverét, mely egy olyan Windowsban futtatható program lesz"
:U

(#8) mghltm válasza pschio (#2) üzenetére


mghltm
addikt

majd rakhatnak az alaplapok dobozara egy ujabb matricat, hogy a vilag elso erintokepernyorol vezerelheto uefi biosa :W nothing but a useless piece of shit ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) ViZion


ViZion
félisten

Háát, ez má annyira kellett...
Boldog átlag-user eddig nem is tudta hol a BIOS, most meg jól "elnyomkorássza" :DD
Sebaj, csak a deszkák jók legyenek és ócók :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Vevőcsalogató :-/

Nekem bevállt a P67 MSI ....néztem gigákat is de maradt az MSI :K

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#11) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Segáz.

Több melója lesz a szervizeseknek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12) Jorus


Jorus
nagyúr

Nem is barátságtalan a BIOS. Én szeretem. :) Egyébként ez nem egy nagy újdonság, a lapom nem mai csirke, mégis, simán lehet machinálni a BIOS-t bluetooth-on keresztül mondjuk az N97-emen keresztül, ami érintőképernyős. Nem mintha valaha is használtam volna mondjuk...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13) Xaels


Xaels
félisten

Kellett mint egy falat kenyér ;]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Tudom kicsit maradi vagyok, de ez a képernyő előtt hadonászás nekem nem jön be. A fene sem akarja összemaszatolni a monitort, és lezsibbasztani a kezét, amikor kényelmesen pihentethetem a mancsom az egéren, és minden elintézhető normálisan.

Az ilyen szoftver kezdetben csak arra lesz jó, hogy aki nem ért hozzá, de felbátorodik a grafikus felület láttán, az szépen kiakasztja a gépét. Eddig nem piszkálta a biost, mert mindenféle opciók, és beállítások voltak, bonyolultnak tűnő képernyőn, ahova külön be kellett lépni. Most viszont vérszemet kapnak majd ezek az userek is.

És giga lapról lévén szó, még a dual bios sem segít rajtuk, mert úgy ahogy van egy fabatkát nem ér az egész.

Legalábbis én az utóbbi években 2 giga lapot vettem. Az egyiket azért, mert na akkor most kipróbálok egy ilyen "új" generációs giga lapot lelkesen. Nem jött be, a bios egy kalap sz@r volt. Hiába lett frissítve, néha csak úgy elfelejtette a beállításokat. Se a reset nem segített se a visszaállítás a másik chip-ből. Ilyenkor csak egy régi szempron procival lehetett életre kelteni, amihez szét kellett szedni az egész hóbelebancot, mert x2-vel meg se nyikkant.

Túl is adtam rajta. Viszont, hogy ne lehessen azt mondani, hogy csak nem volt szerencsém mert mindenből lehet hibás darabot kifogni, vettem még egy gigát, totál más chipsettel. Mondanom sem kell az is ugyan olyan xar volt. Amikor ment, akkor nem volt rossz, windows alatt, de giga és bios, mint tűz és víz. Szóval nem igazán prohardveres felhasználóknak való a giga bios.

Ha majd olvasok végre itt olyanokat, hogy igen, ez a giga bios már jó, akkor persze újra szerencsét próbálok, hiszen ha az Asrock megtanult alaplapot gyártani, akkor talán a gigának is sikerül végre megtanulni biost írni. ;)

(#15) helkis


helkis
addikt

ha már újítanak miért nem olyan felé mennek, hogy az egyes opciókról lehessen tudni mit is csinál az ember, és esetleg a saját nyelvén is elérhető legyen.. :F

gondolom szabvány ikonok vannak kirakva a programban, hogy ne kelljen majd minden gyártó desing-ját megtanulni :F, még szerencse hogy csak egy kiegészítőről van szó.. amit egyébként a ROG-os asus-lapok már az elejétől tudnak..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#16) audi100td válasza antikomcsi (#14) üzenetére


audi100td
nagyúr

+1

Eddig akarhany AMD-s giga lapot probaltam, BIOS-ilag hasznalhatatlan szar volt mind, nalam sohatöbbet kategoria, meg a kis gyartok is sokkal jobbak ilyen teren, söt!

