Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tetszik. Gratula a költséghatékony, ám de mégis értékelhető megoldásért!
Nagy UP neki! :K

(#2) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Hasznos kis átépítés, tetszik :R
Általában a garancia akkor jár le, amikor kezdődnek a problémák :Y
Én is így jártam egy szintén Genius (HF 1100) hangszóróval :K

Dave666

(#3) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Ügyes próbálkozás, merészségre ötös.

Azért most megengedek magamnak egy nagyon kemény kommentársorozatot - remélem nem lesz harag belőle - kimondottam okítási célzattal teszem, kommentálni fogok szöveget technikát egyaránt:

Sajnos ahogy jött a hideg jöttek a gondok a hangfal nem szólt amíg nem melegedett fel és vagy ropogott amíg nem lett elég meleg (16-18 fok volt a szobában).

Peches lehetsz, ha ilyen példányt fogtál ki, kellene annak menni sokkal hidegebb környezetben is.

Bátran szétkaptam a cuccot: a kondik tiszták voltak, sehol semmi gond.

Hobby elektronika fórumban kifejtettem, hogy az utóbbi időben elkó-pszichózis van kialakulóban, amit nem értek, mindemellett egy létező jelenség.

25 wattból roppant sok decibelt kit tud hozni, de mégis csak az, ami.

Csak annyit tud kihozni, amennyit a fizika megenged.

Nincs zaj torzítás, minden olyan ahogy a nagykönyvben le van írva (gyakorlatilag SNR nulla)!

Ilyen nincs! Még nagykönyvben sem. 'rd azt pl., hogy 90dB, azért mér jü nagy taps várható.

Aki ezek alapján egyből az elektroncsöves erősítőkre gondol, jó helyen kapiskál azok is A-class erősítők csak tranzisztor helyett elektroncső van benne.

Ez így nem igaz. Vannak A-osztályú csöves erősítők tényleg, de nem csak. Ugyanúgy létezik a többi is, mint félvezetőkkel.

Elvégre maximális kivezérlés mellett kb. 50-55 wattot vesz fel a hálózatból és annak nagy része hő lesz.

Ezt elhiszem, de nem látom értelmét. 12V-os táplálással B-osztályú hídkapcsolással kipaszírozható 15W teljesítmény. Sokkal jobb hatásfokkal , hasonló zaj- meg torzítási paraméterekkel. Még marad egy erős takarékos égőre is energia. Kár elfűteni.

Kivitelezésről:

A kiváló jel/zaj viszony eléréséhez nagyon sokan még zajszűrő kondikat használnak az egyenirányítóhídhoz is. Sehol nem látok egy árva árnyékolt kábelt se!

A földkábelezés sem a legjobb. A kapcs. rajzokon fel vannak tüntetve a "föld-csillagok", a képeken ellenben elég kaotikusan vannak kábelezve pl. az elkók.

Egy npn-pnp végfoknál nem elég (jó) a 2 dióda a bázisok eltolására. Már 30-40 éve is a "szuperdióda" kapcsolásokot használták a bázisban termisztoros hőmérséklet-kompenzálással.

Csak szépséghiba, de hasznos is lehet az idő teltével, ha betartanád a plusz=piros, mínusz=kék kábelezést.

(#4) bagyusz


bagyusz
őstag

Ugyan ezt az alap kapcsolást én is megcsináltam, roppant tiszta hangja van, studió minőségű. Teljesítményével is elégedett voltam, nagyjából 25w-30w kilehet hozni belőle, de oda már 300w trafó kell.

"Sajnos ahogy jött a hideg jöttek a gondok a hangfal nem szólt amíg nem melegedett fel és vagy ropogott amíg nem lett elég meleg (16-18 fok volt a szobában).)" Működnie kell akkora hőmérsékleten is! Kifogtál egy gyenge példányt.

Egyébként megjegyzem a kapcsolás AB-class, nem csak A-class. Jobban jársz ha meg építed az előfokot is, mert a Asus Xonar U1 kevés hozzá. Ezek után lesz 10-15watt is, de oda már nagyon kevés az a 50-60wattos trafó, hűtésről nem is beszélve, mivel 60wattosak a tranzisztorok.

Az olvasás közben fent akadt egykét dolgon a szemem, de azt már nem részletezem.

Amúgy jó cikk.

