Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokanin


dokanin
aktív tag

Hát nem semmi a srác.

(#2) opr


opr
veterán

Azert ez igy hazilag nem semmi, le a kalappal!

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Feleleges lenne rá a 16GB. +30% felár meg nem lenne jó opció!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Noice. :)

(#5) adam320


adam320
senior tag

Jó cikk köszi!
Az emberke meg elég kreatív. :C

(#6) fanti


fanti
addikt

Jó felszerelés és biztos kéz...no meg sok pénz kell ehhez.
Tud ebből a sok VRAM-ból profitálni a GPU?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7) Cobra.


Cobra.
őstag

Lehet van/volt tervben ebből Quadro verzió és annál lehet értelme a 16Gb ramnak. Otthoni felhasználásnál felesleges, mert 4k max grafikához biztos kevés a gpu, alatta meg elég a 8Gb.

(#8) opr


opr
veterán

Gyerekek, itt nem az a dolog lenyege, hogy ertelme van-e neki, nem okosabb probalt lenni a srac az NV mernokoknel. Ez egy erdekesseg. Vagy hogy mondjam, azert tette meg, mert megtehette, nem kell ennel sokkal melyebben belenezni. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez azért durva! Gratulálok! Főleg annak fényében, hogy ma kellett nekem egy kondi, azt alig bírtam kiforrasztani egy régi tápból, mert egyszerűen nem akart megfolyni a forraszanyag a nyákon, nem tudom, mi az istennyilával volt csinálva, de 420 fok kellett neki.
Szóval nekem itt biztos megremegne a kezem. :DDD

(#10) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Lehet a sok szakbarbár a videó után neki áll majd az operációnak , mint a VGA sütögetésnek annak idején.

06-3o/9759I39

(#11) Walter_White


Walter_White
senior tag

Amúgy, Milyen szaki végzettség kell ezeknek a teljes átlátásához?( Vagy ez már adottság kb) Az a chipp azzal kompatibilis, most ha ráforrasztottam ezt a chippet akkor a nyáklapon arra az x helyre nekem be kell tegyek még egy ellenállást, vagy egyéb más ki alkatrészt. Ezekhez nem kell egy kapcsolási rajz, főleg többrétegü nyákoknál?
Lehet hülye a kérdés :D :R

[ Szerkesztve ]

(#12) wattafaka


wattafaka
senior tag

Le a kalappal ;)

(#13) JoeYi válasza Walter_White (#11) üzenetére


JoeYi
őstag

mondja a vidben, hogy rtx2080 circuit leak és onnét olvasta ki a memória növelés lehetőségét is.

Villamosmérnök, vagy elektroműszerész. De a youtube világában a nyers önfejlesztő lelkesedés is elég

(#14) adam320 válasza Találtgyerek (#10) üzenetére


adam320
senior tag

A VGA sütögetésen régen jókat nevettem, volt aki ventilátorostól, mindenestől berakta a VGA-t a sütőbe, aztán folyt le a rácson a cucc :DDD

(#15) SRC válasza antikomcsi (#9) üzenetére


SRC
junior tag

lehet egy rézhuzalból szőtt tekercs lába volt mellette. Az el tudja vinni, fűtheted :)
#14adam320
Arról linkelhetnél egy képet, ahogy "folyt le a rácson a cucc" ehh

[ Szerkesztve ]

(#16) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Főpróba a 3070-eshez, oda majd kellhet a +vram. ;]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17) Televan74 válasza MZsoltee (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az majd 4070 lesz! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) MasterDeeJay

Egyszerűbb kártyáknál ez eddig is lehetséges volt. Még voodoo kártyákról olvastam hogy valakinek sikerült.
Én is akartam kísérletezni ilyennel valami faék agp kártyán de időt kell szánni rá. De nem is igazán a mennyiség érdekelt hanem az hogy gyorsabb ramokat pakoljak egy kártyára, de aztán egyszerűbb volt eleve gyorsabb ramos kártyával kezdeni. [link] Meg ennek a szoftveres oldalát is meg kell oldani, ramok időzítései specek szerint...
Minden esetre grat hogy egyáltalán nekikezdett.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19) hokuszpk válasza Walter_White (#11) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Amúgy, Milyen szaki végzettség kell ezeknek a teljes átlátásához?"

Lomonoszov egyetem elektronikai szak mesterképző vörösdiploma.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20) Reggie0 válasza Walter_White (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugy igazan semmilyen, kb. barmelyik mobiltelefon javito BGA-s megcsinalja.

(#21) Duree


Duree
veterán

Szép próbálkozás csak gratulálni tudok hozzá, én biztosan nem fognék bele ilyesmibe.

duree54

(#22) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ötletes, hatalmas nézettséget generáló videó készítésére és az abból befolyt nagy pénz elköltésére jó, de egyébként semmi értelme. Szerintem bőven elég mindig megvenni a legújabb legerősebb kártyát ha már korlátlan pénze van az embernek.
Mondjuk ha havi 4 ezer eurót keresnék tuti nem xaroznék és 2-3 évente mindig megvenném az aktuális csúcskártyát.

