Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Már nem azért de a gesztusokat nem ugyan úgy kell leírni az egérrel és ujjal. pl az oldalról behúzható menüket nem úgy kell előhozni egérrel hogy kimegyek a szélére és befele húzom a kurzort (mint az ujjunkkal) hanem a jobb felső sarok ennek a helye és lefele húzva már meg is jelent az oldalsó charm.

(#2) locall


locall
tag

Csoda, hogy kezd leesni az embereknek, hogy az egér nem a kezünk? Nem rossz, hanem szánalmas desktop-on a Metro. Táblán nekem nagyon bejött, ahogy nézegettem, de desktopon...Én nem 5 ms alap programot akarok használni, meg nem akarok ilyen 3cm x 5 centis "csempéket" a monitoromra. Nekem ikonok kellenek, amiket én szabályzok.

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#3) Narxis válasza locall (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Thanos was right.

(#4) Vladi válasza locall (#2) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát igen... nekem pl 1 hete tört el az ujjpercem. :O :o

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A Developer Preview óta használom a rendszert. Rövid leszek és tömör: Tökéletesen meg tudom érteni a tesztelőt. :)

Üdv. core2

(#6) BigManus


BigManus
addikt

A cikkben lévő alapokkal egyet kell értsek. Mégpedig azon részével legfőképpen, hogy a cégek még most állnak át a 7-es verzióra.
Nálunk is szépen lassan kezdem az XP-ket lecserélni, de a céges sajátosságok miatt ez sem egy egyszerű feladat. Tehát nálunk a 8-as felejtős, mivel sok a tervező gép, azokon kizárólag egérrel lehet navigálni, tapival semmi esetre sem.
Ezügyben a tervezők már meg is kerestek, hogy mi a tervem, mert ők nem fogják tudni használni a 8-as verziót.
Egyelőre nem tudom mi lesz a jövő, de így látatlanban nem lesz Windows 8.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7) #06658560 válasza Vladi (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ilyen durva a win8? :P

(#8) erdoke válasza BigManus (#6) üzenetére


erdoke
titán

A cégek nagy többségénél akkor se jönne szóba idén vagy jövőre a Windows 8, ha az csak a Win 7 ráncfelvarrása lenne, és még XP-t futtatnának. Szvsz ezzel a MS is tökéletesen tisztában van.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Christians


Christians
csendes tag

egyszerűen kikerültem ha lehetett a metro-t benne de nem mindig sikerült :/

[ Szerkesztve ]

Elnézést nemtudja merre van xy utca? De a szalonagyár után forduljon jobbra! Szia édes ...Na mivan ruhában meg sem ismersz?

(#10) Vladi válasza #06658560 (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen és a monitort is cserélni kellett. :DD najó nem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) BigManus válasza erdoke (#8) üzenetére


BigManus
addikt

Persze, ez nem kétséges...
Nekem sem ártana minden esetre lassan megnéznem a 8-ast, mivel egyedül intézem az informatikát, hogy mennyire lesz minden migrálható.
Bár olvasván a cikkeket illetve véleményeket semennyire.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#12) #06658560 válasza Christians (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Járj villamossal. Ugyanúgy békávé, de nem kék, hanem sárga, s legalább nem a föld alatt megy. Meg nem füstöl annyit. ;]

(#14) haris válasza Tybee000 (#1) üzenetére


haris
őstag

Hát bizony én most tettem fel notebookra a win8-at, és elképesztően kényelmetlen használni.
Érintőképernyőt el tudom képzelni, hogy jól működik, de nekem tapipaddal nem vált be.
Az asztal egyik végéből átvinni a kurzort a másik végébe, 4 húzás a tapipadon, míg az érintőképernyőn csak oda kellene érintenem a kezem.
Egy dolog miatt nem lett törölve, mert van a gépen pöcökegér, és azzal lehet gond nélkül navigálni. Viszont pont emiatt nem értem mi a gond a vállalati felhasználással, mivel a trackpoint jórészt a vállalati gépek sajátja.

