Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Dany007 válasza sonar (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Én megoldottam a kivezetést az ablakon keresztül. De persze már így is vesztett a hatékonyságából... Tehát tényleg nem jó.
Plusz arról nem is beszélve, hogy mivel kb egész nap ment, brutális lett a villanyszámlánk.

"A lakás szigetelve van tisztességesen. Most érte el a benti hőmérséklet a 25 fokot."

Akkor ott semmi gond sincs. Az a 25 fok teljesen ideális. Örülnék ha annyi lenne nálunk. :)
Nekünk tegnap 29 fokot mutatott a hőmérő bentre, miközben kint 32 volt... :U
Persze mivel nálunk ezeknek az "újtípusú" műanyag ablakoknak kb nulla szellőzése van, így muszáj mindig nyitva tartani őket és szellőztetni, különben megfulladnánk....

Egyszer volt olyan nyáron, hogy a párom direkt becsukva tartotta az ablakokat egész nap. Kint meg forróság stb... És tényleg, mire hazajöttem délután csak 27 fok volt a lakásban, de annyira nem volt levegő, hogy fulladoztam és egyből rohantam ki az erkélyre a 35 fokba és baszki fellélegeztem, hűvösebb volt érzetre, mint bent! Ez a durva...

Ja, hát a függöny nem megoldás. De a sötétítő is csak részmegoldás, mivel azon belül még felmelegszik a lakás levegője... Nálunk is csak részben segít a sötétítő. Az ablak előtt kellene megállítani a meleget, mielőtt bejut a lakásba. Na erre írtam, hogy jó lenne a hővédő fóliázás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.