(#5) pschio válasza Lompos48 (#3) üzenetére


pschio
őstag

Nem rossz, de egyetértek Lompos48 fórumtárssal. Felesleges olyan sokat elfűteni.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#6) iMaverick


iMaverick
addikt

Érdekes átépítés. Gratula!

Látom Te is megvagy áldva egy jól fűthető szobával! (Télen nálam is 16-18 fok van a fűtőtestekkel, ezért beszoktam röffenteni az olajradiátort is. Úgyis villanybojlerem van, had pörögjön a villanyóra! :C )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7) vodkaboy22 válasza iMaverick (#6) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!
Igen rengeteg sebből vérzik még szegény frankeistein, de nagyon kevés alkatrész ellenére illetve vizsgaidöszak időhiánya ellenére haladok ma már lehet borításon fogok gondolkodni illetve kábel vadászatot tartok, hogy ami a kondi dobozon kivűl van az legalább kapjon valami szigetelést.
Tervem nyár végére egy komolyabb (szép kivitelű) Hiraga erősítő építése.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Igen az erősítő kis kivezérlésen A osztályként viselkedik nagyobb teljesítményen B (tehát AB-class)

Miért, mitől?

Class A:

Class B:

Class C:

és Class D:

Van még E, F, G és H is definíció szerint. :)

A Hiraga már érdekesebb lesz és esélyei vannak egy aránylag élethűbb erősítésre. :K

[ Szerkesztve ]

(#9) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#8) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mint, ha csak az elektronika vizsgámről vettél volna ki képeket :)
És igen a hiraga akkor lesz jobb, ha jól csinálom meg pl megfogadom, hogy piros kék kábel nem kaotikus no meg nem csak egy ilyen szórakozás forma lesz hanem komoly munka :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#10) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#9) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valamikor volt, amikor vizsgáztattam is belőle. Nem piszkálni akarlak, csak fogalmakat a helyükre tenni. Meg tudnám kommentálni a Jean Hiraga rajzait is, amikről állítja, hogy super A class, de nem látom a megoldást, ami biztosítaná a végerősítők állandó nyitvatartását, ami az A feltétele.
Mindez nem lényeges. A jó hogy foglalkozol vele és ezáltal tanulsz/fejlődsz.
Jó munkát!

(#11) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#10) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Különben a fentebb említett rajzot kicsit belepiszkálva átvariáltam és a bázis beállító 4.7k ohmos ellenállatokat kicseréltem 1k ohmra így állandó a nyitvatartás de ezt csak úgy volt értelme megtennem, hogy 120mF kondi pufferálta a DC jelet, mivel így a legkisebb 50HZ-es brummot is ki lehet hallani ha nincs elég puffer.
JH Le monstre erősítőt szeretnék építeni mivel úgy gondolom, hogy azt kicsit átvariálva és egyoldalas táp meghajtással életre keltve jó A osztályú erősítőként viselkedne.
De ha már van pár ilyen képed nem tudnád nekem priviben elküldeni az e-f-g-h erősítők semmatikáját mivel hallani hallottam már róluk de nem tudom, hogyan müködnek.
A c-vel is így voltam mivel csak rádió teknikában használják nem éppen hasznos hang jel erősítésre, de amit feltettél az alapján kicsit össze zavarodtam. Hi-fiben is használták?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#11) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Google-n sok infót találsz róluk. Az E-F-G-H felejtős, nem audióra találták ki őket.

...hogy 120mF kondi pufferálta a DC jelet

Ezt nem értem...

(#14) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#12) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az ac transzformált aztán graetz híd után egyenirányított jel ugyebár még nem tiszta dc jel csupán a sinus hullám alsó felét felbillenti. Ennek a pufferálása fontos, hogy minél tisztább DC jel legyen terhelés alatt is. Elvégre, ha nagy teljesítményt veszek fel akkor sok töltés kell a tranziens alatt amikor a forrás épp nem ad jelet ezért kell a sok kondenzátor. Ha nincsen feszültség változás vagy roppant kicsi amikor a sinus nullán van akkor nincs búgás. :) parasztosan fogalmazva.
120 mF pedig 120 000 microF (párhuzamosan kötött sok kondenzátor).
Tehát ahol a cikkben a kapcsolás két kondenzátort ir egy 4700microsat meg egy 100nanosat ott nekem nagyon sok kondenzátor van elkoból kb 116000micro farad illetve még tantál meg kerámia meg fólia kondenzátor. Így megfelelő szűrés+pufferálás van. (aki csodálkozna rajta csak meghintek egy olyan infót, hogy ez nem feltétlen sok autohifiben meg sima hifiben sem ritka 1 Fahradnyi kondenzátor!!! tudom láttam már kocsit amibe 2Fahrad 40V-os kondi volt)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#15) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#14) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nagyjából van fogalmam a szűrésről. Az erősítőknél van egy olyan is, hogy közös módusú elnyomás. Emiatt (szerintem) a táp szűrésénél még a 10,000uF is sok.