Próbálgatom pár napja, de nem értem pl azt:
- hogy a Start menü miért van tele számomra felesleges csempékkel.
- miért erőszakolja rám magát mindenféle valós e-mail megadással. Én bizony nem adtam meg a valós címemet, mivel úgy gondoltam, semmi köze hozzá. Viszont azóta folyton zaklat, hogy úgy látja nem valós címet adtam meg, mivel küldtek nekem vmit, én meg nem töltöttem ki.
- miért akar engem folyton bejelentkeztetni valahova ( bármit csinálok).
(Most legutóbb a Zene csempére kettintva valami Zune-ba meg xbox live-ba akart bejelentkeztetni. Minek? :F )
- miért kell a gép kikapcsolásához egy halom menün keresztülásnom magam, miért nincs egy gomb, ahelyett hogy
kurzor a bal sarokba - settings (katt) - power gomb (katt) - shut down (katt) :W
- mindenki el van ájulva a gyors bootidőtől, de most épp duál boot van telepítve a win7-el.
Bekapcsolás után, ha a Win7-et választom, újraindítja a gépet, és úgy tölti be a win7-et. Olyan, mintha minden lekapcsoláskor előtöltené magát (a 8ast) azért, hogy a bootidő rövidebbnek tűnjön. Ez már milyen dolog.

Na mindegy, próbálgatom még, de azt hiszem nem ez lesz a kedvenc rendszerem.
Mondjuk le a kalappal Microsoft előtt, hogy kipróbálhatóvá tette a RP-t, és nem egy esetleges vásárlás után verném a fejemet a falba, hogy : Ezmiez?

[ Szerkesztve ]

(#15) defi


defi
tag

Elég jó lenne, ha Win8 SP1-ben lehetne választani WinXP felületet Win8 alappal valami theme vagy akármi módon.

LOAD "*",8,1

(#16) Christians válasza #06658560 (#13) üzenetére


Christians
csendes tag

Lehet holnap megyek pestre... Megfogadom :)

egyébként a bétával nem voltam megelégedve , ezért került vissza a 7. De ez még változhat :)

haris: és a paintet is a keresőből kaparom elő :D Igen többek között ezek miatt is volt számomra kényelmetlen amiket felsoroltál.

[ Szerkesztve ]

Elnézést nemtudja merre van xy utca? De a szalonagyár után forduljon jobbra! Szia édes ...Na mivan ruhában meg sem ismersz?

(#17) tDr1v3r válasza haris (#14) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Most legutóbb a Zene csempére kettintva valami Zune-ba meg xbox live-ba akart bejelentkeztetni. Minek?"

Azért, mert (részben) fizetős szolgáltatások és accounthoz kötik...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18) aero. válasza locall (#2) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

+++

Pont emiatt lesz bukás ez a rendszer, de csak nem esik le nekik. Nyomatják orrba szájba, eltörlik a Start menüt. A másik nonszensz dolog, hogy még vannak a rendszerben a Win95-ből ikonok.

[ Szerkesztve ]

(#19) haris válasza tDr1v3r (#17) üzenetére


haris
őstag

Mint írtam, én nem adtam ki sem a nevem, sem az e-mail címem.(bár itt a PH!-n bárkinek publikus, de a microsoftnak nem)
Lehet ebből vmi problémám? Csak mert folyton ott a "zászlón" a piros x, és az üzenet, hogy küldjem vissza amit küldtek. (Még jó, hogy a telepítésnél oda volt írva, adjam meg a nevem, meg a valós e-mail címemet, mert ők nem küldenek spam-et. Kérdem én, ha ők küldtek valamit amit én nem kértem, az nem spam???)

