Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Jóféle. Van rajta néhány SATA port :C. Fura, hogy ekkora (ATX) méretbe ennyi minden belefér :U, memória csatlakozóból is van pár (8), persze PCIe csatlakozóból "csak" háromra futotta - a lehetséges felhasználási igényeket figyelembe véve persze elég is ennyi.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) McSico


McSico
senior tag

Azt a memória elrendezést az otthonra szánt lapokba is betehetnék.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#3) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Nem tudom, mennyire érvényesülhet az otthoni környezetben. Az első az, hogy a jelenlegi otthoni rendszerekben a perifériák jellemzően 10/100-as sávszélességűek, a megfizethető switch vagy esetleg router arany árban van ezen a szinten. Tapasztalataim szerint egy gigabites rendszer teljes mértékben kiszolgálja jelenleg még az igen elvetemült usereket is otthon.

"in medias res"

(#4) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Elég érdekesen helyezték el a ram slotokat... És minek rá vga csati? A Xeonokban van igp? Mert a SB-E-ben nincs, és azt hiszem az IVB-E-ben sincs, nem véletlen nem tettek egyetlen s2011-es lapra sem d-subot/dvi-t/hdmi-t/DP-t. Még ami feltűnt az az, hogy ott az a soros port mit szolgál? Annyi van még a gyárban, hogy rátették, végre fogyjon el? :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#5) mghltm válasza BlackSoft (#4) üzenetére


mghltm
addikt

erdemes elolvasni a hirt, mert ott irjak: "Emellett kapott egy "monitorozásra" alkalmas Aspeed AST2400 2D-s grafikus vezérlőt is, ami az integrált analóg videokimenetet hajtja meg"

mire hasznaljak a soros portot?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#6) JanR


JanR
addikt

Számomra nagyon nosztalgikus hatást kelt a lap :D Ezek a színek :)

(#7) rii válasza McSico (#2) üzenetére


rii
nagyúr

asszem a BTX-eken van így

agyf.sz hogy szándékosan nem így csinálják az ATX lapokon
a Mac Pro-k hűtése ezért zseniális, mert elől be hátul ki a levegő, nincs olyan hogy közbe a táp meg lentről felfele, és most a CPU-tól vagy a CPU-ra, a CPU oldalról szívja be, hátulró mellbe

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8) 800.henrik


800.henrik
senior tag

"vagy külön PCIe kártyát kell bszereznünk"

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#9) dabadab


dabadab
titán

Ahogy elnezem, jelenleg csak az Ethernet chip ajanlott kisker ara 75 USD az Intelnel, szoval a jelek szerint nem kell azon toprengenem, hogy az 5e kabeleket lecsereljem-e 6a-ra.

En inkabb 8 gigabites vezerlot raktam volna ra, mert az pont egy gigabyte - erted, Gigabyte, hoho

(#3) Csabroncka: azert az otthoni hasznalatra szant gigabites switchek mar jo ideje abszolut megfizethetoek ill. alaplapokon is szinte minden gigabites ethernet van, szinte hosszu evek ota.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) BlackSoft válasza mghltm (#5) üzenetére


BlackSoft
addikt

Akkor ezt nem értem. Itt csak monitorozni lehet valamit, vagy ez egy rendes vga rajta?

A soros port összes felhasználhatóságát régóta tudja az USB. Ez fordítva nem igaz. Tehát nem tudom mire lehetne használni manapság.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11) dabadab válasza BlackSoft (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Itt csak monitorozni lehet valamit, vagy ez egy rendes vga rajta?"

Rendes VGA, de tenyleg nagyon alap. A "monitorozas" meg arra vonatkozott, hogy ezek altalaban vmi KVM switchre vannak kotve es csak akkor kapcsoljak ra a monitorra, ha valamiert konzolrol akarnak megnezni valamit.

"A soros port összes felhasználhatóságát régóta tudja az USB."

Ha valakinel a rack szekrenyeiben soros portok vannak, akkor az megis inkabb soros portot akar hasznalni :)

DRM is theft

(#12) jacint78 válasza BlackSoft (#10) üzenetére


jacint78
addikt

Elég sok ipari cucc van ami soros portról megy. Próbálj meg egy kicsit tájékozódni, mielőtt összevissza trollkodsz. :W

type your text here..