...autohifiben meg sima hifiben sem ritka 1 Fahradnyi kondenzátor!!

Ennek más oka van. A tápot nem kell szűrni, mert az akku a legideálisabb feszforrás. A kimeneti kondikat meg azért kell megnövelni, hogy jó legyen az erősítő viselkedése mélyhangoknál is. Ugye, dübörögni kell a körúton. :D
Ha kiszámolod, egy 20Hz-es jel esetén, 1 ohmos hangszóróval egy 80,000uF-os kondenzátor még mindig megeszi a jel tizedét. Vannak még kisebb hangszórók is, meg van amikor a gyártó még alacsonyabb frekvenciákkal feszít.

[ Szerkesztve ]

(#16) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#15) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A közös módusú (Ak) elnyomásról itt nagyjából egy ilyen egyszerű elektronikánál szerintem még nem nagyon beszélhetünk elvégre csak pár tranzisztor az egész.
És a tapasztalat is azt mutatta, hogy 6800microfahradnál kicsi kivezérlés mellett ott volt a bugás... 18000micronál még mindig halványan hallható volt. Viszont így már nem.
Azt meg télleg nem tudtam, hogy autohifiben csak simán a mélyláda miatt pakolnak annyi kondit ... eldobom az agyam azt hittem a rossz hatásfokú kicsi rossz minőségű jelet adó generátor miatt van...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#17) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#16) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Van, ha nem is nagy.

A búgást elsősorban a földhurkok megszüntetésével, egyetlen pontban földeléssel (legalább a nagyobbáramú szálaknál) tudod jelentősen csökkenteni.

(#18) davep válasza Lompos48 (#12) üzenetére


davep
tag

Google-n sok infót találsz róluk. Az E-F-G-H felejtős, nem audióra találták ki őket.

Azért ez így nem igaz. Lényegében az összes PA végfok ilyen osztályú. De ettől még nem szólnak szarul.

Machete don't text

(#19) shenmuedc


shenmuedc
tag

Nekem is ilyen van. Recsegett ropogott, elhalkult, nem kapcsolt be ...stb. Aztán végül cserélték mert nem tudták javítani. Majd linkelem a cikket nekik! :)) :)) :))

(#20) vodkaboy22 válasza shenmuedc (#19) üzenetére


vodkaboy22
addikt

hát igen gyári hulladékot nem szivesen vesz meg az ember.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21) PH-User


PH-User
addikt

Télvíz idején meg tudsz lenni egy szobában, ahol 16-18 fok van? :Y
Bár lehet, hogy ez csak nekem újdonság. :DDD
Cikket olvasom közben.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#22) PH-User


PH-User
addikt

Kérdés!

Mi az a takony, amivel az alkatrészeket rögzíted? :)
Több, gyári készülékben találkoztam már vele, s pár helyen jól is jött volna már.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#23) 14adam válasza PH-User (#22) üzenetére


14adam
addikt

sziloplaszt csodákra képes :)

(#24) vodkaboy22 válasza PH-User (#22) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hehe olvasztós ragasztópisztoly.... Egyszer apuképzeldkamionróllepoty 50kg ragasztórudacska... azóta csak azt használom minden vacakra és télleg 50kg van még...
szigetel ragaszt igaz forró de használható csak kell egy jó Bosch pisztoly.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#25) PH-User válasza 14adam (#23) üzenetére


PH-User
addikt

Az a baj, hogy sok idő, mire megszilárdul rendesen. :K
+Babrás, mikor már megbontottál egyet, akkor tök100%, hogy beszárad, hiába zárod le légmentesen.

vodkaboy22 - Értem, köszi, akkor még pisztoly is kell hozzá. Hmm.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#26) ittakary


ittakary
nagyúr

Nem rossz, gratulálok, tök jó, hogy ennyire értesz hozzá. Hol tanulsz? :)

A szövegezésen viszont gyúrhatnál kicsit: mondatok tagolása, vesszőhibák tömkelege ...