Ja a "Lehet ebből vmi problémám? alatt azt értem, hogy nem lesz hajlandó bekapcsolódni mondjuk egy hét türelmi idő után vagy ilyesmi szankciók...
esetleg leveszi a háttérképem büntetésből, mert ugye hallottunk már ilyesmi ösztönzéseket tőlük :D

erdoke (#21)
Milyen új hardverrel? Tablet? És Irodai felhasználásban?

[ Szerkesztve ]

(#20) T_Stark


T_Stark
őstag

Na pontosan ezt mondom én is, mióta csak kipróbáltam a rendszert. Csakhogy végre egy "szakember" is észrevette.

(#21) erdoke válasza aero. (#18) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem azért nem lesz bukás, mert rohamosan távolodik az íróasztalnál kucorgós, egeret és billentyűzetet igénylő PC-s korszak. Az emberek leginkább új hardverrel fogják venni a Win 8-at (nem csak az RT-t, de az x86-ot is), azokhoz pedig sokkal jobban fog passzolni az OS, mint a geekek által most otthon nyúzott köbös tartályokhoz, amin próbálgatják a publikus előzetest...

A legjobb aláírás a héten

(#22) Hunter2


Hunter2
addikt

Micsoda meglepetés!! Én ezt már az első béta óta tudom. :W
A metro UI ha nem érintő felülettel használod akkor egy szar.

(#23) aero. válasza erdoke (#21) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mit segít ezen az új hardver? Tabletre egy kiváló ötlet a Metro UI (ha mindent el lehetne végezni rajta azon a felületen (nem), de ettől most tekintsünk el), de nem látom a Win8-as tabletek ilyesfajta gyors ütemű elterjedését még 3 éven belül sem. Asztalira ugyanúgy egy halva született baromság a felület, ezzel az oprendszer saját sírját ásták ki kb.

[ Szerkesztve ]

(#24) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Igen bukta lesz, nem kell nagy jóstehetségnek lenni ehhez, hogy valaki ezt megmondja. Reméljük a 9-nél okosabbak lesznek desktop vonalon. S még mielőtt jól megköveznétek, igen próbáltam nem csak virtuális gépen, hülye nem vagyok, nem jött be ennyi. Vagy csak túl konzervatív vagyok, én még a sztk keretes szemüveges kocka generációhoz tartozok. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) #06658560 válasza erdoke (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miben tér el kezelésre egy mostani és egy fél év múlva kapható noti, desktop pc?

(#26) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Amióta desktop-on használom, 24 óra uptime-ból jó ha 1 percig látom a metro felületet, a többi meg ugyan az mint 7 alatt..
Programot akarok indítani meg win gomb, begépelem a nevét(egészet nem is kell), majd enter(vagy le van tűzve superbar-ra).

Szvsz olyannyira nem zavaró a Metro használata asztali PC-n, hogy gyakorlatilag nem is használom, csak ha épp direkt akarom, pedig aztán ugyan úgy használom a gépem, mint eddig.. :U

Everybody lies.

(#27) oO7 válasza #06658560 (#25) üzenetére


oO7
őstag

a bejelentett windows 8-as gépek 90%-a érintőképernyős... tabletek (természetesen), notebookok, de még a nagy 27"-os All-In-One asztali gépek is...

(#28) VS461


VS461
tag

Én inkább a jó oldalát nézem. Tényleg baromi gyors, gördülékeny, ilyesmi. Igen, én is inkább tapiznám a képernyőt, mint az egeret, de végül is, nem olyan nagy probléma, mármint nekem. Az összeszedett, puritán dizájn nagyon bejövős, ezért megbocsájtok neki egy-két ilyen kellemetlenséget. Inkább az zavar, hogy a programjaim nagy része még nem metrós, és a desktop nézet nagyon elüt a MetroUI-tól. Meg a desktop alkalmazások (Skype) nem figyelmeztetnek eseményre, ha "odaát" vagyok, pl IE10-en.