(#13) BlackSoft válasza dabadab (#11) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mire gondolsz, hogy a szekrényeiben soros portok vannak? Mert én eddig csak olyanokat láttam, hogy a fiók elején mennek be a hotswap-os diskek, van mellettük 1 vga, 1 soros port, 2-4 usb. Ugyanakkor a google képkeresője nagy arányban olyanokat talál, ahol se soros port, se vga nincs, csak 2db usb.

Amúgy ilyen helyeken általában nem is nagyon használnak semmilyen kimenetet. Ahol meg én sokat voltam, és volt "szerverpark" ott olyan eszközök voltak, amikhez külön saját controller kártya kellett, amire rá lehet kötni.

(#12) jacint78: Te "trollkodsz" az ilyen hozzászólással...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#14) erdoke válasza dabadab (#9) üzenetére


erdoke
titán

Megelőztél a poénnal én valami olyasmit szándékoztam írni, hogy a gigabit kevés, a 10 gigabit sok a Gigabyte-nak. :)

A legjobb aláírás a héten

(#15) jacint78 válasza BlackSoft (#13) üzenetére


jacint78
addikt

Ezt vitatnám, tőled nem láttam értelmes hozzászólást még soha, pedig mindehova belevau.

type your text here..

(#16) Garada


Garada
őstag

Gigabyte alaplap nálam rég felejtős dolog.

(#17) BlackSoft válasza jacint78 (#15) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én sem tőled, tudod abba a kategóriába tartozol, aki beszól nem csak nekem, hanem másnak is, aki valamiről más véleménnyel van. Egy szót nem trollkodtam itt semmivel, de már gyorsan jönni kell flame-t kelteni, mert attól nagyobbnak érzed biztosan magad.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#18) Tidus válasza Garada (#16) üzenetére


Tidus
addikt

Nem vagy egyedül.

#17) BlackSoft: Felesleges a vita. Van aki X79-et és hasonlót csak képen látott. Van aki azt használt évekig, és jelenleg is azt használ.

[ Szerkesztve ]

(#19) ServerWorks


ServerWorks
tag

Azért ide kell meg venni az SFP+ -ba illő modult is, ami ugyancsak nem pár fillér. Az üres lyukba nehezen lehetne akár cat6/7 akár optikai kábelt dugni...

(#20) BlackSoft válasza ServerWorks (#19) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem lehet, hogy adnak hozzá valamit? Mert nem drága(kivéve ami 80km-es), viszont én csak olyat látok, ami 1gbps jelzővel van ellátva.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#21) Csabroncka válasza dabadab (#9) üzenetére


Csabroncka
addikt

Akkor vegyél occsóé 10GB-es routert, ha kapsz ;] switch

És olvasd el rendesen a hozzászólást, főleg az utolsó mondatot!

"in medias res"

(#22) hallador válasza BlackSoft (#4) üzenetére


hallador
addikt

Azért nem ilyen egyszerű a dolog, a soros porttal. Akárhonnan nézed, ez nem egy sima alaplap, ez egy WorkStation lap, az az, nem sima usereknek készült, és nem is 5 Ft-ba fog kerülni. Ebből adódóan nem is átlag user felhasználási igényinek lett legyártva, ezt a cikk meg is említi.

A Soros port rengeteg ipari robotnál, switheknél, routereknél, vagy éppen célgépeknél használatos, és nem csak ezeknél rengeteg eszköz van ahol használják.

Nyilván van USB to RS232 converter, de a soros port ma is alapkövetelmény egy ipari workstationnél. Mert az RS232 nem hal ki.

Szóval ne barkács pisti fejével próbálj meg gondolkodni, hanem azok fejével akik az alaplapot legyártották.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) KAMELOT válasza JanR (#6) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja régi INtel lapoknak a színei + a ram elrendezés is. Mindenesetre ez nem otthoni felhasználásra van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24) Akybron válasza BlackSoft (#10) üzenetére


Akybron
aktív tag

Egy rendes, jól nevelt ipari környezetbe szánt alaplapon minimum 2, de inkább 4 soros port is szokott lenni.
Az USB szép meg jó, de professzionális felhasználásra nem nyerő (nem is ajánlják ilyen célra). Otthoni gépbe átlagfelhasználónak viszont valóban felesleges a soros port. (Az más kérdés, hogy nekem van az alaplapon egy, meg még egy 4 portos kártya a gépben :) )

73&DX HA5OJN

(#25) mghltm válasza hallador (#22) üzenetére


mghltm
addikt

laptopbol csak a nativ soros porttal rendelkezot szoktam venni, mert erdekes dolgokat tudnak produkalni az usb - rs232-es atalakitok az autodiagnosztikai eszkozoknel

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#26) Cheesy


Cheesy
őstag

Hejj micsoda torrentboxot lehetett volna ezzel építeni, amíg még volt értelme... :U

www.vakbelmutet.hu

(#27) adamka16


adamka16
őstag

Otthoni gépbe épp hogy a soros port kellhet, olcsóbb UPS-ek azon kommunikálnak a géppel például.