[ Szerkesztve ]

(#27) vodkaboy22 válasza ittakary (#26) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Bme-vik-en tanulok másodéves vagyok villamosmérnöknek.
Igen sajnos a nyelvtanom soha nem lesz az igazi nem viccből mondom, hogy jobb az angol helyesírásom mint a magyar.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szép munka, még akkor is, ha túlmelegszik, de ilyen kis helyre nagyobb teljesítményt nem egyszerű összehozni.

De azért a létező legjobb erősítő kifejezést én elhagynám :) Tökéletes erősítő nincs, vájtfülűek (akik a D-t meghallják, én pl. nem) kapásból közlik, hogy a csöves a jó :D De azzal meg sokkal nagyobb cumi és fogyasztás árán érhetsz el jó eredményt.
Max. annyiban jó az erőlködő, hogy egyszerű, és mindig a legegyszerűbb áramkörök szedik össze a legkevesebb torzítást/zajt.

Amúgy barátnőm Genius-a (SP-HF1250) jól bírja a hideget, és nem is szól rosszul (amennyire meg tudom ítélni, pl. a Philips hifimmel egy szinten van, a Philips utánépítés 2x10W végfokomat pedig lazán veri).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) hcl válasza vodkaboy22 (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akad otthon 3 Farados kondim, igaz, csak 5V-os szegény... Akkora, mint egy laposelem :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Lompos48 válasza hcl (#28) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...egyszerű, és mindig a legegyszerűbb áramkörök szedik össze a legkevesebb torzítást/zajt...

Torzítást nem szed össze egyik sem, legfeljebb produkál. Zajt pedig gyűjt és még hozzátesz!

(#31) hcl válasza Lompos48 (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Értsd rá, nem akartam kacifántosan fogalmazni.
Ráadásul ha az első fokozat torzít, akkor a többi már a torz jelet erősíti.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Lompos48 válasza hcl (#31) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Értsd rá... :F

OK.

[ Szerkesztve ]

(#33) hcl válasza Lompos48 (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Semmi, érted, mire gondoltam az "összeszedi a torzítást" kifejezéssel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) rep3at


rep3at
őstag

Grat. az átépítéshez. Sok ilyen kategóriás hangfalat próbáltam már de semmi bajuk nem volt a hideggel (amúgy meg nincs fűtés?).

Forward thinking. كرر

(#35) vodkaboy22 válasza rep3at (#34) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Régi beton kolesz mit vársz ? :P nyáron túl meleg télen túl hideg...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#36) #43960832


#43960832
törölt tag

Mint minden aktív (olcsó) hangfal nem szereti a hideget, a szoba meleg felére kell tenni azt amelyikben az erősítő van. (sajnos ez nem mindig megoldható)

Ez mi? És miért? :U

(#37) hcl válasza #43960832 (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mondjuk én ilyennel még nem találkoztam, de kb. semmilyen elektronika esetében.
Az ekók pont a meleget nem szokták szeretni, de ha a Genius topicban több embernek is ez volt a baja, akkor lehet, hogy némelyik Genius cuccnak van ilyen jellegű parája...

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) vodkaboy22 válasza #43960832 (#36) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tranzisztot munkapont elvándorlás pl de elkó is lehet

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39) hcl válasza vodkaboy22 (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Haljak meg, láttam már pár dolgot hidegben működni, de az elkók a melegtől szoktak meghóni...
Mondjuk tranyó munkapont, az lehet, és ha attól elmegy valamilyen egyéb paraméter, és eldurran valami, az hihető.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) frescho


frescho
addikt

Szep kis gany modositas. A kapcsolas primitiv es tobb sebbol is verzik. A kapcsolas, mint irtad AB uzemben mukodik. A hutoborda merete is errol arulkodik. Egy A osztalyu erosito uresjaratban is ugyanannyit disszipal, mint meghajtva. Kicsit nagyobb teljesitmenynel negyzetmeteres hutofelulet kell.

A tap modositas sokat dob rajta, de erdemes lenne tovabb gondolni az erositot is. Ha nem akarsz ekkora valtozast, akkor is minimum egy bemeneti erosito fokozat, negyobb nyitofeszultseg es 1-1 emitter ellenallas jol jonne.