Igazából mindegy is. Ha kibírom a kellemetlenségekkel, és megszokom, pláne megszeretem, akkor úgyis megveszem. Ha nem, desktopon marad a W7, és kész. Tabletet viszont tuti, W8-at/RT-t veszek. Akkor már csak egy WP8 teló kell majd :)

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#29) #40553216


#40553216
törölt tag

Az utolsó bekezdés jó jövőkép.

(#30) Иван


Иван
őstag

Huh, nekem a win7 és még nagyon újszerűnek hat.

Kérdés nekem ilyenkor ugyanaz, mint mindig: az a 10-15 program amit használok stabilan, hogy fog az újon muzsikálni. Ha jól, akkor nekem megfelel. Persze attól függően maga a kezelése milyen, mert ha nehézkes, akkor természetesen nem állok át.

De ha maradnom kell win7-en sem bánom, mert megkedveltem ezt is :K

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) fordfairlane válasza VS461 (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én inkább a jó oldalát nézem.

[link] :)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#32) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Elégedetlenkedőknek és metro felületet csépelőknek:

1: telepítsd már fel kérlek a gépedre és próbáld ki, alázatosan, kb. 3-4 napot hagyva neki, hogy hozzászokj, aztán irogass. Ha ezen túl vagy, kövi pont:

2: Nem lenne rossz elolvasni a használati utasítást. Vagy legalább végigpróbálni minden lehetőséget. (Pl. végigolvasva haris hozzászólását az összes általa említett pontot pofonegyszerűen meg tudnám cáfolni vagy segíteni tudnék neki, hogyan találja meg a keresett "hiányosságokat". Mivel minden fent van a microsoft honlapján is, nem teszem meg ezt :D)

3: El kellene fogadni, hogy valami lehet bonyolult vagy más, esetleg furcsa, de valamire, ami még nincs kész, ne süssük rá a bélyeget előre, hogy rossz! Anno sokan szidták az okostelefont előre, hogy minek az, milyen bonyolult lesz megtanulni, stb. most pedig mindenki azt vesz, ha tud.

4: Tényleg vannak problémák a METRO UIval desktopon, szerintem felesleges túlságosan bonyolult programokat app formában megírni, maradjanak a desktop módnál. Ez tényleg csak egy új kinézetű start menü. Megnyomom a gombet, előszedem a programot ami kell, az eddiginél könyebben és szebben :D

Az OS, a Windows8 eddig (kb másfél hónapja használom napi szinten) teljesen jó. Folyamatosan javítják az esetleges hibákat. Ami windows7 alatt működött jó eséllyel megy 8 alatt is és eddigi tapasztalatim szerint az xp-re, 2000-re írt programok egyszerűbben elindíthatóak win8 alól, mint windows7 alól. Tehát lehetséges, hogy a cégek majd erre váltanak win7 kihagyásával. Valamint eddig úgy néz ki a 8 talán olcsóbb is lesz, ilyen-olyan konstrukciókban. (Ha van xp, vista, win7 kulcsod 40 dollár lesz, pl. ilyen pletykát hallottam)

(#33) aero. válasza #40553216 (#29) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem is szoktak általában, csak 2 generációnként váltani, szóval érthető. Meg amúgy képzeld már el, mennyi embert kéne újratanítani a kezelésére, merthogy egy Marika nevű, 62 éves, érettségis ügyintézőnek hiába mutogatod, nem fogja megjegyezni, hogy mit csinál.

ng0ofy: A felület már nem fog változni, erre hiába is hivatkozol. 30 perc használat után el tudja dönteni az ember, hogy ez most kell-e neki, vagy nem. Amúgy ez a MetroUI vs. desktop párosítás olyan, mintha egy III-as Golf-ra Audi A3 első és BMW 1-es hátsórészt tennél. Szépek a metros ikonok, de mellette meg ott díszelegnek a jelenlegi Windows ikonok, lsd. vezérlőpult vagy ilyesmik. Pont a designereknek: 0, zéró.

