Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#12) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az ac transzformált aztán graetz híd után egyenirányított jel ugyebár még nem tiszta dc jel csupán a sinus hullám alsó felét felbillenti. Ennek a pufferálása fontos, hogy minél tisztább DC jel legyen terhelés alatt is. Elvégre, ha nagy teljesítményt veszek fel akkor sok töltés kell a tranziens alatt amikor a forrás épp nem ad jelet ezért kell a sok kondenzátor. Ha nincsen feszültség változás vagy roppant kicsi amikor a sinus nullán van akkor nincs búgás. :) parasztosan fogalmazva.
120 mF pedig 120 000 microF (párhuzamosan kötött sok kondenzátor).
Tehát ahol a cikkben a kapcsolás két kondenzátort ir egy 4700microsat meg egy 100nanosat ott nekem nagyon sok kondenzátor van elkoból kb 116000micro farad illetve még tantál meg kerámia meg fólia kondenzátor. Így megfelelő szűrés+pufferálás van. (aki csodálkozna rajta csak meghintek egy olyan infót, hogy ez nem feltétlen sok autohifiben meg sima hifiben sem ritka 1 Fahradnyi kondenzátor!!! tudom láttam már kocsit amibe 2Fahrad 40V-os kondi volt)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.