Egy Zen vagy DoZ meg szebben szolna par papir kondival megtamogatva es nem sokkal bonyolultabb. 4Ohmos terhelesnel 4W szinuszos teljesitmenyt ki tudsz venni, ami boven eleg egy kollegiumi szobaba.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#41) hcl válasza frescho (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezt mondjuk én sem értettem, hog minek kell mindenkinek 100W erőlködő.
Én anno építettem egy végfokot, 2x10W, és ha feltekertem, rezgett az ablak (persze 20W-os hangfalak voltak rajta, de azok is szét akartak esni).
Most akokr mit kezd az ember mondjuk 2x50W-al? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) eziskamu válasza hcl (#37) üzenetére


eziskamu
addikt

Az OK, hogy a melegtől döglenek be, de nem lehet, hogy épp ezáltal a hideget meg kevésbé fogják tűrni? Én Asrock k7s8x-el tapasztaltam , hogy 5 fokon nem indult kapásból, hanem kékhalálozott az XP, és egy újraindítás segített. Pontos okot ott sem tudok (azon kívűl, hogy abban a szobában bedöglött a konvektor :) )

Tényleg amúgy egycsippes megoldásokból mit érdemes választani, ha egy szimplán szép hangú (ugye a hifihez sok minden kéne, nem elég a kapcsolás, hanem a nyákterv és a kábelezés se mindegy) sztereó, max 2x10 W-s erősítőt akar az ember?

Én annó hülyültem PC-s táppal és tda1554q-val valamint ősi Philips dobozokba beerőszakolt többutas autóhangszórókkal, felemás eredményekkel.
3 éve meg a Genius hangfalamba cseréltem végfokot és előerősítőt, bár szerintem az eredeti kapcsolás jobban passzolt a dobozokhoz, de ez se lett nagyon rossz, és még bírja (szóval annyira csak nem szúrtam el)

[ Szerkesztve ]

(#43) eziskamu


eziskamu
addikt

Ja az még az "érdekes" (számomra, öreg rókáknak lehet nem) , hogy igazából túl kicsi a szobám a hangfalhoz (vagy az erősítőjéhez). Nekem valahogy otthon sose tettszett annyira a hangja (de azért kiegyensúlyozottabb és jobb mint az előd creative 2.1-es), de mikor elvittem céges bulira, és ott feljebb tekerhettem (anélkül, hogy a közelség megsüketítene :) ), mintha más, komolyabb cucc szólt volna.

(#44) frescho válasza eziskamu (#42) üzenetére


frescho
addikt

Ez eleg egyszerunek es kozepes hangeroig eleg turheto: [link]

Esetleg ha a nyakkal sem akarsz foglalkozni, akkor erdemes megnezni az Urban elektronikanal milyen kiteket arulnak es azokbol valasztani valamit. [link]

hcl: Azert, mert 2x10W szinuszrol volt regebben szo. Kicsit viccesen nezve most RMS-t adnak meg, amit valami csodalatos modon szamolnak. Talan a legjobban az osszes kondi rovidzarlati aramszor* tapfesz kozeliti alulrol. Na jo ez utobbi tulzas, de messze van barmilyen hiheto ertektol.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#45) hcl válasza frescho (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, hát a PMPO-t, aki komolyan veszi, az naív. Szoktam röhögni, amikor 170W van ráírva a 2.1-es cuccra, aztán ott figyel benne egy 10W-os mély, meg két 5W szatelit :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) eziskamu válasza frescho (#44) üzenetére


eziskamu
addikt

Pont azok (lm1875) vannnak most a genius hangfalamban :)

[ Szerkesztve ]

(#47) frescho válasza eziskamu (#46) üzenetére


frescho
addikt

Milyen tappal? A tap legalabb annyira fontos, mint maga az erosito.

hcl: mindezt gyerekokolnyi transzformatorokkal, amikre egy jo erzesu ember meg egy szokolt sem kotott volna ra a 70-es evekben.

https://frescho.hu

(#48) hcl válasza frescho (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Utóbbitól annyira nem félek, kapcsolóüzemű tápnak pont ez a lényege, hogy kisebb trafó kell... Meg aztán, mivel valójában 17W-os sincs a cumó, elég akkora trafó :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) eziskamu válasza frescho (#47) üzenetére


eziskamu
addikt

A genius 2.0 saját tápjával (hagyományos trafós 2 x tizenakárhány Volt), valamint a gyári szűrés megspékelve két kerámiakondival az erősítők közelében.

[ Szerkesztve ]

(#50) frescho válasza hcl (#48) üzenetére


frescho
addikt

Kapcsoluzemu tappal erosito, meg D osztaly sok mindenre alkalmaz, de igazi zenere nem igazan.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.