Mindegy amúgy, nem fikázom le magát a rendszert, mert az kiváló, gyors és stabil, csak ez a felületi dolog, ez húzza rá a bélyeget az egészre. Én ha egy Win8-as gép elé kerülök, mindent el tudok érni, de ezt magyarázd el sok embernek pl., akinek munkaeszköz a gép és nem értenek az informatikai vívmányokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#34) VS461 válasza fordfairlane (#31) üzenetére


VS461
tag

:))

... és ha még hozzátesszük, hogy ingyen van...

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#35) tDr1v3r válasza haris (#19) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem hiszem, hogy lenne... az az ösztönző meg a lopott (illetőleg lejárt demo) Windowsoknál volt, igen. :D De szerintem semmi gond se lehet abból, ha nem adod meg az email-edet... én mondjuk tudom ajánlani, az MS van akkora cég hogy meg tudja védni az adataidat, és azzal hogy megadod kapsz pár elég sok előnyös dolgot, például a megadott email-edhez kapsz SkyDrive-os cloud meghajtót, online profilt (akármelyik W8-as gépen jelentkezel be, ugyanazokat a beállításokat kapod vissza), etc etc. A spamos kérdést viszont passzolom, de nekem egy se jött a címemre. (Xbox Live-hoz van rendelve mondjuk, de az is ugyanolyan Microsoft-hoz tartozó account mint a másik...)

(#26) Barthezz2: Szerintem se... igazából én már most sem játok Start menübe W7 alatt, így ez nem is gáz részemről. Ami program kell, le van pinelve a tálcára... ha meg több kéne, a) csinálok shortcutkat az asztalra, b) mappába gyűjtöm és lepinelem az Intéző superbarjára.

Amúgy, tényleg nem kötelező a Metro-s Startot használni... ezértis nincs kirakva a tálcára, csak a fizikai gombra (és a Charm bar-osra) jön elő. Nemhogy örülnétek annak hogy az Intéző mennyit fejlődött most...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#36) Barthezz2 válasza tDr1v3r (#35) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én se jártam ott se, csak ugyan úgy win gomb, és alkalmazás nevének beírása. Az meg tök ugyan úgy megy most is :)

Everybody lies.

(#37) Tybee000 válasza haris (#19) üzenetére


Tybee000
aktív tag

bezzeg a google-nek megadnád a google accodat ha adroiddal nyomnád... amúgy meg liveID-t kell megadni, amit amúgy is tud a microsoft

(#38) Male


Male
nagyúr

"problémákba ütközött akkor, amikor a kifejezetten Metro UI-ra írt vállalati szoftvereket akarta futtatni. Ez a probléma eltörpült a rendszer kiforrottsága mellett: Berger le volt nyűgözve a Windows 8 gördülékenységétől, az egyszerű telepítéstől, a megújult külsőtől, a hardvertámogatottságtól, valamint az „őrülten gyors” bootidőtől."

Áááááh... Szóval amire használni akarták, arra ugyan nem volt alkalmas, de ez eltörpül amellett, hogy gyorsan bootol, meg hogy gördülékeny a rendszer? :Y

A hihetetlenül megdöbbentő következtetés, hogy tabon jó, desktopon meg nem.... úgy kb minden második ember a fórumokon ezen a véleményen volt eddig is.

(#39) kpityu2


kpityu2
őstag

A cégnél XP-t használunk, és nem tervezzük az átállást Win 7-re. :) A tablet egyébként remek könyvolvasásra, és a tévéműsor megnézésére, mert sötétben is látható. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#40) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

typo: "és a Micorosft dömperként"

https://www.coreinfinity.tech

(#41) oO7 válasza Male (#38) üzenetére


oO7
őstag

szerintem ott a fordítás nem igazán van rendjén mert nincsenek kifejezetten Metro UI-ra írt vállalati szoftverek... szerintem ott elveszett valahol egy "nem" szócska... :U

de szerintem már a bevezető szöveg sem teljesen százas:
"Az elemzőcég egyik munkatársa a vállalati felhasználók szemszögéből vizsgálta a Microsoft új operációs rendszeréről" - "rendszerét" lenne az inkább szerintem

[ Szerkesztve ]

(#42) Male válasza oO7 (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Hm, lehet... a cikk eredetijét nem olvastam, így a véleményem a fordítás szövegére alapoz.