(#23) gbors


gbors
nagyúr

Jópofa, és le a kalappal, hogy eljutott egy működő kártyáig. Tekintettel a jelentősen csökkent teljesítményre, a dolognak még elméleti szinten sincs értelme, de kis színesnek jó.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#24) bteebi


bteebi
veterán

Ügyes és bátor. De inkább bátor. :DDD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) Z10N válasza MasterDeeJay (#18) üzenetére


Z10N
veterán

Igen. Valoszinuleg azert nem volt stabil, mivel az idozitesek nem stimmelnek. Azt majd egy masik orosz atirja a vBIOS-ban :D

https://videocardz.com/newz/youtuber-modifies-geforce-rtx-2070-to-support-16gb-gddr6-memory

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#26) MasterDeeJay válasza Z10N (#25) üzenetére

Már ha nem védett mint a p106 amit nem lehetett moddolni. Idióta módon le lett védetve hogy aláírt uefi módban működött csak, szívtam vele több órát. P106-90 gtx1060 átalakítással.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27) shteer válasza MasterDeeJay (#26) üzenetére


shteer
titán

végül sikerült?

..szerintem jónak tűnik

(#28) darkarthur


darkarthur
senior tag

Az a baj, hogy pl. egy COD Warzone tuti kidobná valami error-al. Egyébként szép munka, le a kalappal! :K :C

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 5G

(#29) MasterDeeJay válasza shteer (#27) üzenetére

Nem, de rá lehetett bírni játékra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#30) HopeckoR válasza Találtgyerek (#10) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Ami pedig akkor hirtelen kiválóan működött.
Nekem a mai napig van egy sütött kártya a szekrényben amikor utoljára néztem még tökéletesen működött.
Tartalék kártyának nem olyan rossz az...

(#31) Because válasza Reggie0 (#20) üzenetére


Because
őstag

amíg az elektronikai iparban dolgoztam sokszor mi se vártunk a specforrasztó kollégára, simán így hőléggel lekaptuk és raktuk fel a memóriákat

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez a barkács most inkább a 3080 / 3070-eknél lenne jó. Már ha nem csak 1 teszt erejéig működik.

(#33) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem leszólni akarom a teljesítményét, de doksi birtokában ez egyáltalán nem akkora ördöngösség egy szakmabelinek.
Valószínűleg azért nem csinálta meg más, mert abszolút semmi értelme.
Annak bizonyítására, hogy a 20xx kártyák egy része képes 16GB-ot kezelni, elég a kiszivárogtatott dokumentum.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) Z10N válasza MasterDeeJay (#26) üzenetére


Z10N
veterán

Azt direkt csinaltak. A 16GB itt lathatoan megy. Csak a timings tablazat nincs hozza igazitva. Azt mar nem neztem, hogy az NV nezi a BIOS hash-t, mint az AMD driverbol. P106-tal mit sikerult elerni? Linusek csinaltak egy APU/IGP workaroundot.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#35) Z10N válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Z10N
veterán

GDDR6X-szel eleg eselytelen :D Mivel meg 2GB lapka sincs, nemhogy felesleg legen taobao/aliexpress-n.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#36) Találtgyerek válasza HopeckoR (#30) üzenetére


Találtgyerek
addikt

10-ből 1-2 darab összejött. Jobban járt volna a maradék 8-9, ha elküldi egy BGA/GPU reball-ra egy szakemberhez és az javítja meg. Persze az ott sem volt 100%, hogy még évekig elmegy utána.

06-3o/9759I39

(#37) Dr. Akula válasza Z10N (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt már arról pletyka, hogy az új, éveleji RTX3xxx-esek több RAMmal jönnek. Esetleg a jelenlegieket be lehetne adni ápgrédelésre a gyártónak. :)

(#38) Elmör válasza Találtgyerek (#36) üzenetére


Elmör
senior tag

"Persze az ott sem volt 100%, hogy még évekig elmegy utána."

Az ismerős még 2009-2010-ből nekem is, laptopoknál (is) volt pár Asus, MSI és Acer amit 2 havonta láttam újra gariban, mert alapból egy ipari hulladék volt, de megpróbáltak rajta segíteni a szakik bga-zással, csak egyszerűen nem lehetett. A legkitartóbb srác a harmadik próbálkozás után inkább vett egy új laptopot.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#39) Jim Tonic válasza Elmör (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A BGA nem nagyon szerei, ha a hő nincs jól elvezetve. A hőtágulás okozta terhelés megeszi a forrasztást egy idő után. Ha gyenge vagy nem egyenletes a hőelvezetés, esetleg még a nyák sem az igazi, akkor ez hamar, illetve ismétlődően problémához vezet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) MasterDeeJay válasza Z10N (#34) üzenetére

Egyféle hackelt driverrel másik videókártyán keresztül (régi x300) mennek játékok. De macera megcsinálni, jobb lenne bios hackel 1060-asra moddolni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41) villamos


villamos
őstag

Jól értem, hogy emberünk megölt egy mostanában, használtan olyan negyedmilla környékén tanyázó kártyát? Ennyi erővel nekem is elküldhette volna ajándékba, a haszon ugyanennyi lett volna belőle... :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#42) Találtgyerek válasza villamos (#41) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nem tudom mennyit fizet a Youtube a nézettségért , de egy hét alatt 144 000 -en nézték meg a videóját. Lehet van valami haszna belőle.