[ Szerkesztve ]

(#17) F34R válasza pschio (#2) üzenetére


F34R
nagyúr

Vannak olyan lapok aminek az EFI-je bios kinézetű

(#18) eziskamu válasza antikomcsi (#14) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát a másik chipp nem is arra lenne jó, hogy a beállításokat két helyen tárolja, hanem magát a BIOS-t , pl elbaltázott frissítés után legyen honnan visszaállítani az eredeti BIOS-t. Az elállítódás meg lehet elem gond vagy tuningolás mellékhatása is.

F34R: Én egy FuSi munkaállomásnál láttam ilyet, hogy a hagyományos AMI BIOS Setup felülete volt az EFI-nek, viszont nem teljes képernyőben, hanem egy ablakban jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#19) atti_2010 válasza helkis (#15) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az UEFI bioszok általában több nyelvűek de gyanítom hogy a Magyar nem lesz benne.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) eziskamu válasza atti_2010 (#19) üzenetére


eziskamu
addikt

Most őszintén, hiányozna :) ?
Szerintem sírva kapcsolnák vissza angolra :DDD
Én már annak is örülnék ha a billentyűzet kiosztása szabadon állítható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#21) antikomcsi válasza eziskamu (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán

Pont ezt szerettem volna, az eredeti biost a másik chipből visszaállítani.

Elem gond? Nem az volt, pláne egy új lapnál nem. Viszont ennek ellenére cseréltem. :B

Nem állítódott az el, egyszerűen este kikapcsoltad, reggel nem indult.

Nem érte meg nekem gigával vesződni. Szorzó és cnq állítás egyszerre felejtős volt, egy 35K-s lapnál, míg egy 15K-s asus, vagy msi simán tudta.

Egyelőre rosszak a tapasztalataim, de remélem később változik majd, mert nem sok lapgyártó maradt nekünk.

(#22) Tonyius777


Tonyius777
tag

minek ez a csicsás BIOS fejlesztés ha úgy is az ember egyszer jól behangolja azt remélhetőleg sose nyúl hozzá többé.
Csak pénzbe kerül, akkor már új Windowst is fejleszthetnének és már telepítened sem kell OS-t mert BIOS-ba már minden ott van.

Üdv:Tony

(#23) Jorus válasza eziskamu (#20) üzenetére


Jorus
nagyúr

"Elülső oldali busz rezgésszám beállítása" :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24) eziskamu válasza Jorus (#23) üzenetére


eziskamu
addikt

Igen, ezaz :DDD

(#25) atti_2010 válasza antikomcsi (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én is csak szívtam velük, az egyikben nem ment a C&Q ha állítottam a proci szorzóját, irtunk a szupportnak az volt a válasz hogy így kell legyen az Asus-ban MSI-ben meg gyönyörűen ment, akkor fogta magát és reggelente nem indult el, hárklis volt a memóriákra, dobálta a wirelest igaz az egy Nvidiás Giga volt, szóval nekem többet nem kell belőlük 1 sem.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) wednesday


wednesday
őstag

Mi történt, hogy ennyire panaszkodtok a Giga lapokra? :F
Ennyire leromlott volna?
2008-ban pont azért vettem Gigát, mert akkor az volt az number1. Mindenki azt ajánlotta (mondjuk nincs is semmi bajom vele).
Akkor meg az ASUS meg MSI volt a hulladék kategória. Most azokkal mi van? :D

[ Szerkesztve ]

(#27) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ilyen baromságot. A BIOS (EFI) maradjon csak az ami mindig is volt. Minek túlcsicsázni mindenféle hülyeséggel. Néhány ilyenben még "játék" menüpontot is találni... :U

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) Duree


Duree
veterán

Végre be kellene látni,hogy a szépség ne menjen a felhasználhatóság rovására.

duree54

(#29) atti_2010 válasza wednesday (#26) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az Asus sohasem volt hulladék kategória csak ugye annyi lapot ad el mint az összes gyártó együttvéve így természetes hogy nagyobb a selejt arány is, az MSI gyengélkedett de most teljesen a helyén van, a Giga meg az Asus helyere pályázik és úgy látom nem nagyon érdekli hogy ezt milyen módon éri el.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Ł-IceRocK-Ł válasza D1Rect (#1) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Megállapításod nem alaptalan, az biztos.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#31) audi100td válasza atti_2010 (#29) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Gigabyte es az Asus egy közös vallalat mar nehany eve: [link]