(#43) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Volt egy sejtésem hogy ez lesz. Ez igazából tabletre lett kitalálva. Maradunk a win7-nél vállalati és PC-s használatnál, ez a jövőkép, nem kell meglepődni.
Aki meg akar az csempézgessen,ha neki arra van szüksége..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#44) Löncsi


Löncsi
őstag

Kár érte, lassan az Ubuntu fejlettebb lesz. Pl. Win7 alól hiányolok egy Software Center szerű szolgáltatást.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#45) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ha jól tudom, akkor lehet metro és sima kinézet között váltani, nem ? :F
Szerintem nem lesz ez bukás, max PC-n nagyobb arányban fogják használni a Win7-et.
A trend meg egyértelmű. Több Laptopot és Tabletet adnak el, mint PC-t, így érthető hogy miért ebbe az irányba halad a MS. Ráadásul a Win8 jól ötvözi a Tablet és Laptopokat, így azt a rést, ami eddig hiányzott, jól betömi. Meg lehet PC-n nem lesz nagy durranás, de mobil eszközök terén tuti. Már nézegettem is, hogy egy AMD Trinity APU-val szerelt, TabletNotebook, tökéletes lenne számomra. Meg van az az ultra könnyű, Tablet érzés, viszont teljes értékű OS + rendes Office.

Szerk.: Ja igen, most látom csak a touch gesztusokat, és lenyűgözött. Tényleg nagyon jó élmény lehet használni érintőkijelzőn. :C

[ Szerkesztve ]

PS4

(#46) locall válasza mrhitoshi (#45) üzenetére


locall
tag

Hivatalosan nem lehet váltani, de majd lesz rá megoldás az biztos.

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#47) Löncsi válasza mrhitoshi (#45) üzenetére


Löncsi
őstag

Laptopon sincs érintőkijelző.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#48) Psychonaut válasza Löncsi (#44) üzenetére


Psychonaut
addikt

Windows 8-ban már lesz. ;)

(#49) Cyberpunk válasza Löncsi (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De van néhány Thinkpad tablet-en, meg újabban a Dell XPS L502x-nek is van egy érintős verziója. Az persze más kérdés mennyire komfortos azt használni. ;] S igen pont ez a rákfenéje az egésznek, tableten ok, de egy desktop monitoron ami előtted van az asztalon, mindenki kipróbálhatja, ha nem féltek összemaszatolni a kijelzőt. Na ez meg a másik a zsír.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) erdoke válasza aero. (#23) üzenetére


erdoke
titán

Tényleg tőlem várod, hogy elmagyarázzam, mikor még nem is próbáltam?
A lényege az, hogy az érintős felületből indulsz ki, azt használod mindig, amikor nem muszáj asztalnál görnyedezve egerészni. Amikor viszont arra van szükség, nem akarsz két teljesen különböző elgondoláson alapuló felület között váltani agyban. Minden ott lesz, ahol tapicskoláskor megszoktad, csak az egér helyettesíti az ujjaidat. Utána minden az adott szoftver fejlesztőjétől függ, de nyilván a legjobb, ha minél természetesebben illeszkedik a használat az érintős felülethez. Megértem, hogy nem egyszerű az első lépés, az elszakadás megkezdése az egértől, de begyepesedetteknek ott lesz még sokáig a Win7. Mire az is kiveszik, rég áthidalták a szörnyszülött átmeneti megoldásokat.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.