(#28) nyunyu válasza BlackSoft (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

A soros port összes felhasználhatóságát régóta tudja az USB.

Szivesen megneznem, hogyan kotod ossze a tapikepernyos pincer terminalt a 30 meterre levo konyhaban uzemelo nyomtatoval USBn.

Erre az ethernet printszerver sem alkalmas, mivel meg nem lattam olyat, ami egy hetet elment volna 24/7-ben hiba nelkul.

Soros porttal meg eleg trivialis, meg akkor is mukodott, amikor az idiota epitomunkasok kettevagtak a kesz kabelt, aztan jobb hijan telefonzsinorral lett megtoldva a hianyzo resz.

Nyilván van USB to RS232 converter, de a soros port ma is alapkövetelmény egy ipari workstationnél. Mert az RS232 nem hal ki.

USB-soros adapterekkel is szivtuk egy csomot.
Bezzeg a nativ soros kartyakkal sosem volt problema, tettek a dolgukat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) anulu


anulu
félisten

részemről csak a Marvell raid vezérlőtől fázom. jelenleg hajtok itthon egy X79 UD5 GB lapot, amin szintén ilyen van, a nevezett vezérlőt kivéve maximálisan elégedett vagyok vele. ez a Marvell egy kész katasztrófa :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) BlackSoft válasza hallador (#22) üzenetére


BlackSoft
addikt

Azt tudom, hogy switcheknél mondjuk használatos volt, és amire nem tudom gondolt-e valaki, pénztárgépes rendszernél is a kiszolgáló soros porttal csatlakozott a géphez (amit én láttam), viszont ez elég régen volt, és ma ha elmegyek oda, ahol ilyenekkel találkozhatom, akkor USB-k, és FireWire-k vannak.

(#28) nyunyu: Az ilyen eszközök ott ahol én találkozom velük, mind UTP kábellel vannak kötve egy switch-re, ami usb-vel van gépre kötve. A kábelek rendezett környezetben úgy vannak megcsinálva, hogy nem sérülnek, főleg az UTP elég sérülékeny, 1 hétig elég taposni és viszlát...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#31) Csabroncka válasza anulu (#29) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez jó, akkor ezek szerint nem csak nekem van disabled-en a marvell sata 3 vezérlő :P

"in medias res"

(#32) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az intel c206-os chipsetekhez elvileg egyszerű ip kvm-et illeszteni. ehhez van/lesz?

azé' ez a gigabit-byte átváltás eléggé agyromboló volt így estére... megyek is, megnézem a hobbájtokat...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Lenry válasza dabadab (#9) üzenetére


Lenry
félisten

En inkabb 8 gigabites vezerlot raktam volna ra, mert az pont egy gigabyte - erted, Gigabyte, hoho

nem akartam ezt a borzalmas poént ellőni, de örülök, hogy megtette helyettem más :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) buherton


buherton
őstag

Globálisan a soros port témához. Nagyon hosszú ideig nem fog kihalni a soros port, mert egyszerűen annyira triviális, megbízható és minimális hardver igényes, hogy az valami elképesztő. Otthon az ember már nem igazán találkozik már soros port csatlakozóval, de ezen kívül szinte az ipar minden területén jelen van még. Jó részüket NYÁK-on belüli kommunikációra használják, de szép számmal vannak kivételek. Nem dolgoztam még olyan helyen, ahol ne lett volna valami soros portos. Itthon is, ha mikrokontrollerre fejlesztek, akkor az alap kommunikáció a géppel az a soros port. Az USB sokkal komplexebb, driver problémák is elő jöhetnek, hardveresen is sokkal erőforrás igényesebb (soros portnak gyakorlatilag nem kell RAM, addig az USB-nek 20-30 kB min. kell), stb...