06-3o/9759I39

(#43) Cs1csó válasza villamos (#41) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Találtgyerek

Lehet, hogy elköltött rá mondjuk cakk-pakk 1000 dollárt de a videó pedig hozott neki 2000 dollárt.
Tehát jól érezte magát, bohóckodott egyet, csodálókat is szerzett és mellé még keresett 1000 dollárt.

(#44) Z10N válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Z10N
veterán

"Esetleg a jelenlegieket be lehetne adni ápgrédelésre a gyártónak."
Nah, arra befizetnek, hogy az NV ilyen "akciot" csinaljaon.

Vegyek csak meg szepen ujbol a kartyat :D Aki kiadott 300k+ vga-ra annak nem lesz gond.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45) Z10N válasza MasterDeeJay (#40) üzenetére


Z10N
veterán

Linusek es masok APU/IGP-vel csinaltak. Ugy "elhetonek" tunt. Persze macera. Nyilvan atgondolta ezt az NV is, mint a rtx2060 rev2-t es a gt1010-t :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#46) Z10N válasza villamos (#41) üzenetére


Z10N
veterán

Amilyen egyszeruen megcsinalta, ugy vissza is. A YT nezettsegbol meg kap erte penzt.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#47) #51063808


#51063808
törölt tag

Milyen poén lenne, ha ez egy működőképes dolog lenne mindenki számára, és olcsón persze.

(#50) MasterDeeJay válasza Z10N (#45) üzenetére

Nem volt IGP-s lapom tesztre, azaz ami volt az meg nem támogatta az UEFI-t mert ez a rohadék kártya nem ment nem UEFI lapban. Az érdekes pedig hogy az Abit X300-at nem támogatta a win10 azaz még drivere sem volt csak a kompatibilis 1024-es felbontásban, mégis át tudta rá irányítani a p106 képét szépen.
A legnagyobb gond az a hackelt driver volt, azaz minden ment vele szépen de mivel aláíratlan driver ezért csalásvédelem multis játékoknál lehet kidobna vagy bannolna.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#51) Z10N válasza MasterDeeJay (#50) üzenetére


Z10N
veterán

Igen, a mokolt driver problema. Ezt mondtak is.

https://www.youtube.com/watch?v=TY4s35uULg4
https://www.youtube.com/watch?v=O1nok2VlF1M

Kerdes, hogy ezekkel a kartyakkal mi lesz idovel. Mert annyival nem lattam olcsobbnak oket ($70-75). Mikozben a normalis polaris kartyak voltak ennyiert.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#52) MasterDeeJay válasza Z10N (#51) üzenetére

Legolcsóbban 12eft/db áron vettem itthon de az p106-90, akkor a p106-100-asok voltak olyan 20-25eft körül.
Ma horror a vga piac. Nagyban nem mertem sokat venni pont a driver miatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53) Pacák


Pacák
senior tag

A sokat látott tagoknak biztosan beugrott Bencom neve, aki gyors egymásutánban nyitott témákat a fórumban. A közös nevező a "házilag" kifejezés a cikk címében és Bencom rövid életű fórumtémáiban. :))

Nuclear launch detected

(#54) Z10N válasza MasterDeeJay (#52) üzenetére


Z10N
veterán

Ahogy nezem azok meg a mezei 1060/3G-nel is jobban meg vannak vagva. Bar 12k-ert nem rossz, 1050Ti +10%.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/p106-100.c2980
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/p106-090.c2999

A vga piac szamomra el van temetve. Talan majd 2 ev mulva ranezek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#55) Cs1csó válasza Z10N (#54) üzenetére


Cs1csó
félisten

Aki megteheti annak ezt kell tenni. Persze ha, függő vagy esetleg a munkához kell a grafikus teljesítmény és a régi gép gyenge/elromlott stb. akkor nincs mese.

(#56) Z10N válasza Cs1csó (#55) üzenetére


Z10N
veterán

Sokkal esszerubb es gazdasagosabb 2 evvel lemaradva kovetni a piacot. Addigra az uj tech hasznaltan elerheto aron kaphato (kiveve a banyasz szezon idejen), illetve a mai cimeket amit fejlesztenek tele vannak bugokkal. Addigra kijon a vegleges verzio az osszes tartalommal.

Szoval a fuggoseg nem kifogas. A munka eszkozt alairom, de ez elenyeszo. Nem mindenki CAD/Davinci/stb-t futtat otthon. Munkahelyen meg ugy is meg kell venni a cegbe. Szoval...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.