szerk: közben fel is oszlott, na mindegy [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) atti_2010 válasza audi100td (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez elég érdekes, szerintem az Asus rájött hogy nagy marhaságot csinál ha Gigabyte néven árulja a lapjait, a cikkben a Foxcont említi fő vetélytársnak pedig szerintem a Giga és az Asrock közelíti meg az Asus eladásokat.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) jbush válasza eziskamu (#18) üzenetére


jbush
tag

Elbaltázott frissítés: ez alatt azt értik, hogy az új BIOS nem íródik be megfelelően az elsődleges tárolóba. Ekkor tényleg visszaállítható. De ha az új BIOS belekerült, csak éppen valamiért nem megy vele a lap (mert mondjuk teljesen máshoz való, vagy hibás - ilyennel is találkoztam már), akkor semmit nem ér, mert a sikeres írási folyamat ellenőrzése után a másodlagosba is beíródik, tehát helyreállításkor is a nem megfelelő BIOS-szal akarna indulni, ami nem fog menni. Ennek úgy lenne értelme, ha a másodlagos tároló semmiképpen nem lenne felülírható.

(#34) atti_2010 válasza jbush (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Erre sokkal jobb az MSI féle megoldás hogy elindítod az új biost egy USB stick-ről és ha valami gikszer van csak kihúzod és maris a régi töltődik be.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) EkSYS


EkSYS
senior tag

most a tacsszkrintol hidaljak le vagy az efi bios-tol? :F
2-öt kérek :)

Eki - az eredeti

(#36) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Ehh, de sok a szabad ember Gigabyte-éknál ... :U

(#37) - = Zk = - válasza audi100td (#3) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Van aki vesz egyaltalan meg giga lapot? "
zB én... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38) Ł-IceRocK-Ł válasza - = Zk = - (#37) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na most erre mit mondjak mesterem ;] :DDD :N

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#39) Boxi88 válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Boxi88
őstag

Tudom, ezért van ott a vigyori fej... ez egy gyenge poén volt. :B ;)

(#40) (ÉN)közPONT válasza atti_2010 (#34) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ha más gyártók nem vették még ezt át vmi módón lehet ,hogy ilyen szolgáltatásokkal kéne megtömni egy alaplapot inkább :U

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#41) NLZ


NLZ
tag

Ha már nem tud a Gigabyte biost írni, legalább ilyen faszságokat csinálnak. Ez is valami, na.

(#42) atti_2010 válasza (ÉN)közPONT (#40) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az a helyzet hogy már mindegyik gyártónak van.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) (ÉN)közPONT válasza atti_2010 (#42) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:C jótudni :DDD

Én alaposan csak az Asus-t és az MSI-t néztem meg...az Asusről lebeszélt a boltos (nagyobb bolt) mert rengeteget hoztak vissza gariba főleg USB hibákkal ezért is maradt az MSI és NEM bántam meg!

Szerintem Ami jó lenne az Ivykon ha min 4 USB 3as csati lenne rajtuk..sok olyan P67 es lap van ahol ez a szám a 2 XD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#44) Findzs


Findzs
addikt

milyen hülyeségekkel foglalkozik a gigabyte
a bios maradjon olyan amilyen, tehát bootoláskor elérhető jól működő kiforrott kezelőfelület ami inkább a hozzá értők nyelvén "beszél"

inkább azon dolgoznának mint a többiek, mégpedig a am3 -as tokozású alaplapokhoz olyan biost ami támogatja az am3+ -os procikat

nem szimpatikusak mostanában :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#45) lala42 válasza Findzs (#44) üzenetére


lala42
őstag

Nos nem tudom, hogy ki, hogy van vele, és egyáltalán látta-e már az új TouchBIOS-t?
Én a tegnapi napon feltettem a gépre.
Vélemény.
1. Szép kezelőfelület.
2. Könnyen használhatóság.
3. Semmi olyan dolog, melyben elvész az ember.
4. Minden a helyén, ugyanazokkal a megnevezésekkel, melyet megszoktam.
5. Egérrel (nincs érintőképernyőm) billentyűzettel irányítható.
6. Nagyon bejön.

Mellékesen megjegyzem, hogy átláthatóbb, mint a DOS-os nézet.

Emlékszem, hogy BIOS frissítés anno csak dos-ból floppyn ment. Akkor jött az ASUS a WIN alatti BIOS- frissítéssel. Mindenki idegenkedett tőle, majd már szinte csak az marad.
Szóval nekem bejön.
A restart minden esetben kell. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.