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35) anulu válasza bambano (#32) üzenetére


anulu
félisten

sziasztok Hobbitok! a munkátok a hobbitok?

bocs... :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) anulu válasza Csabroncka (#31) üzenetére


anulu
félisten

nekem nem disabled, mert 8 hdd van a gépben (x79-en 3x raid-1). ezen is tömb volt, aztán random 50-70 nap uptime után elkezdte kiresetelni a hdd channelt, disk queue az égben, csak a reset segített. utána újabb x10 napig megint jó volt. aztán ismét a hülyülés. bontottam a tömböt, most 2 standalone lemezként van használva, (kopp-kopp-kopp) tökéletesen megy, hónapok óta.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) bambano válasza buherton (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem hegyekben áll itthon az rs232-vel kapcsolatos cucc... raktam négy soros portot a gépembe pcie-s csatolóval, drótok is vannak, stb.

gyakorlatilag minden távközlési cucc, hálózati berendezés tartalmaz soros portot, amin keresztül észhez lehet téríteni, ha valaki mellényúlt a konfiggal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) Akybron válasza bambano (#37) üzenetére


Akybron
aktív tag

És ami vicces, a TV-m is rendelkezik soros porttal. Alapvetően azért, hogy rendszerbe kötve lehessen őket pl. egyszerre ki-bekapcsolni.
usb-rs232 illesztőkre: prolific gyártmányokból ha csak 1 van a gépben tök jó. Ha több, akkor 2-3 port nyitás-zárás után magával rántja a kernelt is... Az FTDI chipesek már jók, pár éve még pocsék olt a driverük. TI-USB-re a gyártó maga mondta, hogy inkább az FTDI-t ajánlják.
Korlátozottan használhatók válaszidő kritikus helyeken. Az FTDI alap beállításokkal 16 msec késleltetést okoz hozzáférésenként. Ha egy program egyesével küldi ki a byte-okat, akkor 60 byte/sec a sebesség 115200 baud esetén is.

73&DX HA5OJN

(#39) vellerd


vellerd
tag

Már csak az árát kéne tudni. :DDD

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#40) bambano válasza vellerd (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

biztos lehetsz benne, még a dátumot is hozzáadják :)

egy, ehhez képest relatíve gagyi, intel c202-es vezérlős asus p8c ws 55-60k között volt, mikor utoljára ilyet vettem. szerintem innen felfelé lehet találgatni, nem is kicsivel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) Reggie0 válasza Akybron (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez erdekes, a profilic drivere nem okozott ilyen hibat 2005..6 korul a 2.4.x kernelekben.

(#42) Sub-ZeRo válasza anulu (#35) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezen besírtam. Made my day! :D XD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43) vellerd válasza bambano (#40) üzenetére


vellerd
tag

Na-ne már hogy 80-100k kérjenek már érte! :O

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#44) Thomks


Thomks
csendes tag

[link]
Az amerikai amazon-on már 400+ dollár-ért kapható is hasonló.

[ Szerkesztve ]

It doesn't matter where we go, I just don't want to stay.

(#45) XmoD


XmoD
aktív tag

DIY storagebe idealis lap, ha az ember nem akar brand cuccbol osszekukazni egyet. :)) Otthoni felhasznalasra pedig ertelmet nem latom.

(#46) hallador válasza vellerd (#43) üzenetére


hallador
addikt

Ez nem otthoni lap mit kezdene vele egy user, a cégeknél, ahol van 10GBe att meg nem tétel. Ha 80-ert adják, akkor az nem is számít drágának ebben a kategóriában ez a lap kb 100 - 130 000 között mozog, reális áron megnézve az USA árakat, ha meg valaki megveszi és tesz bele XEON-t, akkor a XEON is annyiba kerül majd szóval, mire ebből gép lesz, kb 400 000 -et súrolja, ha meg VGA-t is veszel bele, akkor inkább az 500-at.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) bambano válasza hallador (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tedd hozzá, hogyha xeont rak bele, akkor már ecc ram is kell, az se kétfillér...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) hallador válasza bambano (#47) üzenetére


hallador
addikt

+ 1

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) anulu válasza hallador (#46) üzenetére


anulu
félisten

szerintem meg, aki Xeont rak bele, annak elég egy half-size passzív hűtéses valami, csak képet adjon :) ez az állításom i7-re nem áll! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#50) bambano válasza anulu (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem feltétlenül, mert cad-hoz, számoláshoz workstation kategóriás alaplapban lehet igény xeonokra meg rendes videokártyára, pláne, hogy egyre többet számoltatják a videokártyát a proc helyett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.